Annem sevgilimi istemiyor

Katılıyorum. Valla el ağlatacağına ben üzeyim kafasına dank etsin diye ben de açık açık konuşurum kardeşimle. Kızıyorsa bana kızsın yarın kardeşime üzülüp ah vah diye ağlayacağımıza bugün varsın bana kızsın der terslerim. Aile anormal değilse, hiç kimse de kardeşi kızı kötü olsun istemez

sadece kiz doguranlarin hissettigi bir yer mi var insan bedeninde? erkek dogurunca hissi fesatliktan, kiz dogurunca hissi iyi niyetten mi geliyor?
Öyle bir yorumumu gösterin bu sitede , genel olarak annelerin hissetiğini söyledim ben kız erkek annesi ayırmadım

Söyledikleri şeylerde haklı olabilirler ama 8 sene olmuş yani ne bileyim. Yani sevgiliniz anna kuzusu gibi görünüyor, kayınvalide ile de anlaşamayabilirsiniz ama yine de karar sizin. Ama evlenirseniz annenizi ve kardeşinizi susturmanız gerekecek çünkü zaten eşinizin anne kuzuluğu nedeniyle bir nebze huzursuz olacaksınız bir de anneniz ve kardeşiniz sizi dolduracak duracak iyice huzurunuz kaçacak. Bir de 8 sene olmuş artık, yani birbirinizi tanımış olmalısınız ve evlenmeye karar verirseniz saygı duymaları ve susmaları gerek, bence başka biri ile ilişkiniz olsaydı yine böyle karışacaklardı muhtemelen.

Ablanı bilmem de annen haklı gibi

Bu insanlar başkasının evinde nasıl kalabiliyor,üstelik sizinkiler 7 kat el,nasıl rahat ediyorlar ben anlamıyorum.Benim de kızım var böyle bi durumda kalınmasını kabul etmezdim gelsinler misafirim olsunlar,tanışalım yiyelim içelim gitsinler kalmak ne alaka yani

Haklılar. Çünkü herkesten çok anneniz ve ablanız karışacak gibi duruyor. Sürekli sizi eşinize kvnize karşı dolduracaklar. Evliliginiz iyiye gitmeyecek.
Sevgilime durumu anlattım beni neden sevmiyorlar diye üzüldü ne yapabilirim acaba diye düşünmeye başladı bende bu durumuna üzüldüm seni bırakmam seni seviyorum dedim

Annesi yan gelip yattiya sinir oldum. Ne yapacaktı kadin eline hortumu fırçayı alıp tüm yazlığı mi yuğacakti.
Yani bencede tatile geldiler sonuçta zaten kadın sordu bişey lazım mı yapalım mı diye annem hayır dedi eve geldiğimizde bana ne kadar rahattı diyorlar üstüne birde ilk kez geliyorlar neden bir hediye getirmemiş falan dediler

Annesine çok düşkün, annesi size çok karışır gibi duruyor demesi yeterli olmadı galiba sana? Neler çektiğimizi biz mi anlatalım sen mi ayrılırsın?
Annesine düşkün olması bana sorun gibi gelmedi bende annemi seviyorum sonuçta sevgilim annemle senin aranda kalırsam haklı kimse onu tutarım annemde aile ilişkimize karışmaz hatamızı görürse senin veya benim söyler dedi bende bu lafına güvenmeli miyim sonuçta evlenmeden nasıl bilebilirim bu durumu siz nasıl sorun yaşadınız

Dıdının dıdısı insanın yazlığına tatile gelirse normal değil mi tuhaf davranmaları.
Otel mi yokmuş yazlığın olduğu yerde?
Aslında annem davet etti onları sonrasında sevgilime anlattım durumu keşke gelmeseydik ne olduysa o zaman oldu dedi üzüldüm bu duruma annemi kırmak istemiyorum annemi dinlemezsem mutsuz mu olurum acaba dinlersemde içimde kalıcak her şey

Misafir olunan evde hele ki bu bir yazlıksa bir işin ucundan tutar insan. Tatil köyü değil orası ayağına hizmet bekleyecek.

Konu sahibi yaş kaç? 8 yıl fazla uzun bür süre birliktelik için
24 yaşındayım tanıştığımızda 15 yaşındaydık lisede tanıştık uzun zamandır beraberiz birlikte büyüdük resmen

Annem davet etti daha öncede bir kaç kere görüştüler 24 yaşındayız aslında imkan verseler nişan yapabiliriz tabiki yeni mezun olduk iş güç kurmadan zaten hemen evlenemeyiz en az 1 sene toparlanmamız lazım düzen kurmamız için imkan vermiyorlar aslında

Haklı değiller mi sence? Yedi yabancıya giderken elimiz boş gitmiyoruz, bir işin ucundan tutuyoruz. Bunlar müstakbel dünür ziyaretine ellerini kollarını sallayarak mı geldiler cidden?

Aile içinde yaşanan ve konuşulan şeyleri sevgiline anlatman da henüz evlilik olgunluğunda olmadığını gösteriyor. O da annesine anlattıysa gör sen şenliği. En baştan eksi skorla başlamış aile ilişkileri.

İmkan verseler? İkinizde nişan yapacak para yok. Ne diye imkan versinler. Önce bir işinizi hayatınızı doğrultun.

Ailen istemiyorsa vardır bir bildikleri ben olsam arkama bakmadan ayrılırım (ailenle aranızdaki dinamiğe de bağlı bu bazı ailelerin görüşleri pek de önemli olmaz)
Annemin dediğini önemsiyorum tabiki ama dört dörtlük bir insan dünyada yok sevgilim iyi biri olduğunu düşünüyorum bunları anlattığımda çok üzüldü neden beni sevmediler ben kendi annem gibi gördüğüm için rahat davranmıştım dedi birde bunca yıldan sonra bırakıp gitmek ne kadar doğru ortada bir sorun yokken bırakılır mı ben onu bırakırsam bir daha toparlanamaz aşka olan inancını kaybeder üzülüyorum bu duruma

Valla annesini çok dinlemesi annesine aşırı düşkünlük önemli kriterler bunları öne sürecek neler oldu örnekleyebilir misin?

Canım bekarken ayyy aşkım annesini ne tatlı seviyor ailesine düşkün aile kurulur bunla diyorsun da sonra kaynanan kuman gibi senin evliliğinde senden fazla söz sahibi olunca güzellik başlıyor o yüzden bunlar önemli:)

Tabiki ben o konuda hak verdim yemeklik malzemeler falan almışlardı marketten yaptığımız alışverişide o ödedi yani bunada bişey diyemem.
Sevgilime anlatma sebebim annemlerin yanına gelince bu tarz şeylere dikkat etsin diye söyledim şakayı anlamıyor bizimkiler dikkat et dedim annesine söylemesin diye uyardım baya sorun olur toparlayamayız sen bil sadece dedim.

Ya Allah aşkına annenizle konuşmanız gidip sevgiliye söylenir mi ya evlenirseniz bu konu yüzünüze çarpılacak farkında değilsiniz. Hiçbir zaman laf taşımayın sen unutursun eşin unutmaz ya da eşinin lafını sen unutursun ailen unutmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…