Annem sevgilimi istemiyor

Ortada söz yok nişan yok, yazlığınıza tatile mi geldiler? Sizin davet etmeniz onların gelmesi. Her iki taraf için uygunsuz. Tanışma süreci bu şekilde olmaz.

Bu arada yaşlar kaç? Yaşlar en fazla 25-26 ise ailen haklı, daha ortada hayatınızın düzeni yoktur.

Ben bunu anlamıyorum. Erkek ailesi istemedi mi erkeklere demediğimizi bırakmıyoruz anacı bilmem ne diye. Ama kadın ailesi istemedi mi vardır bildikleri aileni dinle deniyor.
Erkek ailesi çoğu zaman oğlunun iyiliğini değil oğlundan gelen parayı ve hizmeti düşünüyor çünkü. Kız ailesi kızının iyiliğini düşünüyor. İstisna durumlar hariç.

Erkek ailesi çoğu zaman oğlunun iyiliğini değil oğlundan gelen parayı ve hizmeti düşünüyor çünkü. Kız ailesi kızının iyiliğini düşünüyor. İstisna durumlar hariç.
Bazı erkek anneleri kocasından göremediği
İlgiyi de oğlundan isteyip gelinle yarışıyor çünkü bu toplumda ‘erkek annesi’ olmak diye bir şey var

Bir eve yemeğe gitmekle yazlığa tatil yapmaya gitmek arasında dağlar kadar fark var yalnız.

ilk defa mi buluştular? yazlik olayi bana da sacma geldi. daha baska bir yerde daha resmi ve kısa tanismalar olsa ve aralari iyiyken sizin ailenizin yoğun israriyla yazliga gelseler normal olabilirdi. ama bu hali, ne bileyim.
ne alaka yani cumbur cemaat bedava tatil icin gelmişler gibi.
hani yazliga oglen gelip mangal sahil gezintisi falan aksam donseler yine normal olabilirdi. ya da sadece sevgiliniz gelse aileniz onu doğal ortamda gormek istese iki gun kalsa falan. ama ciden oturmadi beynimde ailenin yazliga gelip denize girip gitmesi.
bence gaza gelmeden once bir bak, hakli olabilirler mi? cidden mesela sen onlara cok icten davranmissin. peki es adayin, annesi kardesi sana ve ailene karsi güler yuzlu müydü? gelirken elleri bos mu geldiler adettendr diye bir dondurma meyve hediye vs aldilar mi? annene karsi tavirlari nasildi? kv adayi bir basina kukuman kusu gibi oturdu mu, annenle sohbet etmeye çalıştı mi?
yoldaki isarerleri takip et.
ayrica senin evin araban var mi? 8 senelik ilişkiyse heralde lisede unide falan tanistiniz yasiniz genc. kimin mali mulki var yirmilerinin başında?

bu arada anne hep haklidir, anne hisseder falan bana cok sacma geliyor. hele ulkemizde annelerin cogu kendi hayatini guzel yasamamis kötü koca kahri çekmis, cesaret edip ayrilmayi dusunmemis, hala da ceken anneler. ya da kendi hayatında kendi mutluluğu icin bir adim atmadan yasayip giden, stresten tonla hastalık sahibi olan kadinlar.
o kadar öngörüleri,6. hisleri, hayat bilgileri varsa neden kendi hayatlarinda kullanmiyorlar bu essiz bilgeliklerini? neden kendi hayatlari koca elti kaynana derdiyle bosa gitti?
cok sacma geliyor bana sirf cocuk dogurdu diye her seyi bilecek, hissedecek olmasi fikri. ayrica anne hissederse, anne hakliysa erkegin anasi da anne.o da doğurdu :)

Annelerimiz (en azından benim çevremdekiler) eşlerini kendileri seçmediler, ölçüp tartmadılar, boşanma şansları yoktu ve çocuk denecek yaşta evlendirildiler. Şimdi yaşlarını başlarını aldılar, belli bir hayat tecrübeleri oldu, insan sarrafı oldular. Ruh hastası değilse hiç bir anne çocuğunun kötülüğünü istemez. Yanlış bir şey görüyorsa durup bir düşünmek lazım.

Ve minik bir düzeltme kukumav kuşu olacak.

Çünkü hissediyorlar
sadece kiz doguranlarin hissettigi bir yer mi var insan bedeninde? erkek dogurunca hissi fesatliktan, kiz dogurunca hissi iyi niyetten mi geliyor?
erkek anneleri de kötülüğünü istemez çocukların. ama sacma halleriyle yuvalar dagiliyor.
ayrica kkda tonla kiz annesi var kizini kıskanan, evdeki hizmetcisi gitmesin diye evlenmesini istemeyen, kizi satar gibi bilezik derdine dusup "sunu yapmadilar bunu yapmadilar" diye kizini dolduran.

ayrica eski anne dedigin hadi cahildi 1980lerde evlendi, evet hayat zor, bebeler kucuk,ona muhtac. 90lar, çocuklar artik bebek degil, iyi kotu bir ise girse eve anahtarla girecek kadar buyukler. ikibinler- cocuklar artik yavas yavas evden ayriliyor,para kazanıyor . 2010lar, ortada cocuk kalmamis evde duracak
ama kadin asla yeni bir hayat kurabilme secenegini düşünmüyor. buna bile cesareti yok. hadi kocayi bosamayi gec nefret ettigi akrabalarla , es akrabariyla arasina sinir koymaktan bile aciz. hala yatip kalkip otuz sene onceki olayi hatirlayip üzülüyor (cogu turk kadiniyla yarim saat sohbet et, konuyu otuz sene once yasadigi haksizliga getirir)
ama hayatin sirrini cozmus, kizina iyi koca nasil secilir öğüdü verebilecegine inaniliyor.
iste bu bana sacma gelen.
fikrini söyler tabii ki. annedir bir dinlenir ne diyor diye. ama anne istemiyor diye de emin olduğun koca adayi bırakılmaz.
tabii eminsen. 'ay çıktık, bari evlenelim. herkes evleniyor' modunda degilsen

Anneniz ve ablanız haklı. Benim ailem de eşimi hiç istememişti, ama bu adam seni ezdirir, anasının ağzına çok bakıyor demediler. Ailesi bize uygun değil, annesi delinin teki dediler. Aradaki farkı anladınız mı? Hah, o fark sizin için hayati bir önem taşıyor. Bey tutmayınca el de tutmazmış. Sevgiliniz sizi o anasına çiğ çiğ yedirir, kemiksiz hem de, anasının dişi kırılmasın.

valla kusura bakma da en kötü anne bile şu an evlilik çağında olup da evlenmeye çalışan kadınlardan hele ki z kuşağından milyon kat daha akıllı, daha ileriyi gören, daha ferasetli insanlardır. Kendi hayatları için yapamadıkları onları sözü dinlenmemesi gereken, akılsız, cahil insanlar yapmaz.

onumuzdeki bes gun kkda açılan anne konularına seni etiketleyecegim bence cogu ileriyi gören, ferasetli ya da akilli degil, el ne der diye ömrünü bosa gecirmis hala da gecirmeye devam eden kadinlar.

onumuzdeki bes gun kkda açılan anne konularına seni etiketleyecegim bence cogu ileriyi gören, ferasetli ya da akilli degil, el ne der diye ömrünü bosa gecirmis hala da gecirmeye devam eden kadinlar.
Ahaha olur.

Yine de sevgilim beni dövdü ama evlences, sevgilim hiv taşıyor ama evlences diyen aklı evvellerden daha aklı başında insanlar bence

İyi de herkes her şeyi doğru yaptığı için konuşmuyor ki. Tecrübe aktarıyorlar. Onlar ben boş yaşadım hadi iyi hoş, sen benle aynı hatayı yapıp dolu mu yaşayacaksın derse ne diyeceksin?

Ahaha olur.

Yine de sevgilim beni dövdü ama evlences, sevgilim hiv taşıyor ama evlences diyen aklı evvellerden daha aklı başında insanlar bence
iste oyle kizlarin annesi sacma sapan kocalarını "cocugum babasiz kalmasi " diye birakmadigi icin kizlar sevgiyi oyle görüyorlar. kucukken de duzenli olarakbdayak yemis, sonra uzulen aile uyesi sirinlik yapip ilgi gösterip kendini affettirmisse, baba annenin agzina edip edip anne ayrilmiyorsa kızın da normali bu oluyor. "babam da doverdi ama severdi" diye doven adamdan tiksinmiyorlar.
bir de ben neredeyse hiç "kizim dur, kafelerde gezmeyle erkek taninmaz. hemen evlenmeyi düşünme, beraber bir yolculuga cik, evine git bak bakalim yemek bulasik senden bekliyor mu, tani iyice, emin ol" dediğine tanik olmadim. kiz 30 bile olsa akılları cikiyor oglan kizla yatar mi diye. istiyorlar ki fazla gezmeden, insanlarin diline dusmeden hemen adi konulsun. bunda mantik nerede

Aile yapınızı bilmem ama, nişan evlilik sözlülük yokken "sevgilinin ailesinin yazlığına" cümbür cemaat gitmeyi abes bulurum. Üstüne 8 senedir sevgili iseniz siz ve sevgiliniz ne gibi bir hazırlık yaptı evlilik adına? Birikim ev iş askerlik gelecekle ilgili planlarınız ne? Ailelerden bir şey bekleyerek evlenecekseniz oturun oturduğunuz yerde.
8 sene adama sorarlar ne yaptınız diye.. annenin anti pati duyup yükseldiği yanlış yerler olabilir ancak doğru olduğu noktalar da illa vardır.
Herhangi akrabalık durumu yokken yazlığa gelmiş anneni ve kendini hizmetçi konumunda kullandırıp tatil yaptırıp gönderdi isen sen de kabahatlisin. Oğlanın annesi yük oluruz ayıp olur diyip gelmeyecekti. Gelse bile insan iki üç saat oturur kalkar gider.
El kapısı tabiri Anadolu'da var. Annen bu açıdan haklı şu an çıkarlarınız sevgilinizin ailesi ile çatışmadığı ve iç içe olmadığınız için kendi aileniz size gıcık geliyor diğer taraf tatlı geliyor olabilir. Ama gerçekler öyle olmuyor. Ağlarsa anam ağlar lafı doğru yarın mevzuları görürsünüz. Yaşınız küçük ise kariyer iş güç varsa yeni mezun vs gibi ben açık söyleyim evlenmem. Yer içer gezer tozsr paramı yerim. Evlenince işe git yemek yap çamaşır bulaşık bir de bebek isterler. Ev kuşu olur çıkarsınız.

En büyük not anasının kuzusu adamdan koca olmaz. Olur da evinde dirlik huzur mutluluk bulamazsın. Eğer annesinin istediklerini uapmazsan hayatın cehennem olur. Ay annesine saygılı beni de sever falan gibi düşünme

Seküler ailelerde yok bu dediğin ya. Gez toz birlikte yaşa diyorlar artık. Daha muhafazakar aileler öyle genelde. Muhafazakar ailelerin muhafazakar çocukları da aynı düşünüyor zaten, sorun olmuyor. Muhafazakar ailelerin seküler çocukları sıkıntı yaşıyor genelde. Onlarda zaten okumuş etmiş çalışan tipler olduğu için bir yolunu buluyorlar.

Gerçekten öyle mi peki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…