annem-kayınvalidem

BenMutluKiz

SeNi SeViYoRuM...
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
13.358
47
37
merhaba arkadaşlar.ben nişanlıyım ve annemle sürekli sorun yaşıyoruz.kayınvalidemle fazla muatap olmamı istemiyor.onunla konuşunca annemin bana karşı tavırları değişiyor.bana sürekli evlenince bana ihtiyacın yok nasıl olsa kayınvaliden sana yeter onun dizinin dibinden ayrılmıyosun diye sürekli böyle konuşuyor.delircem artık ve düğüne bir sene var daha.bir aralarda görümceme takmıştı kafayı.babam deseniz nişanlımla haftada bir görüşüyorduk onada yasak geldi her hafta her hafta görüşülmezmiş arkadaşlar ağlaya ağlaya senağlama gözümde yaş kalmadı ya kayınvalidemlede her gün görüşen insan değilim ne olur bana yardımcı olun yoksa delircem artık...senağlama

tek çocuk musun canım da ailen seni bu kadar paylaşamıyo?yani sevinmeleri gerekiyo aslında hayırlı bir eş bulduğun için sen hiç moralini bozman sen moralini bozunca onlar daha çok paylaşımcı olmayacak annenin olduğu zamanlarda daha resmi durmaya çalış madem yapacak bişey yok annen o senin atsan atılmaz satsan satılmaz

Senin evlenip evden ayrılacak olman onları üzüyordur canım.
Anneninkide bir nevi kıskançlık işte.
Doğurup büyüttüğü evladı, daha dün tanıdığı insana anne demesi eminim zoruna gidiyordur.
Rahat ol kafa takma. Evlendikten sonra 180 derece dönüş olur emin ol.

:1hug:

hayır tek çocukta değilim.13 yaşında kız kardeşim daha var.ya bana küsüyü düşünebiliyormusunuz?kayınvalidemin konusu açıldımı annemin ağzından çıkanı kulağı duymuyor.komşularımızın yanında bile kayınvalidemin açığını yakalasın hemen onlarla paylaşıyor elin ağzı torba değilki büzesin.ve biz kayınvalidemle komşuyuz.kayınvalidem dinine düşkün abdetsli namazlı namazını hiç bırakmaz annem bunu bile laf ediyo.delircem artık

o zaman gerçekten annenin yaptığı çok ayıp senin mutluluğun için daha çok susması lazım bana kalırsa çünkü kayınvalidenin kulağına giderse sen kötü olacaksın allah korusun

canım konuşmaya kalkınca onları savunuyosun diye bana tavır alıyo.nasıl davranacağımı sapıttım artık ya ağlaya ağlaya hasta oldum ya.kendi yetmiyormuş gibi çevremdekileride bana cephe almasını sağlıyo.babam mesela haftada bir nişanlımla görüşüyorsuz onada yasak geldi ya beni bir tanısanız yazık sana dersiniz ya bir dediklerini 2 etmiyorum yemin ederim ama yinede olmuyo

ewet bana üstlerine fazla düşme diyor yemin ederim kayınvalidemi hergün gören insan değilim hergün görüpte yapsam tamam haklı diyeceğim daha onun beni yönlendirmesi gerekiyo ama olmuyo

canım onuda denedim sonra benimle konuşmuyorlar ne kadar kötü bişey anlatamam sana kendi kabuğuna çekilmeklede olmuyo

annenle tekrar konuşmaktan başka çare göremiyorum, önemli olan senin mutlu olman, annen de bunu istiyorsa ki eminim ister, biraz daha dikkatli davranır canım.

eminimki kötüdür bi tarafda sevdiğin bi tarafda ailen.ailen nişan olayına karşı çıkmışmıydı peki o yüzden de yapabilirler

hayır canım karşı çıkmadılar annem menepoz aşamasında sanırım çünkü bi bakıyosun iyi bi bakıyosun kötü anlayamıyorum

annenin yaptığı basit bi kıskançlık aslında ama farkında olmadan senin mutluluğunu gölgeleyebilir.konuştukları kayınvalidenin kulağına gitse ciddi problemler çıkabilir.yasakkelime
nişanlınla görüşme işini kafana takma.anladığım kadarıyla çalışıyorsun.öğlen molalarında yada iş çıkışlarında görüşebilirsin.
yalnız sakın annenin bu durumunu nişanlınla paylaşma .sevdiğin adam da olsa güven olmaz.siz unutursunuz ama o unutmayabilir.
bence konuyu dağıtmak için suni gündemler yarat.gamyoncuiremsu
nişanlınla aranızda sorunlar varmış gibi davran...konuşacak tartışacak başka konular olsun.ne biliyim iş yerinde sorun yaşıyormuş gibi davran...(ama abartma tabitatlicadiarzu)

canım seni anlıyorum.zor bir durum.
annen bence yeni bir aileye gideceğin için
üzülüyor ve onları daha çok seveceğinden korkuyor.
annene onun yerini kimsenin tutmayacağını söylesen
ya da kayınvalidenin yanında onu pohpohlasan,
övsen senin için ne kadar değerli olduğunu belli etsen
belki işe yarar.

annenizin yaptığı gerçekten kıskançlık...
bence annenizle daha çok ilgilenin,pofpoflayın...
aynı şekilde babanızı da...
onlar kızlarının evlenip,gideceğine alışamıyorlar da onun için böyle yapıyorlar...
eminim siz güleryüzünüzle bu durumu yoluna koyarsınız...
fazla ağlamayın,sadece dengeyi iyi kurmanız gerekiyor...
kısaca her iki tarafı da hoş tutmak sizin elinizde...
birazcık politik davranmalısınız diye düşünüyorum...
sevgiler...

aman sakın kvalidenın kulağına gitmesin,aranızda sorun yok iken sorun olucak :KK43:
yanı kvalide sasırır bu duruma herkes gibi ne diyeceğini bilemez diye düşünüyorum
annen kıskançlık krızıne gırmış sanırım :sm_confused:

anneni kayinvalidenin yaninda pohpohla bencede, saril øp, ama kayinvaliden yokkende yap bunlari tabiki.. eminim ise yarar, insallah duzelir

bence canım biraz anlayışla karşıla tama sende haklısın ama sende onun gözünün nurusun kimseyle paylaşmak istemiyor sadece o annen olsun istiyor kimseye anne demeni tahammül edemiyor dur bence sen bu olayı nasıl hallet anneni al karşına onun yerini kimsenin tutamayacağını anlat onun bi tane olduğunu anlat bence

canım annenin psikolojisi seni kaybetme korkusundan dolayı bozulmuş..evlendikten sonra kendisini hiç arayıp sormayacağını falan düşünüyor sanırım.ama böyle yaparak 1 yıl dişini sıktıktan sonra o evden kurtulurcasına çıkıp onu aramayacağını düşünemiyor anlaşılan.nişanlınla ilişkiniz başlarken tavırları nasıldı?kayınvalidenden kaynaklanan bir sorun mu var da bu kadar kinli desem iyi yönde konuşuyorsun,anlam veremedim.alıp karşına konuşsan onları savunmadığını ama kendi sağlığının bozulduğunu söylesen nasıl olur acaba?

X