annem-kayınvalidem

Tek çocukmusun, en büyükmüsün ya da annenle en iyi anlaşan evlat mısın??? annen kıskançlık belirtilerini fazlasıyla taşıyor çünkü...Yapabileceğin fazla bişey yok zamanla alışacak ama bu arada laflarını birazdan duymazdan geleceksin yoksa çok yıpranırsın.

zor bir durum fedakar ve çok ta sabırlı olman gerek.. sanırım çok daha ilgiye ihtiyacı var annenin senden yanaüzülüp aglamak ne yazık ki çare diil .. güçlü olman gerek canım .sevgiler

aslında sorun yaratan kıskanan taraf hep kayınvalideler olur.senin de annen problem çıkartıyor..annelik duygusu sizi paylaşmak başka birinede anne demeniz onu üzüyor sanırım.sabır gerekli iki tarafıda idare etmek zorundasınız

arkadasım benım annem babamda öyleydi annem kayınvalıdeme degılde eşime düşkün oldugum için kızıyordu benıde öyle delırttıler bende kaçtım...ama keşke yapmasaydım dıyorum bırazda sabret ne yapalım ....degıstıremezsınki.....

evin bütün işleri bende ve evin ilk çocuğuyum.akşam işten gidince yemek bulaşık hafta sonu temizlik bende ben bunlardan şikayetci değilim zaten evlenince kendim yapacağım ama beni biraz anlaması gerekli alttan ala ala sabır kalmadı valla konuşmaya korkuyorum.

maşallah annen evde ne yapıyor peki? sen çalış eve gel birde iş yap evdekiler de boş zamanlarını boş kuruntularla doldursunlar iyi iş yaaa...

cnm bende nişanlıyım senin yaşadığın sorun bendede vardı annem ve kayınvalidem arasında klaıyodum ama ben ikisini sonradan dengelemeyi başardım yani mesele ban kayınvalideme telfonda konuşurken annecim derdim ama kendi anneme anne derdim annecim dememin sebebi bana göre sayıda kusur etmemek ve ilerde bana bi laf gelememsinden öteydi ama sonradan düzeldi tabi bu ama nişanlınla görüşmelerinizi yasaklamak bendede var ve ben ona hala çözüm bulamadım ailleri anlamak bazen çok zor oluyo işte

aılenın senın ıcın dusundugu baska bırı mı vardı?bazen oyle durumlarda aıle vazgecer belkı dıye bu tur seyler yapabılıyo ama bu konuda sana soyleyebılecegım tek sey sabretmen ve dugun tarıhını basarabılıyosan one alman cunku senın hayatında kım olrsa olsun aılen aynı seyı yapar dıye dusunuyorum.bı de eger annen kayınvalıdenın yanında kendını kucuk goruyo olabılır yanı kompleks yapıyo olabılır.babalar annelerden cok etkılenıyo bıraz sıyası yaklas duruma yanı nabza gore serbet ver annene onu daha cok onemsedıgını hıssettır belkı bı bıldıgı vardır allah yardımcın olsun senın ıcın dua edıcem canım....

merhaba arkadaşlar.ben nişanlıyım ve annemle sürekli sorun yaşıyoruz.kayınvalidemle fazla muatap olmamı istemiyor.onunla konuşunca annemin bana karşı tavırları değişiyor.bana sürekli evlenince bana ihtiyacın yok nasıl olsa kayınvaliden sana yeter onun dizinin dibinden ayrılmıyosun diye sürekli böyle konuşuyor.delircem artık ve düğüne bir sene var daha.bir aralarda görümceme takmıştı kafayı.babam deseniz nişanlımla haftada bir görüşüyorduk onada yasak geldi her hafta her hafta görüşülmezmiş arkadaşlar ağlaya ağlaya senağlama gözümde yaş kalmadı ya kayınvalidemlede her gün görüşen insan değilim ne olur bana yardımcı olun yoksa delircem artık...senağlama

yıllardır süregelen,ilişki,nişanlılık,evlilik ve sonrasını gozönünde bulundurursak ailen haklı canım,evlensende once aileeeeeeeeeeen.

seni çok iyi anlıyorum çünkü aynı durum bende de var bu kadar abartılı değil ama bende yaşıyorum aynı sorunu. 2 yıllık evliyim ve annem hala beni deli gibi kıskanıyorum kayınvalideme geçenlerde kadıncağız dedim diye küstü bana düşün yani:)) ama çocuk gibi oldu beni çok sevdiğinden yapıyor biliyorum cahil biride değil öğretmen görmüş geçirmiş biri ama buna engel olamıyor eşimin bile ailesine yakın olması istemiyor istiyor ki eşim benimle ilgilensin ben eşimle vede kendi ailemle buna engel olamıyor:)

merhaba arkadaşlar.ben nişanlıyım ve annemle sürekli sorun yaşıyoruz.kayınvalidemle fazla muatap olmamı istemiyor.onunla konuşunca annemin bana karşı tavırları değişiyor.bana sürekli evlenince bana ihtiyacın yok nasıl olsa kayınvaliden sana yeter onun dizinin dibinden ayrılmıyosun diye sürekli böyle konuşuyor.delircem artık ve düğüne bir sene var daha.bir aralarda görümceme takmıştı kafayı.babam deseniz nişanlımla haftada bir görüşüyorduk onada yasak geldi her hafta her hafta görüşülmezmiş arkadaşlar ağlaya ağlaya senağlama gözümde yaş kalmadı ya kayınvalidemlede her gün görüşen insan değilim ne olur bana yardımcı olun yoksa delircem artık...senağlama

senı o kadar ii anlıyorum kı bende aynı sorunları yaşadımsenağlama annem sürekli laf soktu kayınvalidemın aldıgından almadıgına yediğinden kıyafetıne herşeyini eleştirdi kötükedihüso hemde her fırsatta :çok üzgünüm: bizde aynı binada oturuyoruz kımseye birşey diyemedım stresten sıkıntıdan yüzüm gözüm sivilce oldu 6 ay boyunca ilaç kullandım hemde baya agır bi ilaç
annem eşimi istemiyor değildi kişilik olarak çokda sever ama paylaşamadı sanırm kıskandı:eek:klava: annemle çok ii anlaşamayız aradakı kuşak farkından dolayı ben evin en küçüğüyüm bazen beni sevmediğini bile düşünüyordum birde artı olarak annem benım nişanlılık döneminde kemoterapi radyoterapi falan gördü senağlama neyse çok uzadı düğünden sonra bi iki gelmeyip gitmiyorsunuz bizim sana gereğimiz kalmadı falan dedi daha sonra oda alıştı şimdi hiç bişe demiyor zamanla herşey geçiyo sanırım olması gereken bu sıkma canını güzelim gamyoncuiremsu sevdiğinle mutlu olacagın zamanları düşün sadece benım nişanlım benı hep böyle teselli ettı ha bu arada evde ne olursa olsun nişanlına yansıtma işle alakalı de başkalarıyla alakalı de ama onla alakalı bişeyler oldugunu söyleme: allah senı ve sevdiğini bi yastıkca ömür boyu mutlu mesut huzurlu yaşatsın inşallah :nazar:a.s.

senin nişanlının ailesiyle iyi geçinmen ne kadar güzel bir şey.aişlenin buna sevinip seninle övünmesi gerekirken senin mutluluğunu istemiyorlarmış gibi davranıyorlar.bu çok tuhafıma geldi.hele hele annenin bu sekilde davranması çok şaşırtıcı.sen evlenince artık eşinin ailesi senin ailen olacak sana tavsiyem onlarla her zaman iyi ol.

slm canım ben 28 yaşındayım çok küçük yaşta annemi kaybettim inanamasın nasıl bi duygu ve hala arıyorum ne olursa olsun aileni üzme çünkü onların yoklunu kaçyaşında olursan ol hep hissediyosun haklısın ama onlarında düşündügü bişeyler vardır yada seni paylaşmak istemiyolar sana çok büyük görev düşüyo burda 2tarafıda idare etmek kırmadan sen üzülüceksin ama ilerde arkana baktıgın zaman iyki üzmemişim diyceksin

canım yaşadığın şeylerin aynısını yaşadı ablam evlenmeden önce ve sonra bi süre daha.çünki anneme en yakın olan oydu.bi dediğini iki etmezzdi,asla ona karşı çıkmazdı.annem de onu kaybetme duygusu uyandı ve inan ablamın eşine düşman oldu.adamın yüzüne kapıyı vurdu birinde.ama adam anlayışlı ve sabırlı biri.annem şimdi damadını çok seviyo.bunlar zamanla aşılacak şeyler.ailenin nişanlını tanıması ve sevmesi için zamana ve biraz da nişanlının sabrına ihtiyacı var.eğer onu severlerse kayınvalidenle ilişkilerin asla sorun olmaz.sadece zaman,biraz sabret

aslında haksız sayılmaz annen.
ben annemden cok kayınvalıdemle ıyıydım ılk zamanlar. annemde her zaman benden cok ona saygılı ol derdı. ama su var kayınvalıdeyle resmı olmak herzaman daha ıyı. asla senın annenın yerını tutmaz.
ben bunu zamanla ogrendım. sana tavsıyem polıtık olman annene karsı fazla tepkı verdıkce onu dahada hırcın yaparsın. kayınvalıdene olan saygını sevgını annen yokken goster.
ama su varkı baskalarının yanında annenınde kayınvalıdenınde senın veya bırbılerı hakkında konusmaları yanlıs..

maşallah annen evde ne yapıyor peki? sen çalış eve gel birde iş yap evdekiler de boş zamanlarını boş kuruntularla doldursunlar iyi iş yaaa...

ben sana katılmıyorum canım benim bence ileriye dönük yatırım olucak şimdi yaptıgı işler hemde kendi ailesinin işlerini yapıyor şimdiki zamane gençleri yapmıyorda damı iyi oluyor bence bi düşün işleyen demir pas tutmaz

cnm kıskanıyor besbelli kolaymı kız vericekler anlayışlı ol biraz.sonra hep erkek analarımı kapris yapcak birazda kız anaları yapsın.nişan dönemi uzadıkça sorunlar çok baş ağrıtır.bir sene kalmış sıkın dişinizi.kırmayın annenizi.benim babacımda istemezdi her hafta görüşmememizi.onlar biraz etrafıda düşünüyorlar.laf gelmesin istiyorlar.vardır bir bildikleri.yalnız anneniz azcık abartıyo onda haklısınz.her iki tarafıda idare etmek size düşüyor.allah kolaylık versina.s.

Annen ne derse tamam de sen yine kendi bildiğini oku bence...sen daha annenin evindeyken böyle stres altındasın evlendiğinde inan bana daha büyük sorunlara dönüşür bunlar....bellliki okumuş bir geç kızsın annenin cahilliğine ver ,sen olgun davran...tebessüm et geç....beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır...

yaaa annener öle çekemiyoo paylaşamıyoo:nazar::emir_bebek:
bende sözlüyüm pek kaynanamlarla haşir neşir olmam annem bunun için kızar bana neden kaynanala konuşmuyorsun sevmiyorsun ilgi göstermiyrsun der dii kaydirigubbakcemile
ee bende onu dinledim ilgilendim şimdide tam tersii çok ilgilisin bizi sevmiyorsunnn sen zaten meraklıymışsız onlara demeye başladı anlamadımm kii ne yapsammkafamçokkarıştıbenneyaptımkiCADIARZU

X