Annem bana kıskanç dedi

denizden gelen esinti

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2013
2.072
1.895
annem ve ortanca kızkardeşim birlikte öğlen dışarda yemişler kızkardeşim yemeği ısmarlamış.bizde küçük kardeşimle beraber iş çıkışı anneme gittik.akşam yemekte ee neler yaptınız bakalım ne yediniz nereye gittiniz dedim sohbet edecez güya.annemde kızım bana yemek ısmarladı dedi şuraya gittik dedi imalı.bende küçük kardeşime (29 yaşında) dönerek ooo bizde filanca yeremi gitsek bacım napsak dedik.gülelim diye başka bi amacım yoktu annem bana niye kıskanıyorsun dedi kıskandığın adamlara bi bak biri kardeşin biri anan dedi ayıp değilmi dedi.ondan başka beni düşünen yok falan .kıskanç bi insan olmadığımı herkes bilir..küçük olan kardeş atladı anne ablama niye öle sölüyorsun oda seni daha geçen hafta sonu şuraya götürmedimi ben desen sana şöle yapmıyormuyum sürekli.niye biz sanki sana iyi davranmıyormuşuz gibi konuşuyorsun sürekli dedi.

böle söylüyor çünkü annem için ortanca kardeşime karşı asil davranır laf söleyemez arkadaş gibilerdir onla ben ve küçük öle değiliz bi kaşık suda boğası var bizi.ortamlarda rezil eder.biz annemle bişey olamadık.olmaya çabalarız oda bende hep memnunsuzdur yaptıklarımızı beğenmez yada biliyordur hep.

ortanca lafa girdi yediğimizde şu falan sizlede gezmiyormuyuz yaşadığım şehre geldiğinizde sizi şuraya götürmüyormuyum şurda kahvaltıya götürdüm sizi vb.(parasını herkes kendi çekti küçük kardeşimin ve eşinin parasını biz ödedik .)sen nediyorsun dedim kakınçmı yapıyorsun olayı nerelere getirdin dedim.annem bana ve kardeşime edepsizler dedi.uzatmadık kapadık çook üzülüyorum bıktım artık ailemin evine gidesim yok.kardeşlerimi çok seviyorum ortanca fenadır biraz ama umurum bile değil kardeşim sonuçta.daha öncede beni kıskançlıkla suçlamışlığı vardır.unuttum ama.işin tuhafı annem ona öz evledı bize üvey evladı gibi davranır.hiç kıskanmayız hele en küçüğümüz ianaılmaz dereecede pozitif ve samimimidir ama her fırsatta kıskançlıkla itham ediliyoruz kıskanmadığımız halde.

şimdi kızlar kıskanç olmadığımızdan eminim emin olmayada sanki kıskansalarda bizi üzerimize sıçrasalar bizde mağduru oynasak gibi hissediyorum.ortanca çünkü çok sever mağdur karakterini mağrur tavırları.sizce annem ve kızkardeşim neden bize karşı böle bir tepki göstermiş olabilirler ben yanlışmı konuştum acaba.

Annenizin çıkışı yersiz olmuş gibi.
Kim ne yedirdi,ne içirdi'nin yarıştırılması felan tatsız konuşmalar bunlar.
Kıskanalım istiyolar gibi hissediyorum demişsiniz yanlış anlamadıysam, o vakit siz de bu tarz konular açıldığında kapatın,geçiştirin.
Üzerinde durup üzüldüğünüze değmez.

Annenin durup dururken tek kelime ile öyle bir laf edeceğini sanmıyorum.
Böyle küçükte ya da dalga niyetine de olsa laf vuruyorsan o da kıskançlığa yoruyor olabilir.
Önce hareketlerine çeki düzen verip, sonra anneden beklemelisin.

Bir annenin yanlış anlayıp kıskanıyosun vs. demesi hiç normal değil. Ortanca kardeşiniz dolduruyor gibi geldi bana. Siz daha önce hep annenize karşı durup, o yanında olduysa aranızda görünmez bi duvar oluşmuş olabilir.Geçmişte neler oldu neler bittiyse bu durum da olanlarla alakalıdır mutlaka...takmayın kafanıza. En azından siz karşılık vermeyin anneniz sonuçta.

annenız sızı kıskandırmaya calısmıs gıcık atmıs
bak benı ıhmal etmıyor gezdırıyor evladım dıye yaptıklarınızı kıyaslamıs
sızde espırılı davranmıssınız dayanamamıs fevrılesmıs
evladın degıl mı tabıkı yapacak aferın ona gozum arkada kalmıyo deyıp konuyu kapasaydın keske :)

Annen ve kardeşin haddini aşmış. Yedirilen içilen şeylerin başa kakılması çok ayıp.

Kardeşin ve özellikle annen tartışmanın özellikle bu biçime gelmesini istemişler gibi.
Bir daha böyle bir mevzu olduğunda iplemiyormuş gibi davranın ikinizde. 'İyi güzel' deyip geçin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…