Anneler niye ısrarla herşeye karışır ki??

bende senin gibi kilo takıntılıydım annemde hep ye diyodu ama ben çok ağır diyetler yapıydum..
5 kilo verip 10 kilo almıştım..annemi dinleseydim de takmasaydım hiç kafama..
ozamanlar onu dinleyemeyip garip garip şeyler uyguladım bünyem alt üst oldu..erken yaşta kendi bendenime kalıcı zararlar verdim.mide ağrılarımı hala çekiyorum..
keşke dinleseydim annemi keşke!!!

keşke bu topici biraz daha düşünerek açsaydınız ya da gerçekten çok büyük bir probleminiz varsa annenizle ilgili onu anlatsaydınız...
Şükür edin Allaha, yanıbaşınızda herşeyinize karışacak bir anneniz var

canım bende annemi çok eleştirirdim...
şimdi diyorumki,senden beş gömlek daha beter olucam ben diye...
ki henüz çocuk sahibi olmadığım halde....
benimde eskiden diyet listelerimi bulurdu annem
ihtiyacım olduğundan değildi ben kendimi daha zayıf görmek istediğim içindi
bi sabah işyerime geldim çantamdan elmayı çıkarırken kağıdı gördüm
annem diyet listeme sunu yazmış
bu arada liste sabah elma öğlen çorba akşam patates haşlaması aralarda bol su diye geçiyor
altındada annemin yazısı,aynen aklımda
ömrümü yedin,bunlarıda ye en son başını ye...
o benim son diyetim oldu,işte...
bilmem anlatabildimmi yerimseniben

benim annemde öyle diyo yaa:1no2:
benimde aslında kilo vermeye ihtiyacım yok çok şükür ama bende sizin gibi düşünüyorum
sadece biraz daha zayıf olmak istiyorum
yoksa boyum 1.70 kilom 54
sevmiyorum hiç kiloyu 1 kilo bile alsam sanki hemen yoruluyorum nefesim daralıyor gibime geliyor
ben biraz da o yüzden yediklerime dikkat ediyorum
rejim yapmıyorum aslında yiyiyorum ama yediklerim onu memnun etmiyor bi türlü benneyaptımki

Annenizden ayrıldığınız gün, üniversite, çalışmak yada evlilik gibi nedenlerle; Keşke yanımda olsada, sağlıklı olsada hep karışsa hayatıma diyeceksiniz.

zaten üniversite bitirdim başka bi şehirde okudum
ve yalnız yaşadım üni.de iken
yani kenddi kendime gayet iyi bakabiliyorum
hasta olduğumda kimse yoktu sonuçta yanımda ama
yemek yaparkende yoktu
ama ben şimdi orda biraz daha kendi kurallarıma düzenime göre yaşamaya alıştım
şimdi benim herşeyime karışması
ayyy kızım sen yapamassın onu öyle bunu şöyle yap demesi haliyle garibime gidiyor
yaptım sonuçta yani onu öyle bunu böyle yaptım
ve doğruda oldu

Biran sanki kızım benim için yazmış sandım bu yazıyı.-tatlicadiarzu-

İnsan yavrusunu düşünmezmi, kollamazmı. Arkadaşım annen haklı aslında bakarsan.Çocukları hiç büyümüyor annalerin gözünde. 75 yaşındaki babaannem 55 yaşındaki babamı hala sever, saçlarını okşar öper koklar. Aman oğlum üşütme hırkanı giy, yemeğini ye vs vs. Buyrun size örnek. Babam torun torba sahibi artık, ama anne yüreği işte, her zaman yavrunun iyliğini istersin.:teselli:

kaydirigubbakcemile3kızınızın yazdığından şüphe ettiğinize göre demek ki gerçekten de her anne aynı
yaa ben de öyle mi olucam ki
tamam muhakkak karışılır ama
herşeye de karışılırmı kifisfisfis

bende senin gibi kilo takıntılıydım annemde hep ye diyodu ama ben çok ağır diyetler yapıydum..
5 kilo verip 10 kilo almıştım..annemi dinleseydim de takmasaydım hiç kafama..
ozamanlar onu dinleyemeyip garip garip şeyler uyguladım bünyem alt üst oldu..erken yaşta kendi bendenime kalıcı zararlar verdim.mide ağrılarımı hala çekiyorum..
keşke dinleseydim annemi keşke!!!

yarenkara inan ki ağır diyetler yapmadım hiç
benim tek yaptığım ekmek yememek bide 2 kepçe yiyiyorsam 1 kepçe yemek
yoksa hani böyle popüler diyetler vardır yaa
isveç diyeti atkinson diyeti fln
inan hiçbirinin içeriğini bile bilmem
ben sadece metabolizmama göre vücudumun yaktığı kadarını yiyiyorum
bide işte lahana suyu içmeye başladım ama o da toksinleride atıyomuş:1rolleyes:

keşke bu topici biraz daha düşünerek açsaydınız ya da gerçekten çok büyük bir probleminiz varsa annenizle ilgili onu anlatsaydınız...
Şükür edin Allaha, yanıbaşınızda herşeyinize karışacak bir anneniz var

firstday haklısın ben zaten sürekli şükrediyorum annem babam yanımda olduğu için
allah onlara uzun ömürler versin benim ömrümden alıp onların ömrüne katsın
çok şükür ki çok büyük bi problemim derdim yok hiç kimseyle
allah kimseye kaldıramayacağı büyüklükte dertler vermesin :Saruboceq:

canım sen kızsanda anoreksiya olmak üzeresin, anneni de evlenmeden ,ele karışmadan anlamaz ,değerini bilmezsin kendin yaşamakla evlilik çok farklıdır inşallah anneni kaybetmeden değerini anlarsın da sonra pişman olmazsın

canım sen anne olursan anlarsın emin ol..sakın annene kızma o senin kötülüğünü istermi hiç..bende evlenmeden önce annem bişey dediği zaman kızardım herşey zoruma giderdi.ama şimdi diyorumki annem beni dövseydide eşimin bi hakaretini duymasam diyorum..el oğlu anneyi öyle bi aratıyorki.şimdi anlıyorum annem ne söylemişse benim iyiliğim için söylemiş hep.canım annem çok üzüldü benim yüzümden..senağlamasenağlamasenağlamaiyiki var onu canımdan çok seviyorum..geçen burdalardı ben rahatsızdım.annemin bana öyle bi bakışı vardıkı aklıma geldikçe ağlayasım geliyor....senağlamasenağlamacanım anneni üzme sakın çok pişman olursun sonra..:çok üzgünüm:

canım sen kızsanda anoreksiya olmak üzeresin, anneni de evlenmeden ,ele karışmadan anlamaz ,değerini bilmezsin kendin yaşamakla evlilik çok farklıdır inşallah anneni kaybetmeden değerini anlarsın da sonra pişman olmazsın

egem beni aneroksiya yaptın :1shok:yaa vallaha yiyiyorum bak yemin ettim kaydirigubbakcemile3ama annemi tatmin etmiyor benim yediklerim
biliyorum zaten kıymetini inanki biliyorum ama sadece çok fazla karışıyor o konuda anlaşamıyoruz:sm_confused:

anoreksiya hastalarında vardır ne kadar zayıf olsalarda kendilerini kilolu görürler o nedenle yazdım sana canım

aynı dert bendede var canım bu yaşımda,30 yaşındayım annem beni zayıf buluyo,ben kendimi şişman aslında boyum 1,73 kilom 62 ama işte bende popomu büyük buluyorum,yinede annemde üzülmesin diye hemde zayıflayınca öyle istediğin yerde gitmiyor önce yüzün süzülüyor veharbiden çirkin olunuyo, oyüzden çok kafama takmamaya başladım ben bu işleri

canım sen anne olursan anlarsın emin ol..sakın annene kızma o senin kötülüğünü istermi hiç..bende evlenmeden önce annem bişey dediği zaman kızardım herşey zoruma giderdi.ama şimdi diyorumki annem beni dövseydide eşimin bi hakaretini duymasam diyorum..el oğlu anneyi öyle bi aratıyorki.şimdi anlıyorum annem ne söylemişse benim iyiliğim için söylemiş hep.canım annem çok üzüldü benim yüzümden..senağlamasenağlamasenağlamaiyiki var onu canımdan çok seviyorum..geçen burdalardı ben rahatsızdım.annemin bana öyle bi bakışı vardıkı aklıma geldikçe ağlayasım geliyor....senağlamasenağlamacanım anneni üzme sakın çok pişman olursun sonra..:çok üzgünüm:

onu üzücek hiçbir şey yapamamaya çalışıyorum
ama o kendini üzücek bişey buluyor kii:sm_confused:

Son düzenleme:
tamam onlar herşeyin en iyisini en doğrusunu bilirler
hep bizim iyiliğimizi isterler ama
herşeye karışmak zorundalar mı yaa
benim annem herşeyime karışıyor
ben bu aralar kilo meselesine çok takmış durumdayım
aslında zayıfmışım ama ben daha da zayıf olmak istiyorum
tabi annemde bunu kendine dert etti
bigün der ayy çok zayıfsın kilo al
başka bigün yemek yerken sen niye hiç ekmek yemiyosun niye azcık bi kepçecik yemek yiyiyosun
ayy bide herkese şikayet ediyo küçük çocukmuşum gibi
herkese yemek yemiyo diye anlatıyo
millette beni aneroksiya sancak yaakaydirigubbakcemile3
dünde lahana suyuna başladım
accıkın bi göbeğim var o gitsin hemde toksinlerden arınayım diye
tabi ondan gizli içiyodum ama lahana mübarek öyle pis kokuyo ki kokudan anladı lahana suyunu içtiğimi
yarın senle konuşcaz dedi yattı
yaa ama bu benim vücudum istediğim kadar zayıf olurum
niye bu kadar endişe ediyo karışıyo ki??
bi de demez mi eskiden ne kadar çok güzeldin şimdi bi kemik kaldın çirkinleştin nerde o eski meltem diyo yaa:bbo:
ayy hen gülüyorum hem kızıyorum valla
bi doktora gittiğimizde hemen benimle beraber içeri girer
doktor bey benim bu kızım var ya bu kızım et yemiyo süt içmiyo yumurta yemiyo ekmek yemiyo vs vs. vs. diye bi başladıyo anaaammm doktorun bile kafası şişiyo valla

şimdi uyuyuyamaz üzüntüsünden biliyorum annemi dert etcek kendine
sebepte benim lahana suyu içmem:1rolleyes:
ve sen bunları dert ediyorsun kendine:mymeka:
anneciğini çok sevdim tam bir "ana" :asigim:

aynı dert bendede var canım bu yaşımda,30 yaşındayım annem beni zayıf buluyo,ben kendimi şişman aslında boyum 1,73 kilom 62 ama işte bende popomu büyük buluyorum,yinede annemde üzülmesin diye hemde zayıflayınca öyle istediğin yerde gitmiyor önce yüzün süzülüyor veharbiden çirkin olunuyo, oyüzden çok kafama takmamaya başladım ben bu işleri

yaa benimde göğüslerim büyük işte benimde derdim o birazda dolgun olunca çok dikkat çekiyor
en azından şimdi böyle zayıfkeen pek fazla dikkat çekmiyo göğüslerim
hem acıcıkın da leblebi göbeğim varkaydirigubbakcemile3
ama bi yandan da ilersini düşünüyorum ilerde çocuk doğurunca ne olucam diye
onndan da biraz kiloma dikkat ediyorum
hem zaten kilo arttıkça hastalık geliyor
ben bi ara kilo almıştım o zamanlar tansiyonum 10 a 6 idi normal hali düşünce bide çok fena oluyodum ama
şimdi o fazlaları verdim artık tansiyonum 12 ye 7 mesela
off valla bilmiyorum artık :sm_confused:

ve sen bunları dert ediyorsun kendine:mymeka:
anneciğini çok sevdim tam bir "ana" :asigim:

yaa benimde kafam karıştı şimdi ben mi büyütüyorum diyorum ama
ne bileyim CADIARZU
hep benim dert edincek bişeyimi bulur sonra üzülüyor
şimdi işte kesin arkadaşlarına anlatmıştır
ayy ben napcam bu kızla başımı lahana suyu içiyor diyekaydirigubbakcemile3
yaa biraz traji komik aslında
akşama gelince de başım ağrıyor sana üzüntüden der
tamam karışsıyo hadi neyse de kendini de hasta ediyo bi daha
bu kadar üzülcek dert edicek bi olay yok ki

sen bence bölgesel zayıflama ya dikkat etmelisin o zaman canım, lahana suyu yada başka rejimler her halde direkt göbeğe yada göğüslere etki etmez,oraları çalıştırsan canım, yüzünün rengi falan yerinde olunca annende üzülmez hem( gerci sana diyorumda benim stepper 1,5 seneden beri yatıyo evde, ben hala akşamları ekmek yemiyorum öyle inceltçem kalçaları diye çok tembelim ben çok)

yaa benimde kafam karıştı şimdi ben mi büyütüyorum diyorum ama
ne bileyim CADIARZU
hep benim dert edincek bişeyimi bulur sonra üzülüyor
şimdi işte kesin arkadaşlarına anlatmıştır
ayy ben napcam bu kızla başımı lahana suyu içiyor diyekaydirigubbakcemile3
yaa biraz traji komik aslında
akşama gelince de başım ağrıyor sana üzüntüden der
tamam karışsıyo hadi neyse de kendini de hasta ediyo bi daha
bu kadar üzülcek dert edicek bi olay yok ki

Allah sana mükemmel bir anne vermiş kıymetini bil ve tadını çıkar şeker:mymeka:

anamı her türlü korur kollarım ama maalesef hep senin annen gibi bir annem olmasını istedim:çok üzgünüm:

Allah sana mükemmel bir anne vermiş kıymetini bil ve tadını çıkar şeker:mymeka:

anamı her türlü korur kollarım ama maalesef hep senin annen gibi bir annem olmasını istedim:çok üzgünüm:

a.steşekkürler yorumunuz için
bende işte şaşırdım ne yapıcağımı akşama gelsinde bakalım neler diycek bana
merakla bekliyorum az çok tahmin ediyorum ama kaydirigubbakcemile3

ewtt bnm annemde aynı senin annen gbii..
herseyime karısırr.
sacımı kestirdim die bağırmıstı.simdi diorum cabuk uzatmak
icin yöntemler war onları uyguliim mesela entele,turp suyu..
ona bile izin wermiyo düsünün hala beni bebek sanıoo..
anlıyorum..anne olunca belki bende böyle olucam ama bu huyundan
hic vazgecmiicek gibi görünüyo..arkadaslarıma bile karısıyoo..hele sewgilimeee
tam karısıoo.. su an 17 yasındayım ama mayısta 18 e gircem.
umarım bu 18 yasıma kadar dewam etmess..
18 yasına bi gelimm
dewam edersee sikayet ederim walla :) nasılsa artık özgürümm.. dimii ??
umarım sendee annenle sorununu bitirirsin...neseli haberlerini bekliyorum :)

X