Anneler niye ısrarla herşeye karışır ki??

mltm87

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
2.327
4
tamam onlar herşeyin en iyisini en doğrusunu bilirler
hep bizim iyiliğimizi isterler ama
herşeye karışmak zorundalar mı yaa
benim annem herşeyime karışıyor
ben bu aralar kilo meselesine çok takmış durumdayım
aslında zayıfmışım ama ben daha da zayıf olmak istiyorum
tabi annemde bunu kendine dert etti
bigün der ayy çok zayıfsın kilo al
başka bigün yemek yerken sen niye hiç ekmek yemiyosun niye azcık bi kepçecik yemek yiyiyosun
ayy bide herkese şikayet ediyo küçük çocukmuşum gibi
herkese yemek yemiyo diye anlatıyo
millette beni aneroksiya sancak yaakaydirigubbakcemile3
dünde lahana suyuna başladım
accıkın bi göbeğim var o gitsin hemde toksinlerden arınayım diye
tabi ondan gizli içiyodum ama lahana mübarek öyle pis kokuyo ki kokudan anladı lahana suyunu içtiğimi
yarın senle konuşcaz dedi yattı
yaa ama bu benim vücudum istediğim kadar zayıf olurum
niye bu kadar endişe ediyo karışıyo ki??
bi de demez mi eskiden ne kadar çok güzeldin şimdi bi kemik kaldın çirkinleştin nerde o eski meltem diyo yaa:bbo:
ayy hen gülüyorum hem kızıyorum valla
bi doktora gittiğimizde hemen benimle beraber içeri girer
doktor bey benim bu kızım var ya bu kızım et yemiyo süt içmiyo yumurta yemiyo ekmek yemiyo vs vs. vs. diye bi başladıyo anaaammm doktorun bile kafası şişiyo valla

şimdi uyuyuyamaz üzüntüsünden biliyorum annemi dert etcek kendine
sebepte benim lahana suyu içmem:1rolleyes:

Koruma iç güdüsü yine annemin klasik bir sözü var :))) ANNE OLUNCA ANLARSIN..
İnsanı hayatta tek çıkarsız seven annedir.. Eşlerim bizden neler bekliyor ama annelerimz kilomuzla çirkinliğimizle tembelliğimizle sinirimizle huysuzluğumuzla vs.. herşeyimizle seviyolar...... Ben evlenince annemin değerini çok daha iyi anladım apayrı düşkün oldum .... Çocğum yok ama yiende anlıyorum şimdi...

yaa evet hep aynı laf ANNE OLUNCA ANLARSIN lafı yaa elimden geldiğince empati kuruyorum ama bu kadar da dertlencek bişey yok ki ama

ayy cnm annene üzüldüm yaa anne işte ANNE ne denir
benimde bebeğim olacak şimsiden onu herşeyden koruyorum sigara tiryakisi olmama rağmen bıraktım yani anneler çocukları için herşeden feda eder
sen belki büyüdün ama eminim onun gözünde hala o yeni doğan bebeğisin cnm
sakın annenizi üzmeyin sonra benim gibi pişman olursun

gerçekten ama anne olmadan anlayamazsın tam olarak hep bişeyler askıda kalır aklında..

ortak bi özellik olsa gerek. eskiden annemin taktığı bi çok şeyi anlamaz hatta ne tuhaf kadın derdim. şimdi arkadaşlarımla takılırken annemle aynı tepkileri verip hemen bi mesaj atıyorum gittikçe sana benziyorum diye. gittikçe anneme benziyorum ve bundan dolayı çok mutluyum. benim annemde sürekli o odanın hali ne der. temiz olsa bile o odanın hali ama sürekli offfff der kaçarım. oda daha bişey demez biliyo çünkü eninde sonunda pislikten iğrenip temizleyeceğimi çünkü aynen ona benziyorum.

ha bide sürekli giydiğini çıkarıp katlasan hiç döküntün olmaz der. bende hep onun odasını gösterip sen katlamıyosun derim onlar babanın çıkarmış atmış bak bakalım benim var mı döküntüm der.

anlayışla karşıla senin kendine zarar vereceğini düşünüyo korumak istiyo demekki. çünkü kaç yaşına gelirsek gelelim biz onların küçük bebeğiyiz.

anneler hep aynı cnmm.benimkide seninki gibi..inan saçlarımı nsl topladıgımdan giydigim kıyafetlere kdr karışıyor...annem hanımhanımcık kız gibi olmamı istiyor(elbise etek giycekmişim:)..bense daha spor rahat şeyler giyoruum.(kot badi...)ve 25 senedir kendimi bildim bileli ısrar eder bende sevmedigim için giymem...valla bunun yüzünden ciddi kavga etigimiz zamanlar bile olmuştur..

ayy cnm annene üzüldüm yaa anne işte ANNE ne denir
benimde bebeğim olacak şimsiden onu herşeyden koruyorum sigara tiryakisi olmama rağmen bıraktım yani anneler çocukları için herşeden feda eder
sen belki büyüdün ama eminim onun gözünde hala o yeni doğan bebeğisin cnm
sakın annenizi üzmeyin sonra benim gibi pişman olursun

bursasu inan onu üzcek hiç bişey yapmıyorum ama annem herşeyden endişe duyuyor o sanıyor ki ben hasta olucam yataklara düşücem
hep karışıyor
bak elalemin kızları nası yiyiyo hiç annelerini üzmüyorlar diyo yaakaydirigubbakcemile3
o beni üzüyor aslında

demekki senin büyüdüğünü artık (kaç yaşındasın bilmiyorum ama ..)genç kız olduğunu anlamak istemiyor evin tek çocuğumusun sen

ortak bi özellik olsa gerek. eskiden annemin taktığı bi çok şeyi anlamaz hatta ne tuhaf kadın derdim. şimdi arkadaşlarımla takılırken annemle aynı tepkileri verip hemen bi mesaj atıyorum gittikçe sana benziyorum diye. gittikçe anneme benziyorum ve bundan dolayı çok mutluyum. benim annemde sürekli o odanın hali ne der. temiz olsa bile o odanın hali ama sürekli offfff der kaçarım. oda daha bişey demez biliyo çünkü eninde sonunda pislikten iğrenip temizleyeceğimi çünkü aynen ona benziyorum.

ha bide sürekli giydiğini çıkarıp katlasan hiç döküntün olmaz der. bende hep onun odasını gösterip sen katlamıyosun derim onlar babanın çıkarmış atmış bak bakalım benim var mı döküntüm der.

anlayışla karşıla senin kendine zarar vereceğini düşünüyo korumak istiyo demekki. çünkü kaç yaşına gelirsek gelelim biz onların küçük bebeğiyiz.

kaydirigubbakcemile3senin yazın bana tuğçe baranın bi yazısını hatırlattı
o da giderek annesine benzediğini anlatıyordu
yakında yoğurt kovası toplarsam tam annem gibi olucam diyordukaydirigubbakcemile3
ayy valla dağınıklık meselesine ben hiç girmiyorum bile
yoksa benden dertlisi olmaz vallagamyoncuiremsu

ben ki daha anne olmadan herşeye karışıyorum etrafımdaki bide anne olunca çekilmez bi karı olucam evet biliyorum:KK70:

demekki senin büyüdüğünü artık (kaç yaşındasın bilmiyorum ama ..)genç kız olduğunu anlamak istemiyor evin tek çocuğumusun sen

21 yaşındayım bi kızkardeşim var
ama ona hiç bişey söylemiyor o çok rahat
hatta o kürdan gibi zayıflıktan sadece bi koca kafa kaldıkaydirigubbakcemile3
ama ona tek laf etmiyor
bide yarın babama şikayet etcekmiş beni
kendimi vazo kırmış küçük çocuk gibi hissediyorum yaa
o benim yaşımdayken evlenmiş
ama ben hala çocuğum haksızlık valla

bi evlat kaç yaşına gelirse gelsin,o annenin gözünde hala bi bebek olarak kalıyo...
bak canım 30 gelmek üzereyim annem bana bile çocuk muamelesi yapar...
annelik budur işte...onu yadırgama...
annelerde koruma içgüdüsü fazladır...
daha anne olmadım ama o kadar annemi iyi anlıyorum ki...
herzaman derim yine söylüyorum,rabbim analarımızı başımızdan eksik etmesin inşallah...
sevgiylen kal şekercim...:)

gönülyarasıablam sağol doğru söylüyosun
ama benim annemin içine o içgüdüden çok fazla koymuşlar yaa
o hep bana diyo elalemin kızları çok ders çalışıyo çok yemek yiyiyo hep evde oturuyo diyo
ama elalemin anneleride rahat bırakıyo kızlarını
ama ben şikayet etmiyorum onun yüzüne hiç
o hep bi endişe halinde
bu akşam kızdırdı işte beni
boyum bacadan çıkcak artık :))))))
hala kızan muamelesi görüyorum

anneler hep aynı cnmm.benimkide seninki gibi..inan saçlarımı nsl topladıgımdan giydigim kıyafetlere kdr karışıyor...annem hanımhanımcık kız gibi olmamı istiyor(elbise etek giycekmişim:)..bense daha spor rahat şeyler giyoruum.(kot badi...)ve 25 senedir kendimi bildim bileli ısrar eder bende sevmedigim için giymem...valla bunun yüzünden ciddi kavga etigimiz zamanlar bile olmuştur..

sorma nemciim
o da var tabi yaa
hele bide kendi zevkince beni görmek istediği gibi eşyalar takılar alır hediye olarak
giysen bi dert giymesen binbir dert
giyince olmuyor anne zevki sonuçta biraz daha muhafazakar kaçıyor yanibenneyaptımki
giymeyince de alınıyor niye giymiyosun hiç diye
dedim zaten artık bişey alcaksan nolur süpriz fln yapma söyle bana
gidip beraber alalım veya olmadı sen bana parasını ver ben kendi bildiğimce alırım sende zahmet etmemiş olursun diyorum napayımkaydirigubbakcemile3

canım bende annemi çok eleştirirdim...
şimdi diyorumki,senden beş gömlek daha beter olucam ben diye...
ki henüz çocuk sahibi olmadığım halde....
benimde eskiden diyet listelerimi bulurdu annem
ihtiyacım olduğundan değildi ben kendimi daha zayıf görmek istediğim içindi
bi sabah işyerime geldim çantamdan elmayı çıkarırken kağıdı gördüm
annem diyet listeme sunu yazmış
bu arada liste sabah elma öğlen çorba akşam patates haşlaması aralarda bol su diye geçiyor
altındada annemin yazısı,aynen aklımda
ömrümü yedin,bunlarıda ye en son başını ye...
o benim son diyetim oldu,işte...
bilmem anlatabildimmi yerimseniben

Annenizden ayrıldığınız gün, üniversite, çalışmak yada evlilik gibi nedenlerle; Keşke yanımda olsada, sağlıklı olsada hep karışsa hayatıma diyeceksiniz.

annen olması gerektiği gibi davranıyor.belki biraz daha evhamlı.hiç ilgilenmeseydi dahamı mutlu olucaktın.demekki yapılmaması gereken birşey yapıyorsunki kadın endişeleniyor.bu konuda birsürü hikaye var.bence annen haklı genç yaşta kilo vericem diye sağlığınızdan olmanızdan korkuyor.anlayışlı olun biraz

sorma nemciim
o da var tabi yaa
hele bide kendi zevkince beni görmek istediği gibi eşyalar takılar alır hediye olarak
giysen bi dert giymesen binbir dert
giyince olmuyor anne zevki sonuçta biraz daha muhafazakar kaçıyor yanibenneyaptımki
giymeyince de alınıyor niye giymiyosun hiç diye
dedim zaten artık bişey alcaksan nolur süpriz fln yapma söyle bana
gidip beraber alalım veya olmadı sen bana parasını ver ben kendi bildiğimce alırım sende zahmet etmemiş olursun diyorum napayımkaydirigubbakcemile3

Üzgünüm meltem cim ama bu fikrine katılmıyorum, katılamıyorum....
Bence sen anlayamıyorsun anneni. tabi buda normal. Ne evlisin nede annenin uzağında. İçten içe eminim seninde annenin sana olan ilgisi hoşuna gidiyordur, yani öylede olmalı. İnsan şikayet etsede önemsenildiğini bilmesi güzel bir duygudur.sositososito
Benim şimdi sana hak veremediğim konu sana bişeyler alması senin burun kıvırman:mymeka:
Yapma bak bunu yapma bence...
Oda sana bişeyler alıp kızım giysin, taksın diye heves ediyor. Buda çok normal. Düşünsene büyüyene kadar hep annelerimizin aldıklarını giydik. Bize o kadar emek verdiler ki. Kaç yaşına gelirsek gelelim hep verecekler. Biraz ağır olur mu bilmem ama onlar hayattayken yaşıyorken onların kıymetini bilelim kırmayalım. İnan bende evlenmeden önce senin gibi bakardım. Ama evlenip helede anneciğimin uzağına gelince okadar çok onu anlıyorum ki....
Şimdi ne yaparsa yapsın onu kırmamaya çalışıyorum. Keşke bekarken de bunu yapabilseydim. Umarım anlatabilmişimdir.....
Annenin kıymetini bil, sana aldıklarınıda beğenmezsen bile söyleme. Evde giy dışarda giyme mesela, yada evde tak...Gönlü olsun.:1hug:
Sevgiler canımmma.s.

Son düzenleme:
Biran sanki kızım benim için yazmış sandım bu yazıyı.-tatlicadiarzu-

İnsan yavrusunu düşünmezmi, kollamazmı. Arkadaşım annen haklı aslında bakarsan.Çocukları hiç büyümüyor annalerin gözünde. 75 yaşındaki babaannem 55 yaşındaki babamı hala sever, saçlarını okşar öper koklar. Aman oğlum üşütme hırkanı giy, yemeğini ye vs vs. Buyrun size örnek. Babam torun torba sahibi artık, ama anne yüreği işte, her zaman yavrunun iyliğini istersin.:teselli:

X