Anneler bilirler

hayrxuxnisa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2007
169
0
Selam arkadaşlar ben her fırsat bulduğumda gazete kitap okumaya bayılırım.Hoşuma giden bir yazı olduğunda mutlaka saklarım.İşte 7 nisan2004 tarihli hangi gazete bilmiyorum,fakat saklamışım bana göre çok maddeler sizlerle paylaşmak istedim.
1- Harakete geç
Orada öyle oturarakhiçbir şey elde edemezsin.Bir şeymi istiyorsunuz?Bir iş,bir başarı,bir bardak su vs..Ne olursa olsun onu elde etmek için ayağa kalkıp harekete geçmeniz gerekir.
2-Engeller yıldırmasın
Hayatta sahip olduğun herşey için şükretmeyibil.Ama sakın elde edemediğin şeyler için sızlanıp durma.Engeller sizi yıldırmasın.Tecrüberlerinizle olgunlaşmaya ve öğrenmeye devam edin.
3-Eğitim şart
Elinden herşeyi alabilirler
ama eğitimini asla*
4-Telefon bekleme
Eğer bir erkek seninle konuşmak isterse seni arar*hayatını tel başında bir erkeğin aramasını bekleyerek geçirmeyin.
5-İnsanlar değişmez
Değişmek istemeyen birini değiştiremezsin.Beraber olduğunuz insan beklentilerinize uymuyorsa onu değiştirmek yerine ilişkinizi bitirin.İnsan 7 inde neyse 70 inde de odur.
5-Başının çaresine bak.
Bir erkeğin her zaman sana destek olmasını bekleme.Her zaman kendi
başının çaresini bilmelisin.Kendi kişiliğini ve özgürlüğünü başkalarına teslim etme.
6-Değerini bil
Hayatında kimse yok diye değmeyen birine takılma.
7-Mantık evliliği yapma
Mantık evliliği en doğrusu diyenler yanılıyor.Sevmediğin birisiyle bir hayatı paylaşmak hiç te mantıklı değil.
8-Dırdır evliliği bitirir.
Değmeyecek şeyler için evliğini yıpratma.Bir ilişkide saygı çok önemli.Gereksiz sızlanmalar zamanla büyük sorunlara yol açabilir.
9-Aileye uygun damat
Evlendiğin zaman 1 aileyle evlenirsin.Aile yapıları farklı olan insanların sorun yaşamaları kaçınılmaz.Kopuk 1 aile olurlarsa hergün annen ve ablanla birkaç kez konuşmanı anlamakta zorlanabilir.
10-Bakımlı ol
Yüzünü sabah akşam temizle.Krem sürmeyi ihmal etme.Gözaltı kırışıklarından uzak dur.
11-Güneşte kalma
Yanık bir tene sahip olmak güzel,ama aşırı yanık tene ve kırışık dolu bir yüze sahip olmak değil.
Anne kız arasında yaşanançekişmeler olabilir.Ama ister 13 yaşında olsun,isterse 53 anneler uyarmaktan asla vazgeçmezler.Eninde sonunda haklı çıktıklarında üzülmeyelim. Bu alıntıyı sizlerle paylaşmak istedim.Yorumlarınızı bekliyorum.Sevgiler***:nazar:benneyaptımki

X