Anne ve babadan gelen kötü takıntı ...acil yardım lütfen...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ichblumen23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
287
456
Mrb iyi geceler ablalar ve kardeşlerim sizden bir çözüm almak istiyorum kendimden çok kızlarım için lütfen yardım edin biraz uzun olucak okumanızı isterim...

Biz 7 kardeştik 3 kız 4 oğlan kızların en küçüğü bendim annemi benle olan ilgi ve alakasini pek hatırlamam yok gibiydi evet yanlış okumadınız varla yok arasıydı sağolsun iki ablam aslında gerçi onlarla 4 ve 2 yil vardi aramda yani öyle büyük degillerdi benden..Neyse Allah razı olsun iki ablamdam onlar beni hep yıkadı saçlarımı taradi baktı hiç annemi hatırlamıyorum bile ilgi alaka konusunda varsa yoksa iş yapın evi toplayın inanın yemin edebilirim belki yalan gelebilir hani kızız sonuçta regl oluruz ağrılı geçer ya uzanmak istersin bize o bile asla nasip olmadi ...

Bi gün bile buramiz ağrıyor uzanalım dinlenelim yok akli fikri temizlikti...

Babam desen annemden beterdi oda tarlaya gidin bahçeye gidin derdi dışarı çıksak iş içeri girsek iş nefes almak yok sanki 7 çocuğu iş için doğurmuşlardı...

Annemde pek haksız sayılmaz babam bir iş verirdi disarda 😱1 saate bitmiş olucak yoksa seni mahvederim 😱derdi .bu sözleri iyi aklınızda tutun benim sıkıntım ıste burda başlıyor...

Babam aynı şeyi bizede yapardı bu iş bu dk yada saat bitecek derdi bitmese bizi ölümüne döverdi ama ölmezdik annemde bir şey yapmazdı ama biz babam annemi döverse deli olurduk dayak yiyecegimizi bile bile araya girerdik bizdr yerdik ben cok yedim mesela o dayaklardan...

Annem temizliği çok severdi derli toplu olmayı babamda çok severdi duzeni herşey yerli yerinde olucak olmsaysi vay bizim halimize....

Bunları kısaca anlattım bilin istedim bazı şeyleri şimdi anlatacaklarimdan bana lütfen kızmayın yada kızın ama bi şeyler söyleyin sonuç verin...

Benim 2 kızım var biri 2 buçuk yaşında biride 6 yaşında olucak...

Kızlarımın odası ayrı dünya kadar oyuncakları var herşeyleri var çok şükür aldım oynuyorlarda ama çok dağılıyor biliyorsunuz niye oda düzenli değil diye kızlarıma çok kızıyorum öfkeleniyorum ama vurmuyorum vurmamak için kendimi kasıyorum bugün bunu daha çok iyi anladim ki benim piskolojik bu normal olamaz benim durumum..çocuk dediğin oynayacak dağıtacak uyumaya yakın toplanıp uyunur ben sanki gösteriş diye almışım kizlarim artık çok üzülüyor farkındayım bi daha yapmam diyorum ama bazen yine oluyor...

Bugün kızlarıma dedim ki "Bu oda toplanacak 20 dk sonra gelip bakiyorum yoksa oyuncuklarinizi çöpe atarım yeter artık 😱bu ben degildim babamdi sanki konuşan...

Annenizi ne kadar kötü anıyorsunuz değil mi? Aynı şekilde anılmak mı isterdiniz? Cocuklarinizdan özür dileyin odalarını dağıtsınlar uyunalarına yarım saat kala herkes kendi oyuncaklarını toplasin olsun bitsin yapmayın yanlış oldugunu biliyorsunuz onksr sizin travmalarinizi ödemek zorubda değil onlar stres topunuz değil onlar aciz değil sizi kalplerinde öyle bi cezalandirirlarki keske dersiniz evin altı üstüne gelseydi de böyle yapmasaydım
Bagirmayan anneler kitabini da ayrica tavsiye ederim

Annenizi ne kadar kötü anıyorsunuz değil mi? Aynı şekilde anılmak mı isterdiniz? Cocuklarinizdan özür dileyin odalarını dağıtsınlar uyunalarına yarım saat kala herkes kendi oyuncaklarını toplasin olsun bitsin yapmayın yanlış oldugunu biliyorsunuz onksr sizin travmalarinizi ödemek zorubda değil onlar stres topunuz değil onlar aciz değil sizi kalplerinde öyle bi cezalandirirlarki keske dersiniz evin altı üstüne gelseydi de böyle yapmasaydım
Bagirmayan anneler kitabini da ayrica tavsiye ederim
Çok haklısınız aslında 1 hafta yapmasam böyle artık yapmam bunuda biliyorum .özür diledim kızlarımdan sonra bir daha olmaması için elimden geleceğinide söyledim söz verdim inşallah yaparım da. Birde bi şey sorucam bu kitabın yazarı kim

sanki 7 çocuğu iş için doğurmuşlardı

Bu dediğinizde sanki kelimesi fazla. Büyükler küçüklere bakmış. İşçi gibi çalıştırmışlar hepinizi. Şu açtıkları yaralara bak.

Şöyle düşünün o ev sizin olduğu kadar çocuklarınızın da. Onların da eşyalarını istedikleri gibi (ki bu oyuncak) kullanma hakkı var. Başka bir oyuna geçmeden önce bu oyuncakları toplayıp sonra başka oyuncakları çıkarmalarını söyleyebilirsiniz. Lütfen kendinize yaşadığınız kötü durumları tekrar etmeyeceğinize dair söz verin. Dağınıklık toplanır ama kırılan kalpler çok zor iyileşiyor.

Hepimiz evlatlarımıza kızıyoruz zaman zaman ve malasef çocukluğumuzda kendi yaşadığımız travmalarımız bu süreçte sürekli ortaya çıkıyor. Sorunu gördünüz ,babanız gibi davranma ihtimaliniz var. O zaman önlem alacaksınız. Öfke kontrolü yazıları okuyun, çocuklara nasıl söz geçireceğiniz ile ilgili Instagram hesapları bakın. İnanın çok fazla yazı var.

Ben sizi çok iyi anlıyorum. Kızım saçımı avucuna dolayıp yolduğunda sinirle kolunu yakalayıp sıkmıştım. Bu annemin hareketiydi. Kolumun üst tarafını sıkar popomo sırtıma popoma falan vururdu. Bende şok olmuştum , ben de panik olmuştum. Ama öfkemi kontrol etmeyi öğrendim ve kızım 3 olacak nerdeyse ona yaşadıklarımı yaşatmıyorum.

Dağılan oyuncakları toplayıp sinirlenmek yerine,
Oynandıktan sonra nasıl düzenleyeceklerini,odalarını nasıl kullanmalarını gerektiğini öğretebilirsiniz.

günlük bu tür ufak işler vererek hemde çocuklarınıza düzenli olmayı öğretirmiş olursunuz.
3 yaşındaki kızım ve 4 yaşındaki oğluma ben böyle yapıyorum.
bende aşırı düzen isteyen biriyim.
delirme,coşma fırsatını çocuklarıma mutlaka hergün veririm. Ama oyun sonunda bende yardım ederek toplar düzenleriz.

Bu arada kızlar eşimde kızıyor bana çocuklar oynasın normaldir küçüktür daha onlar diyo o an gözüm de kulağımda bir şey hissetmiyor bütün odak noktam o oyuncaklar yerli yerinde olucak oda ev düzenli olucak bi anlık piskolojik bir şey oluyor Allahım sen bna güç ver Yardim etki bu 1 haftayı rahat atlatayım ki gerisi gelmesin artik

Bu arada kızlar eşimde kızıyor bana çocuklar oynasın normaldir küçüktür daha onlar diyo o an gözüm de kulağımda bir şey hissetmiyor bütün odak noktam o oyuncaklar yerli yerinde olucak oda ev düzenli olucak bi anlık piskolojik bir şey oluyor Allahım sen bna güç ver Yardim etki bu 1 haftayı rahat atlatayım ki gerisi gelmesin artik
Çocukların odalarına müdahale etmemelisin oyun sırasında. Orası onların yaşam alanı. Onlara özel. Tehlikeli bir şey yapmıyorlarsa oyuncakları ile istedikleri gibi oynayabilirler oyun sonunda hadi süreyi başlatıyorum diyip telefondan falan süre tutun ya da bi şarkı açın şarkı bitene kadar bu odayı toplayabilir miyiz yarışması yapın. Işık hızıyla toplarlar zaten

Size yapilani onlara yapiyorsunuz zaten kendinizde cozmussunuz cocuklari rahat birakin dagilirsa dagilsin sizin gibi annelere sinir oluyorum cocuklar cocuklugunu yasiyamiyor. Engel olamiyorsaniz psikolojik destek alin bir hafta kizmiy atlatiyim diyorsunuz ne kadar sacma bir hafta sonra hersey duzelecekmi cahillik etmeyin

Durumunuzu çok iyi anlıyorum, benim de en büyük korkum kendi çocuğuma ebeveynlerimin bana davrandığı gibi davranmak. Bazen ebeveynlerimin yaptığı bir şeyi kendimde de görüyorum üzülüyorum (mesela en ufak şeyde hemen sinirlenmek) ama bizi böyle diken üstünde yetiştirdiler. Başka türlü nasıl olur hiç görmedik ki... Ama bunun arkasına sığınıp çocuklarınıza ailenizin size yaptığı gibi davranmayın. Bırakın, sizin çocuklarınızın bu hayatta daha mutlu bir çocuk olabilmek için şansları olsun. Kimi anneler ve babalar geçmiş sorunlarını çocuklarına yansıtır ve kötü ebeveynler olur, kimisi de geçmişten ders çıkarıp çocukları için çok daha iyisini yapar. Bunu düşünün ve kendinizi daha iyi bir ebeveyn olmaya zorlayın. Gidip onlardan özür dilemeniz bile harika bir başlangıç. Umarım her şey dilediğiniz gibi olur.

Sizin kafanizin icinde hala annenizle - babaniz var,sanki cocuklariniz odayi toplamayinca gelip babamiz sizi dovecek gibi davraniyorsunuz,ozgur degilsiniz ,
Psikolojik destek alin,belli bir kalipta yasiyorsunuz

yazdığınızı okurken gözümde masumlar apartmanı canlandı. travmalarınız var ve çok doğal bunca yaşanmışlığa karşı ? destek mi alsanız bi uzmandan ?

Benim annemde çok titizdi. Bizide diken üstünde yetiştirdi. Şimdi evimde biryer dagınık olsa evin heryeri pis sanıyorum. Annemin evime gelmesini istemiyorum kusur bulacak diye.

yarisina kadar olabilir diyordum, ben de kendimi bildim bileli calismisimdir,
cocuk isci de denmezdi bize o vakitler, oyle fasulyeden calisiyor muamelesi gorurduk ama yaptigimiz is de isti yani.
Neyse, dayaga ve tehditlere kadar olan kismi kabul edilebilir benim nazarimda.

Ama ilenizin o tavirlarini zaten kolayca atlamaniz zor,
maddi imkaniniz varsa yardim alin, hic de cekinmeyin.
Yoksa da meditasyon arastirin, kisisel gelisim ve maneviyatla ilgili kitaplari okuyun,
kendinizi cok bunaldiginizda sakinlestirmek icin yontemler bulun.
Her gun kendinizle ilgilenmek icin ozel bir sure ayarlayin, kendinizi simartin, kendiniz icin yapacaginiz bir kahve cikolata seansi bile iyi gelebilir. Artik size ne iyi geliyorsa o, kendinizden esirgemeyin.

bir de sunu ekleyeyim: titiz ve daginiklik sevmeyen kisiler 7 cocuk yapmasinlar bi zahmet ya, maksimum tek cocukla duzenli duzenli otursunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X