anne sütü yetersiz gelenler ek mama veriyor musunuz

aozli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
591
64
anne sütüyle beraber devam sütü kullanan var mı

--------------------------------------------------------------------------------

bebeğime hergün yatmadan önce bir biberon aptamil veriyorum bir buçuk aydır.bugün anne sütünü reddetti.biberonu bırakayım diyorum ama zaten okullar açılınca göreve başlayacağım.mecburen okuldayken mama yiyecek.sağıp bırakma durumum da yok.sütüm az zaten.o zaman emmeyi tamamen reddederse diye korkuyorum.benim gibi ikisini de veren var mı aranızda

--------------------------------------------------------------------------------

önce ikisinide veriyordum ma sonra reddetti memeyi emincede kustu şimdi daha dizime yatırır yatırmaz aglıyor yani sadece mama yiyor bebelac veriyorum günde 5 ögün saglıgı yerinde olsunda gerisi önemli degil açıkcası ne yapalım ama benim sütüm yetersizdi dr verdi mamayı zaman ile alıştı kolaya benim zilli ama olsun allahıma şükürler olsun iyi maaşaallah

bende ek mama vermistim....simdiki aklim olsa vermezdim ,,cunku biberona alisinca mememi istemedi ,,,aldigindada cok az geliyodu.........her defasinda meme verseydim gelirdi gene bence..................

Anne sütüm az oldugundan dolayi kizim anne sütü istemedi
Kizima Nestlenin Beba mamasini veriyorum ki simdi 4 bucuk aylik oldu ve ben ek mamaya basladim öyleleri süt yerine havuc püresini veriyorum ve cok hosuna gidiyor..aksamlarida uyumadan önce sütten önce beba kek püresini veriyorum doymadiginda süt istiyor ve cokta iiy uyuyor....

bir arkadaşım çocuğuna bebekken günde 3 kere biberonla mama verdiğini ve çocuğun 1,5 yaşıına kadar emdiğini söyledi.keşke benimki de öyle yapsa..Bir de bebeğimde aşırı karın şişliği var fakat ağlamıyor sızlamıyor.doktoro gidince sorucam acaba neden.sizlerde böyle şikayeti olan var mı?

Dr.esama iyi dedi veriyorum daha kizim 3 ayi bile doldurmadan emmeyi birakti 4.ayda ek gidalara başlayacağim mamadan başka...

arkadaşlar az önce bi programda süt artırıcı bi yöntemden bahsetti çocuk doktoru.sabah saat 5 de emzirmek sütü büyük ölçüde artırıyormuş.sebebi ise sabah 5 gibi vücudumuzda salgılanan bi hormon.benim oğlum sabah 5-6 gibi uyanıyor ve emiyor.gerçektende sütüm bol. birde gece düzenli uyuması için emzirip uyuttuktan sonra sabah 5e kadar uyandırmamalı,eğer uyanıyorsada emzirmeden tekrar uyutmaya çalışmak gerekirmiş.böylece bebek gece yemek yemek için değil uyumak içindir fikrine alışıyormuş.uykusu da düzene giriyormuş.

merhabalar benim bebişimde bir buçuk aylıkken mama almaya başladı aptamil ve sma veriyorum verme nedenim doymamasıve az kilo almasıydı veriyorum ama içim hiç rahat değil

kaydirigubbakcemile5
canımcım peki bebişlerimizi uyandırmazsak kan şekeri düşmez mi

tam bir aydır mama veriyorum ve kızım 1200 gr almış emmiyor ama ben artık üzülmüyorum faydası yok çünkü ama benim kızım çok hareketli resmen artistik hareketler yapğıyor maaşaallah onda kilo zaten nasıl tutsun yine iyi almış valla canım kızım

ben günde 1 kez mama veriyorum. ama kaşıkla. mamayı pirinç unu ile karıştırıp yapıyorum daha koyu oluyo ve kaşıkla rahatlıkla verebiliyorum. asla biberon vermedim. böylelikle beni bırakmadı haftada da 250 gr alıyo. yeterli. mama ile değil anne sütü ile alıyo mamanın tek faydası benim sütüm birikiyo. 2 ay bitti ayın 11 de benim niyetim tam 6 ay böyle devam etmek tabi sütüm olursa.

benim bebeğim inanır mısın daha anne karnında saat 5 de kalkardı doğdu yine sanki geceyi gündüzü biliyor........ama kızım emmiyor bende geceleri mecbur uyurken alır umuduyla vermeye çalışıyortum sağlıkğı açısından ne yaparsın annelik......aslında kızım normalde 5 kadar uyurdu ........:asigim:senağlama

evet canım benim kızda aynen herkes diyor çok hareketli diye daha doğmadan dr.teyzesii blile demişti eğer doğuncada böyle olursa yandın diyew dünyaya geldi asla gündüz uyumazdı hep bakar çok ta :lepi:hareketli çevremdekiler bile hayretettiler nasıl bu diye daha yene doğmuş ama uyumuyor bile diye bende alışmıştım artık gece gündüzü ayırtediyor diye düşünmeye başladım yani gece 5 kadar deliksiz uyurdu dr.dedim asla uyandıramıyorum güzdüzde uyutamıyorum diye dr.olsun dedi böyle bebek kilo alır mı hiç yani düşün uyumuyor ki hiç.........gecede bir uyuyor tam emmeye bile kalkmıyrdu.şimdilrde ise ben düzenin bozdum gece zoraki zoraki bebeğime emmeye zorladım kuzum uyku düzenini bozuldu zaten hasta da :çok üzgünüm:........ama ne yapayım birazcık bari emsin istiyordum annelik işte ...senağlama

canımcım kaç aylık bebişin benimki 2 aylık ve emmeyi bırakacak gibi

Ben de kızıma 4 aylıkken mamaya başlamıştım.Ama hep kaşıkla verdim.Biberon hiç kullanmadım ve 2 yaşına kadar emdi.Sütüm de hiç azalmadı.İnşallah bu bebeğimde de aynı şekilde yapıcam.Mama veririm ama biberonla değil.Biberonla verildiği zaman da deliğini çok küçük tutmak gerekiyo sanırım memeyi bırakmaması için.

benim kızım 2,5 ayını geçti ve bende doğduğundan beri sütüm yetmediği için ek mama veriyorum
doktorumun önerisi ile eczaneden SMA 26 alıyorum onu veriyorum
sabah öğlen akşam üzeri ve yatarken 90 ar gramlık veriyorum aralardada mememi veriyorum
biberonla veriyorum kızımında memeyi bırakçak gibi durmuyor maşallah
ama ben yalnış birşey yapıyormuşum doktorumuz uyurdı herzaman önce meme verip doyamadığı için hemen ardından mamasını veriyordum dr bunun yalnış olduğunu bu şekilde bebeğe bir faydası olmadığını söyledi
bunun yerine bir öğün mama bir öğün meme vermemi söyledi artık bu şekilde yapıyorum
bebeğimin kilosuda 2,5 aylık ve 5,5 kilo dr normal olduğunu söylüyo
kızlar iyki bu mamalar varya yoksa bebişlerimiz açlıktan hep ağlarlardı
birde bi arkadaşımız pirinç unlu mama yaptığını yazmış o tür mamalar veriliyormu erken değilmi ve nasıl hazırladığını yazarmı acaba

evet karmsarcım aynen öyle benim kızımında kıpır kıpır oldugunu dr bana 14 cü haftamda söylemişti maaşallah şimdide öyle cnaımcım bebegin hasta oldugu için lütfen üzgün ifadeler koyma bebeklerimiz bu şekilde buyuyecekler bizler güzel ve saglam anneler olarak güçlü bir şekilde onlara bakaıp rtabbimizn izniyle onları iyileştirecegiz sen güçlü ol ki kızımız çabuk iyileşsin ifade kzsmını yanlış anlma sakın cnaım ..... yerimseniben

melikem kızım tam 2 aylık benim bugün aşılarımızıda olduk teyzeleri yavrum 3 gün önce 4200 gr dı bugün 4350 gr olmuş mutlu oldum ay 4 cü aya gelsede ek gıdalar versek :nazar.

denizcim ben bu konuyu çok bilmiyorum ama sanrım biraz öyle olacak yalnız burda benim dediğim degil dr unun dediği çok önemli ona herşeyi sor hatta irenbenin sitesinden mail at gene sor cnaım benim hadi bakalım az kalmış yolu yarılamışsın canım

sevcecim cnaıms anırım prinç ununu sormuşsun zamnaı gleince pirinç unu verirsin ama şu an bebegin in vucudu pirinç ununu kaldırmaz o zamnalr geldiğinde mamayla beraber yapacaksın canımcım yerimseniben

canım bende henüz verilmiceğini biliyorumda 2. sayfada nesihan arkadaşımız yazmış bebeği 2 aylıkmış ve mamayı pirinç unuyla yapıyormuş
o yüzden sordum saranurcum
bu arada sen kaç gramlık mama yapıyorsun canım ve hiç meme vermiyormusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…