Anne olmak

meslektaşım süper yazmışsın. ben sigarayı bırakalı 3 sene olacak nerdeyse.hani evlenince es kaza bebiş gelir diye. ama sonra atandım. eş durumu felan derken daha 3 aydır deniyoruz.ama bu üç ayda hissetmediğim ne çok şey hissettim kendimce. yumurtlama günü de ne diyen ben. yumurtlama günümde akıntılar( ki bende her zaman var olmuş bir şey bu) kasığımda ufak ufak kasılmalar bile buldum. ama yazıyı güzel bitirmişsin...UMARIM BU GÜZELLıKLERı BıR AN ÖNCE YAŞARIZ......opuyorumnanaktan

meslektaşım süper yazmışsın. ben sigarayı bırakalı 3 sene olacak nerdeyse.hani evlenince es kaza bebiş gelir diye. ama sonra atandım. eş durumu felan derken daha 3 aydır deniyoruz.ama bu üç ayda hissetmediğim ne çok şey hissettim kendimce. yumurtlama günü de ne diyen ben. yumurtlama günümde akıntılar( ki bende her zaman var olmuş bir şey bu) kasığımda ufak ufak kasılmalar bile buldum. ama yazıyı güzel bitirmişsin...UMARIM BU GÜZELLİKLERİ BİR AN ÖNCE YAŞARIZ......opuyorumnanaktan

Sen evlenmeden bırakmakla ne iyi etmişsin, tebrikler. İnşallah bebişin de gelir bir an önce :)

Geçenlerde annemle konuşurken, nasıl anlardınız hamile olduğunuzu diye sordum. İki üç ay adet olmayınca anlardık işte dedi. Kendimle kıyasladım ve güldüm.Gelelim bize...

Adet bitiminden başlayıp her gün ısı takibi yapılır. Soğan suyu içilir, kocaya her ihtimale karşı keçiboynuzu suyu içirilir. :içelim: Yumurtlama günü geldiği zaman belinin altına bir yastık ordusu konularak gün aşırı ilişkiye girilir. kaydirigubbakcemile Her ilişkiden sonra aman, spermler çıkmasın diye uykuda bile vücut kasılır.Bir damlası bile ziyan edilmez kaydirigubbakcemile3 İlişkinin sabahında acaba hamile miyim tripleri başlar. Kaşa kirpiğe bakılır göğüsler incelenir, manyak gibi akıntı kontorulü yapılır. delikafadulden Hatta her çişten sonra, kafa klozete gömülüp tortu tahlili yapılır.
İçinde bir canlı olduğu şüphesi yiyip içtiklerimize de yansır. cokacimcoook Çay kahve biraz azaltılır, sağlıklı şeyler yenir, her sabah folik asit yutulur. Böyle böyle adet dönemine yaklaşılır ki asıl heyecan bu dönemdedir. Artık gebelik varsa ciddi ciddi sinyal gönderebilecektir ve bu düşünce bizi manyak yapar sempatiksalakcinni Sabah gözünü açtığın andan gece yatana kadar vücudun her santimetrekaresinde belirti aranır. Aynanın karşısına geçip göbek deliğinden aşağı doğru uzanması beklenen çizgi var mı kontrol edilir. Kiripikler karışıyor mu? Göğüsler sızladı mı , şişti mi , karıncalandı mı, üzerinde pembe çizgiler var mı bakılır. Eğer hafif bir mide bulantısı varsa buna deli gibi sevinilir. Uyku bsatırdığında Allahım yoksa hamile miyim? denir. Ama bu kadar beklentinin yanında bir de her ihtimale karşı ''Yok yok hamile değilimdir :umursamaz: '' diye kişisel kandırma tekniği uygulanır. Bu işe yaramaaaz ama :icecream: Kadınlar Kulübü günde milyon kez karıştırılır, hamilelik belirtileri baştan aşağı taranır. Aynı dönem adet günleri olanlar bir anda kader ortağı olur olumunekankayizsmile samimi ilişkiler kurulur.
Test yapma dönemi gelir, artık bekleme sabrı kalmamıştır ve en yakın eczaneden test alınır, Öss stresiyle test yapılır eyvahedigeldismile başında beklenir ve bir mucize olmuştur, ikinci çizgi salına salına boy göstermektedir :dance: Önce inanılmaz, sonra inanılır, sevinçten ağlama krizine girilir. Suyun kaldırma kuvvetini bulan Archimet gibi, banyodan fırlayıp çıkılır. Eşe dosta haber salınır. Hepimiz anne oluyoruzdur... :hooray:

Bebek özlemi çeken tüm annelerin bir gün yaşaması dileğiyle...

milkybug o kadar güzel yazmış,okadar güzel anlatmışsınki söyleyecek söz bulamıyorum.aynen katılıyorum.yumurtalarına sağlık delikafadulden branşın edebiyatmı türkçemi :) allah hepimizi en kısa zamanda mutlu sona ulaştırır inşallah... :Saruboceq:

milkybug o kadar güzel yazmış,okadar güzel anlatmışsınki söyleyecek söz bulamıyorum.aynen katılıyorum.yumurtalarına sağlık delikafadulden branşın edebiyatmı türkçemi :) allah hepimizi en kısa zamanda mutlu sona ulaştırır inşallah... :Saruboceq:

Amin canım, sağolasın, hepimizi inşallah :)) Branşım da İngilizce.

Çok çok güzel anlatmışsın halimizi... Ben de çok güldüm okurken kaydirigubbakcemile3
ınşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın... :ecrin_bebek: :nazar:
Allah bize de önce çift çizgiyi görmeyi, sonra bebişimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin... :Saruboceq:

Çok çok güzel anlatmışsın halimizi... Ben de çok güldüm okurken kaydirigubbakcemile3
İnşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın... :ecrin_bebek: :nazar:
Allah bize de önce çift çizgiyi görmeyi, sonra bebişimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin... :Saruboceq:

Çok teşekkürler, amin,inşallah.

Bu ay eşim yumurtlama döneminde öyle bir şey söyledi ki motivasyonum tavan yaptı.Sizlerle de paylaşmak istedim. Benim omurgamla ilgili ciddi problemlerim var. Ama ufak yollu egzersizler dışında da yapılabilecek bir şey yok. Yumurtlama günü olan ilişkinin sabahında normalde belime hiç iyi gelmeyecek bir pozisyonda uyuduğum halde ( Bel altına konulan yastık yığını) hiçbir şikayet etmediğimi hatta yüzümde fedakar anne gülümsemesi olduğunu gören eşim ''Hayatım, seni izledim bir süre uyanmadan önce ve anladım ki annelik gerçekten çok zor. O minicik yumurtları bile sabaha kadar gözü gibi saklayan bir annenin bebeğini nasıl bir ihtirasla sevip koruyacağını hayal bile edemiyorum. Sen çok iyi bir anne olacaksın...'' Tabi ben hemen hüngürük fışkırık, duygulandım ve çok mutlu oldum gerçekten :asigim:

Bu ay eşim yumurtlama döneminde öyle bir şey söyledi ki motivasyonum tavan yaptı.Sizlerle de paylaşmak istedim. Benim omurgamla ilgili ciddi problemlerim var. Ama ufak yollu egzersizler dışında da yapılabilecek bir şey yok. Yumurtlama günü olan ilişkinin sabahında normalde belime hiç iyi gelmeyecek bir pozisyonda uyuduğum halde ( Bel altına konulan yastık yığını) hiçbir şikayet etmediğimi hatta yüzümde fedakar anne gülümsemesi olduğunu gören eşim ''Hayatım, seni izledim bir süre uyanmadan önce ve anladım ki annelik gerçekten çok zor. O minicik yumurtları bile sabaha kadar gözü gibi saklayan bir annenin bebeğini nasıl bir ihtirasla sevip koruyacağını hayal bile edemiyorum. Sen çok iyi bir anne olacaksın...'' Tabi ben hemen hüngürük fışkırık, duygulandım ve çok mutlu oldum gerçekten :asigim:

canm geçmiş olsun... işte annelik böyle bir duygu. anne olmasakta kadın olarak bu duyguyu biliyoruz... sanki kendimibildim bileli anneyim...

canim yuregine saglik...cok guzel bi yazi olmus..allah'im herkesin gonlune gore versin insallah en kisa zamanda bebis haberlerinizi aliriz a.s.

bende birşey eklemek istiyorum adetime 1 hafta kala ve adetim 1 hafta geçene kadar hiç usanmadan karbonat testi yaptım valla hiç usanmadım idrar ederkende durmadan idrarıma baktım belki birazcık sararmıştır diyeee.....:))))))))) :roflol: :roflol:

canımmmmm... geçen bende kayınvalidemdeydim....yeğenimiz hep ağladı ve bir türlü susmadı. bende yataktan kalkıp yanına gittim ve susturdum iki dakika içinde geri döndüm yatağa...benim eşim de dediki işte muhteşem anne......çocukları çok sevdiğimi ve bu bebişi ne kadar çok istediğimi anlıyor....bence onlar da her ne kadar beklemiyorlar, rahatlarmış gibi gözükselerde....içleri bizimle aynı duyguları paylaşıyor....eminim ki bizim iyi anne olacağımız kadar onlar da iyi birer baba olacak.......boshayallersmile

canımmmmm... geçen bende kayınvalidemdeydim....yeğenimiz hep ağladı ve bir türlü susmadı. bende yataktan kalkıp yanına gittim ve susturdum iki dakika içinde geri döndüm yatağa...benim eşim de dediki işte muhteşem anne......çocukları çok sevdiğimi ve bu bebişi ne kadar çok istediğimi anlıyor....bence onlar da her ne kadar beklemiyorlar, rahatlarmış gibi gözükselerde....içleri bizimle aynı duyguları paylaşıyor....eminim ki bizim iyi anne olacağımız kadar onlar da iyi birer baba olacak.......boshayallersmile

Evet canım haklısın.Eşimin beni olası bir negatif sonuca alıştırmak için fazla hevesli görünmemeye çalışıp beceremeyişini izliyorum her ay yerimseniben İçten içe nasıl bebek istediğini farkediyorum. Allah hepimizin kocalarını baba eder inşallah :asigim: Sen de kendi bebeğini uyutursun artık inşallah :ecrin_bebek:

Evet canım haklısın.Eşimin beni olası bir negatif sonuca alıştırmak için fazla hevesli görünmemeye çalışıp beceremeyişini izliyorum her ay yerimseniben İçten içe nasıl bebek istediğini farkediyorum. Allah hepimizin kocalarını baba eder inşallah :asigim: Sen de kendi bebeğini uyutursun artık inşallah :ecrin_bebek:

insallah tatlım...bakalım hayırlısı ne zamana.....çalışmalara devam ediyoz...ama bir an heyecanla bekliyorum..bir an ümitsizliğe kapılıyorummm...umarım her şey yolunda gider...

milkybug canım ne güzel yazmışsın yeni gördüm başlığı. çoğumuzun dediği gibi aynı beni anlatmışsın. bende bişey eklemek isterim ama adet dönemine kadar bütün ev işleri birikir ütüler dağ olur perdelere el sürülmez dolaplar yağlanır aman hamileysem yukarılara uzanmamayım kendimi yormayayım diye sonra hopp kırmızılar gelir birktirdiğin bütün ev işleri2 güne sığar.:) ya bu arada sormadan edemicem adetim 2 gün geçti ama tek çizgi çıkıyor acep hamilemiyim :)

kızlar süpersiniz yaaaaaa.ilk giriş yazısını okurken şöyle bir karşıdan kendimize baktım . hakikaten komiğiz. gözlerimden yaşlar gelerek okudum.her bir satırda EVET EVET EVET diye diye sonunu getirdim.ne diyeyim kafayı yiyicez bebiş bebiş diye...

ay bide adete gününden önce test yaaprsın tek cizgi cıkar üzülürsün sonra aa erken yaptım daha var dersin ama yüzümüze baka baka sen teksin der cift degilsn derrrrr bugun bana dedi yine ne vicdnsız cnm :) ay kızlar adet gününden once yaptım erkenmi yaptım yoksa bu ya zaten gec yumtlamıstım :)haha.........................

kızlar süpersiniz yaaaaaa.ilk giriş yazısını okurken şöyle bir karşıdan kendimize baktım . hakikaten komiğiz. gözlerimden yaşlar gelerek okudum.her bir satırda EVET EVET EVET diye diye sonunu getirdim.ne diyeyim kafayı yiyicez bebiş bebiş diye...

Gerçekten kafayı yiyeceğiz, artık çığ gibi gittikçe büyüyen bir takıntı olmaya başladı. Allahım bekletmesin inşallah, hayırlısıyla..:Saruboceq:

ay bide adete gününden önce test yaaprsın tek cizgi cıkar üzülürsün sonra aa erken yaptım daha var dersin ama yüzümüze baka baka sen teksin der cift degilsn derrrrr bugun bana dedi yine ne vicdnsız cnm :) ay kızlar adet gününden once yaptım erkenmi yaptım yoksa bu ya zaten gec yumtlamıstım :)haha.........................

Evet canım ya ben de dün aynı şeyi yaşadım üç gün var silik de olsa çıkar diye yaptım ama yok senağlama Tabi hemen adı erken yaptım canım oldu kaydirigubbakcemile3

X