Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
günaydın canım pko yada görüntüsü var mıydı acaba sende. ?
Canım amhde o tespit ediliyor mu ki? Rakamsal bir değer çıkmıyor mu daha yüksek mi gözüküyor pko olunca? Bana normal dedi doktor 1in altı sıkıntılı oluyor dedi benim 1.38di yanlış hatırlamıyorsam 🙄 pko olsa ultrason da onla uyumlu olurdu bence

kuzum ilk gebeliğimde kasık batmaları oluyodu sürekli uyku hali oluyodu yüzüm yanıyo gibiydi ateşim var gibi o şekildeydi . ikinci gebeliğimde de bol bol adet belirtileri vardı . şimdide belim yine ağrıyo başka hiç bir belirti olmadı canım . eğer test yapmasaydım bunda kesin adet olacam derdim yani . ilk gebeliğimde adetten iki gün önce öğrendim . ikincisinde adete bir gün kala öğrendim. bunda da 4 gün kala öğrendim
Hepsinde farklı yaşamışsın kuzu, ben de ilkinde çok belirti yaşadığım için hep öyle olacak diye bekliyorum

Canım amhde o tespit ediliyor mu ki? Rakamsal bir değer çıkmıyor mu daha yüksek mi gözüküyor pko olunca? Bana normal dedi doktor 1in altı sıkıntılı oluyor dedi benim 1.38di yanlış hatırlamıyorsam 🙄 pko olsa ultrason da onla uyumlu olurdu bence
canım benim ultrasonda pco görüntüüs var ama hiç bi doktor bu amh istemedi benden . ben de mrrak ediyorum bazı aylar az regl oluyorum. pco görüntüsü olup da amhı düşük olanlar okudum forumda. aslında pco da amh çok daha yüksek çıkar kafam karıştı da 🤦🏻‍♀️ yaptırayım diyıeum aç tok gün fark etmiyor sanırım

Hepsinde farklı yaşamışsın kuzu, ben de ilkinde çok belirti yaşadığım için hep öyle olacak diye bekliyorum
Yok kuzum hepsi farklı farklı oluyo yani bunda daha çok adet belirtileri neyse o oldu . O yüzden boşuna kendini dinleme strese girme vakti gelince testini yaparsın

Kızlar sabah doktora gittim geldim progesteron tahlili istedi onu verdim bir de sonuç çıkınca sıkışık bi şekilde gidecem bir buçukta . Hemen iğneye başlayacağını söyledi progesteron sonuca göre . Ama ben hala korkuyorum bir daha kaybedersem diye
Hemen baslamasi harika bence, pozitif düşünelim, inşallah güzel olacak bu sefer :dua: :KK200: Aklımdasın bana umut olacaksın :dua::KK200::anneadayı:

Kızlar sabah doktora gittim geldim progesteron tahlili istedi onu verdim bir de sonuç çıkınca sıkışık bi şekilde gidecem bir buçukta . Hemen iğneye başlayacağını söyledi progesteron sonuca göre . Ama ben hala korkuyorum bir daha kaybedersem diye
Güzel düşünelim güzel olsun diğerleriyle kıyaslama güzel olacak inşallah 🙏♥️

Merhaba , doktor 2 ay daha olmazsa gel demişti 3 ay oldu gitmedim . Sizce şimdiki aşama ne olabilir ikimizde de sorun yok

alemsin :KK70: yarın dipköşe temizlik yapacağım kendime getirir beni o :KK70:
Yapma kız dip köşe şöyle üstten üstten yap 🙈 gerçi sağlıklı bebek siz ne yaparsanız yapın tutunur diyor doktorlar ama yine de dikkat et bence hatta eşine yaptır bazı şeyleri 🙈
canım benim ultrasonda pco görüntüüs var ama hiç bi doktor bu amh istemedi benden . ben de mrrak ediyorum bazı aylar az regl oluyorum. pco görüntüsü olup da amhı düşük olanlar okudum forumda. aslında pco da amh çok daha yüksek çıkar kafam karıştı da 🤦🏻‍♀️ yaptırayım diyıeum aç tok gün fark etmiyor sanırım
Yaşın kaç canım? Gerek görmemiş olabilirler amh normalde ileri yaşlarda veya uzun süreli denemelere rağmen olmayanlarda isteniyor. Benim çikolata kistim olduğu için istemişti doktor çünkü yumurta rezervine etkisi oluyor. Yani pko olunca sanırım yumurta rezervi az da olsa yüksek görülebiliyor testte diye okumuştum sanırım öyle hatırladım ama emin değilim. Sor bir doktora ve pko olunca bu değerin durumunu da sorarsın belki referans aralığında olsa da farklı yorumlanması gerekebilir. Aç tok fark etmiyor adet döngüsüne göre de fark etmiyor istediğin gün yaptırabilirsin.
Canımm elini tuttul seninleyiz. Çok haklısın insan o yaşantılardan sonra yine korkar ama bak şimdi baştan biliniyor her türlü önlem alınıyor ve sağlıkla ilerleyecek inşallah. Şimdi sen de durumunu biliyorsun doktorlar da, ikiniz de ona göre hareket edeceksiniz. Hem belki düşük önleyici de verir normal kan sulandırıcı iğnelerin dışında. Erkenden gitmen çok iyi oldu hayırlı haberlerini bekliyoruz canım, doktora tüm sorularını endişelerini sor aklında bir soru işareti ile ayrılma oradan🙏

X