Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canim hosgeldinn😍 Ben dun bata 6 gun kala predictor early testi yaptim ama o kadar silik ki ben onunde dakika tutarken gordum o silikligi direk. Resim cektim negatiflestirdim gorunuyor ama insallah yaniltmaz o test🙈 aksam esimle isiga tutup bakmaya calisiyoruz dikkatli bakmak lazim yani secmek icin. Bu hafta sonuna dogru ben normal gebelik testi yapacagim eger yine cikarsa kan verecegim netlessin ben oyle soru cevap yapayim💜
tamam tatlım kesinleşince yaz mutlaka :)

minseo minseo klomen sende ödem yaptımı bende yaptı 😞 heryerim şiş resmen dün klomenimin bitti bugün çok inçe kasık ağrılarım başladı geçen ay daha fazla ağrım vardı göğsüm şişmişti ağrım çoktu bu ay yok aklıma sen geldin ağrı sızı yok 😂

minseo minseo klomen sende ödem yaptımı bende yaptı 😞 heryerim şiş resmen dün klomenimin bitti bugün çok inçe kasık ağrılarım başladı geçen ay daha fazla ağrım vardı göğsüm şişmişti ağrım çoktu bu ay yok aklıma sen geldin ağrı sızı yok 😂
kuzum bende hiç yan etki yapmadı ne ilaç ne iğne. ilaçlar bende pek yan etki yapmıyor, şeker hapı da herkesi ishal mide buda bulantısı yaparken bende gram bi yan etkisi olmadı mesela. benim de geçen aylar çok daha fazla belirtim vardı inan ki

Kızlar merhaba 5 aralık 2. Çatlatma iğnemi vuruldum 2 tane yumurtam vardı biri 18 mm diğeri 19mm fakat şöyle oldu 4 aralık akşam ilişki oldu 5 aralık sabah 10.30 iğnem vuruldu iğneden sonra ilişki 36nsaat sonra değilde 38 saat sonra oldu sebebi kendimi çok kötü hissettim yapamadım ilk defa böyle oldum psikolojik olarak fakat sorum şu 36. Saati kaçırsak bile iğneden 1 gün önce ki ilişkiden gebelik olma şansı var mı
Bi şey sormak istiyorum bu çatlatma iğnesi ne oluyor bana da anlatır mısınız rica etcem pek bilmiyorum burda da yeniyim yazılanları okuyorum da

canım aynı zamanlarda kimyasal geçirmişiz :KK43: benim bu ay 10. ayım oldu hamile kalamadım bir daha malesef, aylardır ovü yapıyorum... inşallah dediğin gibi bir zarar vermemiştir. benim kimyasalda aşırı belirtilerim vardı o yüzden yine öyle olur gibi geliyor ister istemez kıyaslıyorum her ay
Canım hoşgeldin :) tüplerde kapalılık durumu var mı buhar felan denedin mi hsg çekindin mi

Bi şey sormak istiyorum bu çatlatma iğnesi ne oluyor bana da anlatır mısınız rica etcem pek bilmiyorum burda da yeniyim yazılanları okuyorum da
Merhaba eğer yumurtalıkların zayıfsa doktor kontrolden sonra adetinin ya 3. Ya 5. Günü bi ilaca başlatıyor sonra sana belli bir gün veriyor konrole gidiyorsun alttan muayene ediyor yumurtanın büyüklüğüne bakıyor 18mm en az olması gerekn boyut diye biliyorum eğer 18 mm den azsa bi kaç gün sonra tekrar çağırıp tekrar muayene ediyor olmuşsa eğer iğne yazıyor bu iğneyi vuruyorsun mesela bu gün saat 2 de iğne vuruldun yarın gece 2 de ilişki oluyor yani iğne vurulduğu saatin 36. Saati ilişki oluyor sonrasında bazı doktorlar gün aşırı diyor bazıları 2 yada 3 gün üst üste ilişki diyebiliyor daha sonrasında sadece bekliyorsun işin en zor olanı da bu beklemek İğnenin 14. günü test yapıp doğru sonucu alırsın fakat daha önce yaptıklarında testler pozitif çıkar çünkü iğnede hcg hormonu var bu yüzden en doğru zaman 14. Gün çünkü geçen ay benim testim 12. Gün pozitif 14. Gün negatif çıktı umarım açıklayıcı olmuştur

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔25
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔ 6 aydır istiyoruz
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔2.
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK 2.
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ evet, 28 günde bir.
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔yoktu. İlk gebeliğimde prolaktin yüksekti (38)ilaç kullandığım ay hamile kaldım,bunda öyle bir sıkıntı yaşamadım.
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ eşime keçiboynuzu kürü yaptım.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ hayır
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔hayır, bu ay olmasa başlayacaktım
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔çok sık olmadı bu ay, yumurtlama günü birde sanırım 3 gün sonrası.
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔evet vardı, göğüs ağrısı ve koku hassasiyeti, adete 4 gün kala başladı.
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ 2 gün kala
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN Nelerdir? Biliyorum, endişelenmeyin sabredin desemde bu diyene kolay, karşıdakine değil. O yüzden demek istediğim tek şey bu ay sadece gerçekten akışına bıraktım, olmasa da gelecek ay olur dedim hep önce kafamı rahatlattım. Ve her an ellerimi açıp dua ettim isteyen herkese de içinde bende dahil olmak üzere ver diye. Başkada söyleyecek çok şeyim yok ama lütfen bol bol dua edin 🤲 hepiniz için bende dua edeceğim KK'nın en güzel Anne adayları, bence bebişlerimiz şimdiden çok şanslı 🍀

Canım hoşgeldin :) tüplerde kapalılık durumu var mı buhar felan denedin mi hsg çekindin mi
Hoşbulduk tatlım🙋🏻‍♀️ hayır hiç hsg çekilmedim, buhar da denemedim. Doktor acele etme diyor eşim de daha 1 yıl dolmadı bile rahim filmi için neden acele ediyorsun doktorunu dinle diyor 😕

X