Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
merhaba eşinin testlerini de gözardı etmeyin. Ben bu sene şubatta gittim hiçbir sorun yok dedi. olur nasılsa dedik oluruna bıraktık kasım ayına geldik hala olmayınca eşim test verdi meğer eşimin sperm sayısı çok düşükmüş ondan olmuyormuş.
merhaba canım, evet ben de onda da bir sorun çıkmasından korkuyorum çözülmeyecek bir şey olmasın da 🤲🏻 suan pandemiden erteledik eşim için de kendim için de. bakalım bir cesaret bulursak eğer devam edeceğiz. size bir tedavi yada vitamin önerdiler mi eş için ?

Ben de öyle düşünüyodum kuzu da bu kadar uzun süre olmaması başka şeyler aklıma getirmeye başladı doktora sordum kimyasaldan sonra tıkanıklık olmuş olabilir mi diye olabilir dedi ama o düşük ihtimal görüyor acele etmiyor o yüzden rahim filmi çektirmek için. 2 3 ay böyle devam edelim olmazsa hem rahim filmi hem spermiyogram isteriz dedi
Canım benimde mart ayında bi kimyasalım oldu hiç bişey yapmadım ondan sonra sadece uygulama üzerinden yumurtlama takibi yapıyordum sonra burda ovulasyon testi kullanıp takip edenleri gördüm bende denedim ve denedigim ay hamile kaldım o da kürtajla sonuçlandı tabii 😏 anlayacağın kimyasal tüplere herhangi bi zarar vermiyor içini ferah tut daha erken belirti aramak için ben önceki hamileliğimi bata 7 gün kala öğrenmiştim sen 9 gün önce belirti arıyorsun. Herkeste aynı şeyler olmuyor. İnşAllah bu ay hayırlı haberlerle gelirsin 🤲🏻🌸

yaşın kaç canım benim de regl düzenli ama olmuyooor asla eşimin testler ile rahim filmi kaldı işte. ben biraz bu süreçte bıraktım sanırım ovak sonu sunat gibi tüp bebek için kolları sıvıyacağım. hiç tedavi almadım henüz. senin eşine ya da rahim filmine bakıldı mı ? sennle daha önce konuşmuşuzdur kesin bu topikte :)
Canım eşim yaptırdı bütün testlerini herşeyi çok iyi çıktı hiçbir problem yok rahim filmi çekileceğim bende 3 defa klomen 2sinde çatlatma iğnesiyle birlikte kullandım yumurtalar güzel büyüyor çatlıyor ama denk getiremedik yada tüplerde bir sıkıntı var doktoruma tüp bebek dedim artık yaptırayım hayır normal yollarla gebe kalabilirsin bekle dedi rahim filmi çekelim önce dedi bakalım ocak gibi çektirmeyi düşünüyorum konuştuk konuştuk daha önce 😂

merhaba canım, evet ben de onda da bir sorun çıkmasından korkuyorum çözülmeyecek bir şey olmasın da 🤲🏻 suan pandemiden erteledik eşim için de kendim için de. bakalım bir cesaret bulursak eğer devam edeceğiz. size bir tedavi yada vitamin önerdiler mi eş için ?
evet azospermi gibi bişey çıksa daha sıkıntı olur. en azından vitaminle sayılar yükseliyor 3-6 ay içinde.benim eşimde varikosel çıktı birde ultrasonda reflü görününce ameliyat oldu. vitamin kullanıyor opstravent ismi onun dışında keçiboynuzu pekmezi kürü içiyor.

Canım ben 5 gün günde 1 defa letu yumurta geliştirici kullanıp 7. Gün kontrole gittiğimde 18 mm yumurtam oluşmuştu ve eve gelip ovülasyon testi yaptığımdan seninkinden daha koyu bir pikti.. demekki seninde 17 mm e falan yaklaşmıştır kontorle gideceğin gün biraz daha büyümüş olur daha iyi olur bnce
Evet canım gittim kontrole 17 mm olmuş, çarşamba tekrar çağırdı muhtemelen çatlatma iğnesi verecek 😍

Kızlar Miratech test kullanıp hatalı pozitif gören var mı, hamile olmayan? Sabah yaptım 10.dakikada baktığımda böyleydi. Hala böyle bozulmadı da. Bu test yalancı pozitif verebiliyormuş galiba. 😑

Eklentiler

• IMG_20201214_181554.jpg
    IMG_20201214_181554.jpg
    281,9 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20201214_172220.jpg
    IMG_20201214_172220.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 60
Canım eşim yaptırdı bütün testlerini herşeyi çok iyi çıktı hiçbir problem yok rahim filmi çekileceğim bende 3 defa klomen 2sinde çatlatma iğnesiyle birlikte kullandım yumurtalar güzel büyüyor çatlıyor ama denk getiremedik yada tüplerde bir sıkıntı var doktoruma tüp bebek dedim artık yaptırayım hayır normal yollarla gebe kalabilirsin bekle dedi rahim filmi çekelim önce dedi bakalım ocak gibi çektirmeyi düşünüyorum konuştuk konuştuk daha önce 😂
evet çünkü nick bi tanıdık geldi canm ben de izmirdeyim rahim filmi için era rady aradım bayraklıda bi güven vermedi bana. sanırım medicana yada medifema birinde çekileceğim ben de. kent hastanesinden de memnun kalan arkadaşım var ama anestezili baya yüksek galiba kentte.

evet azospermi gibi bişey çıksa daha sıkıntı olur. en azından vitaminle sayılar yükseliyor 3-6 ay içinde.benim eşimde varikosel çıktı birde ultrasonda reflü görününce ameliyat oldu. vitamin kullanıyor opstravent ismi onun dışında keçiboynuzu pekmezi kürü içiyor.
evet inşallah öyle bişi çıkmasın yahu 🤲🏻 ben de tırsıyorum kendimden çok şimdi ona kayırıyorum ama bakalım artık bakıcaz çaresine 😇 eşine de geçmiş olsun canım inş bir an önce alrısnız beklediğinz haberi

Kızlar Miratech test kullanıp hatalı pozitif gören var mı, hamile olmayan? Sabah yaptım 10.dakikada baktığımda böyleydi. Hala böyle bozulmadı da. Bu test yalancı pozitif verebiliyormuş galiba. 😑
Canım ben geçen ay kullandım ekstra prediktor kullandım aynı gün sabah yaptım ikisini de ikiside pozitif ti ama adet oldum

evet çünkü nick bi tanıdık geldi canm ben de izmirdeyim rahim filmi için era rady aradım bayraklıda bi güven vermedi bana. sanırım medicana yada medifema birinde çekileceğim ben de. kent hastanesinden de memnun kalan arkadaşım var ama anestezili baya yüksek galiba kentte.
Yaa bende kent hastanesini düşünüyordum konakta kini Bana orası yakın ama fiyat sormadım henüz sen çektirirsen yaz burda mutlaka olur mu

X