Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Merhaba hormon testiyle alakalı bilgisi olanlara bende sonuçlarımı sormak istiyorum.
TSH 3,65
FSH 10,46
Prolaktin 21,28
LH 7,52
Estrodiol 56,47

Adetimin 3.günü yaptırmıştım. Fsh yüksek ama e2 nin adetin 3.gününe göre çıkan sonuç normal mi sizce?
TSHda yüksek canım gebelik için 2nin altında olmasını ister doktorlar

TSHda yüksek canım gebelik için 2nin altında olmasını ister doktorlar
Kızıma hamile kaldığım ay 4.84 tü TSH. Ama süt hormonu yüksekti 39 Du. Dostinex ve cylo prognova içtiğim ay hamile kalmıştım.

Şimdide fsh yüksek çıktı ayrıyetten sol tarafımda 4 cm çikolata kisti çıktı. Adetimin 10.günüde de sağ tarafta 14mm yumurtam olduğunu söyledi. Ne yapacağımı bilmiyorum 😔 Rahim filmi çektirebilirsin dedi doktor. E2 normal mi peki sizce

Kızıma hamile kaldığım ay 4.84 tü TSH. Ama süt hormonu yüksekti 39 Du. Dostinex ve cylo prognova içtiğim ay hamile kalmıştım.

Şimdide fsh yüksek çıktı ayrıyetten sol tarafımda 4 cm çikolata kisti çıktı. Adetimin 10.günüde de sağ tarafta 14mm yumurtam olduğunu söyledi. Ne yapacağımı bilmiyorum 😔 Rahim filmi çektirebilirsin dedi doktor. E2 normal mi peki sizce
E2 normal canım ama E2 tek başına işe yarar mı bilemedim yani diğer değerlerle bağlantılı hepsi. Vajinal ultrasonda bakıldı mı?

E2 normal canım ama E2 tek başına işe yarar mı bilemedim yani diğer değerlerle bağlantılı hepsi. Vajinal ultrasonda bakıldı mı?
Bakıldı adetin 10.günü sağ tarafta sadece 14mm 1 adet yumurta varmış büyüklüğü iyi dedi. sol tarafta hiç yumurta yokmuş kist olduğu için. Tıkanıklık varsa sağ taraftakinden de kalmam zor. İlaçlı mr çekildim kist için ca 125 de bakıldı 18 çıktı.

Bakıldı adetin 10.günü sağ tarafta sadece 14mm 1 adet yumurta varmış büyüklüğü iyi dedi. sol tarafta hiç yumurta yokmuş kist olduğu için. Tıkanıklık varsa sağ taraftakinden de kalmam zor. İlaçlı mr çekildim kist için ca 125 de bakıldı 18 çıktı.
Ca125 cok yuksek degil canim, kistin cikolata kisti olduguna eminlermi doktorlar? Bide yasin kac

Oda normal çıkmış sanırım🤔 Tıkanıklık anca hsg de görülür canım yaş kaç ö senin

Oda normal çıkmış sanırım🤔 Tıkanıklık anca hsg de görülür canım yaş kaç ö senin
Yaş 30. Adetime 1 hafta var hsg çektircem inşallah bakalım 🤷‍♀️ birde tekrar hormonlarıma baktırcam fsh çok oynak bir hormon dedi doktor yani diğer ay öyle çıkmayabilir dedi inşallah çıkmaz bu ay ilk denemeydi hayırlısı.. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için🌼

Kızlar günaydın nasılsınız
merhaba size birşey sormak istiyorum , biz bebek düşünüyoruz ve bu ay günleri değerlendirdik , bende sadece belirri olarak gögüs şişliği var , reglime 1 hafta var ama bacaklarım inanılmaz derecede ağrıyor , sanki regl olcakmışım gibi , belirti yaşamadan hamile olan olurmu

merhaba size birşey sormak istiyorum , biz bebek düşünüyoruz ve bu ay günleri değerlendirdik , bende sadece belirri olarak gögüs şişliği var , reglime 1 hafta var ama bacaklarım inanılmaz derecede ağrıyor , sanki regl olcakmışım gibi , belirti yaşamadan hamile olan olurmu
Ben 😂😂😂 kızlarında haberi yok hiçbir elle tutulur belirtim yoktu ama bak testte gebeyim galiba kızlarda baksınlar😂😂

Eklentiler

• 4C6560D5-C07C-4B0C-833A-C766BFFEE7EB.jpeg
    4C6560D5-C07C-4B0C-833A-C766BFFEE7EB.jpeg
    139,3 KB · Görüntüleme: 106
  • EDCE29C5-FC71-46D7-97E1-58D74AD8CA6B.jpeg
    EDCE29C5-FC71-46D7-97E1-58D74AD8CA6B.jpeg
    117,6 KB · Görüntüleme: 95
hiç bir belirtiniz yokmu🤷🏼‍♀️
Hayır sadece yumurtlama gününden 3 4 gün sonra çok feci başım dönmüştü ama pek aldırış etmedim göbek deliğim ağrırdı hatta düştü zannettim ben şimdi fark ettim demek ki bende ilk belirti oymuş ama kimseden duymamıştım

Hayır sadece yumurtlama gününden 3 4 gün sonra çok feci başım dönmüştü ama pek aldırış etmedim göbek deliğim ağrırdı hatta düştü zannettim ben şimdi fark ettim demek ki bende ilk belirti oymuş ama kimseden duymamıştım
Anladım canım inşallah güzel haberler alırsın , bende bacak ağrısı var sanırım hamile değilim , çünkü hamilelikde belirtilerde bacak ağrısı olmuyormu

Anladım canım inşallah güzel haberler alırsın , bende bacak ağrısı var sanırım hamile değilim , çünkü hamilelikde belirtilerde bacak ağrısı olmuyormu
Bende olmadı maalesef yani belki kanda çıkmayacak benim emin ol dün gece hiç uyumadım o kadar tedirginim ki o yüzden ben pek birşey demiyim yani kesin değil belki diğer arkadaşlar yaşamıştır belirti olarak

X