Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim TSH 3.60 ama doktor gebeliğe engel olmadığını söyledi canım . 4ten sonrası gebeliğe engelmis ben yine de düşürmek için ilaç dozunu arttırdım pazartesi kontrolüm var . Senin kaç TSH ?
En son 4.09du eylül ayında 2 ay sonra gel dedi 5 kasımda randevum var düşüp düşmediğini ozaman anlıycam sen şuan düşünüyor musun çocuk canım? @

seymaa-34 seymaa-34 cnm ben İnstagramda minnakkurabiyeler sayfasından almıştım ama eczanelerden ya da internetten de alabilirsin. Adet bitiminde başlıcaksın, en az 1.5 saat önce sıvı alınmaması gerekiyor aynı saatte yapmaya çalışırsan daha iyi sonuç alırsın. T çizgisi C çizgisi kadar koyu ya da daha koyu olduğunda yumurtlama cnm silikleşincede çatlamış oluyor. En kısa zamanda Rabbim gönlüne göre versin cnm🙏🏻
Çok sağol canım Allah seninde gönlüne göre versin 🙏🏻

Bu ay olmazsa artık önümüzdeki ay olur kuzu tedavi, belki Dr farklı bi ilaç vs bişi verir gidince konuşacağım önce bi ultrasonla baksın da bakalım ne çıkacak 🤷‍♀️ haftaiçi gidemem zaten önümüzdeki ay regl olursan 3. Gün ilaca başka falan der diye tahmin ediyorum
canım klomene adetin 5. günü başlanıyot, 9. günü de alıyosun bitiyor, 5 ilaç kullanyosun, bazen drlar gunde 2 kere verıyor senın drun ne kadar verir bilmiyorum. Ben kasım reglimin 5. günü başlıyorum tedaviye

canım klomene adetin 5. günü başlanıyot, 9. günü de alıyosun bitiyor, 5 ilaç kullanyosun, bazen drlar gunde 2 kere verıyor senın drun ne kadar verir bilmiyorum. Ben kasım reglimin 5. günü başlıyorum tedaviye
Bana da klomen verdi dr um , adetin 3. Günü başlayacağım

Öyle bi tedavi uygulayacaksa artık diğer reglde başlarım canım bakalım bi gideyim de Dr ile planlayacağız ne yapacağımızı

Maalesef maddi olarak imkanım yok canım tek maaş asgari ücret geliyor evimize ben çalışmıyorum is bulamıyorum. Ozele gidemiyorsun sürün diyorlar bi nevi farkındayım inanır mısın aylardır gözlük camim değişecek ve dolgum düştü randevu bulamıyorum güya her hastaya bi hekim sıra bekleme tarih oldu diye slogan yapıyorlar sıra artık hastanede değil evde bekleniyor bi şey değişmedi hala 1980 donemi gibi doktor bekliyoruz.. vallahi yok randevu uzak yakın büyük küçük bakmadan hepsine kontrol ediyorum yok ..
Aynen öyle sağlık sistem i güzel diyolar ya ben çok üstte tutuyorum o güzel kelimesini yada dediğin gibi değişiklik yok boş boş git gel bilirim bende gidicem göz e endokrinoloji bölümüne falan ama bulamıyorum malesef 10 dkka ötemde devlet hastanesi var ama gidemiyorum işte yok

Maalesef maddi olarak imkanım yok canım tek maaş asgari ücret geliyor evimize ben çalışmıyorum is bulamıyorum. Ozele gidemiyorsun sürün diyorlar bi nevi farkındayım inanır mısın aylardır gözlük camim değişecek ve dolgum düştü randevu bulamıyorum güya her hastaya bi hekim sıra bekleme tarih oldu diye slogan yapıyorlar sıra artık hastanede değil evde bekleniyor bi şey değişmedi hala 1980 donemi gibi doktor bekliyoruz.. vallahi yok randevu uzak yakın büyük küçük bakmadan hepsine kontrol ediyorum yok ..
Allah yardımcımız olsun hepimizin inşallah

Kızlar şu çakşır suyu ile hamile kalan var mı ya da deneyen başlayayım diyorum nasıl kullanıcam bi bilgisi olan var mı

Pik mi kızlar ?
IMG_20201101_203353.jpg

minseo minseo cnm biz eşimle nisan mayisa kadar beklemeye karar verdik cocuk icin hem benim şu tayin işi netleşsin dedik hem de şu korona belki biraz durulur o zamana kadar suan bulunduğum il cok fena durumda korona bakımından. Okula da başlıyoruz yarın hem uzaktan hem yuzyuze eğitime baslicaz ve stresli günler beni bekliyor bi de hamile kalıp bebeğe ve bana bisey olacak mi stresi çekmek istemiyorum bunun için şimdilik erteleme kararı aldık tedaviyi korunma konusunda kararsızım ama bana göre zaten tedavisiz olmuyor korunsam da olur korunmasam da ama buralarda olup sizi takip edeceğim hep güzel haberlerinizi alacağım insallah tek tek 🥰🥰😊

Kızlar şu çakşır suyu ile hamile kalan var mı ya da deneyen başlayayım diyorum nasıl kullanıcam bi bilgisi olan var mı
Canim ben kullanmadim ama baya duydum bir su bardagina bir kahve fincani caksir suyu koyuyorsun gerisini normal suyla tamamliyorsun adet bitiminden sonra 12 gun iciyorlarmis ayrica eslerinede iciren var biliyormusun afrodizyak etkisiymis

Bu bitkilerle olan kurleri okadar arastirmisim herkese sormusum kafayi yiycem aklimdan cikmiyorlar bi sunu deniycem bi bunu deniycem diyorum galiba denemedigim ay hamis kalirim

X