Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim de geçen sene e2 değerim 226 çıkmıştı(adetimin 3.günü)dr a muayene olmamıştım ve dr tek başına bubdeğerin bişey ifade etmesiğini ultrasona girip yumurta sayısıyla beraber değerlensirmesi gerektiğini söylemişti bende üstüne durmadım çok.Sonra hamile kaldım ama kalbi durduğu için kürtaj olmuştum😢Tam olarak neyi ifade esiyor bu e2 bilmiyorum ama o yükseklikten sonra hamile kalmıştım ben
bebegine cok uzuldum Allah yine versin insallah sagliklada al kucagina bu sefer ben kalamadim cok arastirdim vs peki sen hemen o test sonundami kaldin ilac vs bisey kür falan kullandinmi nasil kaldin hamile bi de kist varmiydi e2 yuksekken cok soru sordum ama 🙈 cozum ariyorum kendimce

83tu galiba 84 te olabilir ama fsh 8.9dan 5.4e dustugunde boyle oldu yani fshi e2 baskilamiş oluyo belkide fsh yuksek e2 dusuktur ilac kullanmistim fsh dussun diye yumurta oluyo catliyoda ignesiz ama gebelik yok bu arada ilaca ragmen 1 tane yumurtam buyuyo hic 2 3 olmadi ama cabuk buyuyo duyarli yani yumurtalarim cabuk buyuyo ve gec catliyo yani 25 27 mmde falan kendiliginden catliyo bu ay ilac kullanmadim gerci ve oyle oldugunda aşırı agrim oluyo belim kasiklarim hareket edemiyorum yarin test verecem ama cok agladim bu ay cok uzuldum insallah hormonlar alt ust olmamistir
alla alla bi de böyle bunlar birbirni mi
baskılıyo 😑 benim de e2 74 çıktı fsh 7 idi doktor bana normal bunlar dedi geçti dahiliyeci sınra baktı kadın doğum kullan dedi sen ilaç
almışsın belki onlar yüksellti benim ilaçsız 74

soğan kürü vb şeyleri doktorum diğer rahatsızlıklarım sebebiyle kullanma dedi ve birkaç farklı doktorla görüştüm hepsi tüp bebeğe yönlendirdiler.. hem yumurta büyütücü hem hormon baskılayıcı iğne kullanmam gerekiyormuş🙄 hemen tüp bebeğe gitmek istemedim daha doğrusu maddi olarak da hemen mümkün olmadığı için bir süre alternatif tıpa yönelicem canım🙏
Incir kuru ve havuc kuru zaten ayri yapilip birbirine katilip iciliyor yumurta buyutucu ve catlatici etkisi var

baskılıyo 😑 benim de e2 74 çıktı fsh 7 idi doktor bana normal bunlar dedi geçti dahiliyeci sınra baktı kadın doğum kullan dedi sen ilaç
Bilmiyorum ama banada bi doktor 1 ay dogumkontrol kullan bu senin gebe kalmani kolaylastirir demisti ama ben kullanamadim belkide kullanirim denerim 1 ay kaybederim

Kızlar merhaba benim bat 29 ekimdi ama 21 ekimde adetim başladı sanmıştım 1 gün lekelenme oldu kesildi bugün de kanamam başladı yine çok fazla ağrım da var pazartesi doktora gideceğim bir anormallik var gibi duruyor 😥yeni bat ekle canım sen benim için olur mu 27 kasıma geliyor hesaplamam minseo minseo

Kızlar tekrar günaydın, bebek haberimiz var mı bugün ? :KK49:
Ayrıca;
Eksik bilgileri güncelleyelim, regl olup tarih vermeyenlerin yeni batları yazacağım bilgi bekliyorum.
Hoppa

minnikMucize minnikMucize canım sen kaç aydır istiyordun tekrar yazar mısın ?

@Rabbi Hebli Mines Salihin 16.10.20202 YILGECİKME
@gocmenkizi_35 18.10.20205 AYGECİKME
@SnowySecret 24.10.20207 AYGECİKME
@Erdembaby 26.10.20201 YILYENİ BAT VERECEK
@Yamikkk 28.10.20207 AY
@Tubaa9533 28.10.20201,5 YIL
@Busrayld 29.10.20203 YILGECİKME
@karadenizkizi198229.10.20202,5 YIL
@Cartedor29.10.20207 AYYENİ BAT VERECEK
Kedilervekitaplar Kedilervekitaplar 29.10.20202 AYGECİKME
@minise 30.10.20204 AY
@Melegim96 30.10.20203 AY
D0RIS D0RIS 30.10.20202 YIL
@sbkt86 30.10.20201 AYYENİ BAT VERECEK
@cennetimgel 30.10.20204 YIL
@yesilli1 30.10.20207 AYYENİ BAT VERECEK
Novaa Novaa 31.10.20201 YIL
@Ankara1986 31.10.20207 AY
@Paresilaaa 31.10.20204 AY
@Chern30 31.10.20206 AY
@ayse2325 31.10.20202 AY
@Sarihul 31.10.20201 AY
minnikMucize minnikMucize 16.11.2020SÜRE BİLGİSİ
Bir günüm var kuzum adetime

bebegine cok uzuldum Allah yine versin insallah sagliklada al kucagina bu sefer ben kalamadim cok arastirdim vs peki sen hemen o test sonundami kaldin ilac vs bisey kür falan kullandinmi nasil kaldin hamile bi de kist varmiydi e2 yuksekken cok soru sordum ama 🙈 cozum ariyorum kendimce
Hemen testten sonra kalmadım aradan baya zaman geçmişti ama kür falan hiç birşey yapmadım doktora da gidip muayene olmadım öylece bıraktım kendi haline aradan aylar geçti işe girdim ben ve işe girdiğimin 2.ayı hamile olduğumu öğrendim çünkü işime o kadar yoğunlaşmıştım ki kadroya kalabilmek adına günüm 2 gün geçmiş farkında bile değilim düşün.Sonra bebek için gittiğide de kürtaj olduğumda da kist var demedi kimse.Kürtajdan 6 ay sonra rutin muayeneye gittiğimde çatlamamış yumurtalarımın kiste dönüştüğünü adetle atacağımı söyledi dr.Sonra gittiğimde ise gitmişlerdi kistler.e2 yi kist etkiliyor mu yani kist oldupunda yükselme oluyor mu?Tabi ki soracaksınız burda birbirimize yardımcı olabilirsek ne mutlu,gğzel dileklerin için teşekkür ederim Rabbim senin de gönlündekini nasip etsin sana inşAllah🌸Bu arada bnm 226 e2 ye bile dr normal dedi hemde prof hem de perinatoloğ ve tüp bebek uzmanıydı o yğzden çok takma azcık serbest bırak düşünme 16 ay ugraşıp 17.ay hangi kafada hamile kaldığımı yazdım işte stresin etkilerini düşün ne kadar zaman kaybettirdi bana.Sana bişey daha söyleyim ben son gebeliğime kadar 4 kez hamile kaldım ve hep korunurken o kadar çabuk hamile kalırdım ki ben inanamazsın ama bebek isteğim olmadıpı için takıntı yapmadığım için ayın hangi günü korunmazsam ya da kaza olursa diger ay keain hamile olduğumu öğrenirdim yumurtlama falan hesabı zaten bilmezdim.En son 30 haftalık kızımı anne karnında kaybettikten sonra korktum bi daha hamile kalmaya ve 2 yıl korundum sıkı sıkı🙈Sonra cesaretimi topladım ve hayatımda ilk defa planlı bir bebek yapmaya karar verdik vee bingooooo olmuyordu ve 16 ay olmadı çğnkü neden çok istedim,çok arştırdım ovulasyon testleri ayakları duvara dayamalar uygun pozisyonlar yok olmuyor olmuyor ve ailede herkes şok yani.Neyse işe girdim ve 2.ay kaldım.Çok uzattım biliyorum ama sen ve senin gibi arkadaşlarım okur da stredin insanı nerden nereye getirdiğini bir nebze olsa anlamanız için.Rahat olun lütfen azcık akışa teslim olun herşey su gibi akıyor o zaman

Bilmiyorum ama banada bi doktor 1 ay dogumkontrol kullan bu senin gebe kalmani kolaylastirir demisti ama ben kullanamadim belkide kullanirim denerim 1 ay kaybederim
Doğumkontrol hapının yumurtaları baskılayıp bıraktıktan sonra da çoşturduğunu okumuştum bir yerde. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama düşününce pek yanlış gelmiyor. Bende 2 sene evvel doğumkontrol hapını bıraktıktan bir iki ay sonra kimyasal gebelik yaşamıştım. Eğer çok yanetkisini hissetmiyorsan hapın kullanmayı deneyebilirsin bencede

E2 yi fsh a göre yorumluyorla sanırım ya benim de 4, 93 fsh - 52, 25 e2 çıkmıştı normal demişti 🤷‍♀️

Kızlar tekrar günaydın, bebek haberimiz var mı bugün ? :KK49:
Ayrıca;
Eksik bilgileri güncelleyelim, regl olup tarih vermeyenlerin yeni batları yazacağım bilgi bekliyorum.
Hoppa

minnikMucize minnikMucize canım sen kaç aydır istiyordun tekrar yazar mısın ?

@Rabbi Hebli Mines Salihin 16.10.20202 YILGECİKME
@gocmenkizi_35 18.10.20205 AYGECİKME
@SnowySecret 24.10.20207 AYGECİKME
@Erdembaby 26.10.20201 YILYENİ BAT VERECEK
@Yamikkk 28.10.20207 AY
@Tubaa9533 28.10.20201,5 YIL
@Busrayld 29.10.20203 YILGECİKME
@karadenizkizi198229.10.20202,5 YIL
@Cartedor29.10.20207 AYYENİ BAT VERECEK
Kedilervekitaplar Kedilervekitaplar 29.10.20202 AYGECİKME
@minise 30.10.20204 AY
@Melegim96 30.10.20203 AY
D0RIS D0RIS 30.10.20202 YIL
@sbkt86 30.10.20201 AYYENİ BAT VERECEK
@cennetimgel 30.10.20204 YIL
@yesilli1 30.10.20207 AYYENİ BAT VERECEK
Novaa Novaa 31.10.20201 YIL
@Ankara1986 31.10.20207 AY
@Paresilaaa 31.10.20204 AY
@Chern30 31.10.20206 AY
@ayse2325 31.10.20202 AY
@Sarihul 31.10.20201 AY
minnikMucize minnikMucize 16.11.2020SÜRE BİLGİSİ
3-5 güne net bilgi vereceğim kuzum🙏🏻

E2 hormonu ile ilgili bi makalede böyle bi bölüm okudum fiona13 fiona13 Z Zambakkk29
Screenshot_20201030_122825.jpg

Hemen testten sonra kalmadım aradan baya zaman geçmişti ama kür falan hiç birşey yapmadım doktora da gidip muayene olmadım öylece bıraktım kendi haline aradan aylar geçti işe girdim ben ve işe girdiğimin 2.ayı hamile olduğumu öğrendim çünkü işime o kadar yoğunlaşmıştım ki kadroya kalabilmek adına günüm 2 gün geçmiş farkında bile değilim düşün.Sonra bebek için gittiğide de kürtaj olduğumda da kist var demedi kimse.Kürtajdan 6 ay sonra rutin muayeneye gittiğimde çatlamamış yumurtalarımın kiste dönüştüğünü adetle atacağımı söyledi dr.Sonra gittiğimde ise gitmişlerdi kistler.e2 yi kist etkiliyor mu yani kist oldupunda yükselme oluyor mu?Tabi ki soracaksınız burda birbirimize yardımcı olabilirsek ne mutlu,gğzel dileklerin için teşekkür ederim Rabbim senin de gönlündekini nasip etsin sana inşAllah🌸Bu arada bnm 226 e2 ye bile dr normal dedi hemde prof hem de perinatoloğ ve tüp bebek uzmanıydı o yğzden çok takma azcık serbest bırak düşünme 16 ay ugraşıp 17.ay hangi kafada hamile kaldığımı yazdım işte stresin etkilerini düşün ne kadar zaman kaybettirdi bana.Sana bişey daha söyleyim ben son gebeliğime kadar 4 kez hamile kaldım ve hep korunurken o kadar çabuk hamile kalırdım ki ben inanamazsın ama bebek isteğim olmadıpı için takıntı yapmadığım için ayın hangi günü korunmazsam ya da kaza olursa diger ay keain hamile olduğumu öğrenirdim yumurtlama falan hesabı zaten bilmezdim.En son 30 haftalık kızımı anne karnında kaybettikten sonra korktum bi daha hamile kalmaya ve 2 yıl korundum sıkı sıkı🙈Sonra cesaretimi topladım ve hayatımda ilk defa planlı bir bebek yapmaya karar verdik vee bingooooo olmuyordu ve 16 ay olmadı çğnkü neden çok istedim,çok arştırdım ovulasyon testleri ayakları duvara dayamalar uygun pozisyonlar yok olmuyor olmuyor ve ailede herkes şok yani.Neyse işe girdim ve 2.ay kaldım.Çok uzattım biliyorum ama sen ve senin gibi arkadaşlarım okur da stredin insanı nerden nereye getirdiğini bir nebze olsa anlamanız için.Rahat olun lütfen azcık akışa teslim olun herşey su gibi akıyor o zaman
Dogruda ah bi de soz gecirebilsem 😊

X