Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
2018 De daha yüksekmiş neden o zaman vermemiş ki ilaç şuan referans aralığında ve daha düşük aslında ben de anlamadım valla
7 yıldır tiroit ilacı kullanmama rağmen benim hiç t4 artmadı mesela şu an da TSH normal aralıkta geçen hafta gitmiştim ya . Ama doktor dedi sağlık ocağındakiler yanlış sonuç veriyormuş hastaneden yaptır. 1 rakam fark etti benim. TSH kadar T4 de çok önemli

gebelik düşünmüyorsun diye vermemiştir belki
evet canım benim sağlık ocağında daha yüksek çıkmıştı hastanede daha düşük çıktı, olabilir belki de o zaman daha evli bile değildim

evet canım benim sağlık ocağında daha yüksek çıkmıştı hastanede daha düşük çıktı, olabilir belki de o zaman daha evli bile değildim
aklına takılırsa dahiliyeye git canım benim . Ben geçen hafta gittim ultrason da çektirdim nodül falan vardır diye çok şükür içim rahatladı kafana takacağına bence git çözüme kavuştur için rahatlar. Ve üç öğün aç karna dere otu yiyorum etkisini görüyorum tavsiye ederim

dahiliyeye gittim ultrasona da girdim canım sorun yaratacak derecede nodüle rastlanmadı normal düzeyde doktor yükselme eğilimi olduğu için ilaca başlattı, dereotu yiyemem prolaktinim yükselmeye çok eğilimli dereotu fırlatıyor prolaktini 38 lerden 19 a düştü

benim pek bir bilgim yok ama prolaktin için zararlı mı dereotu ?

benim pek bir bilgim yok ama prolaktin için zararlı mı dereotu ?
Evet dereotu, maden suyu, Kuru üzüm, Kuru incir, yaş incir hormonu yükseltiyor soğan suyu kürü yapan bazı kişilerde de yükselmiş Prolaktin. Aslan pençesi çayı, karabaş otu, meyan kökü de pr hormonunu düşürür

Allah Allah ben de bırakayım o zaman yükselirse bir de :)

kuzu sen böyle nasıl yaşıyordun ya hipoglisemi de var bende bi tek kansızlık sıkıntısı olduğunda bile hayata küsmüştüm kolumu kaldırcak halim olmuyodu
kuzu işte ben hep yorgunum çok halsizim diyodum eşim bile üşengeçlikten diyodu sallamıyodu inan yani ben de uzun çalışma saatlerine yoruyodum hep ama cidden sın zamanlarda çok arrtığı için arrtık dedm bir doktora görünme zamanı geldi zaten inan bu hipoglisemi depresyonla karıştırlıyomuş inş ilaçlar iyi gelir de azcık takviyeler toparlar benii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…