Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
laboquick erken gebelik testi ile yaptim canim
ilk idrar ile, zaten bir sey de hissetmiyordum, olsa cikardi herhlde, bgn yumurtlamanin 8.gunu oluyor, canim dualarim seninle, insallah hayirli sonuclar al, onlar carsamba dediyse sen salida. ara hep soyledikleri vakittten erken cikiyor testler
şey dedi laboratuvardaki kız siz zaten sürekli geliyosunuz hastanenin uygulamasını indirin orddan bakasınız dedi :) sürekli geliyomuşum ben 🤪
aynen canım darlarım biraz belki çıkar tez vakiite 🙏🏻

şey dedi laboratuvardaki kız siz zaten sürekli geliyosunuz hastanenin uygulamasını indirin orddan bakasınız dedi :) sürekli geliyomuşum ben 🤪
aynen canım darlarım biraz belki çıkar tez vakiite 🙏🏻
benim yanlarim cok agriyor, muhtemelen gecmedi bendeki idrar yolu enfeksiyonu ya da bobreklerimde bir sey var, acile gidecegim smdi agrisi sirtima vuruyor 😞

Çok haklısın. Aynı duyguları paylaşıyorum. Bana öyle bir tık falan da değil bildiğin paldır küldür koyuyor da pek belli etmem farketmişsindir. Ama yapacak bişeyimiz var mı? Yok. Elimizden geleni yapsak da alnımıza yazılanı yaşıyoruz. Mutlu olmak zorundayız bu hayatı yaşanılabilir kılmak için.
aynen yapcak bişeyimiz yok ama beni çok işgal etmeye başladı bu durum. yani işe konsantre olamıyorum herkes farkında kafam dağınık. yani bu pandemi sürecine kadar cidden düşünmezdim. tam pandemiden önce bi arkadaşlarımız geldi. temmuzda evlenceklerdi işte konu çocuğa geldi bizim sizin gibi beklemeye niyetimiz yok hemen yapcaz dediler ama böyle alaycı bi
şekilde. ben de ilk kez resmen ogün başka birine yüksek sesle dile getirdim . siz ne diyonuz ya bizim olmuyo ki iki senedir diye. onlar da baya bozuldular falan ama ogün sanırım kırılma noktam oldu.
ondan sonra sarmaya başladım iyice,😔

benim yanlarim cok agriyor, muhtemelen gecmedi bendeki idrar yolu enfeksiyonu ya da bobreklerimde bir sey var, acile gidecegim smdi agrisi sirtima vuruyor 😞
yaa çok ciddiyim az önce aynı şeyi yaşadım çok afedersin idrarımda bir yanma böyle bir ağrı yok. sağ böbreğim gibi. piyoloseptil var ilaç ben çok olurum idrar yolları ve sistit. muhtemelen sabaha geçmezse içerrim. bol bol su iç canım. geçmiş olsun

Yeni düşünenler icin tavsiyeleriniz neler acaba kızlar etrafımda tavsiye alabileceğim pek kimse yok :)
Canım merhaba öncelikle rabbim burda bekleyen isteyen herkese nasip etsin. Ben de çok takip ettim acaba mı hep dedim üzerine düştüm vs. En son Temmuzda adet oldum sonrasında yumurtlama günümden 2 gün önce ve 2 gün sonrasında beraberlik olmustu hiç umudum da yoktu ama tutmuş çok şükür. Yani demem o ki ne kadar üzerine düşüp stres yaparsan o kadar üzülüyorsun.akışına bırakmanı tavsiye ederim ve de düşünüyorsan eğer folik asite başlamanı ☺️ İnsallah güzel sonuçlar alırsınız hepiniz Kızlar tüm dualarım bekleyenlere 🤲🏻 rabbim hayırlı evlat nasip etsin hepimize

aynen yapcak bişeyimiz yok ama beni çok işgal etmeye başladı bu durum. yani işe konsantre olamıyorum herkes farkında kafam dağınık. yani bu pandemi sürecine kadar cidden düşünmezdim. tam pandemiden önce bi arkadaşlarımız geldi. temmuzda evlenceklerdi işte konu çocuğa geldi bizim sizin gibi beklemeye niyetimiz yok hemen yapcaz dediler ama böyle alaycı bi
şekilde. ben de ilk kez resmen ogün başka birine yüksek sesle dile getirdim . siz ne diyonuz ya bizim olmuyo ki iki senedir diye. onlar da baya bozuldular falan ama ogün sanırım kırılma noktam oldu.
ondan sonra sarmaya başladım iyice,😔
Dik durmaya çalışmaktan başka çaremiz yok. Erkekler ne kadar belli etmeseler de eşleri üzülünce içleri parçalanıyor. İnan onlar bizden daha zayıflar bu konuda.

Canım merhaba öncelikle rabbim burda bekleyen isteyen herkese nasip etsin. Ben de çok takip ettim acaba mı hep dedim üzerine düştüm vs. En son Temmuzda adet oldum sonrasında yumurtlama günümden 2 gün önce ve 2 gün sonrasında beraberlik olmustu hiç umudum da yoktu ama tutmuş çok şükür. Yani demem o ki ne kadar üzerine düşüp stres yaparsan o kadar üzülüyorsun.akışına bırakmanı tavsiye ederim ve de düşünüyorsan eğer folik asite başlamanı ☺ İnsallah güzel sonuçlar alırsınız hepiniz Kızlar tüm dualarım bekleyenlere 🤲🏻 rabbim hayırlı evlat nasip etsin hepimize
Ne kadardır istiyordun canım herhangi bi sağlık sorunun var mıydı

Kızlar şimdi benim bugün karnım ağrıyor ve kahve leke şeklinde geliyor kırmızıya dönmedi daha 1. Gün bugün mü yarın mı sayacağım

Yeni düşünenler icin tavsiyeleriniz neler acaba kızlar etrafımda tavsiye alabileceğim pek kimse yok :)
Ben de düşünmeye başladığımda öncelikle sağlık ocağında gebelik düşünüyorum diye kan tahlilerini yaptırdım canım daha sonra kadın doğum doktoruna gittim Bir de tiroid rahatsızlığım oldugu için endokrin doktoruna gidip her sey yolundayken denemeye başladım. Sonrası hayırlısıyla beklemek inşallah. 🙏

Ne kadardır istiyordun canım herhangi bi sağlık sorunun var mıydı
Yok canım herhangi bi sağlık sorunum yoktu çok uzun süre bekledim desem yalan olur ama stres önüne engel koyar demişti doktorum onu duyduktan sonra ne stres yaptım ne de günümü takip ettim nasipte varsa olur dedim ama folik Asiti içiyordum her gün

X