Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492

Screenshot_20210330-132319.jpg

Allahn öyle bir unuttuyor kı inan bana ben çok stresli bir insandım ama olay bizde bitiyor inanın. Ve o kadar unutmustum kı rglden sonra 8. gün yaptım ben test
Ben artık tüpe başladım benim için o tren kaçtı da darısı kızların başına diyeyim. Onlar da senin süreci tecrübe ederler inşallah, kayarken düşmek dışında 🙃 Sağlıkla kavuşursun inşallah bebeğine

İşte ben de onu anlamaya çalışıyorum cidden bi şeyi bu kadar isterken nasıl düşünmeden durabilir insan insan tabiatına aykırı. Gün içinde hiç düşünmeden ilişki sırasında aklına gelir ne bilim sanırım benim her şeyden uzaklaşmaya ihtiyacım var
Biz tatile gitmiştik doğumgünü özel günler vs arka arkaya geldi açıkçası düşünecek daha farklı şeylerim vardı. Belki de Allah unutturuyor

Ben artık tüpe başladım benim için o tren kaçtı da darısı kızların başına diyeyim. Onlar da senin süreci tecrübe ederler inşallah, kayarken düşmek dışında 🙃 Sağlıkla kavuşursun inşallah bebeğine
İnşallah Rabbim bekleyiş içinde olanlara beklediğini versin. Ama kafa üstü düşmüştüm ve 4 5 defa . Kafam da şişti buz tedavisi uygulanmıstı. Basit bir düşüş de değildii :KK70:

Humm iyi düşünmüşsün. Kaç haftalık oldu şu an? Çok heyecanlı yaa 🤩 Kalp atışını kaydettin mi?
7 canım 😇 kaydetmeye gücümüz yoktu ,eşimden de istemedim.Eşim daha realist kanamam falan olunca çok bağlanma dedi ,erkekler yada benim ki diyelim böyle 😏 Oysa anneler öyle mi ,hemen bağlanılıyor.İç güdü işte.Neyle karşılaşacağımızı bilmedigim icin, tedirgin ve korkulu yattım çatala 🥲🥲 yüreğim ağzımdaydı 😑 gerisini düşünemedim
ipek_annesi ipek_annesi canım sağlıkla devam etsin inş kanama azalmış mı
Saol canım allah razı olsun ,sanada çok geçmis olsun iyi misin ? Biraz daha ? Kanamam evet kese etrafında canım , dışarı akan birşey yok.Azalma artma anlamında konuşmadı, dikkat etmeye devam dedi🙄

7 canım 😇 kaydetmeye gücümüz yoktu ,eşimden de istemedim.Eşim daha realist kanamam falan olunca çok bağlanma dedi ,erkekler yada benim ki diyelim böyle 😏 Oysa anneler öyle mi ,hemen bağlanılıyor.İç güdü işte.Neyle karşılaşacağımızı bilmedigim icin, tedirgin ve korkulu yattım çatala 🥲🥲 yüreğim ağzımdaydı 😑 gerisini düşünemedim

Saol canım allah razı olsun ,sanada çok geçmis olsun iyi misin ? Biraz daha ? Kanamam evet kese etrafında canım , dışarı akan birşey yok.Azalma artma anlamında konuşmadı, dikkat etmeye devam dedi🙄
Erkeklerde ruh yetmezliği oluyor genelde. Benimki de öyle. Bir daha gideceksin nasılsa o zaman tedirginliğinizi de atar inşallah doktor, o zaman çekersiniz 😇

Senin için neden ki? Kendi doktorun yok mu?
Konuşuyordunuz siz kuyruk,baş,morfoloji filan onlara bakmamış değil mi? Eşin de sorun var mı demiş o da kontrole gittiğinde sorun yok dediler demiş ama kağıda kadının ismini yazıp numarasını vermiş. Eşi filan herhalde :))

Olsun kotu bi durum olsa soylerdı bence olumsuz bişe yok demek ki oyle fzla. Sen dikkat et yinede. Bende hastalıktan ötürü dünü değerlendiremedi covidsem bu ay yalan olcak diye korkuyordm adetede 10 gun kaldı ama nezaman yumurtladm blmıyorum kesın gun belırleyemıorum oyuzden calısmalara devam 😃. Toparladım bende baya canm sağolasın

Konuşuyordunuz siz kuyruk,baş,morfoloji filan onlara bakmamış değil mi? Eşin de sorun var mı demiş o da kontrole gittiğinde sorun yok dediler demiş ama kağıda kadının ismini yazıp numarasını vermiş. Eşi filan herhalde :))
Haha eşi olabilir, mantıklı 😁
Bakmamış ama zaten 4 çıkmış morjolojisi. 4'ün üstü olursa çok iyi oluyor ama 4 de yeterli yani. İyi değerleri merak etme. Daha da iyi olsun istiyorsan havuç, nohut, çiğ kuruyemiş, keçiboynuzu dayayabilirsin yine de. Spermin fazlasından zarar gelmez

Düşünmemek banada pek mümkün gelmiyor ama belki aman olsun olmasın diye bir rahatlama olabilir belki. Ben stresin vücudumuz üzerinde çok etkisi olduğuna inanıyorum, o noktada da illaki etkisi vardır. Üzüldüğüm zaman hiç yoktan belim ağrır, bazen midem bulanır, bazen çok ateşim çıkar, sinirlenince titreme gelir çarpıntım tutar vs. Regl bile şaşabiliyor üzüntüden illaki üreme sistemi de etkileniyordur diye düşünüyorum. Ama stres sıkıntıya rağmende olabilir tabiki çocuk. Biz en başta kendi iyiliğimiz için stresten uzak durmalıyız. 🌸

X