Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Tabi haklısın canım, özlem var evet 2. evliliği, ilkinden yok. ben eminim zaten çok iyi bir baba olacak. Bebek ürünleri fabrikasında çalısıyor ya geçen butona basarsın hani araba yürür ya öyle birşey getirmiş bir de bebek telsizi... oyyy... hüzünlendim.:olamaz:
Anaaam gızzz adam daha da deli oluyodur gördükçe onları ayyy canım ya ben eşine hiç kızamam şuan 🙈işkence gibi olamayıp orada onları görüp istemek 🤗ben kıyafet görsem içleniyorum o napsssıın 😞ben bile hüzünlendim Allah ona da yardım etsin. Versin dilerim yaaa 🙏🏻

Kızlar şimdi ben bir soru soracağım size, aklımı kurcalıyor. Yorumlarınız çok önemli bnm için.
Şimdi benim sağ tüpüm tıkalıymış ya, Tüp bebek yapılınca iğneyle yumurtalıklara giriliyor ve vakumla yumurtalar toplanıyor, tüp tıkalı olması sorun teşkil etmiyor. Bu durumda yumurta büyütücü iğneyle büyütülen yumurtalar her iki tüpte de oluşur mu yoksa sadece açık olan tüpte bulunan yumurtalıkta mı yumurtalar oluşur?:confused::KK64:
Yok canım yumurtalıkta yumurtalık oluştuğu için tüpteki sıkıntının onla alakası yok. Yumurta her iki yumurtalığında da oluşur yumurtalıkta bir problem yoksa. Tüp o yolun tıkanması demek yani orada yumurta olsa bile spermle buluşamıyorlar yol kapalı olduğu için. Her iki taraftan gelişir ve toplarlar yumurtaları.

Hmm. sanırım eşinizle aranda birtakım sıkıntılar vardı, terapi almayı düşünüyor musun/musunuz? Bu süreçten önce çok faydası olacaktır.
yok canım doktora giderken bile merasime dönüşüyo suan terapiyle pek de sonuca ulaşamayız. ben kendim alıyorum terapi kendime kadar yeterli 🙂

Aynen ya benim doktorum da özellikle çikolata kisti yazmadı karşılamaz diye düzensiz kanama falan dedi. Bil bakalım sigorta ne dedi? E bu sizin kistinize bağlı olabilir. Ondan oluyordur bu belirtiler hep dedi. O nedenle hiçbir şekilde karşılamıyor artık sormuyorum bile direkt özel giriş açtırıyorum. Sinir oluyorum ben de. O konuda doktorla konuşmaya çekinme bence çünkü yani sigortaya tonla para veriliyor zaten. Karşılaması için uğraşıyoruz bir şey çalmıyoruz etmiyoruz doktor da etkilenmiyor maddi olarak bundan. Bence hakkını köküne kadwr ara bu konuda çok gıcım oluyorum sigortaya valla.
He ya sorma. Çok uyuz. Dahiliyenin yazdığı D vitamini tahlilini "Senin alerjin var" diye karşılamadı. Ne alaka ya? Her gidişimde bankodaki kızlara dert anlatmaya çalışıyorum sigortayı arayıp provizyon alabilsinler diye
Ben bilmem balkondan saylanmaz diyen var 😒 açık maçık anlamam. D vitamini anlıyor senin balkonda olduğunu dur ben gitmeyeyim bu balkonds güneşleniyor diyor.
Dama mı çıkayım güneşi ikna etmek için 😂
Valla ya çok pahalı her şey @ilovemenin bir yılda verdiği parayı biz bir ayda veriyor olabiliriz 🙈
minseo minseo bize doğum ısmarlasana 😎

He ya sorma. Çok uyuz. Dahiliyenin yazdığı D vitamini tahlilini "Senin alerjin var" diye karşılamadı. Ne alaka ya? Her gidişimde bankodaki kızlara dert anlatmaya çalışıyorum sigortayı arayıp provizyon alabilsinler diye

Dama mı çıkayım güneşi ikna etmek için 😂

minseo minseo bize doğum ısmarlasana 😎
Ahahha ne alakası var hakkaten alerjiyle. Yani elin kırılsa düzgün kullanmamışsınız siz bunu deyip kabul etmeyecekler c🙈🙈 valla haklısın sigortalar çok uyanık ya bankodakilere de üzülüyom. Bi de sigortacılar bize başka onlara başka konuşup ortalığı karıştırıyorlar 🤣

Bak bu iyi bir fikir olabilir. Haberlere çıkarsın dama çıktı hamile kaldı diye 🤣

Valla ne iyi olur ya. minseo minseo burada bizim bir kan testine verdiğimiz paraya doğum yapıp çocuğun da bütün tahlillerini yapıp gelecekmiş gibi geliyor bana 🤣

Yok canım yumurtalıkta yumurtalık oluştuğu için tüpteki sıkıntının onla alakası yok. Yumurta her iki yumurtalığında da oluşur yumurtalıkta bir problem yoksa. Tüp o yolun tıkanması demek yani orada yumurta olsa bile spermle buluşamıyorlar yol kapalı olduğu için. Her iki taraftan gelişir ve toplarlar yumurtaları.
Teşekkür ederim canım ya içime su serptiniz...Tüpte başarı şansım normal değerleri olan kadınlar gibi, ama doğal yoldan hamile kalmak istesem %50 daha az avantajlıyım. Peki sağ tıkalı tüpte bulunan yumurtalıktan yumurta atılımı olunca yumurta döllenemezse ne oluyor? tıkanan yerde mi birikip, kist miyom vs oluşturuyor acaba? :KK64:

yok canım doktora giderken bile merasime dönüşüyo suan terapiyle pek de sonuca ulaşamayız. ben kendim alıyorum terapi kendime kadar yeterli 🙂
Olsun senin alman bile çok iyi, en azından bizi çıldırtanlara karşı ne yapacağımızı nasıl davranacağımızı öğreniyoruz.. ben de 3 sene önce almıştım, işyerinde mobing vardı, başedemiyorum diyordum; binlerce kez şükrediyorum iyi ki almışım diyorum. Hayatımda o günden bugüne çok ama çok şey değişti :)

Ahahha ne alakası var hakkaten alerjiyle. Yani elin kırılsa düzgün kullanmamışsınız siz bunu deyip kabul etmeyecekler c🙈🙈 valla haklısın sigortalar çok uyanık ya bankodakilere de üzülüyom. Bi de sigortacılar bize başka onlara başka konuşup ortalığı karıştırıyorlar 🤣
Kavga çıkaracaktım o gün. Biri geldi bir de açıklama yapıyor d vitamini de alerjiyle şöyle bağlantılı falan diye
Valla ne iyi olur ya. minseo minseo burada bizim bir kan testine verdiğimiz paraya doğum yapıp çocuğun da bütün tahlillerini yapıp gelecekmiş gibi geliyor bana 🤣
Öyle bir şeyler olacak gibi evet. Aldırsın bizi de yanına nolmuş yani? İnsanlık öldü mü???

eşime senin muayne ücretlerini falan söylüyorum yok ya o kadar yoktur diyo inanamadı adam :KK70: bizim muayne ücretlerine söyleniyordu bi de :KK70:
Benim tüpçünün muayenesi 600. Ameliyatımı yapan doktorun muayenesi 400. Şu anda gittiğim mahallemizin hastanesi tarzındaki şubesiz (yeni deyimiyle butik) hastanedeki kadının muayenesi 155 tele. Smear falan yazmadım morali bozulmasın. Gitsin şimdi şükür namazı kılsın kocan

Ben 3 yıldır evliyim 🤗İlk korumamdım 1 yıl sonra hamiş oldum 8 haftalıkken kalbi durdu. Ardından kürtaj oldum 4 ay korundum. Devam ettim çalışmalara ama bu sıralarda baya doktora gittim hepsi hormon testleri yaptı eve yolladı ilgilenmediler pek olur dediler. Bundan 5 ay önce kimyasal oldu geçti gitti doktora gittim o da yaptı bütün testleri eşimi de iki kere götürdüm temiz çıktı 😻 sonra doktorum dedi sana hsg çekelim tek tüp açıktır hamiş kalmışssındır dedi çekti temiz çıktı tüplerde. Sonra dedi sen git 3 ay dene gel dedi birde aşılama yaparız dedi. Klomenle filan takip olamadım bir ay oldum onda da yumurtam çatlamamıştı. Doktor düzenli yapıyor musunuz filan dedi hiç yapmasak o kadardan biri mi tutmaz doktorum bu soru muydu dedim 😂 neyse bu arada 3 ay bitti doktorum yoktu bende adetin 5.günü gittim onlar adetin 2.günü gelmeliydin aşılama o zamana başlıyoruz dedi şansıma hafta sonuna geldi adetim ondan oldu birde doktorum yoktu ameliyathane olur diye gitmedim. Sekreter de olsun sen gel ben burada olurum yaparım testlerini dedi onu yeni öğrendim doktor olmasa da olacağını 🤗araştırmada tedavi alıyorum. Özel olsa bunu yaşamam belki ama imkanım ona el vermiyor. Sebepsiz interfilite tanısı koydular hiç sorun yok ama bebek de yok 🙄
Şimdi ne yapmayi planlıyorsunuz.

Benim tüpçünün muayenesi 600. Ameliyatımı yapan doktorun muayenesi 400. Şu anda gittiğim mahallemizin hastanesi tarzındaki şubesiz (yeni deyimiyle butik) hastanedeki kadının muayenesi 155 tele. Smear falan yazmadım morali bozulmasın. Gitsin şimdi şükür namazı kılsın kocan
ben 600 ü kendi doktoruma 6 gidişte veriyorum :KK70:

Selamlarr :KK200:

Kızlar size bir şey soracağım,
Şimdi ben ovülasyon zamanına girdim sanırım akıntım baya artmaya başladı birde inositol içeren takviye kullanıyorum o da sanırım etkili baya. şimdi sorum şu yumurta çatlayınca mı akıntı çoğalır çatlamadan önce mi? çatladıktan sonra mı artar akıntı?

Bu arada eşim ürolojiye gitti doktoru aşılama yaptırabilirsiniz demiş..Bu konuda tecrübesi olan var mı?:KK14:

Kızlar çok teşekkür ederim ❤ şifa dilekleriniz için 🙏 Çok alternatifim yok eşimden destek alıcam oda kısa süreliğine ,bir kaç günde ben idare edicem.Evde tabi hizmet bekleyen birde bıdık var.Bu iş uzarsa ne yaparım bilmiyorum.Yani bir hafta değil 3 ay yat derse diye ödüm kopuyor 🙄 Yani dışarı akan birsey olmayınca ben herşey yolunda sanıyordum hala da öyle gelen bir kan yok ,akması mı daha iyi bilemedim.Doktor ilaca daha önce başlatsaydı daha mı farklı olurdu bilmiyorum ,aklımda hep bu soru da var.
Uzun bir bekleyiş sanırım ,dua ediyorum ,dinlenmeye çalışıyorum...
Allah iyi etsin. Olmamış ve olamayacak şeyleri düşünme. Geriye gidip bir şeyi değiştiremezsin zaten. Bundan sonrası için elinden geleni yaparsın şartlar elverdiğince. Sağlıkla tamamlansın gebeliğin inşallah, kanamayı da düşünme. Ona da müdahale etme şansın yok içerde ne olup ne bitiyor göremeyeceksin doktora gitmedikçe. Olabildiğince yatıp dinlenmeye çalış. Kaç gün kaldı şimdi? Pazartesi mi gideceksin?
U Uzaygemisi35 @NealStreet arkadaşım siz bu sigortalara ne diye para ödüyorsunuz o zaman ? Ben bile sinirlendim. İnsanla kafa buluyorlar. Bunlar sizin doğumu falan da karşılamaz ben diyim.
Benimki kocamın sıkortası. Yoksa kavgalar olaylar çıkaracağım da. Ya zaten özel sağlık sigortalarının genel olayı da bu aslında. Geçen doktorla dertleştik. Kadın kendi de hastalanmış. Sigorta karşılamamış. 700 lira ilaçlara verdim dedim. Sigortaya verdiğim parayla tedavi olurum ne anlamı var dedi. Doktor yani bunu diyen
Stres olduğu için girmiyormuş bebişşşş
Tamam. Merak ettim girmeyince. İyiyse güzel
Doktorum Süt içtikten sonra 20 dk yürü demişti yazın güneşte.. yeterli...
Aa sütü ilk kez duyuyorum

Gelmeden duramazsın. Merak ederin. Noluyo buna acaba du bi bakayım dersin 🥸

X