Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
evet ben de merak ettm mesela pko görüntüsü var ve doktorlar o minik foliküller sağlıklı olabilir mi olamaz mı alttan yada batından ultrasondan görebilir mi yoksa amh falan gerwk var mı ?
Bana hiç amh den bahsetmedi..kaliteli veya değilde demedi..ama bence zaten küçücükler büyüyemiyen bişey ne kadar kaliteli olablirki kafamda deli sorular

kızlar dr gittim alttan muayene oldum iltihaplı kuşatmış ilaç verdi bi hafta kullanıcam sonrasında gidicem bakıcam eger küçülme yoksa kapalı ameliyat ile o kürtleri boşaltıcı kanser değilim cok sukur
Canım çok sevindim yaa🙏 allahım beterinden korusun

kızlar dr gittim alttan muayene oldum iltihaplı kuşatmış ilaç verdi bi hafta kullanıcam sonrasında gidicem bakıcam eger küçülme yoksa kapalı ameliyat ile o kürtleri boşaltıcı kanser değilim cok sukur

cankımmmm. süper haber bu çok sevindimmn

Kızlar şimdi aklıma geldi ben bu ay keçiboynuzu pekmezi içmiştim ondan olabilir mi acaba gecikmem?

Günaydın kızlar. Ben regl günümde yapıcam diye kendime söz vermiştim ama tutamadım iki gün kala yaptım:oops: one step marka bi test buldum onunla yaptım dandik bişeye benziyo çok sevemedim ama silik çizgi çıkardı bu. Herkes olumsuz yorum yazmış bu markayla ilgili sevinsem mi bilemedim ben
Kuzum umarım pozitiftir ama başka bir marka ile teyit et bence çünkü bende bu test yüzünden havalara uçup yere çakıldım geçen ay 😒

Evet canım herkes öyle tavsiye ediyor ama insan da düşenemeden yapamıyor
1 yıl sürekli ovülasyon testleri gebelik testleri yapıyordum bi türlü uzerimdem o stresi atamiyordum en son tatile gittiğimizde düşünmeye fırsat bulamamıştım o ay hamile kalmışım gerçekten stres çok etkiliyor olası varsa da olmuyor biraz rahat bırak kendini

Bence acilen hastaneye git, kafana göre ilaç alma eğer koronaysan alacağın ilaçlar semptomları bastırır koronanın en birinci belirtisi ateş aşılama da oldun sıkıntı olabilir bence test yaptırmalısın
Burda kıbrısta korona yok canım, gelen yolcularda da pozitif çıkanı geri gönderiyorlar, yerli olarak da yurt dışından gelenler en az 1 hafta karantinada duruyorlar, Allah korusun 😔 doktora mesaj attım sordum 3 tane ilaç yazdı, aşılma yaparken enfeksiyon kapmış olabileceğim yönünde durdu 🤷‍♀️ yada eğer döllenme olduysa vücut direnciniz çok düşük olduğu için ateşlenebileceğimi söyledi. Yarına kadar ateşiniz düşmezse bazı testler yazacağım dedi.

kuzum pozitifim ben aslında :KK70: soyut duygulara bağlanmayı sevmiyorum sadece, olursa benden mutlusu olmaz ama olmazsa da zaten biliyordum der geçerim aksi durumda olacak olacak dersem sonucunda olmazsa kendimi nerelerden atarım artık bilmiyorum :KK70:benim hayata bakış açım tamamen bu yönde
ahaha bizde böyle olsak sorun olmazdı işte :KK70:

Burda kıbrısta korona yok canım, gelen yolcularda da pozitif çıkanı geri gönderiyorlar, yerli olarak da yurt dışından gelenler en az 1 hafta karantinada duruyorlar, Allah korusun 😔 doktora mesaj attım sordum 3 tane ilaç yazdı, aşılma yaparken enfeksiyon kapmış olabileceğim yönünde durdu 🤷‍♀️ yada eğer döllenme olduysa vücut direnciniz çok düşük olduğu için ateşlenebileceğimi söyledi. Yarına kadar ateşiniz düşmezse bazı testler yazacağım dedi.
Aynı bizim ülke gelen turiste girişte test yapmayıp dönüşte yapıyorlar :KK70: rahimi kurcaladı ya tahriş olduysa enfeksiyon olmuş olabilir

ahaha bizde böyle olsak sorun olmazdı işte :KK70:
benim yapım bu kuzu oldum olası duygularıma çok yer vermem hayatımda çünkü duygusallık insanı üzüyor elimden geldiğince bu süreçte de bu mantıkla ilerliyorum tabi canım sıkıldığı moralimin bozulduğu oluyor ama çabuk atlatıyorum kimyasaldan sonra çok kötü olmuştum sadece hayatımda ilk kez kendimi o kadar saldım sadece onun sebebi de dediğim gibi hamile olma duygusuna çok çabuk kapılmamdan kaynaklıydı

Çok geçmiş olsun inşallah bizi haberdar et 🙏

X