Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Fotoğrafta çıkmadı bıturlu koyuluğu amagorundugu gibi değil 😃 benim eski testlerimde pikten bir gun oncesı gibi suan yarın anlarız pik olursa.hadi ya bende anlayan birini arıyorum konu açabılıyormuyuz kahve falı için varmı Boyle bir yasak felan😃
Öyleyse o zaman sen daha iyi biliyorsun belki erkene çekmiş olabilir yap bakalım nasıl olvak 🙈 ben bilmiyorum burdaki yasakları hiç 😬

Öyleyse o zaman sen daha iyi biliyorsun belki erkene çekmiş olabilir yap bakalım nasıl olvak 🙈 ben bilmiyorum burdaki yasakları hiç 😬
Evın farklı kosesinde cektım 😃😃 resimden minik bi tık daha koyu 😃ilk attıgm fotoda hıc bellı olmuyordu ısıl vuruyodu lh dalgalanması yaşamıyorsam yarın pik😃😃

Eklentiler

• IMG_20210321_183527_0.jpg
    IMG_20210321_183527_0.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 51
Anladım canım hayırlısı olsun içine sindiyse en önemlisi o. Tsh 2.5 üstündeyse ilaca başlatır büyük ihtimal ki kullanmakta en doğrusu. Benim de gözüken bir sorunum yok değerlerim normal sadece tsh için ilaç kullanıyorum hormonlar temiz ama omega 3 ve qoenzim q10 kullanıyorum yine de. Çünkü normal seyrinde büyütmüyorlar iğneler ilaçlar vs. Bu takviyeler iyi olur diye düşünüyorum ama nasip inşallah bir sürü kaliteli çocuklarımız olsun 🖤
3.77'den 3.02'ye düşmüştü kendisi ocaktan marta ama yine de yüksek dedi. bu ay tekrar bakılacak bakalım inşallah olması gereken aralığa düşer kendisi tsh da prolaktin de. ben hiç yumurta takibi de yaptırmadım bilmiyorum ki ama 2-3 gün arayla çağırıp bakacakmış ultrasonda. sanırım ona göre doz ayarlaması yapıyorlar

cnm HSG öncesi yaptır ağdanı, sonra azcık üstünden geçersin... tampon varsa kullan tekrar ağda vur yani... jiletle de yapabilirsin çok yüzelsel.
Hsg yok hsg geçmişte kaldı 🙄 Reglin 3. günü ilaç başlamak için muayene bu. iki haftadan az bir zaman sonra da yumurta toplanacak sanırım. Tampon da hiç kullanmadım. Ben oraya fitil bile koyamıyorum tampon benim için çok uç nokta 🤣

Yolların açık bence tüplern açıldığı anlamına geliyor 🙈 ve çoook büyük bir kısmetin var haneye girdi girecek çok kısa zamanda 😍

Anladım canım baya iyi sizin hastane bence çok özenli yapıyorlar işlerini
Biz de mi gitsek? Bana tüpçü bile yaptırmadı bunları 🙄
Bu önemli bir dert bence de 🙈 ben senin yerinde olsam şimdi jilet yapardım. Opuda bence uzun süreli rahatlık daha önemli. Opu öncesi ağda yaptırıtsın. Ama dolgunluk falan olursa kasıklarda o bölge hassas olur mu bilemiyorum. Ben jiletçiyim bu durumlarda ama yapmam demişsin. Eyyorlamam bu kadar 😬
Ağdayı kendim yapıyorum ya orda sıkıntı yok. Zamanlaması sıkıntı 🙄
Eee hem ayranım dökülmesin hem de tatsız olaylar yaşanmasın diyorsun sen de 😬🙄
Evet ondan istiyorum, olmuyor mu?

Ay hadi İnşallaaaah 💃👶

Kız 20 tane kağıt imzaladım kız ameliyata gircem gibi insan tribe giriyor 😂
Olacak olacak, kısmetini çok net gördüm 😍😍

Valla canım gerçekten bence İzmir'de bu sağlık olayı daha iyi. Biz eskiden çok memnunduk oradayken devlet ve üniversite hastaneleri bile çok güzeldi. Özeller de işlerini güzel yapıyorlar bence. Diyorum ya sana burada annemin o kadar riskli hastalıkları olmasına rağmen bunları yapmadılar hayretler içindeyim şu an 😬

Tribe sokuyor insanı haklısın geriliyorsun ama bence olması gereken bu ya grrçekten
Biz de mi gitsek? Bana tüpçü bile yaptırmadı bunları 🙄

Ağdayı kendim yapıyorum ya orda sıkıntı yok. Zamanlaması sıkıntı 🙄

Evet ondan istiyorum, olmuyor mu?
Ben göz koydum o hastaneye valla hem fiyat olarak avantajlı hem her şeyleri çok detaylı.

Birinden birinde azcık uzun olacak o zaman canım. Normalde ne sıklıkta uzuyor? Haftada bir alınacak duruma gelmez mi? Yani şimdi senin kıl uzama uzunluğunu hesaplıyoruz ya hallam yareppim 😒😒

Olacak olacak, kısmetini çok net gördüm 😍😍

Valla canım gerçekten bence İzmir'de bu sağlık olayı daha iyi. Biz eskiden çok memnunduk oradayken devlet ve üniversite hastaneleri bile çok güzeldi. Özeller de işlerini güzel yapıyorlar bence. Diyorum ya sana burada annemin o kadar riskli hastalıkları olmasına rağmen bunları yapmadılar hayretler içindeyim şu an 😬

Tribe sokuyor insanı haklısın geriliyorsun ama bence olması gereken bu ya grrçekten

Ben göz koydum o hastaneye valla hem fiyat olarak avantajlı hem her şeyleri çok detaylı.
Gidelim ya burnumuzun ucu sayılır
Birinden birinde azcık uzun olacak o zaman canım. Normalde ne sıklıkta uzuyor? Haftada bir alınacak duruma gelmez mi? Yani şimdi senin kıl uzama uzunluğunu hesaplıyoruz ya hallam yareppim 😒😒
Bu önemli bir dert. Ben senaryo yazmadım hem. Mevcut bir durumdan bahsediyorum. İstemiyorsan yazmayabilirsin uzay, rahatsız olduysan şikayet et uzay, beni uzaklaştırttır uzay, kov beni kov tabii 🙄
Alınacak hale gelmiyor 3-4 haftadan önce. Karar verdim zaten yarın öbür gün o işi halledeyim. Regle kadar tam çıkmamış olur. Yumurtalara kadar da herhalde bir 3 hafta kalıyor olur. O zamana uzar o yeterince diye umuyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar, Ocak ortası benim doğum gümündü o zaman eşime hamilelik haberi veremedim, 14 şubat dedim veririm o da olmadı. Dua ettim -19 Mart için -eşimin doğum gününe olsa da güzel haber versem diye olmadı yine... Üstelik Allahım beni sanki sınıyordu, 19 Mart tam da o gün yeni evlenen Kaynım ve eşi bebek beklediklerinin haberini verdiler bize... Onlar adına mutlu oldum elbette ama göğsüme birşeyler oturdu, ağlamamak için çok zor durdum. Lavaboya gittim yüzümü yıkadım, Mutfağa gittim su içtim. sonra dedim ki.. Adaletin bu mu dünya... O gün bize yemeğe gelmişlerdi, kayınvalidemler görümcemler de bizdeydi.. herkes bir ağızdan tebriklerini sunuyordu 1 saat boyunca isim aradılar doğacak bebeğe.. Ben de katıldım tabi, çaktırmamaya çalıştım mutlu bir yüz çizdim.. lakin içimi Allah biliyor.. Zor kızlar çok zor...

Kızlar hep dua ediyorsunuz eşinizin doğum günü ya daha ne olsun.. Kardeşi kendinden 8 yaş küçük daha yeni evlendi, biz 1 bucuk yıldır evliyiz. aynı apartmanda yaşıyoruz. alt katta kayınvalidemler ortada biz üstte onlar... onun bebeği şuanda öncelikli...oysa ki ben ilk haberi kayınvalidemlere vermeyi çok ama çok isterdim... Benden duysun çok isterdim eşim...eşim de büyük bir bebek eşyaları fabrikasında çalısıyorgüzel bir indirimi de var, onlar şimdiden bizim için alışveriş yapar mısın diyorlar.. eşimle kurduğum hayalleri şuanda onlar yaşıyor.bense seyirciyim. istemeden de olsa yanlarında durmak zorundayım...
Ben de özel günlere çok takmıştım ya. Birine denk gelse derken özel olmayan herhangi bir güne de denk getiremedim bir şey 🙈
Hamilelik haberini alır almaz bize indirimli kıyafet al demek de nasıl bir şeymiş. Az bir soluklansalarmış. Sizin de bebek planladığınızı biliyorlar mıydı? Biliyorlarsa daha da ayıp yaptıkları ama sen kendini kötü hissetme. Napalım bizim de elimizde olsa kendimizi bu kadar bekletmezdik

Benim suratım asılıncada senin ki de olur üzülme dedi bidaha gitmicem zaten ya çok molerim bozuldu 😞 görümcem bide bendn sonra evlendi mahsus mu yapıyor kp anlmiom
İnsanlar ne kadar düşüncesiz gerçekten. Yapabiliyorsan mesafe koy bence de. Bu işlerin öncesi sonrası ayarlanamıyor maalesef ama ailenin tavrı da bu olmamalı

Gidelim ya burnumuzun ucu sayılır

Bu önemli bir dert. Ben senaryo yazmadım hem. Mevcut bir durumdan bahsediyorum. İstemiyorsan yazmayabilirsin uzay, rahatsız olduysan şikayet et uzay, beni uzaklaştırttır uzay, kov beni kov tabii 🙄
Alınacak hale gelmiyor 3-4 haftadan önce. Karar verdim zaten yarın öbür gün o işi halledeyim. Regle kadar tam çıkmamış olur. Yumurtalara kadar da herhalde bir 3 hafta kalıyor olur uzar o zamana yeterince diye umuyorum
Önemli dedim zaten 🙈 ben kendim şimdiden hamile kalmadan bu konuyu düşündüğüm için 🙈 yok ben kıyamam sen miyim ben beğenmedim atıp puan düşütttürttürtütüreyim?

Bence bu mantıklı haftaya kadar falan ilk kontrole pek uzamaz bence de. O zamana kadar da herhalde alınırlar. Olmadı artık mecbur jiletlicen kendini 🙈 bu arada sen hep böyle yapıyorsan gebe kalınca sıkıntı bak. İlk zamanlar sık kontroller olacak bu yetişmez ki hep farklı zamanlara denk gelecek 😒

Önemli dedim zaten 🙈 ben kendim şimdiden hamile kalmadan bu konuyu düşündüğüm için 🙈 yok ben kıyamam sen miyim ben beğenmedim atıp puan düşütttürttürtütüreyim?

Bence bu mantıklı haftaya kadar falan ilk kontrole pek uzamaz bence de. O zamana kadar da herhalde alınırlar. Olmadı artık mecbur jiletlicen kendini 🙈 bu arada sen hep böyle yapıyorsan gebe kalınca sıkıntı bak. İlk zamanlar sık kontroller olacak bu yetişmez ki hep farklı zamanlara denk gelecek 😒
Beğenmedim değil kızgın kafa attım. O da mı puan düşürttürüyor? Öyle değilmiştir bence? Öyle mi? Öyleyse aç avcunu sana kendi puanlarımdan vericem al 💯

O zaman kıllı gideriz nabalım. 153 yıllık alışkanlık ve ağdalı emek. Jiletlersem çoğalacak yeniden. Üzülürüm sonra. Bir hamile kalalım da ya orasını o zaman düşünürüz ohoooooooooooo

X