Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bu asistan arkadaş bana mesaj attı ne düşünüyorsun tüp bebek mi yoksa kendiliğinden olsun diye deneyecek misin dedi. Tüp bebek ilaçlarından çok korkuyorum. Benim mide aşırı hassas, kronik gastritim de var. Ta ekimde kullandığım bir antibiyotiğin acısını çekiyorum hala. Tüp bebekte hem öncesinde hem sonrasında epey ilaç, iğne var diye biliyorum ama doğal yoldan da nasıl deneyeceğiz? Kocam acayip bozuldu bugün ben "Denesek geçtiğimiz beş aydan ne farkı olacak? Sen en ufak tartışmada öfkene yenilip ilişkiden vazgeçiyorsun. Benim bir ayıma mal oluyor" dedim. Bizim değil benim bir ayım dedim diye yine kıyamet koptu. Adam gerçekten inanıyor yani günaşırı değerlendirebileceğimize ama ben bir daha koşamam peşinden artık gurur murur kalmadı. O da yine gelmezse ben tırlatabilirim. Bu arada kızcağıza hsg'yi de sordum. Başarı şansını artırdığı doğru mu ne düşünüyorsun diye. Tüpleri tıkalı olanlarda artırıyor evet ama sizin durumunuzu oraya bağlayamayız dedi :/ Napıcam çok kararsız kaldım
Evet rahim filmi sorunsuz kişilerde şansı artırmıyor bence de 😔 tüpte takviye alacaksın bi de iğne vurulacaksın diye biliyorum karından, o kötü yapar mı mideni acaba?

Bu asistan arkadaş bana mesaj attı ne düşünüyorsun tüp bebek mi yoksa kendiliğinden olsun diye deneyecek misin dedi. Tüp bebek ilaçlarından çok korkuyorum. Benim mide aşırı hassas, kronik gastritim de var. Ta ekimde kullandığım bir antibiyotiğin acısını çekiyorum hala. Tüp bebekte hem öncesinde hem sonrasında epey ilaç, iğne var diye biliyorum ama doğal yoldan da nasıl deneyeceğiz? Kocam acayip bozuldu bugün ben "Denesek geçtiğimiz beş aydan ne farkı olacak? Sen en ufak tartışmada öfkene yenilip ilişkiden vazgeçiyorsun. Benim bir ayıma mal oluyor" dedim. Bizim değil benim bir ayım dedim diye yine kıyamet koptu. Adam gerçekten inanıyor yani günaşırı değerlendirebileceğimize ama ben bir daha koşamam peşinden artık gurur murur kalmadı. O da yine gelmezse ben tırlatabilirim. Bu arada kızcağıza hsg'yi de sordum. Başarı şansını artırdığı doğru mu ne düşünüyorsun diye. Tüpleri tıkalı olanlarda artırıyor evet ama sizin durumunuzu oraya bağlayamayız dedi :/ Napıcam çok kararsız kaldım
Ya bebikim adamı zorlama gün aşırı diye ,adamaların DNA sında yeeeokkkk 😂😂

hatta diger zamanlarda da hic yoklama adami iyice sogumasın, tahmini yumurtlama tarihlerinde 2 tane iliski denemeye calışın ,ozellikle yumurtlamaya yakin şeffaf akintini takip et biraz boyle deneyin ,degerleri duzeltirseniz yeterli bence gerisi Allahin takdiri artik ona gore ust yontemlere gecersiniz.daha sakin kal,suçlayıcı olma bir süre.ya ben kendimden biliyorum herseyi denedim onun icin rahat konuşabiliyorum

Ayyy valla bu nedir ya 🙈 minseo minseo nin dediği gibi onurumla aç kalır veya kilo alırım daha iyi 🤣
Ya bir de şey var ya diyetisyenlerde ve diyet yapanlarda. Yok işte bu bir yaşam biçimi bunu bir alışkanlık haline getirmek lazım hep böyle beslenmek lazım falan diyorlar ya kafa atasım geliyor 🤣 benim diyetle ilgili tek motivasyonum bu diyeti bir an önce bitirip eski sağlıksız ve lezzetli alışkanlıklarıma geri dönmek 🤣
Ben düzeni bozduğum an hemen geri geliyor kilolar 🥲🥲🤣🤣
Canım ilkokulda bile bu hep böyleydi erkekler gerçekten bizden daha sonra olgunlaşıyorlar. İdrak etmeleri baya uzun sürüyor. Duygusal olarak bakmıyorlar çoğu şeye. Neyse sinir oldum ama bunlar da bir gelişme bence en azından biraz farkına varıyorlar geç ve yavaş olsa da. Ayrıca doktora ben de takıldım tam olarak neye dayanarak dedi ki hamile kalsan da düşük olur muhtemelen diye? Eşinin değerine mi? Bence böyle her türlü düşük olur demeleri de yanlış gibime geliyor, tabi ki onlar her olasılığı görüp bize riskleri söylüyorlar saklamasınlar da bence ama baştan kestirmek de çok doğru gelmiyor. Hayırlısı caniko .
Valla banada mantıkli gelmedi baştan düşük olur demesi ? Ne alaka 😏 @terelellidenhalliceyim
Bende regl olmak üzere olduğum için bir miktar gözyaşı, dökülmek üzere bütün belirtileri gösteriyorum. İlk defa bu kadar üzülüyorum. 😔
Eşime söyledim, oda ben anlıyorum seni, hevesini kırmak için bir şey söylemiyorum elimden geleni yapıyorum ama ben kabullendim normal yoldan olmayacağını dedi. Haklı sanırım.
canım belki de olmazsın hemen moralini bozma 😇 birde ne kadardir deniyorsunuz ki ,normal yolla niye olmasin ,Allah büyük ,dur bakalim dah film falan cekileceksin sen
yaa ahahah ben de regle 5 kala falan gebelşk testi yapıp negatif çıkınca alkole düşüyorum 😁
Siz karı koca alkolu seviyorsunuz sanirim,alkol sigara stres büyük etken

Bugünkü çıkan silim çizgi fake attı banaaa akşam geldi kırmızılar, mart topiğinde adım var burada da sizlerle olayım beni de listeye ekler misin minseo minseo 😊 bat 29 mart 4 aydır istiyoruz

Kizlar takim edemiyorum cok hizli ilerliyo.
Canim senin fsh kac? Amh dahz cikmamis galiba.
Senin doktor tup bebek diye para icin diretiyo gibime geldi. Iki taraftada 5 6 yumurta var dedin demi?
Amh cikmadan cevap verme bence, yaparsan bunlarda yapma bence.
Tup bebekde sanslar o kadar yuksek degil, verdigin paraya degmz cektigin, kendiliginden olucaksa beklemek daha kolay gercekten

X