Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
AA hay Allah. Üzdü 😔 senden çok umutluydum ben ya. Hayırlısı olsun canım ya adet olmazsan kist mist var mı diye git ama mutlaka. İnşallah bir dahaki denemede tutar 🤗
İşte kist olur mu acaba hiç de gitmek istemiyorum doktora

neyse olsam bir an önce de öyle adetliyken bi baktırırım ne var ne yok zaten bir daha klomen falan kullanmıcam ilk ve sondu..

Senden güzel haberler bekliyorum🙏🙏🙏

İşte kist olur mu acaba hiç de gitmek istemiyorum doktora

neyse olsam bir an önce de öyle adetliyken bi baktırırım ne var ne yok zaten bir daha klomen falan kullanmıcam ilk ve sondu..

Senden güzel haberler bekliyorum🙏🙏🙏
Gönlünden geçtiği gibi yap canım 🥰 böyle şeylerde insanın içine sinen tedavi veya serbest bırakmak neyse o olmalı diye düşünüyorum. İnanmayarak ya da istemeyerek olmuyor bu işler yani o tedavi iyi gelmediyse içine sinmiyorsa fayda sağlamaz zaten. Akışına bırak hayırlısı neyse o olsun senin için 🤗

Ben de dediğim gibi fazla heveslenmiyorum çünkü benim zaten yumurtlama sorunum yok. Sadece bir ayda olma olasılığını artırmış oluruz belki. O nedenle hayırlısı artık diyorum 🤗 ben de güzel haberler vermeyi isterim tabi

Nedense bu ay o kadar garibim ki olmazsa kendime söz vermiştim uzulmeyecegim diye ki cidden çok üzülmedim. Bugün sökülürsem cuma yine bana doktor yolları 😊 zaten doktorum da demişti yolumuz uzun hemen bir sonuç bekleme diye bakalım bu ay sanırım klomen femara gibi birtakım maceralara başlayacağım
Hayırlısı olsun tedavin vesile olsun inşallah canım 🤲
Harika canım en heyecanlısı kalp atışı bence 🤗🤗 inşallah sağlıkla ilerlesin dualarım tüm hamilelerle 🥰 inşallah bakalım Ekimde doğan da hiç yok ailede 😬 terazi veya akrep burcu nasıl olur bilen bi diyiversin 🤣🤣
Eşim akrep çok memnunum ben 😂 babam Terazi çok dengesiz akrepe oyum Daha yüksek 😂 inşallah ben de bu yumurtlamam da kalırım da akrep olur 🤭
Ay hiç bilmiyorum 🤣 burçlara da inanmıyorum pek ama bu süreçte baya bi her ay bu ay olursa ne burcu olur diye hesap yaptım 🤣🤣
Aaa senin gibi bir bilim insanına hiç yakıştıramadım amaaa😂

Hayırlısı olsun tedavin vesile olsun inşallah canım 🤲

Eşim akrep çok memnunum ben 😂 babam Terazi çok dengesiz akrepe oyum Daha yüksek 😂 inşallah ben de bu yumurtlamam da kalırım da akrep olur 🤭

Aaa senin gibi bir bilim insanına hiç yakıştıramadım amaaa😂
Hahaha hadi bakalım benim de akrepe Kayar bu ay tutar da erken doğmazsa benim gibi 🙈 hadi bakalım bari bunu tutturalım🤣

Hahaha bir arkadaşım hiç inanmaz doktoruna doğumu erkene çekmeyi teklif etmişti 🤣 sanırım annelik etkiliyor 🤣

Valla eş olarak bilemem ama evlat olarak akrepte çokk güzelll. Bende ikinci kez akrep annesi olurum inşallah :KK51:
Hadi inşallah yaaa🤭
Hahaha hadi bakalım benim de akrepe Kayar bu ay tutar da erken doğmazsa benim gibi 🙈 hadi bakalım bari bunu tutturalım🤣

Hahaha bir arkadaşım hiç inanmaz doktoruna doğumu erkene çekmeyi teklif etmişti 🤣 sanırım annelik etkiliyor 🤣
Hahahah o kadarı kadere müdaheleye giriyor tüm doğum haritası değişiyor o yüzden çok yanlış ben planlı sezeryana da karşıyım sağlık sıkıntı yoksa ne zaman gelmek istiyorsa o zaman gelsin 😂

Hadi inşallah yaaa🤭

Hahahah o kadarı kadere müdaheleye giriyor tüm doğum haritası değişiyor o yüzden çok yanlış ben planlı sezeryana da karşıyım sağlık sıkıntı yoksa ne zaman gelmek istiyorsa o zaman gelsin 😂
Ay hiç öyle biri değildi bir de biliyor musun 🙈 ben de sağlıklısı nasılsa öyle olsun karışmayım ne gün doğacaksa doğsun diye düşünüyorum.

Ama ben doğumdan çok korkuyorum. Bütün akrabalarım vs senin canın çok tatlı sen nasıl doğum yapçan diye diye büyüttü beni. Baya bir korkuyorum ama şimdi bebek düşüncesi başlayınca ayrı bir olgunluk geldi. Keyfi sezaryen olsun istemiyorum ne kadar korksam da. Her zamanki gibi yine hayırlısı diyeceğim 🤣

Kızlar bişe sorucam hava şartından dolayı yarın saat 10da ıs bası yapıcaz bende bi devlet Hastanesi'nde 8bucuga yer buldum. Gidip bi baktırmak istiyorum yumurta varmı yokmu. Benim doktor gec gelıyo yetısemem işe. Acaba bu arada amh tessti isteesem yapar mı devlet hastaneleri yapıyormu

Kızlar progesteron testim 32.5 çıktı. İnternetten tabi ki de bakmıştım doktoru aramadan önce 🤣 10 15 üstü yumurtlama olduğunu gösterir diyordu.

Doktoru aradım az önce. Çok iyi çıkmış dedi, yani ne demek dedim 🙈 15 üstü gebelik bekliyoruz dedi. Dikkat et hamilesin demiyorum bak ama gebelik potansiyeli yüksek durumdasın şu an baya gibi bir şey dedi. Bekleyeceğiz dedi.

Gelelim diğer sorulara kızlar ipek_annesi ipek_annesi Mordus Mordus başka merak eden var mıydı hatırlamıyorum :)

Peki dedim iğneden sonra şu kadar gün sonra adet olunur gibi bir şey var mı dedim. 12 13 gün sonra falan dedi. Peki gebelik testi ne zaman yapayım dedim. Adetini bekle olmazsa gebelik bakarız dedi. Muhtemelen böyle dediği için o aralıkta anca kanda çıkar herhalde diye düşündüm kan tahlili gibi konuştuğunu düşündüm 🤔

Baya heyecanlandım doktor öyle konuşunca, hakkımızda hayırlısı olsun, heveslenmeye korkuyorum 🤷
Aaa canim cok sevindim yaa insallah guzel haberini aliriz kuzum cok cok sevindim daha cok sevinecegimiz günlere insallah 😊😊🥰 ben de size katılacağım artik bu aydan sonra yine baslicaz çalışmalara galiba ertelemistik ya biz biraz dun doktora sordum ameliyattan sonra kac ay korunmam gerek diye hic korunmayabilirsin basla bir an önce senin cocuk büyümüş dedi gulerek 😃 iste midemden korkuyom hamilelikte daha da azar diye mide icin ilac verdi doktor su bir iki ay onlari kullanayim da sonra korunmayi bırakırız galiba hayırlısı olsun hakkımızda hepimizin de

Kızlar bişe sorucam hava şartından dolayı yarın saat 10da ıs bası yapıcaz bende bi devlet Hastanesi'nde 8bucuga yer buldum. Gidip bi baktırmak istiyorum yumurta varmı yokmu. Benim doktor gec gelıyo yetısemem işe. Acaba bu arada amh tessti isteesem yapar mı devlet hastaneleri yapıyormu
İyi yapmışsın canım. Progesteron iste bugün benim yaptırdığım gibi. Ultrasonda görmezse de bu ay yumurtlama o arada olup olmadığını net olarak anlarsın. Amh ileri bir tetkik diye geçiyor o nedenle yapmayabilir ya da farklı bölüme yönlendirebilir. Sen sor yine de bakalım.
Aaa canim cok sevindim yaa insallah guzel haberini aliriz kuzum cok cok sevindim daha cok sevinecegimiz günlere insallah 😊😊🥰 ben de size katılacağım artik bu aydan sonra yine baslicaz çalışmalara galiba ertelemistik ya biz biraz dun doktora sordum ameliyattan sonra kac ay korunmam gerek diye hic korunmayabilirsin basla bir an önce senin cocuk büyümüş dedi gulerek 😃 iste midemden korkuyom hamilelikte daha da azar diye mide icin ilac verdi doktor su bir iki ay onlari kullanayim da sonra korunmayi bırakırız galiba hayırlısı olsun hakkımızda hepimizin de
Ayy inşallah ya valla burada başkalarının haberlerine üzülüp seviniyor insan çok güzel buradaki destek. Çok mutlu oldum sevinmene de. İnşallah daha nice güzellikler paylaşırız.
Hahah doktor çok tatlı yorum yapmış 🙈 hayırlısı canım inşallah toparlar belki bebiş gelince sıkıntın da azalır 🙏🙏

Merhaba canım bende bugün hsg oldum 3. Seferde ancak vermişler ilacı rahim darlığından doktor genişlettim biraz dedi ve dar olduğu için ilaç bile geçmedi spermlerin geçmesi daha zor bi durum dedi ayrıca pcoda var bende sende açtır canım büyük ihtimalle o yüzden olmamış olabilir.
Ay çok teşekkür ederim . Muhtemelen benimde açılacak . 25 şubatta hsg çekimim var . Rabbim yardımcımız olsun inşallah 🙏 çok çok teşekkür eserim acaba sonrasında tekrar kapanır mı birde anestezili mi oldunuz lütfen af buyurarak soruyorum kusuruma bakmayın

Selam kızlar U Uzaygemisi35 @fiona13 ipek_annesi ipek_annesi @spooke GeminiWoman GeminiWoman şimdi troid için geldim aylık kontrolümden burda da 3.17 çıktı cumartesi 2.17 idi doktor demekki dalgalanma oluyor dedi eutrox 75 içiyordum 100 lük yaptı sonra ca lı testler için ben arayacakkken onlar aradılar iki testimin gayet normal olduğunu 37.7 çıkan ise üst sınırı 35 miş benimkisi çok yüksek değilmiş ama 1 ay sonra kontrole gittiğimde kistim küçüldüyse sorun yaratacak bir durum değilmiş küçülmediyse eğer ultrason çekebilirlermiş takip edilmesi gerekiyormuş çok şükür ya umarım küçülür kistim dualarınıza ihtiyacım var hatunlar inşallah birgün hepimiz ANA oluruz🥰😘👏🏻👏🏻😇🙏🏻
Canım çok sevindim 😇😇🤗🤗 hersey cok guzel olucak 🥰🥰

Kızlar progesteron testim 32.5 çıktı. İnternetten tabi ki de bakmıştım doktoru aramadan önce 🤣 10 15 üstü yumurtlama olduğunu gösterir diyordu.

Doktoru aradım az önce. Çok iyi çıkmış dedi, yani ne demek dedim 🙈 15 üstü gebelik bekliyoruz dedi. Dikkat et hamilesin demiyorum bak ama gebelik potansiyeli yüksek durumdasın şu an baya gibi bir şey dedi. Bekleyeceğiz dedi.

Gelelim diğer sorulara kızlar ipek_annesi ipek_annesi Mordus Mordus başka merak eden var mıydı hatırlamıyorum :)

Peki dedim iğneden sonra şu kadar gün sonra adet olunur gibi bir şey var mı dedim. 12 13 gün sonra falan dedi. Peki gebelik testi ne zaman yapayım dedim. Adetini bekle olmazsa gebelik bakarız dedi. Muhtemelen böyle dediği için o aralıkta anca kanda çıkar herhalde diye düşündüm kan tahlili gibi konuştuğunu düşündüm 🤔

Baya heyecanlandım doktor öyle konuşunca, hakkımızda hayırlısı olsun, heveslenmeye korkuyorum 🤷
Canım hayırlı olsun 😇😇Allah gonlune gore versin 🥰🥰
Peki senin ignenin 13.gunu hangi gune denk geliyor :21:

Ayy cnm kesinlikle zarar vermez.. yumurta dediğin fallop tüplerinden rahme geliyor regl de rahimde eriyor, ve reglken atılıyor... gebelik ise Yumurta sperm fallop tüplerinde biraraya gelerek embriyoyu oluşturuyor ve embriyo rahme tutunuyor... spermler vajinaya girdikten yaklaşık 1 saat sonra tüplerde oluyor. kontrolde ne sperm ne de yumurta vajina içinde olmuyor.
Canım çok teşekkurler açiklaman icin 🥰🥰
vajinal muayene de yumurtaliklari ve rahmi kamera gorebiliyor yani 🙄😋 çubuklar oraya kadar gitmiyor
Cok cahilim ya 🙈🙈

İyi yapmışsın canım. Progesteron iste bugün benim yaptırdığım gibi. Ultrasonda görmezse de bu ay yumurtlama o arada olup olmadığını net olarak anlarsın. Amh ileri bir tetkik diye geçiyor o nedenle yapmayabilir ya da farklı bölüme yönlendirebilir. Sen sor yine de bakalım.

Ayy inşallah ya valla burada başkalarının haberlerine üzülüp seviniyor insan çok güzel buradaki destek. Çok mutlu oldum sevinmene de. İnşallah daha nice güzellikler paylaşırız.
Hahah doktor çok tatlı yorum yapmış 🙈 hayırlısı canım inşallah toparlar belki bebiş gelince sıkıntın da azalır 🙏🙏
Tmam canm aynenn oyle yapayım isteyim yarın 22.gunu

X