Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Jane Jetgil Jane Jetgil doktorun nosı varsa sey sorsana ? hocam rahim duvarı kalınlığım nasıldı güne göre ideal miydi diye, doğrudan duvar kalın ondan mı görmediniz dersen belki ters teper bazı doktorlar egolu ya ☹️
benm kadın ıyı ama cok konusmuo aramama degmıcek muhtemel nıyeyse elımı ayagımı cekesem var doktorlardan. bıdakı ay uc klomen ıcıp kontrole baska doktora gıtmeyı dusunuyorum

O senin güzel bakışın canım hepinizden razı olsun burası bu anlamda harika 😎
Hatırladım tiroidi şimdi nickini de. Ne oldu tiroid düzene girdi mi? O girince hallolur bence senin durum :) belki o düzene girmeden vermez ilaç çünkü yüksek kalırsa gebelikte bebiş için sıkıntı olmasın Allah korusun. Acele ediyoruz ama sağlıkla gelsinler inşallah 🙏
geçen ay gittim 8.93 ten 4.13 e düştü dozunu arttırdı zaten 50 likti 75 lik yaptı muhtemelen düşmüştür 2 veya altına önümüzdeki hafta ona gideceğim adetliyken de ötekine gitmek istiyorum işte :KK43:

canım iki tanıdıpım böyle 8-9 günlğk gecikmleler sonrası gebe kaldı bi sonraki ay. keşke ben de hep gecikse diye beklerim :)
ah bebeğimmm bende olsam keşke tüm isteyen herkes olsun inşallah troidimde düzene giriyor ya umut etmiştim ama umutlara devam yine :KK36: adet oldum ya doktora gitmem lazım istediğim kadından randevu bulamıyorum ya raporluymuş adetim geçince bir sonraki aya kalmasın :KK43:

benm kadın ıyı ama cok konusmuo aramama degmıcek muhtemel nıyeyse elımı ayagımı cekesem var doktorlardan. bıdakı ay uc klomen ıcıp kontrole baska doktora gıtmeyı dusunuyorum
canım doktorlar böyleler iiişte biz onların ağzundan çıkcak tek kelimye bakarız onlar laylaylomm

Yaa ne varsa bu eskilerde var valla 😁 annem bende kalıyor şimdi. 35 yıldır anlatmadıklarını şimdi anlattı sır gibi saklamış kadın ben burda bebek diye kıvranırken. Meğer bana hemen hamile kalmamış 1 yıl falan beklemiş. Doktora falan gitmiş ama net bi teşhis yokmuş. Rahmetli babaannem de hiç inanmazdı koca karı yöntemlerine. Ebe bi kadın babaanneme süt buharına otursun demiş anlatmış beline battaniye sarsın yapsın falan diye. Babaannem inanmamış ama olmayınca aylar sonra anneme söylemiş yapmışlar. Ve annem o ay hamile kalmış. Yaa babaannem kılıklı dedim sen niye bunca zaman anlatmadın bana bunları 😂 bugün 12.günüm eğer pik görmezsem bugün akşam yapıcam 🙈 yumurtlamadan önce yapılıyormuş çünkü
Kuzu bizim çok yakın komşumuz bekarken çikolata kisti ameliyatı olmuş sonra tabi tekrarlıyo evleniyor bu hiç korunmuyor 2 yıl olmuyor bebek annem buna sürekli Maydonoz buharına otur diyordu en son oturttu 3 4 gün yaptı her yaptığından sonra ilişki oldu ve o ay hamile kaldı valla bizim sonumuz da buhara oturmaya doğru gidiyor bence 😆

Canım bence bu ay yumurtlamıyorsun.. Geçen ay benim de öyleydi her gittiğimde az da olsa büyümüş görmem lazım diyordu ama gerçekten yoktu.
Normalde her ay 1 tane yumurtam olurdu.

Bu ay da klomenle sadece 1 tane yumurta büyüyünce doktora sordum, ilacın etkisiyle başka büyümez mi acaba diye.. büyüseydi ufak ufak gelişmeye başladığını görmem lazımdı dedi..

Yani senin büyüyen ufak da olsa yumurtanın görseydi derdi.. Diğer ay istersen 3 tane alıp dene veya başka bir topikte arkadaş 3 gün klomen 2 gün femara kullanmış doktoruna sor istersen..
senın gecenn ay klomene ragmen hıc yumurta yoktu oylemı? ama bu ay oldu dımı klomenle

Hayırlı olsun 😇😇 ,benzer durumda oldugumuz icin gözüm hep seni aradı canım 😍
Nerede başladın tedaviye anlatsana biraz 😍
Sağol kuzum. Ben İstanbulda Medipol pendik te başladım bakalım nasıl ilerleyecek, ne sonuç alacağız. Allah inşallah çektiğimiz sıkıntı ve çabaalrın karşılığını hayırlısıyla bize geri verir.

Sağol kuzum. Ben İstanbulda Medipol pendik te başladım bakalım nasıl ilerleyecek, ne sonuç alacağız. Allah inşallah çektiğimiz sıkıntı ve çabaalrın karşılığını hayırlısıyla bize geri verir.
Hakkınızda hayırlısı olsun kuzum 🙏 Tüp bebek mi başladınız, İnşallah en kısa sürede olumlu sonuç alırsınız.

X