Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İnan o kadar zor ve ağır geliyor ki bu yaşadıklarım.. Komple rahim vs ne varsa aldırsam gam yemem.
Çok keskin bir karar ya. Şu süreç netleşsin bir geçsin de sakin kafayla bir karar alırsın. Şimdi çok üzgünsün çok doğal olarak. Sonra geri dönüşü olmayacak bir kararı şimdiden alma. Allah güç ve sabır versin 🙏

Canım sen Bursa'daydın dimi? Benim doktora gitsene. Ben epey memnunum valla. Sen reglini bekle bence o gün gelmezse iğne sonrası 18. Gün baya garanti olur 😊
Evet canım senin doktoru da düşünmüyor değilim 🤔 ama işte bir yere gideceğim zaman kızımı sevgili kayınvalide hanfendiciğime bırakıp gidiyorum Jane Jetgil Jane Jetgil kayınvalidesi gibi hemen sorguluyor. Hatta kızıma annen hasta mı doktora mı gitti diye de soruyormuş🐍 söylesem şöyle böyle hemen ağzına düşerim. olmuyor çocuğu falan çünkü kendisi hep dile getirir,, 'ben çok çabuk hamile kalıyordum üstüme ceket atsa kalıyordum' hamile kalamayanları anlayamıyor pek kendisi.. Ben de böyle şeylerden hiç hoşlanmıyorum benim özelimi bilmesin ağzına dolamasın diye valla kızımı alıp hastaneye gitmeyi düşünüyorum artık. Bakalım nasıl sonuçlanırsa bu ay ona göre doktoru seçcem inşallah..

Evet canım senin doktoru da düşünmüyor değilim 🤔 ama işte bir yere gideceğim zaman kızımı sevgili kayınvalide hanfendiciğime bırakıp gidiyorum Jane Jetgil Jane Jetgil kayınvalidesi gibi hemen sorguluyor. Hatta kızıma annen hasta mı doktora mı gitti diye de soruyormuş🐍 söylesem şöyle böyle hemen ağzına düşerim. olmuyor çocuğu falan çünkü kendisi hep dile getirir,, 'ben çok çabuk hamile kalıyordum üstüme ceket atsa kalıyordum' hamile kalamayanları anlayamıyor pek kendisi.. Ben de böyle şeylerden hiç hoşlanmıyorum benim özelimi bilmesin ağzına dolamasın diye valla kızımı alıp hastaneye gitmeyi düşünüyorum artık. Bakalım nasıl sonuçlanırsa bu ay ona göre doktoru seçcem inşallah..
Ay yok bizimkisi daha bende kist varken bile hıcbse olmaz obur gelinede hamile kalamazsın dediler bak nasıl oldu felan dıyodu hep moral veriyordu kotu huyu yoktur oyle de ben hassas donemdyım işte. Hülya Dağdeviren diye birine atmıstım gecen ayki hormon testlerimi belirgin bir sorun yok dedi❣️ yumurtlama için progestron testine bakmak lazım dedi

Ay yok bizimkisi daha bende kist varken bile hıcbse olmaz obur gelinede hamile kalamazsın dediler bak nasıl oldu felan dıyodu hep moral veriyordu kotu huyu yoktur oyle de ben hassas donemdyım işte. Hülya Dağdeviren diye birine atmıstım gecen ayki hormon testlerimi belirgin bir sorun yok dedi❣️ yumurtlama için progestron testine bakmak lazım dedi
Aynen canım bizde kist zamanında kimseye söylemedik gittik geldik ama onda da hep sordu noldu doktora mı gidiyorsunuz falan diye.. biz de hayır diyorduk🙈

hatta eşim kistin kötü çıkmasından çok korkmuş adak adamış 😄 bana kist kaybolduktan sonra söyledi adadım diye adağımızı kestik ondan bile haberleri yok yani.. Abboww aman amann olmasın zaten..

Hediye dağdeviren mi yazdı hmm, Orhan yanar ne yazdı?

Aynen canım bizde kist zamanında kimseye söylemedik gittik geldik ama onda da hep sordu noldu doktora mı gidiyorsunuz falan diye.. biz de hayır diyorduk🙈

hatta eşim kistin kötü çıkmasından çok korkmuş adak adamış 😄 bana kist kaybolduktan sonra söyledi adadım diye adağımızı kestik ondan bile haberleri yok yani.. Abboww aman amann olmasın zaten..

Hediye dağdeviren mi yazdı hmm, Orhan yanar ne yazdı?
O sadece adetliyken mi yapıldı dedı evt dedim cvp vrrmedi

Benim doktorum o canım Hediye Dağdeviren, ben de ona başladım. İyi bir doktora benziyor. Ne güzel instadan da yardımcı oluyomuş. Senin de yumurtlaman olacak merak etme ☺️🍀

Çok keskin bir karar ya. Şu süreç netleşsin bir geçsin de sakin kafayla bir karar alırsın. Şimdi çok üzgünsün çok doğal olarak. Sonra geri dönüşü olmayacak bir kararı şimdiden alma. Allah güç ve sabır versin 🙏
Evet çok keskin bir karar. Son 6 aydır yaşadıklarımı bilenler neden böyle düşündüğümü anlayacaklardır.

O sadece adetliyken mi yapıldı dedı evt dedim cvp vrrmedi
Hmm, sen her detayı bir bütün halinde göndermedin mi? Adetin şu günü şunları yaptırdım şuan bu ilacı kullandım falan gibi, ben tek seferde hepsini yazıyorum geri dönüp soru soracağı bir şey kalmıyor hemen cevap veriyor hatta ses kaydı bile atmıştı bana belki çok yoğundur dönmemiştir canım.. Olsun canım çok düşünüp takmak da inan ki daha beter yapıyor hormonları.. Cuma günü inşallah hayırlı haber alırsın 🌸🌸🌸

Uzaksın biraz haklısın zor olur ama en azından bu tarafta daha çok seçenekler alternatifler var. Kızın çok mu ufaktı canım onla beraber gelsen? Gerçi bu sefer de çocuktan al haberi gibi olabilir çat diye söyleyebilir miniğin 🙈
Valla eskiler niye böyle yapıyor gerçekten ceket atmakla hamile mi kalınırmış. Ne kadar ayıp şeyler ya üstten üstten konuşup kusur buluyor kendince çaktırmadan. Ayrıca da kusura bakmasınlar o zaman her şey sağlıklı doğaldı biz bu iş hayatında şehirlerde stres hormonlu gıdalar işlenmiş şeylerle mahvoluyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi kolay değil.

Hmm, sen her detayı bir bütün halinde göndermedin mi? Adetin şu günü şunları yaptırdım şuan bu ilacı kullandım falan gibi, ben tek seferde hepsini yazıyorum geri dönüp soru soracağı bir şey kalmıyor hemen cevap veriyor hatta ses kaydı bile atmıştı bana belki çok yoğundur dönmemiştir canım.. Olsun canım çok düşünüp takmak da inan ki daha beter yapıyor hormonları.. Cuma günü inşallah hayırlı haber alırsın 🌸🌸🌸
Bende her detayıyla yazdım aslında aynen canım inşallah

Uzaksın biraz haklısın zor olur ama en azından bu tarafta daha çok seçenekler alternatifler var. Kızın çok mu ufaktı canım onla beraber gelsen? Gerçi bu sefer de çocuktan al haberi gibi olabilir çat diye söyleyebilir miniğin 🙈
Valla eskiler niye böyle yapıyor gerçekten ceket atmakla hamile mi kalınırmış. Ne kadar ayıp şeyler ya üstten üstten konuşup kusur buluyor kendince çaktırmadan. Ayrıca da kusura bakmasınlar o zaman her şey sağlıklı doğaldı biz bu iş hayatında şehirlerde stres hormonlu gıdalar işlenmiş şeylerle mahvoluyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi kolay değil.
Aynen öyle canım, eskiden her şey ne kadar kolaymış. hatta diyor ki, hamile kalanlar doktora gidiyorlar kalp kese vs diye biz adet olmuyorduk demekki hamileyiz diyorduk 5 6 ay sonra gidiyorduk veya doğuma gidiyorduk diyor 🙈 bide kocişkomu da evde doğurmuş🤣

kızım 4 yaşında teyzesi ellerinden öper. Şuan tam al haberi kıvamında mıdır mıdır😄 gidersem onunla der ki babaanne biz doktora gittik annem bacaklarını açtı 🤣🤣 Ay ne bilim valla zor işler..

D Duhanin annesi canım hsg çekildi mi? Sonuç nasıl çıktı ve işlem nasıldı acaba 😚
Canım yapıldı çok şükür anestezist çok tatlı bir kadindi muhabbet ederken uyumusum uyandığımda esim giyindirmisti bile. Sorun yokmus tüpler açık normal rahim yapısı her şey yolunda bu ay önemli dedi hsg den sonra bayagi gebe kalan varmış cektirmeyi planlayanlara tavsiyem bekletmeyin bnm ilk gittigim dra kalsa yazı bulacaktı kafam rahatladı en azından hiç bir sorun yok ama bebek olmuyor amh vermistim o var sırada hayırlısı bakalim. Sen de mi düşünüyorsun

Merhaba canım, seni uzun zamandır göremedim, nasılsın nasıl gidiyor?
Testin normal canım, prolaktin azcık yüksek evet ama bir arkadaşında dediği gibi stresten olabiliyor.... AMH bakıldı mı peki?

Gerçekten çok mucizevi bir olay gebe kalmak, o da yetmiyor sağlıklı bir şekilde doğurmak. benim AMH değerim 0,66 doktor direkt aşılama tüp bebek demedi, önce ilaç takviyesi... Allah herkese biraz da şans versin, nasip eylesin :dua:

Cnm, moralini bozma herşey güzel olacak, sen çok haklısın geç olsun güç olmasın, o kadar uğraş birkaç ay sonra düşük yap bu daha zor bir kadın için hele ki... bebeğin önceleri tutunmuşsa yine tutunur canım, çok şükür ciddi bir durum söz konusu değil, ufak bir operasyonla atlatacaksın..
Merhaba canım çok şükür iyiyim.Durumlar aynı maalesef güzel haber yok henüz sen nasılsın. Amh bakılmadı hiç canım aralıktada gitmiştim o zamanda istemedi doktor.Değerler böyle benim ama eşimin ileri hız baya düşük çıktı şimdi bir şase takviye vermiş onu kullanıyor şimdi😞ondan mı benden mi ikimizden mi anlamadım gitti

Canım yapıldı çok şükür anestezist çok tatlı bir kadindi muhabbet ederken uyumusum uyandığımda esim giyindirmisti bile. Sorun yokmus tüpler açık normal rahim yapısı her şey yolunda bu ay önemli dedi hsg den sonra bayagi gebe kalan varmış cektirmeyi planlayanlara tavsiyem bekletmeyin bnm ilk gittigim dra kalsa yazı bulacaktı kafam rahatladı en azından hiç bir sorun yok ama bebek olmuyor amh vermistim o var sırada hayırlısı bakalim. Sen de mi düşünüyorsun
Sonuçlarının temiz çıkmasına çok sevindim canım 👏👏👏
Yarın sabah ben de çekileceğim. Biraz gerginim 😩

Evet canım direkt gebe kalmaya bilirdin de. Neyse ki hiçbir sorun olmamış bundan sonrası da iyi gider. Ama bu aslında endometriozis diye bir hastalık. Doğumla kaybolsa da ileride yeniden çıkacak. O nedenle doğumdan sonra baskılayıcı tedaviler mutlaka kullanmalısın ihmal etme. Hele sonra ikinciyi düşünürsen hiç ihmal etme.

Yaa canım benim 🥰🥰 hepiniz iyi ki varsınız 🤗🤗 ben genelde kaçırıp sonradan görüyorum ve toplu toplu alıntılıyorum devamlı yetişemiyorum. O mesajlarımı uzun uzun atlayabilirler yani bir sayfa oluyor herhalde 🙈 bir de özet geçebilen biri değilim detay veriyorum ama faydası oluyorsa ne mutlu. Çünkü gerçekten bu konularda kulaktan dolma bilgiler de çok oluyor ama farklı doktorlardan öğrendiklerimizi iletmemiz faydalı oluyor bence de. İnşallah bir an önce hepimizin çabaları olumlu sonuçlansın 🙏🙏

Bana hala düşük gibi geldi ama bir anda pik yapıyorsa yarın görürsün muhtemelen. Çatlasa da doktorlar sıvıdan görebiliyorlar diye biliyorum. Ya da progesteron tahliline bakar bir hafta sonra falan. Günde 1 2 mm arası büyüyor yani bakalım senin belki de çok büyümüyordu ve testin daha küçük bir boyutta pik yapıyordu. Şimdi cuma gidince onu görürsün bakalım.

Doğru valla katılıyorum 😊 ekstra geriyor insanı.

Hey maşallah 🤣🤣 sorma canım ya şaka gibi valla ben de hayret ediyorum geçen Instagram'da bir video gördüm, kadın hamile olduğum ve olmadığım yıllar diye video çekmiş. Maşallah 11 çocuğu falan var arada sadece bir iki yıl hamile değilmiş. İnanamadım yani her yıl hamile olması için doğurur doğurmaz diğerine hamile kalması lazım nerdeyse 😱 neyse bir şey demiyorum 😬

Canım değerlendirdikten sonra anlamı yok aslında testlerin. Gerçekten yanıltıyor. Bence cuma git kesin. Çatlasa da görür sorarsın çatlamış olabilir mi diye. Ama hiç yumurta yoksa anca büyüye büyüye görülecek hale gelir belki hala bile ufak olur. Sen sağlamasını yapmak istiyorsan yap yine testini ama ekstra stres olup geriliyorsın bence onlar da olumsuz etkiler yumurta gelişimini. Bir de 20 cm değil kız ne yaptın 🙈 2 2.5cm civarı oluyor 20 21 falan diye konuştuğumuz hep milimetre

Ha anladım canım o zaman ben bu kısmı bilmiyordum. İçinin rahat olması önemli. Doğru kesinlikle vücut sağlıksız olanı baştan eliyor gerçekten. Öyle olmasa çok daha kötü olurd. Kesinlikle yıpratıcı bir de gerçekten tek ilişkide denk gelmesi bile çok üzücü. Hayırlısı neyse o olsun inşallah canım dualarımdasın.

Cuma git cuma. Hatta için rahat etmezse farklı doktora da gidersin gitmşşken. Sadece demek ki bu ilaç sana yaramadı normal döngünden bir farkı yoksa. Sende takip etmek için farklı bir ilaç uygulamalı vücudunu anca tanıyacak deneye yanıla.

Evet aynen bir de bu var. Belki de ilaç kullandığımız için zaten bu testleri yapmamız doğru sonuç vermiyor. En güzeli doktorun görmesi yorumlaması. Gerçekten de değerlendiriyorsan hiç önemli değil zaten yumurtlama öncesi günlerde olan ilişki daha önemi diyorlar.

Doğru canım beni de yanıltmadı bir ay hariç hep bekledğim tarihlerde pik gördüm ve adet oldum. Ama işte herkesin vücudundaki aynı değerde pik olmuyor bunu asla bilemeyeceğiz. O nedenle doktor takibinde çok anlamlı değil öylesine yap testlere bel bağlama yapıyorsan.

Canım rast gelsin inşallah. Bir buçuk ay önce çekildim ben de. Sakin ol güzel çıksın sonuçların inşallah

Ağrı varsa ve artarsa kırmızıya dönerse regl olabilir. Bu şekilde kalırsa muhtemelen yerleşme olabilir ama adete çok yakın o nedenle bilemiyorum hakkınızda hayırlısı olsun

Farklı ilaç da verebilir klomen herkeste etki göstermiyor. Ya da iğneyle büyütmeyi denetebilir. Sen bir de @iloveme nin dediği gibi lh hormonlarını falan bir sor eski tahlillerde düşük gibiydi falan diye.

🙈🙈 Dellendirdiniz hatunu 🤣
Evet canım araştırdım çikolata kisti hamileliğe engelmis ve kısa zamanda gebe kaldım tedavisiz. Herşey Allah ta bitiyor çok şükür ki kaldım doğurduktan sonra inşallah tedavisinj alırım 💜🤲

cok canım sıkıldı ya kayınvalıdem aradı zten yakın oturuyoruz aramızda iyidir ruyasında gormus hamıleymısım felan. hayır olsun ınsallah dedım. sen gecen neden doktora gıttın dedı. şok oldum eşim soylemıs arabayla neden gıtmedin işe demiş annesı o da duygu doktora kontrole gıttı ama bılmıyorum nıye demıs. nasıl sınırlendım. dedım anne normal kontrole gıttım ne dedı doktor dıyo bıse demıyo normal muane oldugu zaman duyulması gerektıgı zaman duyarsınız dedım. eşimide aradım soylendım ne olcak dıyo . nasıl gıcık oldum ya. nıye soruyosun anne oldugu zaman duyarsınız dedım. eşimde kabahat düşünemiyor akıllı ya.
Evet bu durum çok zor gerçekten sanki herkes sana kısır gözüyle bakıyor gibi geliyor insana birde soruyorlar birşey yok mu diye ya uyuz oluyordum 😏

Aynen öyle canım, eskiden her şey ne kadar kolaymış. hatta diyor ki, hamile kalanlar doktora gidiyorlar kalp kese vs diye biz adet olmuyorduk demekki hamileyiz diyorduk 5 6 ay sonra gidiyorduk veya doğuma gidiyorduk diyor 🙈 bide kocişkomu da evde doğurmuş🤣

kızım 4 yaşında teyzesi ellerinden öper. Şuan tam al haberi kıvamında mıdır mıdır😄 gidersem onunla der ki babaanne biz doktora gittik annem bacaklarını açtı 🤣🤣 Ay ne bilim valla zor işler..
Evet valla gerçekten eskiler öyle, biz her şeyi sonra kafamıza takıyoruz bilmek daha kötü bazı açılardan gerçekten.

Maşallah kızına, mıncır benim için yanaklarından 🥰 tam o kıvamda valla bir de ilginç gelir ona tekrar tekrar bile anlatabilir benden söylemesi 🙈 resmi dairede işim var falan diye bıraksan olur belki 🙈
Evet canım araştırdım çikolata kisti hamileliğe engelmis ve kısa zamanda gebe kaldım tedavisiz. Herşey Allah ta bitiyor çok şükür ki kaldım doğurduktan sonra inşallah tedavisinj alırım 💜🤲

X