Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kızlar teşekkürker M Masalmina @Uzaygemisi35 🌸

evimiz hasarlı oldğu için başka bir eve taşınma arefesindeyiz gerekli hazırlıkları yapmaya çalışıyoruz . bu sırada depremden dolayı kendi evimizde kalamıyoruz. diğer eve bir an önce geçelim diyıruz yağmurdan gözümüzü açamıyoruz. allah sonumuzu hayır etsin.
Ah canım Allah yardımcınız olsun 😔

Herkes çok sağolsun zaten yalnız olmaıdğımı o kadar iyi biliyorum ki hepimiz adıma çok üzgünüm öyle bir fevre denk geldik ki normal yolla gebe kalmak mucize gibi bir şey zaten bşde ğstüne eşler böyle yapınca ben her şeyden soğuyorum, vaşla bende meraklı değilim her gün her gün şeyimin acılar içinde kalmasına, çocuk için başka çare yok inanın o düşkün değil ben hiç değilim, benim için sarılmak bile yeterli sevgi göstergesi olarak görmüyorum, ama bu olayları öğrendikten sonra gerçekten çok değişti, size tavsiyem ben gibi yapmayın ben çok rahat davrandım o etkilenmesin diye ailesinin hasta gelin laflarını bile yedim ama asla bu işi onların insafına bırakmayın canım cicim eee iş tedaviye gelince stres oluyorum, ben her ayçatala çıkmak zorunda mıyım ben daha çok stres oluyorum habire birileri içime bir şey sokuyor kurcalıyor, kadın olmak zorsa bu ülkede 100 milyon kat zor. cennet boşuna anaların ayakları altında değil, islamiyet ne güzel koruyor bizi be ayrıca rabbim yarattığı kullarını ne iyi tanıyor bizi erkeklerin insafına bırakmamış hiç olmazsa her ay kanıyoruz da biraz rahatız bebek için bu bir düzen olsa da bize yaklaşmıyorlar ne güzel
Ben ailesiyle mesafeliyim. Bana çocuk düşünüyor muyuz diye soramadılar bile. Ara ara eşime soruyorlar. O konuda da en başında eşimle anlaştık. "Bebek konusunu senin ailen de benim ailem de bilmesin. Kimsenin baskısını üstümüzde hissetmeyelim. Güzel bir haber olursa kalp atışını duyunca iki tarafa da söyleriz" dedim. İyi ki öyle yapmışız. Şimdi yaşadığımız sıkıntıları hiçbiri bilmiyor. Kimseye açıklama yapmak zorunda kalmıyoruz. Muayene vs kısmında bütün zahmeti bizim çektiğimiz kısmına çok katılıyorum. Gerçekten daha anlayışlı davranması gereken taraf erkekken kadının bütün yaşananların üstüne bir de erkeğin nazını çekmek zorunda kalması çok can sıkıcı. Bize kolaylık, onlara anlayış ve merhamet diliyorum

Ben evlendiğim ay gebe kalmıştım plesenra aşağıdaydi ilişki yasaktı aylarca sonra sonrasi büyük bi yıkım olunca biliyorsun işte ondan sanırım esim in cinsel isteği ciddi anlamda azaldı hatta benim yüzümden yaşadın bunları keske korunsaydik falan dedi sonra verdiğim kürlere itiraz etmeler falan derken cinsellikten soğudu benim esim iki taraflı da yıprandık hayırlısı bakalım
Biz ilk evlendigimiz gunden beri boyleyiz yeni bir durum degil bizim icin ,yipranmamak mumkun degil 🙄 cocuk istesek de istemesekte 😏😑

Canım ben senin durumunu bilmiyordum yeni yazdigin son postlarda okudum , cok uzuldum sanirim ileri haftada kayıp yasadin 😔😔 seni uzmeyecekse eger sebebi neydi peki ?

Allah saglıcakla kucagını doldursun canım , tüm sıkıntılar geride kalsın 🤲🤲🧿

Biz ilk evlendigimiz gunden beri boyleyiz yeni bir durum degil bizim icin ,yipranmamak mumkun degil 🙄 cocuk istesek de istemesekte 😏😑

Canım ben senin durumunu bilmiyordum yeni yazdigin son postlarda okudum , cok uzuldum sanirim ileri haftada kayıp yasadin 😔😔 seni uzmeyecekse eger sebebi neydi peki ?

Allah saglıcakla kucagını doldursun canım , tüm sıkıntılar geride kalsın 🤲🤲🧿
Dort buçuk aylik ken bes aylik olmasına bir hafta kala kalbi durdu suni sancı ile ölü doğum yaptım kaybettim. Ikili tarama testi temizdi hic bir sorun yoktu patoloji temiz çıktı genetik ve pıhtı temizdi doktor bir sebep bulamadı.. cinsiyeti erkekti

Ben ailesiyle mesafeliyim. Bana çocuk düşünüyor muyuz diye soramadılar bile. Ara ara eşime soruyorlar. O konuda da en başında eşimle anlaştık. "Bebek konusunu senin ailen de benim ailem de bilmesin. Kimsenin baskısını üstümüzde hissetmeyelim. Güzel bir haber olursa kalp atışını duyunca iki tarafa da söyleriz" dedim. İyi ki öyle yapmışız. Şimdi yaşadığımız sıkıntıları hiçbiri bilmiyor. Kimseye açıklama yapmak zorunda kalmıyoruz. Muayene vs kısmında bütün zahmeti bizim çektiğimiz kısmına çok katılıyorum. Gerçekten daha anlayışlı davranması gereken taraf erkekken kadının bütün yaşananların üstüne bir de erkeğin nazını çekmek zorunda kalması çok can sıkıcı. Bize kolaylık, onlara anlayış ve merhamet diliyorum
Ben en son 13 ay once son femara tedavime gittigimde koskoca prof 'un önünde agladim 😔😔 gidiyorum geliyorum yalnız , hoca soruyor eşin test yaptırması lazım falan ama ortada adam yok herseye ben koşuyorum ,bir ağlama geldi bana.Doktorda dedi maalesef genelde yük kadınlarda 😑😑 teselli etti beni

Dort buçuk aylik ken bes aylik olmasına bir hafta kala kalbi durdu suni sancı ile ölü doğum yaptım kaybettim. Ikili tarama testi temizdi hic bir sorun yoktu patoloji temiz çıktı genetik ve pıhtı temizdi doktor bir sebep bulamadı.. cinsiyeti erkekti
Büyük sınav vermişsin canım ,çok geçmiş olsun.insallah mükafatında mucizende cifter cifter olur ❤❤🧿🧿🤲🤲

bende iğnenin etkisi geçtikten sonra göğüslerim biraz indi, adetim gelirken normalde birkaç gün öncesinde lekelenme olurdu o da yok. 4 gün Regl gecikti. sen ne durumdasın canım? var mı inşallah güzel haberler?
Gelmedi canım bekliyorum ya belirti falan yok hiç anlamadım çok tuhaf

Kızlaaaar var mı güzel haber liste birikmiş :dondurma: Regl olanlardan yeni tarihleri bekliyorum :KK49:

@anneolmayolu 22.01.20212 AY
@WunderLost 26.01.20213 AY
@Pinkpeonyy 26.01.20212 AY
@fiona13 28.01.202126 AY
@Balkupumm28.01.20214 YIL
@pcoscuk 30.01.202125 AY
@LorennaGlam 30.01.202137 AY
@Dalmac47 30.01.20213 AY
@Merve kpc 30.01.20214 AY
@Portakalli cikolat 30.01.20217 AY
@nm8832630.01.20218 AY
goldies16 goldies16 01.02.20215 AY
@Duhanin annesi 01.02.20217 AY
Gelmedi kuzucum bekliyorum

ipek_annesi ipek_annesi Eşinin spermiogramı nerde yapılmıştı? Biz ilkini EuroFertil'de yaptırmıştık ama bu seferkini başka bir yerde yaptıralım diyorum. Ordaki testte baş, boyun, kuyruk anomalisine bakılmamıştı ayrıntılı

X