Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kız bi dur 😅 mesajını okurken bile gerildim. Nasıl ki adet biter bitmez yumurtlama olabiliyorsa, geç de olabiliyor, ama adet günü sarkmıyor, bunu söylememin amacı o yumurtlamadan 14 gün sonra adet olunur kuralı herkes için geçerli değil. Bence adet olacaksın, bebek varsa da Allah nasip ettiyse engelli koşuya katıl yine düşmez 🤗
YAnılıyorsun bence çünkü her ay 14. gün adet oldum, had 14 olmasın 15-16 olsun ama yumurtlama gördüysen her türlü adet olursun sorunun yoksa benimde yok zaten zaten kayıtlı bilgilerim, adet olacağımı nerden çıkardınız ki,

Kızlar bugün bat günüm ve test yaptım, pozitif 🥲 4-5 gün önce çok silik bir test yüklemiş ama rengiyle çok oynadığım için umudum yok demiştim... şimdi de kimyasal olmasın korkusu sardı beni... kimyasal yaşamış olanlar beni anlar 😭 çok korkuyorum kızlar bana dua edin, ben de hepimiz için sağlıklı gebelikler istiyorum Allah’ımdan ❤️ Sorularınız varsa cevaplarım 🌸
gözün aydın çok sevindim .:anneadayı:

benim bat'a beş gün var ama mide bulantım devam ediyo acaba erken gebelik testi alsam belli olur mu yoksa biraz daha mı beklemeliyim?

Muhtemel değerlendiremeyiz o inat ben inat. Herzaman alttan alırım ama almak istemiyorum alttan gönlümü almazsa zaten asla barışmam bebek düşüncesinden bile vazgeçtim zaten. Bu ay ben ilaca başlamışken benım gonlumu almıyorsa bidaki ay korunurum
Bence birakma tatlim esler arasinda oluyor barisirsiniz muhtemelen bir kac gune

Herkese günaydın. Ben cok kotu bir haftya basladım eşimle kavga ettik muhtemel barısmayızda bu hfta cnku cok kırıldım muhtemel bu ay biz bebek felan yapamayız kaçırırız günleri. İlacı bıraksam bi zararı olurmu illa bitirmemmi lazm
Doktora sormadan bırakma kuzum klomen öyle hafif birşey değil İnşaAllah hemen barışırsınız kuzum

Ben de çarşamba gideceğim bakalım büyücekler mi... Merak ediyorum..

Doktor başka ilaç verdi mi sana Rahim duvarı için progestan falan veya konuştunuz mu çatlama günü veriliyormuş genelde bu ilaç. Doktora sordum ben gebe kalırsan veririm dedi. Beni çok oyalıyor gibime geliyor bu doktor tek seçeneğim oluğu için gidiyorum ama Rahim duvarını da desteklemek için klomenle birlikte veriliyormuş bu tarz ilaçlar ne bilim olmazsa bu ay bu sebepten olmaz diye düşünüyorum ayar olduğum için doktora 🙄
Canım bana klomen çatlatma ve progestan fitil verdi. Belki senin rahmin yeterli olarak kalındır. ilk etapta vermeyi gerek görmemiştir. sonucta bu tarz ilaçlar da kimyasal değil mi?

kızlar merhaba, test yaptım, sizleri üzmek istemem ama malesef negatif. Bugün bat dan sonra 3. günüm regl halen olmadım, ilişkiden de 17 gün geçti. Moralimi bozmak istemiyorum. Ne yapacağım şaşırdım :KK43: :)
En iyisi bu hafta beklemek, regl olmasam kan vermeye gitmek, dualarınızı esirgemeyin lütfen :dua:

Eklentiler

• IMG_20210201_085616.jpg
    IMG_20210201_085616.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 47
B bitkiselhayat canım senin değerlerin ne durumda? Keseyi görebildin mi O gün çok yazan vardı arada kaynadı sormayı unuttum, bi de bu yıkım oldu diye bahsettiğin deprem izmir depremi mi yoksa 😔
Canım kalp atışını duydum, kendilerini de gördüm de bugün..tabi korkular bitmedi, Dr niye sevinmedin pek duygulanmadın diye bile sordu.. Herkes ağlıyormuş video alıyormuş ben boş boş baktım herhalde 😀Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah... O konudan bahsetmeleyim canım 🙂

X