Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hadii yarınmı başlıcann sende gunde iki tanemii:))
Canım dozu kan sonucuna göre söyleyeceğim dedi. O nedenle bugün veya yarın arayıp doktoru öyle öğreneceğim aynı gidiyor olabiliriz senle 🙄
Canım saflık sıgortası artı dogum teminatı nekdr odedın acaba bende dusunuyorum ama bekleme süreleri var hamılelık ıcın onu ıstemıorum
Anadolu sigortada bekleme süresi yok. Sadece yaptırırken hamile olmaman gerekiyor. Bir adet geçirmiştik o nedenle. Son adet tarihinden itibaren sayıldığı için. 1 ay korunsan yeter yani. 3900 gibi bir şey ödedim yanlış hatırlamıyorsam. 10 muayene tetkik tedavi ve doğum dahil. İçinde başka şeyler de var ama onları kullanmadım ben pek.
Valla kizlar gittiğim dr bana ne folik asit kullan dedi ne de insülin ve pko için glifor gibi ilac önerdi sizce normal mi ??
Canım folik asit özellikle mutlaka kullanmalısın insülin için hemen ilaç vermeyebilir ama folik asit bence çok önemli
Klomen kullanmak için tekrar hormonlara bakmıyorlar galiba bana da sadece altan bakıp temiz ilaca başlayabiliriz dedi verdi
Benim baktı canım karından ultrasona ek olarak kan da istedi. Yumurtalıkta dolgunluk var dedi ona takıldım ben de ya ağrıyor hakikaten 😬
Aynen öyle sağlık olunca gidiyor paracıklar napalım. Medicalpark benim dediğim yer.. Doktorun iyiyse devam et 👍 herkese iyi doktor denk gelmiyor
Sağlık olsun Allah başka şeyler için mecbur bırakmasın. Medical Park değil canım ama hepsi aynı bunların hemen hemen. Ben sadece doktor için gidiyorum şimdilik memnunum bakalım

Canım dozu kan sonucuna göre söyleyeceğim dedi. O nedenle bugün veya yarın arayıp doktoru öyle öğreneceğim aynı gidiyor olabiliriz senle 🙄

Anadolu sigortada bekleme süresi yok. Sadece yaptırırken hamile olmaman gerekiyor. Bir adet geçirmiştik o nedenle. Son adet tarihinden itibaren sayıldığı için. 1 ay korunsan yeter yani. 3900 gibi bir şey ödedim yanlış hatırlamıyorsam. 10 muayene tetkik tedavi ve doğum dahil. İçinde başka şeyler de var ama onları kullanmadım ben pek.

Canım folik asit özellikle mutlaka kullanmalısın insülin için hemen ilaç vermeyebilir ama folik asit bence çok önemli

Benim baktı canım karından ultrasona ek olarak kan da istedi. Yumurtalıkta dolgunluk var dedi ona takıldım ben de ya ağrıyor hakikaten 😬

Sağlık olsun Allah başka şeyler için mecbur bırakmasın. Medical Park değil canım ama hepsi aynı bunların hemen hemen. Ben sadece doktor için gidiyorum şimdilik memnunum bakalım
sımdı reglıyım mesala bır ay dahamı olmamam lazım. yok ya ben bır ay felan korunamam :KK70: kalsın vazgectm :KK70:

Valla kizlar gittiğim dr bana ne folik asit kullan dedi ne de insülin ve pko için glifor gibi ilac önerdi sizce normal mi ??
canım eşin test yaptırmışmıydı.. kaçırdım sanırım ben o kısmı.. ben 2 yıldır çocuk istiyorum. eşim hep bana diyordu sende sorun var falan diye... benimde sürekli prolaktin bir iniyor bir çıkıyor... meğer eşimde ileri hareketli sperm sıfırmış.. o yüzden eşinin testinle gidersen daha detaylı bakabilir doktor...

canım eşin test yaptırmışmıydı.. kaçırdım sanırım ben o kısmı.. ben 2 yıldır çocuk istiyorum. eşim hep bana diyordu sende sorun var falan diye... benimde sürekli prolaktin bir iniyor bir çıkıyor... meğer eşimde ileri hareketli sperm sıfırmış.. o yüzden eşinin testinle gidersen daha detaylı bakabilir doktor...
Yapıldı canim esime test

minseo minseo canm bişe sorcam klomen kullanınca ne oluyor? Fazla yumrtamı gelişiyor birde bunu kullanınca ovü testi yapmaya gerek yok dimi onu kullanınca dahamı erken yumurtluyoruz
Yumurtalar 1 den fazla gelişiyor bu da şansını artırıyor canım. Zaten doktor takip edecek sana ilişki günlerini söyleyecek bence gerek yok ovüye. Ben yine aynı günümde yumurtlamıştım

Yumurtalar 1 den fazla gelişiyor bu da şansını artırıyor canım. Zaten doktor takip edecek sana ilişki günlerini söyleyecek bence gerek yok ovüye. Ben yine aynı günümde yumurtlamıştım
Tamam ozaman hıc almıcam bu ay doktora teslim 😂

Canim biliyorum oynak bi hormon ama ben pko yum yani benim prolaktin yüksek oluyor hep bu yüzden regl olamıyorum bunu bile bile ilac vermemesi ilginç geldi ama vardır vi bildiği herhalde ben eminim önümüzdeki ay regl olamayacağım bunu hesap etmiştir herhalde
Aa o zaman bilemedim. Başka doktora da mı bir görünsen. Ben iki doktora gittim

benim bu ay gerçekleşmezse zaten 3 aydır deniyorduk eşimle bir kaç ay daha deneyip öyle doktora gitmeyi düşünüyorum.o zaman doktorum eşime test yapabilir sanırım bu gittiğimizde de yapcağını söyledi ama bana hormon testi yapıp klomen + ovitrelle verdi. hakkımızda hayırlısı bu ara spora verdim kendimi kafamı meşgul ediyo daha iyi hissediyorum sizede tavsiye ederim. bişeyler le meşgul olmak iyi gelebiliyor.

Canım nasılsınız
Ben bayadır giremedim bunalımlardayım kendimi toparlayamadım bir türlü
iyiyiz canm Allaha şükür. bugun doktora gittim yarın klomen tedavisine başlıyorum hayırlı olur inşallah. sen nasıl oldun? ama neden hala böylesin kendını oyalıcak bişeyler bulsan kafanı dağıtacak. belkı bı ıkı gun bıyerlere gıtsenız ımkan varsa. boyle kendını uzup durmanın bı yararı yokkı.

X