Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
canım harika yaaa süper çok sevindim :KK72:

çok anlamam ama nub a göre kıza benziyor sanki :) öğrenince mutlaka paylaş :)
Ben hic anlamiorum nub mub😆
cin takvimime gore hesapladim bi erkek gösteriyor o da 😁hayirlisi eli ayagi duzgun olsun saglikli akli selim olsun da .. Gerisi de cok muhim degil herhalde.
Mutlaka haber edicem kuzucum bakalimm ogrenirsem insallah 😀
Sen nasilsin ne yapysun ??
Var mi geliske klomen ne durumda?

cin takvimime gore hesapladim bi erkek gösteriyor o da 😁hayirlisi eli ayagi duzgun olsun saglikli akli selim olsun da .. Gerisi de cok muhim degil herhalde.
Tamam tatlım ben de hiç anlamam salladım ama içime erkek doğuyor demiştim senin için bakalım ne çıkacak 😂 klomen+ovitrelle 2 ay kullandım olmadı doktor bu ay tedavi vermedi akışına bırakcaz dedi rahim filmini de sen ne zaman istersen çekebiliriz dedi ben de 1 2 ay denicem ilaçların etkisi sürerken sonra olmazsa yine film çekilirim diyorum

Kızlar günaydın ne durumdayız ?
Hamileleri de tebrik ederim tekrar @mell_in_shell @Kedilervekitaplar B Beklenenmucizemgeldi sizden soru cevap bekleriz
:KK55:

@zeynep-ahmet 20.01.20217 AY
@D0RIS 20.01.202126 AY
@Sevgi0817 21.01.202113 AY
@anneolmayolu 22.01.20212 AY
@WunderLost 23.01.20213 AY
@Paresilaaa 23.01.20217 AY
@Bilgi012 24.01.20217 AY
@Pinkpeonyy 26.01.20212 AY
@Rojda56 27.01.202114 AY
@Dilhansah 27.01.202117 AY
Kızlar aranına yeni katıldım cahilliğime verin bu listeler no oluyo

Bi topikte duymuştum bunu. Ramzi teorisi mi ne vardı. Bilimsel dayanakları varmış yani. Bebek sağdaysa kız, soldaysa erkekmiş. Senin ultrasonda solda, yani erkek 😁 dediğin gibi sağlıklı olsun inşallah 🙏 gerisi boş

Merhaba ben 2. Kez klomen+ovitrelle kullanıyorum fakat bu ay lekelenme hariç 4 gün adet gördüm sonra 3. Gün doktora gittim doktor yumurtaların büyüdüğünü söyledi sonra muayenede siğil çıktı ve yaktı sonra fitil verdi çatlatma iğnesini de pazar günü vurul Pazartesi salı ilişki dedi..Ama ben iğneyi pazar öğlen 11 de vuruldum akşama doğru yumurta akına benzer akıntı geldi yumurtam 36 saat olmadan çatlamış olabilir mi???Bi de bana dua eder misiniz sağlıklı sıhhatli hayırlısıyla anne olmak istiyorum..Bide çatlatma iğnesi sonrası kasıklarda ağrım olmaması ne anlama gelir

merhabalar kızlar nasılsınız uzun süredir takip edemedim sizi varmı yeni hamişler aramızda :KK24:

minseo minseo canım yarın doktora gidiyorum klomen yazcak klomen dışında başka ilaç yazılıyor mu rahim duvarı için? Yazılıyorsa hangi gün içiliyor? Benim doktor biraz değişik de yazmazsa isteyim mi yada alınır mı eczaneden?

minseo minseo canım yarın doktora gidiyorum klomen yazcak klomen dışında başka ilaç yazılıyor mu rahim duvarı için? Yazılıyorsa hangi gün içiliyor? Benim doktor biraz değişik de yazmazsa isteyim mi yada alınır mı eczaneden?
Canım bana estrofem+progestan+ovitrelle vermişti ama bazı doktorlar sadece klomen veriyor duruma göre de çatlatma iğnesi. Senin yumurta ve rahim durumuna göre doktor uygun ilacı yazar. Değişik derken açıklama mı yapmıyor? Kafana takılan her şeyi sor bence aklında soru işareti kalmasın. Progestan ve estrofemi çatlatma iğnesi vurulduğum gün içmeye başladım estrofemi günde 2 tane 4 gün progestanı günde 1 tane 10 gün içtim canım. 2. Tedavide estrofemi günde 2 tane 8 gün içtim progestan dozu aynıydı

Canlar bir şey sormak istiyorum ben de hiç bir kötü akıntı yok koku yok kaşınma vs de yok ama ben hem sık tuvalete gidiyorum hemde azıcık böyle karnıma bastırıyormuşum gibi idrara sıkışıyorum, enfeksiyon daha önce yaşamıştım böyle değildi, ovülasyonun üstünden 1 hafta geçti,gebelik belirtisi mi demeyeceğim ihitmal yok ama acaba tekrar mı yumurtlama olacak ondan mı böyle oluyor tecrübe edeniniz var mı bu duruma dair bir şey yaşayan?

Canım bana estrofem+progestan+ovitrelle vermişti ama bazı doktorlar sadece klomen veriyor duruma göre de çatlatma iğnesi. Senin yumurta ve rahim durumuna göre doktor uygun ilacı yazar. Değişik derken açıklama mı yapmıyor? Kafana takılan her şeyi sor bence aklında soru işareti kalmasın. Progestan ve estrofemi çatlatma iğnesi vurulduğum gün içmeye başladım estrofemi günde 2 tane 4 gün progestanı günde 1 tane 10 gün içtim canım. 2. Tedavide estrofemi günde 2 tane 8 gün içtim progestan dozu aynıydı
Genelde veriliyor galiba progestan okuduğum kadarıyla onu bir sorayım. Doktor değişik yani açıklama yapıyor ama yeterli tecrübede mi değil artık yaşı da genç ondan mıdır aslında genç doktorlar daha zehir gibi olur diye biliyorum ama konuşmaları tutarsız oluyor yaptırdığı hormon testinin sınırını falan bilmiyor yani ne bilim gideceğim tek doktor da o.. Yapcak bir şeyim yok.. Adetlerim yine böyle erken geliyordu ilk gebeliğimden önce o yıl doktor baba cyclo vermişti o ay kalmıştım fsh baskılıyor o ilaç hormonları dengeliyor Rahim içini yenileme özelliği falan var yine dengesizleşince adetlerim dedim böyle böyle ben bu ilacı da kullanmıştım tahlillerim böyle diye gösteriyorum yine kullanmam gerekir mi diye. Cyclo ilacını biz yaşlılara veriyoruz bu doğum kontrol hapı dedi. Yaşlılar ne alaka. Halbuki ilacın üstünde doğum kontrol hapı değildir yazıyor. Bununla hamile kalamazsın dedi. E kaldım dedim. Dedim de kime diyorum..

Genelde veriliyor galiba progestan okuduğum kadarıyla onu bir sorayım. Doktor değişik yani açıklama yapıyor ama yeterli tecrübede mi değil artık yaşı da genç ondan mıdır aslında genç doktorlar daha zehir gibi olur diye biliyorum ama konuşmaları tutarsız oluyor yaptırdığı hormon testinin sınırını falan bilmiyor yani ne bilim gideceğim tek doktor da o.. Yapcak bir şeyim yok.. Adetlerim yine böyle erken geliyordu ilk gebeliğimden önce o yıl doktor baba cyclo vermişti o ay kalmıştım fsh baskılıyor o ilaç hormonları dengeliyor Rahim içini yenileme özelliği falan var yine dengesizleşince adetlerim dedim böyle böyle ben bu ilacı da kullanmıştım tahlillerim böyle diye gösteriyorum yine kullanmam gerekir mi diye. Cyclo ilacını biz yaşlılara veriyoruz bu doğum kontrol hapı dedi. Yaşlılar ne alaka. Halbuki ilacın üstünde doğum kontrol hapı değildir yazıyor. Bununla hamile kalamazsın dedi. E kaldım dedim. Dedim de kime diyorum..
aa şaka mı ? cyclo adet düzenleyici bi ilaç değil mi ? içeriğinde östrojen hormonu var hatta... değişik bir doktormuş cidden :KK43:

Canlar bir şey sormak istiyorum ben de hiç bir kötü akıntı yok koku yok kaşınma vs de yok ama ben hem sık tuvalete gidiyorum hemde azıcık böyle karnıma bastırıyormuşum gibi idrara sıkışıyorum, enfeksiyon daha önce yaşamıştım böyle değildi, ovülasyonun üstünden 1 hafta geçti,gebelik belirtisi mi demeyeceğim ihitmal yok ama acaba tekrar mı yumurtlama olacak ondan mı böyle oluyor tecrübe edeniniz var mı bu duruma dair bir şey yaşayan?
canım sende pco olduğu için her şey olabilir ya kesin yorum yapmak yanlış olur canım :KK43:

aa şaka mı ? cyclo adet düzenleyici bi ilaç değil mi ? içeriğinde östrojen hormonu var hatta... değişik bir doktormuş cidden :KK43:
Aynen canım o ilac.. Doktoruna denk gelcen derler ya işte.. ilk denk geldiğim gibi denk gelemedim bu sefer.. git gel git gel.. nota kafa nato mermer..

X