Anne olmak hayal mi

cnm bende oyle diyordumda inan Allah hep bi guc veriyor.. isyan etmeyelim yinede ne yapacagiz daha buyuk sikintilari olanlar var.. buda bizim kisa sureli imtihanimiz..
alistim bu duruma cevremdende saklamiyorum tedavi oluyorum diyorum en azindan israrci olamiyorlar hemen cocuk yapin diye:KK43:(

ben kımseye dıyemıyorum zaten herkez acıyor gıbı bakıyor banaaaa

bu topigi ilk kez gordum basligi nekadar huzunlu.. benim icin tam anlamiyla hayal galiba arkadaslar.. artik cok yoruldum..
topikde cok tanidik sima varmis ne guzel..

2.tüp bebek negatif olunca açtım topiği o yüzden öyle canımm
benim için de hayel gbi:KK14::KK14::KK14:
malesef çoğumuz aynı şeyleri hissediyoruzzz
inşallah ama hayellerimiz gerçek olurrr:KK16::KK16::KK16:

bende annemin acimasindan biktim.. uzuluyorum onun uzulmesine..

hoşgeldiniz kızlar:KK16::KK16::KK16:

bende artık çevreme aileme üzüntümü göstermiyorum toplum içinde insanlar sormadan çoçuk yok diye kendim söylüyorumm:KK14::KK14:
insanların acıyan gözlerle bakması
çok kötü
:KK5::KK5:

Site bakıma girince bir aksilik bir türlü giremedimsiteye, bugün yeni adresle kayıt oldum :) sizleri özledim bende tıbbi genetike gideceğim salı günü kromozom ve kan pıhtılaşmasına bakılacak sonuçlar ne zaman çıkar bilmiyorum ama muhakkak yazarım geçen adette Fsh yüksek çıktı :KK43:( bu ayki adetimde tekrar hormon tahlili yapılacak inşaallah hepimiz için güzel sonuçlar olur...

sonunda girmişsin sevindim
inşallah sonuçları güzel olur
tedaavi süreçlerini yazalım birbirimize faydalı olabilir
Rabbim yardımcımız olsunnnn

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

bende iyi olmaya çalışıyorum
hastaydım okulda sınavlar ondan pek girmedim bide seninle denk gelmiyoruz ondan

geçmedi mi gribin bende iyice grip oldum.neyse sınavların daha önemli tabiki inşallah iyi geçer hepsi.

Eczaneden aldım ben propolisi :KK66: güzel birşey faydalıda

bal,çörekotu,tarçın,zencefil karışımıda işe yarıyor geçen denememde yapmıştım yumileri büyütüyor.hayıt tohumu kullanıyorum şimdi bide.

canim Apiterami aldin.. bende eczaneden Apitera Ari Sutu Bal Polen Propolis alip kullaniyorum devamli..
birde artik pek topiclere girmiyorsun cnm..

Evet ondan sanırım balparmak üretmiş :) canım o dönem 4. Denemem de negatif olunca biraz uzaklaştım sonrasında site bakıma girdi nedense eski adresimle beni kabuletmedi şifre değiştir bilmem ne en iyisi tekrar üye oldum bende bibukle oldu sana biibukle :) güzel bir hayalin peşindeyiz ümitli olmalıyız Rabbim nasipetmeyeceği şeyin duasını yaptırmazmış canım

sonunda girmişsin sevindim
inşallah sonuçları güzel olur
tedaavi süreçlerini yazalım birbirimize faydalı olabilir
Rabbim yardımcımız olsunnnn

İnşaallah canım bende mutluyum sizinle paylaşımda bulunabikmekten sonuçları ve gelişmeleri yazarım muhakkak :)

bal,çörekotu,tarçın,zencefil karışımıda işe yarıyor geçen denememde yapmıştım yumileri büyütüyor.hayıt tohumu kullanıyorum şimdi bide.
Güzelmiş buda benim soğan kürü ve testere dişli aslan pençesi kullanmam gerekiyor sanırım FSH ı düşürmek için ama korkuyorumda bazılarında ters etkilerde olabiliyormuş ://

İnşaallah canım bende mutluyum sizinle paylaşımda bulunabikmekten sonuçları ve gelişmeleri yazarım muhakkak :)

Güzelmiş buda benim soğan kürü ve testere dişli aslan pençesi kullanmam gerekiyor sanırım FSH ı düşürmek için ama korkuyorumda bazılarında ters etkilerde olabiliyormuş ://

kadın doğumcu hiç bişey önermiyormu bu fsh yi düşürmek için?

kadın doğumcu hiç bişey önermiyormu bu fsh yi düşürmek için?

Dedi bu hormonun yükselmesi yumurta rezervinin azaldığını gösterir benim bununla ilgili bir sıkıntım yoktu dedim olumsuz olan tüp bebek denememde kullandığım ilaçlardan olabil buir mi dedim sanmam dedi kaç yumuta toplandı kaçı olgundu dedi 10 yumuta toplandı 10 da olgundu ve döllendi 3 tanesinin gelişimi yavaştı dedim bu çok güzel o halde tahlili tekrar edelim dedi buay yaklaşık 10 gün sonra giderim tahlil için :/

2. tüp bebek denememde başarısız. kimyasal gebelikle sonuçlandı mart ayında.bazen diyorum eğer olacak olsa ilk seferde olurdu diyip umutsuzluğa kapılıyorum bazen diyorum artık alış çocuksuz bir hayata ve vazgeç diyorum bazen diyorum devam et pes etme. dua ediyorum Meryeme İsayı veren Rabbim bize de hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip et diye. :emir_bebek: artık 3. denemede öylesine gideceğim sanırım umutlanmadan.çünkü hep hayal kırıklığı. Allahım sen dualarımızı kabul et....elbette hakkımızda hayırlı olanı ancak sen bilirsin. hayırlısını nasip et...

Son düzenleme:
2. tüp bebek denememde başarısız. kimyasal gebelikle sonuçlandı mart ayında.bazen diyorum eğer olacak olsa ilk seferde olurdu diyip umutsuzluğa kapılıyorum bazen diyorum artık alış çocuksuz bir hayata ve vazgeç diyorum bazen diyorum devam et pes etme. dua ediyorum Meryeme İsayı veren Rabbim bize de hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip et diye. :emir_bebek: artık 3. denemede öylesine gideceğim sanırım umutlanmadan.çünkü hep hayal kırıklığı. Allahım sen dualarımızı kabul et....elbette hakkımızda hayırlı olanı ancak sen bilirsin. hayırlısını nasip et...

Canım çok geçmişolsun, üzüntü ve acını anlıyorum. Şimdi çok üzgün olduğundan gücün yok, ama en kısa zamanda kendini toparlayıp tekrar denemelisin Rabbim gönlümüzün muradını verecek bunu sana 4.kez negatifi görmüş bir arkadaşın olarak diyorum ve 5. deneyeceğim maddi olarak gücümü toplamaya çalışıyorum dilemek bizden takdir Kerem ve Lütuf sahibi olan yüce Allah'tan...

Dedi bu hormonun yükselmesi yumurta rezervinin azaldığını gösterir benim bununla ilgili bir sıkıntım yoktu dedim olumsuz olan tüp bebek denememde kullandığım ilaçlardan olabil buir mi dedim sanmam dedi kaç yumuta toplandı kaçı olgundu dedi 10 yumuta toplandı 10 da olgundu ve döllendi 3 tanesinin gelişimi yavaştı dedim bu çok güzel o halde tahlili tekrar edelim dedi buay yaklaşık 10 gün sonra giderim tahlil için :/
gerçektende yumurtaların çok güzel maşallah.ama erkek faktörü vardı sizde değil mi?

canım senin bir dahaki denemene tutma olasılığı çok yüksek bir kere tutunmuş hamile kalmışsın sen,pgt yaptırıp en iyi embriyoyu seçtiirirsen olabilir yada kan pıhtılaşması veya eşinin hücrelerine antikor üretiyor musun onun testlerini yaptırırsan bu iş çok büyük olasılıkla gelecek denemende olur.

geçmedi mi gribin bende iyice grip oldum.neyse sınavların daha önemli tabiki inşallah iyi geçer hepsi.

yok geçmedi ne grip miş anlamadım:KK43::KK43:
hergün sınava çalışıyorum birinci bitiyo 2. başlıyo:KK19::KK19::KK19:
bunaldım iyice,:KK50::KK50:
ee senin diet nasıl gidiyo:21::21::21:
gittimi kılolarr:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

yok geçmedi ne grip miş anlamadım:KK43::KK43:
hergün sınava çalışıyorum birinci bitiyo 2. başlıyo:KK19::KK19::KK19:
bunaldım iyice,:KK50::KK50:
ee senin diet nasıl gidiyo:21::21::21:
gittimi kılolarr:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

bıraktım diyeti.sabret sadece bu hafta kaldı değil mi?

canım bence senin bu denemen daha umutlu sonuçtu kimyasal gebelikde bi hamilelek doktr bana öyle demişti
tabiyki deneme oldukça şans azlıyormuş ama öyle düşünme bende aynı senin gibiyim 2 denemem oldu mam halen umudum varrrr
sende üzülme umudunu kaybetmeee tersine bu sefer olacak de ve rahat ol
3. denemeyi ne zaman düşünüyorsunnnn

X