Anne olmak hayal mi

çocuk gelişimi benim hemen kazanmam zor canımm matemetik falan sıfırr bende:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
kahveye hayır diyemem saol canım benim bu arada hayırlı cumaLR:KK16::KK16:

😊 o öğretmen adayısın o zaman.şimdiden başla kpss dergisine abone ol yavaş yavaş öğrenirsin iki yılda.afiyet olsun😉 hayırlı cumalar canım kardeşim.

😊 o öğretmen adayısın o zaman.şimdiden başla kpss dergisine abone ol yavaş yavaş öğrenirsin iki yılda.afiyet olsun😉 hayırlı cumalar canım kardeşim.

haklısın canım benimmmbide anne olsak güzel kardeşim hayat çok dah güzell olacak dün gece uyuyamadımmm hiiççç ya bu tüpde olmazzssa :KK14::KK14::KK14:

mrhb arkadaşlar 2.tüp bebek denemem de olmadı cok üzgünüm hayattan bıktım ne yapacagımı bilmiyorum cok ilgi olmasına rağmen ailemin bile beni anlamadığını düşünüyorum ALLAHIM diyorum niye ben bu kadar anne olmak isterken sürekli ağlıyorum elimden gelen hiç yok kabus olsa diyoruum ama değil....:KK14::KK14::KK14::KK14:

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

bir özlem bu kadar güzel nasıl anlatır diye bakarken karşıma yazın çıktı bu ne kadar güzel bir yazımdır ne güzel ifade ediş biçimidir yüreğinize sağlık şuan o kadar kötüydüm ki yazınız okumak çok iyi geldi... anne olamamak demek her ne olursa olsun umudunu kaybetmemekdemek.. :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

haklısın canım benimmmbide anne olsak güzel kardeşim hayat çok dah güzell olacak dün gece uyuyamadımmm hiiççç ya bu tüpde olmazzssa :KK14::KK14::KK14:

Sorma aynı duygu benimde içimi kemiriyor.birazda o yüzden tüpü erteliyorum beklersem tutacakmış gibi.

bir özlem bu kadar güzel nasıl anlatır diye bakarken karşıma yazın çıktı bu ne kadar güzel bir yazımdır ne güzel ifade ediş biçimidir yüreğinize sağlık şuan o kadar kötüydüm ki yazınız okumak çok iyi geldi... Anne olamamak demek her ne olursa olsun umudunu kaybetmemekdemek.. :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

evet canımmm bende okudğmda ağladımmm hepimzi anlatıtooor
umudumuzu kaybetmiyelimmm
bir an geçiyo aklımdan ya anne olamazsam işte o an nefesim kesiliyor sankiiii

bir özlem bu kadar güzel nasıl anlatır diye bakarken karşıma yazın çıktı bu ne kadar güzel bir yazımdır ne güzel ifade ediş biçimidir yüreğinize sağlık şuan o kadar kötüydüm ki yazınız okumak çok iyi geldi... Anne olamamak demek her ne olursa olsun umudunu kaybetmemekdemek.. :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

canım bugün kötü bi haber mi aldınnn

evet canımmm bende okudğmda ağladımmm hepimzi anlatıtooor
umudumuzu kaybetmiyelimmm
bir an geçiyo aklımdan ya anne olamazsam işte o an nefesim kesiliyor sankiiii

hayattaki en güzel ve en zor duygu.. o kadar yoğunki verdiği yıkıntılar.. her ay adet olmak.. ve her ay yeniden başlamak umutla.. hep devam yıpranıyor tükeniyor gerçekten ne denir ki bunun üstüne allahım nasip edeceğin günü bekiyoruz zorlaştırma kolaylaştır.. bu mübarek cuma gününde herkesin kucağını o cennet kokulu meleklerinle doldur allahım dayanamıyorum artıkk :KK43:

hayattaki en güzel ve en zor duygu.. o kadar yoğunki verdiği yıkıntılar.. her ay adet olmak.. ve her ay yeniden başlamak umutla.. hep devam yıpranıyor tükeniyor gerçekten ne denir ki bunun üstüne allahım nasip edeceğin günü bekiyoruz zorlaştırma kolaylaştır.. bu mübarek cuma gününde herkesin kucağını o cennet kokulu meleklerinle doldur allahım dayanamıyorum artıkk :KK43:

araştırdınız mı neden olmuyor?

araştırdınız mı neden olmuyor?

çok severek gittim bir doktorum vardı.. ilk önce yaran var dedi yaktı sonra rahim filmi dedi çekti tek tüpün tıkalı diğeride kapanabilir tüp bebek yaptırmalısın dedi. açık olan tarafı korumaya almak için ilaç verdi bir ay sonra ilaçla gebe kalırsın dedi 3 ay ilaç tedavisi 2ayda kist tedavisi ardndan çatlatma iğnesi sonuç negatif. sonra başka şehirde başka doktor laparoskopi ameliyat oldum sonuç temiz tüpler kapalı değil açıkmış burdaki doktor hatası yüzünden herhangi bir sorunda yok. eşimdede bendede. ama olmuyo:KK43::KK43::KK43::KK43:

hayattaki en güzel ve en zor duygu.. O kadar yoğunki verdiği yıkıntılar.. Her ay adet olmak.. Ve her ay yeniden başlamak umutla.. Hep devam yıpranıyor tükeniyor gerçekten ne denir ki bunun üstüne allahım nasip edeceğin günü bekiyoruz zorlaştırma kolaylaştır.. Bu mübarek cuma gününde herkesin kucağını o cennet kokulu meleklerinle doldur allahım dayanamıyorum artıkk :KK43:

aminn canım benim çok büyük bi dert kimse anlayamaz bizi bizden başka
ama güçlü olmak zorundayızz başka çare yokkk

çok severek gittim bir doktorum vardı.. Ilk önce yaran var dedi yaktı sonra rahim filmi dedi çekti tek tüpün tıkalı diğeride kapanabilir tüp bebek yaptırmalısın dedi. Açık olan tarafı korumaya almak için ilaç verdi bir ay sonra ilaçla gebe kalırsın dedi 3 ay ilaç tedavisi 2ayda kist tedavisi ardndan çatlatma iğnesi sonuç negatif. Sonra başka şehirde başka doktor laparoskopi ameliyat oldum sonuç temiz tüpler kapalı değil açıkmış burdaki doktor hatası yüzünden herhangi bir sorunda yok. Eşimdede bendede. Ama olmuyo:KK43::KK43::KK43::KK43:

malesef bazen doktrlar yanılıyo olur inşallah canım benim ne güzel sorun yok tüpler açıkk
daha umutlu olman lazım
kaç yıllık evlisinn

ben adet ilaçla oluyrm bi süredirr am aöyle hayel etmiyeli uzun zaman olduuu artık tek sonuç kan testi oda tedavi sonrasııı
üzülme canım diğer yay inşallah yaaa

umudun bittiği an işte ne yapsan faydası olmuyo. senin sorunun nedir? inşallah rabbim hayrlıca nasip eder. kardeşim sanada

malesef bazen doktrlar yanılıyo olur inşallah canım benim ne güzel sorun yok tüpler açıkk
daha umutlu olman lazım
kaç yıllık evlisinn

ağustosda iki senemiz dolacak hiç korunmamıza rağmen olmuyo işte.. sebepsizz:KK43:

aminn canım benim çok büyük bi dert kimse anlayamaz bizi bizden başka
ama güçlü olmak zorundayızz başka çare yokkk

çocuk görmek hamile duyma istemiyorum.. öyle canım yanıyor bazen kendi kabuğuma çekilp sessizce toplanmak istiyorum aksine her tarafım çocuk dolu.. yaşamayan bilmez gerçekten. beni anladın için saol canım gönlümüzdekini nasip etsin allahm

çok severek gittim bir doktorum vardı.. ilk önce yaran var dedi yaktı sonra rahim filmi dedi çekti tek tüpün tıkalı diğeride kapanabilir tüp bebek yaptırmalısın dedi. açık olan tarafı korumaya almak için ilaç verdi bir ay sonra ilaçla gebe kalırsın dedi 3 ay ilaç tedavisi 2ayda kist tedavisi ardndan çatlatma iğnesi sonuç negatif. sonra başka şehirde başka doktor laparoskopi ameliyat oldum sonuç temiz tüpler kapalı değil açıkmış burdaki doktor hatası yüzünden herhangi bir sorunda yok. eşimdede bendede. ama olmuyo:KK43::KK43::KK43::KK43:

tüpler kendiliğinden de açılabiliyor tabi az tıkalıysa.eşinede kendinide iyi bak bal polen kuruyemiş yiyin.her ay durum değişiyor belki gelecek ay çıkan spermler daha iyi olacak yumurtan daha kaliteli olacak.bide çinkoyu öneririm aile hekimimiz çok yararının olduğunu ve isteyen herkesin kullanabileceğini söylemişti,özellikle eşin.

çocuk görmek hamile duyma istemiyorum.. öyle canım yanıyor bazen kendi kabuğuma çekilp sessizce toplanmak istiyorum aksine her tarafım çocuk dolu.. Yaşamayan bilmez gerçekten. Beni anladın için saol canım gönlümüzdekini nasip etsin allahm

ark doğru söylüyo madem tıbbi bi sorun yokk sizde eşinle şansı yükseltinnn ek takviyeler kullanın canım benimmm

X