Anne olamayanlar gelin bir sarılalım😔

glycnkrt

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2022
19
14
26
24 yaşındayım 4 yıllık evliyim.
Anne olamıyorum. Sürekli ağlamaklıyım. bana diyolar " kafanı oraya verme sen düşündükçe olmuyor " ne yapalım en çok istediğimiz yerden vurulduk Zamanımız varmış ya da bu duyguyu hiç tadamamak kaç doktor gezdim iyisine denk gelemedim. en iyiside bütçeyi aşıyo.Ne yapcaz? Valla bana akıl verin kafayı yicem

Merhaba canım peki sebepsiz mi eşinden kaynaklı ya da senden kaynaklı bir durum var mı?

Daha 24 yaşındasın evet anlıyorum zor ama şöyle düşün kendi kendine farzediyorum henüz yeni evlendim yaşım daha erken elbet olur bir gün diye düşünmeye çalış. Ben bunu uygulamaya başladım. 27 yaşındayım 3-4 aydır deniyorum olmuyor morelim çok bozuk evet ama düşününce yaşıtlarımdan onca bekar evli olmayan arkadaşlarım var farzediyorum ki bende onlardan biriyim gencim formumun tadını çıkarıyorum korunmuyorum da olur elbet diye kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Ne yapayım Allah ne derse o olur elimizden bir şey gelmez ki.

Canım moralini bozma doktorlar bile 1 sene veriyor çocuğun olması için çok sıkıntı edersen en kötü gider hhormonlarına baktırırsın ama çok daha erken senin için inşallah en kısa zamanda güzel haberi alırsın

Canım sebepsiz mi olmuyor bir sıkıntı varmı Rabbim dermansız dert vermesin inşallah en kısa zamanda güzel haberi alırsın tedavisiz gelir bebişin

Bende öyle düşünüyorum aslında erken salak mısın ne üzülüyorsun diyorum kendimce ama beni üzen ee hep böyle mi olacak ne ki sorun diye sorguluyorum ister istemez. Denemelerden önce çok toz pembe bakıyormuşum hayata onu farkettim leyla gibi ilk denediğimiz gün ne yani anne olmaya mı hazırlanıyorum ben diye duygulanmıştım. Bu denemeler bay baya hazırladı sanırım

Merhaba canım peki sebepsiz mi eşinden kaynaklı ya da senden kaynaklı bir durum var mı?
bir doktor çikolata kisti var dedi biri pcos var dedi biri ikisi birden var dedi biri hiç bişeyin yok dedi muallak yani eşimde test yaptırdı onda da bir sorun yok. 3 teyzem var birisi kaç düşük kaç ölü bebekten sonra erken doğumla bir tane oldu. diğer teyzemin de çikolata kisti var, diğer teyzeminde olmuyo genetik durummuş

hakkımızda hayırlısı olsun bende öyle

Canım sebepsiz mi olmuyor bir sıkıntı varmı Rabbim dermansız dert vermesin inşallah en kısa zamanda güzel haberi alırsın tedavisiz gelir bebişin
inşallah canım.bir doktor çikolata kisti var dedi biri pcos var dedi biri ikisi birden var dedi biri hiç bişeyin yok dedi muallak yani eşimde test yaptırdı onda da bir sorun yok. 3 teyzem var birisi kaç düşük kaç ölü bebekten sonra erken doğumla bir tane oldu. diğer teyzemin de çikolata kisti var, diğer teyzeminde olmuyo genetik durummuş

1 sene çok oldu 4 yıllık evliyim diyince doktorlar acilen hamile kalmalısın diyolar ben iyice panik oluyorum

aynen bende bu düşüncelere girdim. sağolsun doktorlar acilen hamile kalman lazım diyince panik oldum. sonra başka hastaneye gittiğimde tüpbebek için evrak hazırlamamı söyledi. geri çekildim kendiliğinden olsun diye

Canım biraz daha denersin bu süreçte sağlıklı beslen spor yap kafanı oyala sonra en kötü tüp bebek yaparsın canını sıkma inan çok zor bir süreç değil pco varsa zaten tüp bebekte avantaj oluyor çok yumurtan çıkıyor hakkında hayırlısı olsun inşallah

inşAllah bakalım. teşekkür ederim desteğin için

Bencede öyle yap hiç o toplara girme Allah büyüktür bırak kendiliğinden olsun düşünmeyeceğim bende artık stres çok etkiliyor

ilk dediği o oldu zaten stres üzüntü bunlardan uzak dur. demesi kolay zamanımız var daha demek ki
Size üzülmemenizi, bu düşünceden uzak durmanız gerektigini ,stres yapmamaniz gerektiğini söylemeyeceğim..çünkü bu duygular malesef bastirdikca daha çok büyüyor.. yaşınız çok çok genç, sadece panik yapmayın.. ve bu forumda olan yada olmayan yüzlerce kadın çok çok istediği halde hamile kalamıyor ve türlü türlü tedaviler denediği halde..bunlardan biri de ben..27 yaşında evlendim, neredeyse 9 senelik evliyim, 2 aşılama, 6 tup bebek tedavisi yapildi, ve hala kucağım boş..çevremde ailemde, arkadaslarimda, tanıdıklarda, tanidiklarin tanıdıklarında gibi gibi bir çok kişiyi baz aldığımda tek hamile kalamayan benim..her ay min 1 hamile haberi alıyorum, mesela Nisan hamilelik haberini dun aldım..insan değişik etkileniyor, kıskanıyor mu onu da soruyorum kendime..değişik duygular..kırılıyor insan bence..o yuzden bu kadar insan olduğunu düşünüp, sakin sakin kendinize beslenmenize hayat şeklinize düzen verin... birde tüm testlerini yaptırsaniz hormon şeker artık ne varsa herseyi yaptırsaniz iyi olur.
Bol sans diliyorum

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum inanki seni anlıyorum benim yaşadıklarımdan bahsedym sana biraz bende şuan 2 buçuk yıllık evliyim 21 yaşındaym ilk 1 sene korunmasız denedik olmadı çocuğumuz çok seviyorum çocukları eşim de aynı böyle neyse 1 sene sonunda olmayınca bi doktora gidip kontrol olayım herhangi bir sıkıntı varmi yokmu diye gittik doktor bana yumurtalıklarn çok az normal yolla çocuğun olmaz tüp bebek olur eğer olursa tabi ben çok üzüldüm ağlaya ağlaya eve döndük bir kaç doktora daha gittik hepsi aynı şeyi söylediler normal olsun istedim hep ama hangi doktora gittiysem hepsi yüzüme direk normal asla olmaz dediler o kadar üzgün o kadar çaresiz kaldım ki çocuk görünce içim acıyordu engel olamıyordum asla isyan etmedim hep dua ettim Rabbimden istedim diledim. En sonunda biz karar verdik tüp bebek merkezine gittik çok şükür böyle şansımız var dedik ama sonu yine hüsran tüp bebek doktoru bile şans vermedi olmaz dedi düşün tüp bebek dahi yapılmadı adetimde vs herhangi bir sorunum yok bu doktor da yumurtalıklarin yok dedi geldik eve artık hastane lafını bile duymaya tahammülüm yoktu hiçbir yere gitmycm dedim öyle de yaptım 5 6 ay geçti aradan hiç beklemediğim anda hamile olduğumu öğrendim ne tedavi ne başka bir şey kendiliğinden olmuştu dünyalar benim oldu nasıl mutluyum nasıl herkesin normal yolla asla olmaz dediği şey oldu Allahım mucize gönderdi bana o kadar çok ağladım ki sevinçten anlatamam hersey çok güzeldi gayet yolunda kontrollere gidiyordm 1 ay oluyor düşük yaptm 3 buçuk aylıkti meleğimi kaybettim yine yarım kaldım... Onu çok ama çok özlüyorum. Demek istediğim asla umudunu kaybetme Rabbimden iste dua et tam teslimiyet önemli olan bana normal değil tüp bebek bile olmaz dediler ne oldu Allah ol dedi ve oldu herseyin hayırlısını versin Rabbim imtihan ediyor bizleri bir şekilde biz bilemeyiz neyin hayır veya şer olduğunu

Size belki saçma gelecek ama öncelikle anne olamıyorum cümlesini dilinizden ve beyninizden silin. Ve evet odağınız anne olamak olursa bu cidden engel oluyor. Bir arkadaşıma dr öyle demişti. Yatağa girerken bile aklında bu korku var bu sana engel olur demişti. Sonrasında anne oldu heö de 2 çocuk doğurdu. Yaşınız şükür ki daha çooook genç. Stres yapmadan deneyin tedaviyse de oun sabredin. Evet zor. İnsanın çok istediği birşey olmayınca kabullenmek rahat olmak vs zor oluyor ama çok istediğimiz şeyler bizden kaçar hiç ama hiç istemediğimiz şeyler bize koşarak gelir. Çünkü odağınız nerdeyse o büyür hayatınızda. Hayat kare şeklinde 4 duvarl çevrili bir bahçe gibidir. 3 duvar kenarında çiçekler ekili bir kenarda da dikenler oldupunu, düşünün. Bahçeliyi sulayacak hortum da belinize bağlıdır. Siz dikenli duvarın önünde durup sürekli ah bu, dikenler neden burda. Bunlar olmasa keşke vs diye oraya bakıp durursanız srekli, dikenli otları sular büyütürsünüz. Dini inancınızı bilmiyorum o nedenle kendi inancıma dayanarak söyleybilirim ki, allah kuranda açık açık, neye şükrederseniz onu artırırım diyor. Sağlığınıza şükredin, evliliğiniz, huzurluysa şükredin ve hayatınızı yaşayın. Şükredin derken pes edin anlamında söylemiyorum tabi ki. İstediğiniz anne olmaks abunu, istemeye devam edin. Ama karamsarlıkla değil. Her duruma, her sonuca razı olarak istemeye devam edin ki sınavınız olmasın. Yaş 24 karamsarlığa hiiiç gerek yok. En kısa sürede sağlıkla anne olmanızı dilerim

bende öyle çevremde hamile haberleri aldıkça değişik bir şekilde ağlıyorum. kıskandığım için asla değil neden benim olmuyor düşüncesi mahvediyor. insan neyi çok isterse onunla sınanıyo bunuda anladım. doktorların acele et demesi bana panik yaptı. uzun lafın kısası çok haklısın Allah hakkımızda hayırlısını versin. İnşallah Rabbim sana nasip eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…