Anne olamayanlar gelin bir sarılalım😔

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum inanki seni anlıyorum benim yaşadıklarımdan bahsedym sana biraz bende şuan 2 buçuk yıllık evliyim 21 yaşındaym ilk 1 sene korunmasız denedik olmadı çocuğumuz çok seviyorum çocukları eşim de aynı böyle neyse 1 sene sonunda olmayınca bi doktora gidip kontrol olayım herhangi bir sıkıntı varmi yokmu diye gittik doktor bana yumurtalıklarn çok az normal yolla çocuğun olmaz tüp bebek olur eğer olursa tabi ben çok üzüldüm ağlaya ağlaya eve döndük bir kaç doktora daha gittik hepsi aynı şeyi söylediler normal olsun istedim hep ama hangi doktora gittiysem hepsi yüzüme direk normal asla olmaz dediler o kadar üzgün o kadar çaresiz kaldım ki çocuk görünce içim acıyordu engel olamıyordum asla isyan etmedim hep dua ettim Rabbimden istedim diledim. En sonunda biz karar verdik tüp bebek merkezine gittik çok şükür böyle şansımız var dedik ama sonu yine hüsran tüp bebek doktoru bile şans vermedi olmaz dedi düşün tüp bebek dahi yapılmadı adetimde vs herhangi bir sorunum yok bu doktor da yumurtalıklarin yok dedi geldik eve artık hastane lafını bile duymaya tahammülüm yoktu hiçbir yere gitmycm dedim öyle de yaptım 5 6 ay geçti aradan hiç beklemediğim anda hamile olduğumu öğrendim ne tedavi ne başka bir şey kendiliğinden olmuştu dünyalar benim oldu nasıl mutluyum nasıl herkesin normal yolla asla olmaz dediği şey oldu Allahım mucize gönderdi bana o kadar çok ağladım ki sevinçten anlatamam hersey çok güzeldi gayet yolunda kontrollere gidiyordm 1 ay oluyor düşük yaptm 3 buçuk aylıkti meleğimi kaybettim yine yarım kaldım... 😞 Onu çok ama çok özlüyorum. Demek istediğim asla umudunu kaybetme Rabbimden iste dua et tam teslimiyet önemli olan bana normal değil tüp bebek bile olmaz dediler ne oldu Allah ol dedi ve oldu herseyin hayırlısını versin Rabbim imtihan ediyor bizleri bir şekilde biz bilemeyiz neyin hayır veya şer olduğunu🤍
Allah sabır versin canım. Bende asla isyan etmedim etmiyorum etmicemde. olmuyorsa vardır bi bildiği diyip kenara çekiliyorum. ama sonrasında bende çocukları çok severim nerde bi bebek görsem gözlerim dolar eksik hissediyorum kendimi. benim yumurtalıklarım iyiymiş fakat her doktor farklı şey söylüyor ne sorun olduğunu bulamıyorlar. neyi çok istersen onunla sınanıyosun gerçekten. hakkımızda hayırlısı olsun.

yaşın daha çok genç ben 38 yaşındayım 3 tüp bebek 3 düşük var :KK43: Allahın izniyle bizimde yüzümüze güler inşallah

Bizlerde benzer sorunlar yaşıyoruz hanım efendi. Umut etmekten, mücadele etmekten başka çaremiz yok . Elimizden geleni yapacağız stres bizlere zarar pozitif olalım ☺️

24 yaşındayım 4 yıllık evliyim.
Anne olamıyorum. Sürekli ağlamaklıyım. bana diyolar " kafanı oraya verme sen düşündükçe olmuyor " ne yapalım en çok istediğimiz yerden vurulduk 😔 Zamanımız varmış ya da bu duyguyu hiç tadamamak😔 kaç doktor gezdim iyisine denk gelemedim. en iyiside bütçeyi aşıyo.Ne yapcaz? Valla bana akıl verin kafayı yicem 😑
Canım Cüneyt uzun araştır derim

bende öyle çevremde hamile haberleri aldıkça değişik bir şekilde ağlıyorum. kıskandığım için asla değil neden benim olmuyor düşüncesi mahvediyor. insan neyi çok isterse onunla sınanıyo bunuda anladım. doktorların acele et demesi bana panik yaptı. uzun lafın kısası çok haklısın Allah hakkımızda hayırlısını versin. İnşallah Rabbim sana nasip eder.
Ben 22 eşim 33 yaşında biraz erken evlendim 6 yıllık evliyim denedik olmadı tedaviler olduk olmadı rahmin yarım sol tüpün yok tüp bebek dışında çocuğun olmaz dedi doktor çok ağladım ama pes etmedim doktorumu değiştirdim sen niye ağlıyorsun kızım 35 -38 e kadar yolu var bunun daha genceciksin dedi çevre baskısı çok etrafımdaki herkes evlendikten sonra 1-2 ayda hamile olduğunu söylüyodu çok üzülüyodum her ay dua ediyodum adet olmayım lütfen hamile olayım diye baktık olacak gibi değil aşılama yaptırmaya karar verdik doktor önerisi ile bu ay aşılama yapılacaktı ama her zamankinden farklı bu ay hemen adetim olsun diye dua ederken yine gecikti ve hâlâ olmadı çünkü miniğim bizimle doktor desteği çok önemli ve sizin birazda olsa kafayı rahatlatmanız hiç bir zaman anne olamıycam diye ağlarken şimdi mide bulantısından ağlıyorum ☺️ herşeyin bir vakti zamanı vardır panik olmayın ve anne olamıycam düşüncesini çıkarın aklınızdan çünkü umut her zaman var ❤️

Size belki saçma gelecek ama öncelikle anne olamıyorum cümlesini dilinizden ve beyninizden silin. Ve evet odağınız anne olamak olursa bu cidden engel oluyor. Bir arkadaşıma dr öyle demişti. Yatağa girerken bile aklında bu korku var bu sana engel olur demişti. Sonrasında anne oldu heö de 2 çocuk doğurdu. Yaşınız şükür ki daha çooook genç. Stres yapmadan deneyin tedaviyse de oun sabredin. Evet zor. İnsanın çok istediği birşey olmayınca kabullenmek rahat olmak vs zor oluyor ama çok istediğimiz şeyler bizden kaçar hiç ama hiç istemediğimiz şeyler bize koşarak gelir. Çünkü odağınız nerdeyse o büyür hayatınızda. Hayat kare şeklinde 4 duvarl çevrili bir bahçe gibidir. 3 duvar kenarında çiçekler ekili bir kenarda da dikenler oldupunu, düşünün. Bahçeliyi sulayacak hortum da belinize bağlıdır. Siz dikenli duvarın önünde durup sürekli ah bu, dikenler neden burda. Bunlar olmasa keşke vs diye oraya bakıp durursanız srekli, dikenli otları sular büyütürsünüz. Dini inancınızı bilmiyorum o nedenle kendi inancıma dayanarak söyleybilirim ki, allah kuranda açık açık, neye şükrederseniz onu artırırım diyor. Sağlığınıza şükredin, evliliğiniz, huzurluysa şükredin ve hayatınızı yaşayın. Şükredin derken pes edin anlamında söylemiyorum tabi ki. İstediğiniz anne olmaks abunu, istemeye devam edin. Ama karamsarlıkla değil. Her duruma, her sonuca razı olarak istemeye devam edin ki sınavınız olmasın. Yaş 24 karamsarlığa hiiiç gerek yok. En kısa sürede sağlıkla anne olmanızı dilerim

Size belki saçma gelecek ama öncelikle anne olamıyorum cümlesini dilinizden ve beyninizden silin. Ve evet odağınız anne olamak olursa bu cidden engel oluyor. Bir arkadaşıma dr öyle demişti. Yatağa girerken bile aklında bu korku var bu sana engel olur demişti. Sonrasında anne oldu heö de 2 çocuk doğurdu. Yaşınız şükür ki daha çooook genç. Stres yapmadan deneyin tedaviyse de oun sabredin. Evet zor. İnsanın çok istediği birşey olmayınca kabullenmek rahat olmak vs zor oluyor ama çok istediğimiz şeyler bizden kaçar hiç ama hiç istemediğimiz şeyler bize koşarak gelir. Çünkü odağınız nerdeyse o büyür hayatınızda. Hayat kare şeklinde 4 duvarl çevrili bir bahçe gibidir. 3 duvar kenarında çiçekler ekili bir kenarda da dikenler oldupunu, düşünün. Bahçeliyi sulayacak hortum da belinize bağlıdır. Siz dikenli duvarın önünde durup sürekli ah bu, dikenler neden burda. Bunlar olmasa keşke vs diye oraya bakıp durursanız srekli, dikenli otları sular büyütürsünüz. Dini inancınızı bilmiyorum o nedenle kendi inancıma dayanarak söyleybilirim ki, allah kuranda açık açık, neye şükrederseniz onu artırırım diyor. Sağlığınıza şükredin, evliliğiniz, huzurluysa şükredin ve hayatınızı yaşayın. Şükredin derken pes edin anlamında söylemiyorum tabi ki. İstediğiniz anne olmaks abunu, istemeye devam edin. Ama karamsarlıkla değil. Her duruma, her sonuca razı olarak istemeye devam edin ki sınavınız olmasın. Yaş 24 karamsarlığa hiiiç gerek yok. En kısa sürede sağlıkla anne olmanızı dilerim
çok haklısın. denemeye çalışıyorum 2 aydır. bakalım hayırlısı olsun. Allahıma tevekkül ettim 😔

Ben 22 eşim 33 yaşında biraz erken evlendim 6 yıllık evliyim denedik olmadı tedaviler olduk olmadı rahmin yarım sol tüpün yok tüp bebek dışında çocuğun olmaz dedi doktor çok ağladım ama pes etmedim doktorumu değiştirdim sen niye ağlıyorsun kızım 35 -38 e kadar yolu var bunun daha genceciksin dedi çevre baskısı çok etrafımdaki herkes evlendikten sonra 1-2 ayda hamile olduğunu söylüyodu çok üzülüyodum her ay dua ediyodum adet olmayım lütfen hamile olayım diye baktık olacak gibi değil aşılama yaptırmaya karar verdik doktor önerisi ile bu ay aşılama yapılacaktı ama her zamankinden farklı bu ay hemen adetim olsun diye dua ederken yine gecikti ve hâlâ olmadı çünkü miniğim bizimle doktor desteği çok önemli ve sizin birazda olsa kafayı rahatlatmanız hiç bir zaman anne olamıycam diye ağlarken şimdi mide bulantısından ağlıyorum ☺️ herşeyin bir vakti zamanı vardır panik olmayın ve anne olamıycam düşüncesini çıkarın aklınızdan çünkü umut her zaman var ❤️
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşAllah. teşekkür ederim gerçekten beyni rahatlatmak önemli

Bende 30 yaşındayım. 4.5 senelik evliyim. Bi kimyasal gebelik geçirdim 7 aydir hamile kalamıyorum. Adetlerim düzenli ama pko görüntüsü var dedi doktor. Baska doktor tüpler kapalı olabilir hsg çekin dedi. Özel çekiyor sadece. Eşimin sperm testi iyi çıktı çok şükür. Ama insan üzülüyor işte. Çevren sürekli soruyor ve sanki bizim elimizde olan birsey mis gibi davraniyorlar. Rabb im kucaklarimizi boş birakmasin.Mubarek günler dua edelim birbirimize.

Bende 30 yaşındayım. 4.5 senelik evliyim. Bi kimyasal gebelik geçirdim 7 aydir hamile kalamıyorum. Adetlerim düzenli ama pko görüntüsü var dedi doktor. Baska doktor tüpler kapalı olabilir hsg çekin dedi. Özel çekiyor sadece. Eşimin sperm testi iyi çıktı çok şükür. Ama insan üzülüyor işte. Çevren sürekli soruyor ve sanki bizim elimizde olan birsey mis gibi davraniyorlar. Rabb im kucaklarimizi boş birakmasin.Mubarek günler dua edelim birbirimize.
aynen aminn diyelim mübarek günlerde hayırlısı olsun hakkımızda sağlıkla gelsin

bende bu sorunun cevabını arıyordum daha önce de yanıtladım. bugün sorularıma cevap buldum. rahimim küçükmüş yumurtalıklarım rahime yapışmış. ve düşük riskim çok fazlaymış. öncelikle hsg filmi çektircem tüplerin kapalı olup olmadığına bakıcakmış. öyle bir doktora denk geldim ki çok şükür. eğer İstanbul'daysanız Küçükyalı delta hospital Tahir Tosyalı işinize yararsa

X