anne olamamanın acısı..

merhabalar malesefki sorgulayıcı bir toplumda yaşıyoruz soranların bakanların önüne geçmemiz çok zor bizde 4 ıldır istiyoruz ama kısmet değil demekki rabbim hiçb,r kuluna kaldıramacağı yükü vermezmiş sabırla bekliyoruz bizde göndereceği mucizeyi allah hepimizin yardımcı olsun

Estağfurullah canım benim haklısın. Ayy adamı deli ederler bana soran hatunda 2 sene sonra doğurmus. Hele yasitimsa lafımı cekmiyorum. Sanane benim a.... derdi sanami düştü diyeceksin olmayacak :) Bu dönemde bence en önemli eşin tavrı gerisini salla

Amin canım inşallah hepimizin.. Bu sürekli sorup yaramızı deşenlere, çocuğuyla hava atanlara , övünenlere de akıl feraset versin ALLAH..

yeni doğum yapanlara bende gitmeyi bıraktım, densiz densiz konuşmalar, çocuklarını sevmeye kalksam acırcasına bakmalar.. töbe haşa snki kendi meydana getirdi, yani sana veren allah bana henüz vermedi demekki daha vaktim değil bunu ben kabul ediyorum da sana ne oluyor değil mi gelde anlat o kadar cahile işte..

Çocuk yapmak demek özel hayat cinsel hayat demek bunu herkes bildiği halde hala doyurmuyor musun diye soranlari bir kaşık suda boğmak istiyorum benim de eltilerim sıkıntılı görüşmemek en iyisi ama mecbur karşılaşıyoruz tanımadığım biri bile soruyor sana ne sen beni. Çocuk isteyip istemediğimi biliyor musun ki hala doğur doğur diyorsun iki buçuk senedir aynı derdi çekiyorum soranlara çok pis cevaplar vermek istiyorum ama işte sadece sen mi bakacaksın deyip geçiyorum içimden Allaha yalvararak

benimde aslında en çok kızdığım nokta bu canım , daha doğurmuyor musun derken benim mahremi mi yatak odamı sorguluyorlar yani ben bunu hazmedemiyorum.. ben kolay kolay kimseye sormam bunu ayıp çünkü dahası benide ilgilendirmez yani..
ama seeside kalamıyorum soran bekarsa bende ona koca bulamadın mı hala diyorum, hayat maalesef insanı hiç olmayacağı bir insan haline getiriyor.. durum bundan ibaret..
bu arada eltinin en güzeli yüzünü görmediklerimizdir bayramdan bayrama bile görüşmek çok fazla bence :)
anne olmayı ALLAHım tez zamnada bizlere de nasip etsin inşallah..

Canım benim seni çok iyi anlıyorum bende 5 senedir bekliyorum bir tedavide hamile kaldim ama 6aylik iken erken doğum oldu meleğimi kaybettim
Herseyi oluşmuştu küçücük bir bebekti..

Ne olursa olsun Hayirlisini ve sagliklisini dileyelim Allahtan.

Her nasip vaktine esirdir. Tevekkül edelim.

Ya kızlar bu elti meselesi bende de var onun da kocasiyla arası bozuk ve bir oğlu var .Ne zaman beni görse “boşver çocuğu bizim var da ne oluyor” diyor.. Evet kimse kimsenin derdinden anlamaz o yüzden susuyorum. Onun derdinden anlamıyorum ona sadece sabır diliyorum. Böyle saçma sapan yorumlar sadece kalp kırıcı

Başın sağolsun canım çok üzüldüm.. dediğin gibi bize düşen tevekkül.. sabır.. dua..

Amiiinnn canım inşallah hepimiz de anne oluruz tez zamanda bekara koca bulamadın mi demek ay çok güzel çok hossun canım napalım bizi bu hale onlar getiriyor eltilerimle en baştan beri mesafeliyim ama yine de insanı sinir ediyorlar mecbur olsam bayramlarda da görmeyeceğim zaten kaçıyorum anneme hep

Kardeşim öncelikle dilerim Rabbim seni en yakın zamanda sevindirir..
Öyle güzel içini dökmüşsün ki, ben de 5 yıllık evliyim..
İlk 3 sene olmadı bebeğim, başlarda belirli aralıklarda
d.k. hapı kullandım, sonrasında yumurta takibiyle gebe kaldım.
Bebeğim 6 aya girecekti, erken doğum oldu, normal doğumla
dünyaya getirdim, cigeri gelişmediği için yaşamadı biricik oğlum.
Canımın acısı durmadı, öyle zor zamanlar yaşadım ki,
bir ben bilirim bir de Allah..

Önceden olsa mezarlıktan ürkerdim,
şimdi bebeğim orada yatıyor diye,
inan huzur dolu orası benim için..
Yanına gittiğimde hep bir gün kardeşinle geleceğim diyorum,
ama o bir gün... nasip olmuyor...

Dün yine kan sonucum negatif geldi...

Rabbim bizlere de bu dünyada nasip etsin anneliği..

Gözlerim baya bi doldu.Allahım tez zamanda nasip etsin sağlıklı hayırlı bi evlat

Amin canım .. İnan çok üzüldüm.. ama öbür tarafta bir şefeatçin var buda ne kadar güzel.. ALLAH hepimizin yardımcısı olsun.

Herkesin hislerine tercüman oluyorsunuz aslında. Arkadaş çevremde o kadar kolay soruluyor ki siz düşünmüyor musunuz daha diye. Yahu 10 seneye yakındır evliyim yoksa bir sorun vardır bunu sormanın anlamı nedir? ben sadece bende yok diye değil kendi hiç kimseye asla sormadım bu soruyu yeni evli olsa da sormadım çünkü beni ilgilendirmez istedikleri zaman yaparlar. Ama bu tüp bebek işleriyle uğraşmaya başladıktan sonra ne kadar iyi yapıyormuşum dedim çok meraklı insanlar.

Ben kendi teyzemin gelininden facebookt bir paylaşımımın altına hiç alakası yokken ama benimde altın topum var tüm zamanımı alıyor en büyük meslek uğraş bu kadın anne olunca değerlidir gibi şeyler yazdı. Arkadaş çevrem işyerinde sürekli sende çocuk yok rahatsın bak bizim çocuklar var haftasonumuz yok. Tedavi gördüğümü bildiği halde soranlar. İşyerinde rapor alınca araştırmalar peşine düşmeler ne için aldın ne yaptın demeler neler neler. En çok ailenin haberi akrabaların haber olunca negatifi alınca onu söylemek zor. Allah'a havale ediyorum canımı acıtanları sabrediyorum tevekkül ediyorum herşeyin hayırlısı diyorum zaten kaderimizde yoksa olmayacak varsın olmasın sınavımız olsun elimden geleni yapıyorum yapacağım. Dondurulmuşlarım var iki tane temmuzda koyduracağız hayırlısı..

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun canım.. onca zaman içime ata ata o kadar dolmuşumki .. iyiki burası var iyiki sizler varsınız burda rahat rahat derdimizi paylaşıyoruz, kimse kimsenin açığını aramıyor kimse kimsenin derdine sevinmiyor burada.. aksine hepimiz birbirimizin derdine üzülüyoruz birinin tedavisi pozitif sonuçlansa kendimizinmiş gibi seviyoruz.. ama dışarda öyle bir dünya yok etrafımızı meraklı akbabalar sarmış dört gözle bekliyorlar ağzımızdan çıkacak olan ''bizim çocuğumuz olmuyor '' sözünü.. duysalar düğün bayram edecekler, malzeme çıkacak onlara. neden çünkü onlar ALLAHın lütfunu kendi marifetleri sanıyorlar. sanki çocuk düşünmeyle oluyor. hepimiz isteriz anne olmayı ama ALLAH verirse olur biz isteyince değil sadece.. ah kafaları alsa bizi rahat bıraksalar. annem hep üzülme diyor , garibim benden 5 kat fazla üzülüyor benim yüzümden tansiyon çıktı kalp çıktı hiçbirşeye değil bende ona üzülüyorum işte.. bir dediği var annemin tek bildiğim; ALLAH el diline düşürmesin.. elde de dert çokda kimininki içinde kimininki dılşında işte bizimkide saklanabilir dert değil..

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun canım.. onca zaman içime ata ata o kadar dolmuşumki .. iyiki burası var iyiki sizler varsınız burda rahat rahat derdimizi paylaşıyoruz, kimse kimsenin açığını aramıyor kimse kimsenin derdine sevinmiyor burada.. aksine hepimiz birbirimizin derdine üzülüyoruz birinin tedavisi pozitif sonuçlansa kendimizinmiş gibi seviyoruz.. ama dışarda öyle bir dünya yok etrafımızı meraklı akbabalar sarmış dört gözle bekliyorlar ağzımızdan çıkacak olan ''bizim çocuğumuz olmuyor '' sözünü.. duysalar düğün bayram edecekler, malzeme çıkacak onlara. neden çünkü onlar ALLAHın lütfunu kendi marifetleri sanıyorlar. sanki çocuk düşünmeyle oluyor. hepimiz isteriz anne olmayı ama ALLAH verirse olur biz isteyince değil sadece.. ah kafaları alsa bizi rahat bıraksalar. annem hep üzülme diyor , garibim benden 5 kat fazla üzülüyor benim yüzümden tansiyon çıktı kalp çıktı hiçbirşeye değil bende ona üzülüyorum işte.. bir dediği var annemin tek bildiğim; ALLAH el diline düşürmesin.. elde de dert çokda kimininki içinde kimininki dılşında işte bizimkide saklanabilir dert değil..

11 senelik evliyim,yaş 37 kimseden saklamadım olmadığını,kimseden çekinmedim,iş yerinde arkadaşlar ilk bana söylediler hamile olduklarını,hep Rabbim evladımla sınayacağına evlatsızlıkla sına dedim,gocunmadım,yeni bebeleri sevdim kimse ne düşünüyodur demedim,Rabbim sanada versin dediklerinde kocaman bi sesle Aminnnnnnn dua edin dedim....taa ki o güne kadar Anneler günü "arkadaşımı gördüm sarıldım anneler gününü kutladım,işten çıktıktan sonra anne olmuştu,kara saçlı bembeyaz bı kızı olmuş,genelde öyle şap şup öpmem,yüzlerine ellerine dokunmam,bı an dönüp "nazar edeceksin,oku"dedi başka bir dünyaya ışınlandım sanki benim dünyam bi anda yok oldu,zoruma gitti eve kendimi zor attım o gün annem hariç kimsenin anneler gününü kutlamadım aramadım kimseyi,pis bide huyum var ailemin ve eşimin yanında ağlayamam geceyi iple çktim,zoruma gittikçe ağladım,ağladıkça zoruma gitti o gün bu gündür acayip bi ruhsal çöküşteyim sığamıyorum hiç bi yere.geçn sene başladım tüp bebek tedavisine yüzde yüz zam gelmiş,zaten 17 bini buldu tedavi bı 5000 daha istiyolar,istemiyom ne yaparsanız yapın diyesim var 3 tane dondurulmuş bebem beni bekliyor ve ben onları almaya gidemiyorum...

Mrb kızlar yazdıklarınızı okuyunca bende yazayım dedim sizleri çok iyi anlıyorum çok zor bir durum ama Kurban olduğum zamanı gelince veriyor bende 5 yıllık evliyim ilk sene düşünmediķ sonra 8 ay sonra yumurtlama takibiyle gebelik elde ettik ama 7 haftalıkken kaybettim sonra tekrar tedavi tekrar tedavi iki kere aşılama olmadı tabiki herkes soruyor herkes acıyan gözlerle bakıyor insana.eltimin bebeği oldu gorumcemin oldu ben onları sevince bana bakışları bile acıyarak geliyordu bana ya neyse aslında çok uzun çok şeyler varda yazamıyorum neyse kızlar ilk tüp bebek denememde hamile kaldım ve şuan oğlum üç aylık oldu çok şükür inanın sizler için hergun dua ediyorum kurban olduğum sizlere sağlıklı hayırlı evlatlar versin lütfen kimseleri kafaniza takmayın yalnız şunu söylemeden bitirmiyeyim ilk anneler günü hepimiz kayinvalidemdeyiz görümcem sonunda sende anne oldun diyince eşimde görümceme abla sanki sen çok genç yaşta anne oldu diyince çok mutlu oldum buarada görumcem 40ndan sonra anne oldu dualarım sizinle...

ahhh ahh...
yaşayış şekillerimiz farklı farklı olsa da hepimizin derdi acısı bir.. bende oldum olası anneler gününden nefret ediyorum hatta o güne benim tecrit günüm diyorum kutlamıyorumda hatta .
ama şunu biliyorum ki analık doğurmakla olmaz analık içde taşınılan bir duygudur, eğer doğurmakla olunsaydı analık çöplere cami avlularına bebekler bırakılmazdı değil mi.. o yüzden yüreğinde bu duyguyu taşıyan herkes ana benim için, evladıyla övünen hava atan, böbürlenen de tam tersi..
bence bir daha denemelisin en azından dondurulmuşların var ve seni bekliyorlar , bilemezsin belkide imtihanının vakti dolmuştur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…