anne kaplan ve yavruları

c*a*n*d*y

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
3.753
5
Gülelim mi? Ağlayalım mı? Hayran mı kalalım? Yoksa ibret mi alalım?
Artık bu size kalmış bir şey.

Kaliforniya'daki bir hayvanat bahçesinde anne kaplan çok ender olan üçüz kaplan yavrusunu
doğurmuş. Ne yazık ki, gebeliği sırasındaki sorunlar yüzünden yavrular premature doğmuş ve
çok küçük olmaları nedeniyle yavrular doğumdan hemen sonra ölmüşler.
Anne kaplan doğum sonrası iyileşmiş ancak, fiziksel olarak gayet iyi olmasına rağmen sağlığı
bozulmaya başlamış. Veterinerler bebeklerini kaybetmiş olmasının onu depresyona girmesine
neden olduğuna karar vermişler ve eğer bir başka anne kaplanın yavrularını onun yanına
koydukları taktirde belki eski sağlığına kavuşabileceğini düşünmüşler.

Ülke çapında diğer tüm hayvanat bahçelerini araştırmışlar ancak yas tutan anneye verebilecekleri
aynı büyüklük ve yaşta yavru kaplan bulamamışlar.
Bunun üzerine veterinerler, bazen bir cinsin başka bir cinsin yavrusuna annelik edebildiği
düşüncesiyle hiç denenmemiş bir uygulamayı yapmışlar. Ama bulabildikleri tek yetim yavrular
minik domuzcuklarmış. Onlara kaplan derileri giydirerek anne kaplanın yanına koymuşlar.
Acaba anne kaplan onları kabul edecek miydi, yoksa kendisine bir ziyafet mi çekecekti?
Sonucuna bakın... gözlerinize inanamayacaksınız.

Şimdi lütfen bana söyler misiniz....
Bir anne kaplan ile yetim domuzcuklar gayet iyi geçiniyorlar da neden dünya üzerinde yaşayan
biz insanlar birbirlerimizle geçinemiyor, din, ırk, renk ve diğer bir sürü aptal-salak nedenler
yüzünden birbirlerimizi öldürüyoruz?

Yoksa biz insanlar mı bu "vahşi" dediğimiz hayvanlardan daha acımasız, daha vahşiyiz?

ay çok etkilendim yaamafoldumben inanaılmaz bişey bu:1shok::1shok:
belkide hayvanda onların kaplan olmadıgını biliyordur ama kabullendi böylesini:gitme: çok ibretlik bir paylaşım gerçektende çok teşekkürler cnmopuyorumnanaktan

ne kadar güzel bişey bu onlara sahip çıkması
kendi cinsinden olmasa bile onları kabullenmiş
çok teşekkürler cnm emeğine sağlık
:1hug:

Tek kelimeyle annelik iç güdüsü bu.
İnsan bile yapamazken kaplan yapıyor bunu.
Çok sağol hocam anlamlı bir resim çünkü.kaydirigubbakcemile3

vay beee
şu vahşi denilen hayvan kadar olmadık
o bizden daha insan çıktı

isde annelik budur
biz insanlara örnek olunmali
harika bir paylasim tskler melek anne adayim benim

Allahım nedir bu inananmadım. kaplan manyağıyım ama o domuzcuklar
görmesem daha iyiydi sanırım. kedi koysalardı yahu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…