Anne beni nasıl öldürebildin!

EVET CANIM SENDE BİR KADIN OLARAK BENİ ÇOK İYİ ANLAMIŞSIN.
BU OLAY BENİ ÇOK FAZLA HIRPALADI.
İLGİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

TEŞEKKÜR EDERİM YAŞADIKLARINI BENİMLE PAYLAŞTIĞIN İÇİN.
BAK İŞTE DOĞRUYMUŞ HİSSETTİKLERİM. YILLAR GEÇSEDE BAŞKA, DOĞUM YAPSAMDA AKLIMDA HEP İLK KUZUCUĞUM OLACAK GİBİ GELİYORDU.
VE GELECEK....
BENDE ONU DÜNYAYA GETİRİP HERGÜN İSYAN ETMEKTEN KORKTUM.
ÇÜNKÜ % 90 GİBİ YÜKSEK BİR ORANDA SAĞLIKLI OLAMAYACAKTI.
ALLAH KİMSEYİ BÖYLE BİR KARAR VERMEK ZORUNDA BIRAKMASIN.
VE HEP DUA EDİYORUM ALLAHIM BANA ve TÜM İSTEYENLERE SAĞLIKLI BİR BEBEK VER DİYE....
HERŞEY İNŞALLAH İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLUR.

ALLAH SENİN OĞLUNU ve TÜM ÇOCUKLARI AİLELERİNE BAĞIŞLASIN.

EVET CANIM BUNDAN BAHSETTİM.
ÇÜNKÜ 4. KÜRTAJINI OLAN KADINLA KONUŞTUĞUMDA. BANA NE DEDİ BİLİYORMUSUN ?
KÜRTAJ OLDUĞUMDA EŞİM ( Partneride olabilir )BENİMLE HEM ÇOK İLGİLENİYOR HEMDE O ANI KORUNARAK GEÇİRMEK İSTEMİYORUM. ( Hem kendi korunmaya karşı hemde eşini mutlu etme adına onun korunmasını istemiyor. )
BU ŞİMDİ DUYGUSUZLUK DEĞİLDE NE. ALDIRDIĞI ŞEYİN BİR BEBEK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYOR BİLE ve BU ŞEKİLDE 3. AYINA KADAR GELMİŞ NASIL OLSA ALDIRACAKTIM. O NEDENLE 3 AYDIRDA SIKINTIM YOK KORUNMUYORUMDA DEDİ.
BEN BEBEĞİMİN HAYATINI TEHLİKEYE SOKABİLİR DİYE, GEBELİĞİNİ İSTEMEYEREK SONLANDIRANLARDANIM.
AMA MAALESEF YUKARIDA BAHSETTİĞİM GİBİ BİR İNSANA DAHA BİR SÜRÜ ŞEY SÖYLEMEK GELİYOR İÇİMDEN....

BİRDE ANNE EĞER BEBEĞE HAZIR DEĞİLSE, KÜRTAJA VARANA KADAR BAŞTAN ALINACAK O KADAR ÖNLEM VARKİ...
VE KÜRTAJ SENİN ÖRNEKLENDİRDİĞİN GİBİ DİŞ ÇEKTİRME YE KESİNLİKLE BENZEMİYOR.

inanamıyorum böyle bi insan olabilir mi ya! bu nasıl cahilliktir,"korunmuyorum,sonra aldırıyorum" !! bu tür bi kürtaja elbette karşıyım. ama önlemlerine rağmen istemeden hamile kalmış, çocuğu doğuracak imkanı olmayan,çocuğu sakat olduğu için aldıran, anneliğe hazır olmayan, kendi sağlık problemi olan veya en kötüsü tecavüz sonucu hamile kalmış insanların kürtaj olmasına karşı değilim ben. tıbben önce yaşayanın hayatı gelir. annenin geleceği,psikolojisi tehlikedeyse illa ki doğur denemez. hatta bu yüzden ben yasal sınırlamanın 10 hafta olmasına da karşıyım. bazen adet düzensizliklerinden dolayı insanlar hamile olduklarını anlamıyorlar, sonra da yasal sınırı geçirdikleri için kasaplara teslim ediyolar kendilerini. o insanlara da yazık. Allah kimseyi mecbur bırakmasın,elbette hiçbir anne çocuğunu öldürmek istemez,eminim hiç kolay değildir. ama bu kadar insan bunu yaptırıyosa nedenini düşünmek lazım.
senace cnm sana da çok geçmiş olsun bu arada. umarım sağlıklı bi bebeğin olur,her şeyi unutursun

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM. YAZDIKLARINA KATILIYORUM.
AMA İNAN BEN BURDA SADECE ANLATTIKLARINI YAZABİLDİM.
BİRDE ONUN SURATINDAKİ RAHATLIĞI GÖRSEYDİN.
KEŞKE O ANDA KENDİMİ BİRAZ İYİ HİSSETSEYDİMDE BAĞIRSAYDIM DİYORUM. ( Haddim olmayarak )

bence en doğrusunu yapmışsın canım uzatmayarak. o artık gittiği yolun doğruluğuna inanmış belli ki. değiştiremezdin,canını sıktığınla kalırdın maalesef :1no2:

Senace canim benim sen cok iyi bir anne olursun anneler melektir sen bunu hakettin herseyin gonlunce olmasini diliyorum, unutulmaz yasadiklarin haklisin ama unutuldu gibi gelse insanlara yureginde yanip durur o ates, ama sartlar bunu gerektirdiginden gonlunu ferah tut canim

NE KADAR GÜZEL ANLAMIŞSIN HİSLERİMİ. ÇEVRENDEKİLER UNUTTUĞUNU SANIR,AMA O SENİN YÜREĞİNDE YANIP DURUR DEMİŞSİN.
EVET O BENİM YÜREĞİMDE YANIP DURUYOR. HEP YANACAK GALİBA....
AMA BURASI BANA ÇOK İYİ GELDİ BU AĞIR DÖNEMİ BURADA ATLATMAYA ÇALIŞIYORUM.
İYİ BİR ANNE OLACAĞIMI ve BUNU HAKETTİĞİMİ SÖYLEMEN BENİ ÇOK HEYECANLANDIRDI.
SANA ve TÜM KK DOSTLARIMA TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.

Senace kendini iyi hisssetmene yardimci olmamiz gerekir hepimiz cok cesitli seyler atlatiyoruz, ama en agiri tabiki bebek olayi ama ne olur kendine guvenini kaybetme sucun yok anne oldugunda zamanla daha farkli dusuneceksin unutmayacaksin ama o yeni yavru biraz daha gundemde oldugundan yuregine su serpecektir, bunlari yasadim biliyorum, sen kendini rahat hisset sen zaten dusuncelerinde annelige hazirsin bu Allah vergisi anne olmak sadece dogurmak degil sen anneligi yasiyorsun bu belli mutlu yarinlar seninle olsun birtanem

Teşekkür ederim canım bu dileğine tüm kalbimle katılıyorum.

aslına bakarsanız kürtaja ben de çok karşıyım.özellikle annede bıraktığı derin iz ve yaraları hepimiz biliyoruz.benim oğlum bi kaza sonucu oluştu.kazara hamile kaldım ve evliliğimin daha 3.ayıydı.ama hamile kalışım benim dikkatsizliğimle ilgili değil herkeste tutan doğum kontrol yöntemi bende ters etki yarattı.hormonlarım ve yumurtlama dönemim bi çok kadına göre daha farklı çalışıyordu.benim hatam değildi yani...neyse;istenmeyen bir gebelikti benim ki sonuçta ve kürtaj için doktora başvurdum...benim doktorum bi çok doktora göre daha farklıydı.hadi seni kürtaj edelim demedi ve beni oğlumu doğurmaya ikna etti.minnettarım ona.hyatımın tek anlamı oğlum çünkü...
ama etrafınıza baktığınızda bi çok istenmeyen gebelik oluyor.insanların hatası yada değil.ama eğer aile çocuğa bakamıyorsa lütfen aldırsın.çünkü sokakta o kadar çok sahipsiz çocuk var ki..dayanamıyorum o çocuklara .çocuk doğurmak sadece onu beslemek değil ki.zaten ne kadar beslendikleri de malum ortada.eğer elden geliyorsa lütfen herkes bilinçli korunsun ama bakamıyosa da lütfen doğurmasın.bizim ülkemizin iyi yetişmiş çocuk ve gençlere ihtiyacı var....

Merhaba yasal sınırlama 10 hafta haklısın ama belli bir sınırlaması olmak zorunda bunun sebebide normal bir hamileliği olan annenin doğurmak yada doğurmamak için düşünüp doğru bir karar vermesi için geçen süre bu.Erken davranıp aldırdıktan sonra pişman olup keşke dememesi için konulmuş emriyonun canlı bir yaşama geçtiği son yasal süreç.Tıbbı kürtaj farklı olması gereken bir gerçek ama tüm kürtajlar böyle değil hazırlıksız kalınan hamileliklerde var.Bir yaznızda da geçtiği gibi belki biraz sert olucak ama bir kaç dakikalık izevk çin bir yaşamdan vazgeçmemeli onun için kadın yada erkek muhakkak korunmalı.erkek korunmuyorsa bayanların bir sürü korunma yolları var.Bunlar denenmeli artık köylerimizde bunlar anlatılıyorken bir sürü bayan gözlerimizi kapatmamalıyız.Bir gerçek daha varki her doğum her kürtaj bir bayanın vücudundan kopan bir parça.Bazı bayan arkadaşlar eşim -partnerim korunmak istemiyor ne yapayım dememeli biz bişi yapmıyorsak erkekler zaten bişi yapmaz bu konuda sonuçta onlar bizim yaşadığımızı yaşamıyor her nekadar yanımızda bize destek olsalar bile.
YAŞAM SEVGİYLE GÜZEL

Çok haklısın. Bende dahil olmak üzere bir çoğumuz sokakta ki o çocuklara korkarak hatta bazen iğrenerek bakıyoruz.Unutuyoruz ki o çocukların ne suçu var onların seçimi değil ki bu durum.Bende kürtaj kimse olsun istemem ama bakılamıyacak bir çocukta sokağa bırakılacaksa bir cami avlusuna terk edilecekse evet bu çocukları o anneler doğurmasın kürtaj olsun.Yada gerçekten doğum kontrolü konusunda bilinçli davransınlar.Birde şunu sormak istiyorum kürtaj a günah diyenler bir cami avlusuna bırakılan çocuğun günahını vicdanen nasıl açıklayabilirler.
:uhm:

SENACE canim!Eger korunmamis bir cift hamile kalip,hic bir sorun yokken ben bu cocugu istemiyorum diye kürtaj yaptiriyorsa ben buna karsiyim ama sen ve bu durumu yasiyan insanlar icin durum cok farkli.Bence en dogru karari vermissin seni anliyorum.benim 3 tane cocugum var daha önce bir düsük yaptim inan halen aklimdadir.Cok üzüldüm ama herseyde bir hayir vardir.ALLAH"tan tek istegim üc evladim var Yüce Yarbbim olmayanlara versin ama olursada onun canina kiyamam...

SÖYLEDİKLERİN BENİ ÇOK MUTLU ETTİ. ANNELİĞİ YÜREĞİMDE TAŞIDIĞIMI SÖYLEMEN ve DUYGULARIMA TERCÜMAN OLMAN BENİM İÇİN ÇOK ÖZELDİ.
BENİ ÇOK İYİ ANLIYOR ve ANLATIYORSUN.
ALLAH HERŞEYİ SENİNDE GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

ALLAH ÇOCUKLARINI SANA BAĞIŞLASIN. HERKESİN ÇOCUĞUNU AİLESİNE BAĞIŞLASIN.

İLGİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

senace canım lütfen kendini üzme.sen doğru olanı yapmışsın.bebeciğin o şekilde doğmuş olsaydı sonrası daha zordu.sen hayatta olduğun sürece ona sahip çıkabilirdin ama ya senden sonra...mevlam en kısa zaman da bir evlat nasip etsin.ekim ayında bende bebeğim öldüğü için kürtaj olmak zorunda kaldım.berbat bir his.ama çoğu insan bunu senacenin dediği gibi çocuk oyuıncağına çevirmiş durumda.çocuk istemeyenler için bir sürü yöntem var korunmak için.

kürtaj tabiki zor bi durum bunun psikolojiye yensımasını düşünmek bile istemem yalnız biz halk olarak dogum kontrol yöntemleri konusunda daha donanımlı olmalıyız öyle değilmi diyelim iyi korunamıyoruz ve cana kıymamak adına devamlı çocuk yaptık peki bu işin sonucu nereye varıcak o çocukların yaşam kalitesi ne olucak bide bunu düşünün tabiki benim başıma hiç gelmedi gelmesinide istemem ama dedigim gibi cehaletin faturasını en çok kadın ve çocuklar ödüyor lütfen bilgilenelim toplum olarak her konuda

ben kürtaja zaten karşıyım , ama karşı olduğum bir şey de bu konuda çocukların kullanılması ... Hey siz büyükler , ''gerçekten '' büyükseniz , çocukları kullanmayın!...

CANIM SENİN İÇİNDE ÇOK ÜZÜLDÜM. ALLAH SANADA İSTEDİĞİN ZAMAN SAĞLIKLI BİR EVLAT NASİP ETSİN.
HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…