Anne beni nasıl öldürebildin!

Merhaba yasal sınırlama 10 hafta haklısın ama belli bir sınırlaması olmak zorunda bunun sebebide normal bir hamileliği olan annenin doğurmak yada doğurmamak için düşünüp doğru bir karar vermesi için geçen süre bu.Erken davranıp aldırdıktan sonra pişman olup keşke dememesi için konulmuş emriyonun canlı bir yaşama geçtiği son yasal süreç.Tıbbı kürtaj farklı olması gereken bir gerçek ama tüm kürtajlar böyle değil hazırlıksız kalınan hamileliklerde var.Bir yaznızda da geçtiği gibi belki biraz sert olucak ama bir kaç dakikalık izevk çin bir yaşamdan vazgeçmemeli onun için kadın yada erkek muhakkak korunmalı.erkek korunmuyorsa bayanların bir sürü korunma yolları var.Bunlar denenmeli artık köylerimizde bunlar anlatılıyorken bir sürü bayan gözlerimizi kapatmamalıyız.Bir gerçek daha varki her doğum her kürtaj bir bayanın vücudundan kopan bir parça.Bazı bayan arkadaşlar eşim -partnerim korunmak istemiyor ne yapayım dememeli biz bişi yapmıyorsak erkekler zaten bişi yapmaz bu konuda sonuçta onlar bizim yaşadığımızı yaşamıyor her nekadar yanımızda bize destek olsalar bile.
YAŞAM SEVGİYLE GÜZEL

canım elbette bi anlık zevk için insan hayatı harcanamaz ben zaten çiftlerin bebek istemiyolarsa korunmalarından yanayım. ama ekstra durumlar olabiliyo işte. anne adet görmeye devam ediyo mesela. hamileliği fark edemiyo. veya sevgilisiyle evlenip evlenemicekleri şüpheli oluyo,sonra ayrılıyolar ve yasal süre geçmiş oluyo. tabi ki tutup 6 aylık çocuğu almasınlar ama 10 hafta da az bence. çünkü 10 hafta da son adetten itibaren hesaplanıyo,yani bebek yaklaşık 8 haftalık oluyo..

Hanımlar ben kürtaja sizler kadar radikal bakmıyorum. Evet istekle kalınmış bir gebelik herşey normal gidiyorsa tabiki doğumla sonuçlanacaktır. Ben kürtaja tıbbi olarak bakıyorum. Bebeği veya anneyi tehlikeye atmanın mantığı yok. Psikolojik olarak da anne hazır değilse kürtaj mantıklı. Her gebelik doğumla sonuçlanacak diye bişey yok. 4-5 KÜRTAJ OLUP DUYGUSUZLAŞMAKTAN FALAN BAHSETMİŞ BAZI ARKADAŞLAR. Kardeşim olaya tıbbi bakın. 3 diş çektiren bir hanım 4. sünde ağlar mı?Kürtajı bence böyle tıbbi bir müdahale olarak değerlendirmek lazım .

içinizdede yaşayan bir canlının hayatını sona erdirmekle diş çektirmeyi nasıl bir kefeye koyuyorsunuz hayret ettim doğrusu...gerçekten takdire şayan bir muhakeme yeteneğiniz var...
elbetteki anne veya bebeğin hayatının tehlikede olduğu durumlarda,tecavüzlerde kürtaj belki düşünülebilir.(ki şahsen o zamanlarda bile tevekkülden ve Allah'a sığınmaktan yanayım.)ama istemiyorum diye kürtaja gitmek nasıl bu kadar mantıklı gelebilir size?ve nasıl bunun duygusuzlukla alakası olmadığını savunursunuz?kürtajı sizin gibi doğal bir operasyon olarak nitelendirip doğum kontrol yöntemi olarak kullanan herkes katil zihniyetlidir...

benim bebeğim olmadığı için bende kürtaja karşı olanlardanım.ama anne çok ciddi sağlık problemleriyle karşı kaşıya ise o zanam durum değişir.--

hayatı tehdit etmediği sürecte kürtaj olayına şiddetle karşıyım.önlemini almayıp vurdumduymaz davranıp zor durumda kalıncada kolaya kaçıp kücücük bir kalbin atışını durdurmak...allahım korusun..bence halkımızın doğum kontrol yöntemleri hakkında etkin bir biçimde bilgilendirilmesi..

kızlar önleminizi alın lütfen şimdi her şey kolay herşeyin önlemi var..ama herşeye rağmen hamile kalırsınız o zaman tamam ..kürtaşa evet fakat önlemsiz buna sebeb oluyorsanız yazıktır yapmayın..

Hiç bir kadın hele o kadın bir anneyse kürtaja kolay kolay karar veremez. Geçen sene ben de kürtaj oldum. Yaşım kırkdörtü. Doktor yaşımdan dolayı çocuğun sakat doğma ihtimali olduğunu söyledi. Sadece bir ihtimaldi ama ben bunu göze alamadım. Ailemde sakat ve zihin özürlü bir çocuk var inanın öyle bir çocuğun bakımı hiç kolay değil. Karıkoca yatıp kalkıp allaha dua ediyorlar bizden önce onun canını al diye biliyorlar ki onlardan sonra kimse o çocuğa sahip çıkmayacak. Şimdi niye korunmadın diyeceksiniz küçük oğlum onsekiz yaşında yani onsekiz senedir korunuyorum.Spirali bünyem kabul etmiyor doğum kontrol hapını da kırk yaşında bırakmak zorunda kaldım. Kürtaja karar vermek inanın o kadar kolay olmadı. Üstünden tam bir sene geçti hala düşündükçe içim yanar. Onun için bizleri yargılarken o kadar da acımasız olmayın zamanın ne getireceği asla belli olmaz. Kendinizi bir gün o masanın üstünde buluverirsiniz.

Hiç bir kadın hele o kadın bir anneyse kürtaja kolay kolay karar veremez. Geçen sene ben de kürtaj oldum. Yaşım kırkdörtü. Doktor yaşımdan dolayı çocuğun sakat doğma ihtimali olduğunu söyledi. Sadece bir ihtimaldi ama ben bunu göze alamadım. Ailemde sakat ve zihin özürlü bir çocuk var inanın öyle bir çocuğun bakımı hiç kolay değil. Karıkoca yatıp kalkıp allaha dua ediyorlar bizden önce onun canını al diye biliyorlar ki onlardan sonra kimse o çocuğa sahip çıkmayacak. Şimdi niye korunmadın diyeceksiniz küçük oğlum onsekiz yaşında yani onsekiz senedir korunuyorum.Spirali bünyem kabul etmiyor doğum kontrol hapını da kırk yaşında bırakmak zorunda kaldım. Kürtaja karar vermek inanın o kadar kolay olmadı. Üstünden tam bir sene geçti hala düşündükçe içim yanar. Onun için bizleri yargılarken o kadar da acımasız olmayın zamanın ne getireceği asla belli olmaz. Kendinizi bir gün o masanın üstünde buluverirsiniz.

Kumtanesine katılıyorum .Hiç kolay değil karar vermek ve uygulamak .

Allah bağışlasın evlatlarını uzun ömür versin.Ama şu konuda çok yanlış düşünüyorsun Allahın bileceği bir iş değil çocuk sahibi olmak biyolojik bir olay ve Allah verirse diyorsun Allah vermiyor o çocukları eşinle yapıyorsun.
sedefçakır elbette kocanla yapıyosun cocukları kendi başına olmaz zaten.ama Allahında takdiri ile Allah izin vermezse sen ne kadar istersen çalışırsan çalış olmaz.Yine Allah takdir etmişse sen ne kadar eşşeğini sağlam kazığa bağlarsan bağla çalınır.anlatabildim mi canım:)

bazen insan bir anlık cahilliğinin bedelini içinden bir parçanın kopması ile ağır bir şekilde ödüyor.Orda oturduğunuz yerde inanın herşey size çok normal görünebilir.Toplumumuzda bazı ön yargılar ve toplumsal aşılamayacak değerler varolduğu sürece kürtajın önüne geçilemeyecektir....İnsanlar hangi şartlarda bunları yaptırıyor lütfen olaya birde yaptıran kişinin gözü ile bakın..Elinize iğne batsa canınız yanarken içinizde hayat verdiğiniz bir canlıyı ordan koparıp almak nedenli acı bir duygudur.....Ama olaya birde tıbben bakalım..Bunlarda zorunlu kürtajlar..Lütfen bayanlar 2007 yılında yaşıyoruz.Emin olunki kürtajdan daha önemli konular var.(www.kardesiniseç.com) bakın açlık sınırın altında okuma mucadelesi veren çocukları durumuna..Onlar bizden gelecek yardımları bekliyorlar.

Katolik kilisesinin etkin olduğu Portekiz'de anaokullarında dağıtılan,
hayali bir mektupta bir ceninden annesine yöneltilen "Anne, beni nasıl
öldürebildin?" sorusu, kürtajın yasallaştırılmasına karşı yürütülen kampanyanın
gündemine oturdu.

Birçok internet sitesiyle gazetelerde de yayımlanan "anneye mektup"ta cenin,
"Bir gün senin karnının en özel yerinde mutlu bir şekilde oynarken, açıklamayı
bilmediğim çok garip bir şey hissettim: beni titreten bir şey. Bunun hayatımı
elimden alıp götüreceğini hissettim" diyor.

Mektubunda, "Şimdi anne her şeyi biliyorum. Burada başka bir dünyadayım ve
burada benimle aynı kaderi paylaşan bir arkadaş, suçlunun sen olduğunu söyledi.
Bana çocuklarını doğmadan önce öldüren anneler olduğunu anlattı. Anne beni nasıl
öldürebildin?" diyen cenin, "Benim küçük parçalara kesilmemi ve bir kovaya
atılmamı nasıl kabul ettin?" sorusunu yöneltti.

Kürtaj karşıtı kampanyanın ağır topu olan bu hayali mektupta cenin,
annesinin önceki gün konuştuğu Tanrı karşısında hesap vereceğini belirtiyor ve
"Anne ayrılmadan önce senden bir iyilik yapmanı istiyorum. Sana yazdığım bu
mektubu, arkadaşlarına ve geleceğin annelerine senin işlediğin bu korkunç
cinayeti işlememeleri için verir misin?" diye sözlerini tamamlıyor.

Katolik kilisesine bağlı kuruluşlarca yönetilen bazı anaokullarındaki
çocukların çantalarına ailelerine iletmeleri için konan bu mektup, kamuoyunda
tartışma yaratırken, Pazar günkü referandumun sonucu merakla bekleniyor.

Katolik kilisesi, bu mektubun açıkça dağıtılması konusunda herhangi bir
resmi açıklama yapmadı.

Ülkede bu konuda 1998 yılında da referandum yapılmış, ancak yeterli katılım
olmaması nedeniyle sonuçlar geçersiz sayılmıştı

çokk etkşilendim....

Allah bağışlasın evlatlarını uzun ömür versin.Ama şu konuda çok yanlış düşünüyorsun Allahın bileceği bir iş değil çocuk sahibi olmak biyolojik bir olay ve Allah verirse diyorsun Allah vermiyor o çocukları eşinle yapıyorsun.
sedefçakır elbette kocanla yapıyosun cocukları kendi başına olmaz zaten.ama Allahında takdiri ile Allah izin vermezse sen ne kadar istersen çalışırsan çalış olmaz.Yine Allah takdir etmişse sen ne kadar eşşeğini sağlam kazığa bağlarsan bağla çalınır.anlatabildim mi canım:)

Allah tabiki takdir ediyor bunun yanında sanada akıl verdim diyor.Ben de kimse kürtaj olsun istemem ama bakamıyacağım bir çocukta (sizin tabirinizle eşşeğini sağlam kazığa bağlarsan bağla çalınır şeklinde olursa ) bu konuda düşünürüm ve gereken neyse onu yaparım.O çocuğun dünya ya gelipte sokakta büyümesi doğru düzgün bir geleceği olmaması daha mı iyi .Siz sokakta tinerci adıyla anılan çocukları yada kimsesizler evindeki çocukları düşününce üzülmüyormusunuz ? Hiç kimsesizler yurduna gittiniz mi ? Her girene anne diye nasıl sarıldıklarını gördünüzmü ? Gitmediyseniz lütfen gidin ve görün. Kimse kürtaj iyi bir şey demiyor illaki kürtaj olunsunda demiyor ama bu bir gerçek bakılamıyacak çocuklar doğmamalı bu günah mı bilemem ama en büyük günah bence doğurup sokağa atmak onu terk etmek.

İllaki terk etmekte değil tabiki bir çok çocuk var ki babası belli olmadığı için toplum tarafından itilip kakılıyor anne küçümseniyor töre deniliyor kız tecavüz edildi hamile kaldı diye öldürülüyor.Ozaman toplum olarak bunları niye kınıyoruz.
Niye öldürüyoruz acımadan ?

2007 yılındayız Türkiye nin iyi yetişmiş akıllı nesillere ihtiyacı var.5 tane çocuğa ne gelecek verebilir bu günün aileri varsın 1 tane olsun ama onu iyi hazırlanmış bir gecelek beklesin. Oda aldığı iyi eğitimle kendi çocuklarını daha iyiye hazırlasın .

Umarım bende anlata bilmişimdir canım düşüncemi ....

canım elbette bi anlık zevk için insan hayatı harcanamaz ben zaten çiftlerin bebek istemiyolarsa korunmalarından yanayım. ama ekstra durumlar olabiliyo işte. anne adet görmeye devam ediyo mesela. hamileliği fark edemiyo. veya sevgilisiyle evlenip evlenemicekleri şüpheli oluyo,sonra ayrılıyolar ve yasal süre geçmiş oluyo. tabi ki tutup 6 aylık çocuğu almasınlar ama 10 hafta da az bence. çünkü 10 hafta da son adetten itibaren hesaplanıyo,yani bebek yaklaşık 8 haftalık oluyo..

Canım merhaba

Benim eşim doktor gerçi kadın doğumcu değil ama kadın doğumcu arkadaşlarımız çok fazla.Hiç bir doktor 6 aylık çocuğu kürtaj yapmıyor.Tabiki bebek anne karnıyda ölmediyse yada tıbbi bir müdahale gerektirmedikçe.Ozaman oda zaten kürtaj değil adı doğuma giriyor.Şu her zaman var tabiki yaptığı işi meslek değilde ticaret olarak kullananlar bunlarıda bizler seçip itibar etmemeliyiz

kürtaj cinayetten başka biş değil.düşünsenize o karnınıızn içindeki varlık canlı daha yeni oluşmaya başlamış olsa bile.onu parçalıyorlar içinde hiç acımadan.cahiliye döneminde değiliz kondom doğum kontrol hapları iğneleri her çeşit ilaçlar var gözünüzü seveyim sakın böyle bir hata yapmayın.dedem çok okumuş bir insandı derdi ahirette o çocuklar annelerini uçurumdan ateşle atıcak diye :KK43:

Deden bunu nerde okumuş yada gidip görmüş mü ahirette ateşe atılan anneleri

Büyümeni tavsiye ediyorum sende oku ama daha bilimsel gerçekleri oku...

Çok kötü bişe bu valla içim cız etti:KK43:(((

Senacem canımsın ya Allah sana sağlıklı cici bi bebek nasip edecek inş sen bunu hakediyosun.Allah herşeyi gönlüne göre versin güzel arkadaşım...

Çok kötü bişe bu valla içim cız etti:KK43:(((

Senacem canımsın ya Allah sana sağlıklı cici bi bebek nasip edecek inş sen bunu hakediyosun.Allah herşeyi gönlüne göre versin güzel arkadaşım...

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM.
RABBİM HERŞEYİN HAYIRLSINI NASİP ETSİN.

SEN BÖYLE HABERLERİ ÇOK FAZLA OKUMAMAYA ÇALIŞ.
HAMİŞ ARKADAŞIM BENİM, SONRA ETKİLENİR, ÜZÜLÜRSÜN...
BEBİŞTE ÜZÜLÜR :emir_bebek:

X