Anne beni nasıl öldürebildin!

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.991
30.291
60
Katolik kilisesinin etkin olduğu Portekiz'de anaokullarında dağıtılan,
hayali bir mektupta bir ceninden annesine yöneltilen "Anne, beni nasıl
öldürebildin?" sorusu, kürtajın yasallaştırılmasına karşı yürütülen kampanyanın
gündemine oturdu.

Birçok internet sitesiyle gazetelerde de yayımlanan "anneye mektup"ta cenin,
"Bir gün senin karnının en özel yerinde mutlu bir şekilde oynarken, açıklamayı
bilmediğim çok garip bir şey hissettim: beni titreten bir şey. Bunun hayatımı
elimden alıp götüreceğini hissettim" diyor.

Mektubunda, "Şimdi anne her şeyi biliyorum. Burada başka bir dünyadayım ve
burada benimle aynı kaderi paylaşan bir arkadaş, suçlunun sen olduğunu söyledi.
Bana çocuklarını doğmadan önce öldüren anneler olduğunu anlattı. Anne beni nasıl
öldürebildin?" diyen cenin, "Benim küçük parçalara kesilmemi ve bir kovaya
atılmamı nasıl kabul ettin?" sorusunu yöneltti.

Kürtaj karşıtı kampanyanın ağır topu olan bu hayali mektupta cenin,
annesinin önceki gün konuştuğu Tanrı karşısında hesap vereceğini belirtiyor ve
"Anne ayrılmadan önce senden bir iyilik yapmanı istiyorum. Sana yazdığım bu
mektubu, arkadaşlarına ve geleceğin annelerine senin işlediğin bu korkunç
cinayeti işlememeleri için verir misin?" diye sözlerini tamamlıyor.

Katolik kilisesine bağlı kuruluşlarca yönetilen bazı anaokullarındaki
çocukların çantalarına ailelerine iletmeleri için konan bu mektup, kamuoyunda
tartışma yaratırken, Pazar günkü referandumun sonucu merakla bekleniyor.

Katolik kilisesi, bu mektubun açıkça dağıtılması konusunda herhangi bir
resmi açıklama yapmadı.

Ülkede bu konuda 1998 yılında da referandum yapılmış, ancak yeterli katılım
olmaması nedeniyle sonuçlar geçersiz sayılmıştı.

ayyyyyyyy eliffffffffff tüylerim diken diken oldu inan.
ikinci çocuğu düşünmediğim halde başıma böyle birşey gelse asla bunu yapmam artık...çok fena ..
sağol canım paylaşımın için

Kürtajın ağır psikolojik bedelini her anne ödüyor da babalardan ne haber? Kim isterki içindeki cana kıymayı ama bakamayacağı bir çocuğu yaşam mücadelesi denilen canavarın ağzına atmak daha mı iyi? Doğum kontrol yöntemleri hakkında bilinçlendirme çalışmaları dahada güç kazanmalı, tabi gönül isterki daha yeni atmaya başlamış küçük bir yürek sökülmesin yerinden. Offf sabah sabah içim sıkıldı bu yazı dolayısıyla (
Çok şükürki başıma gelmedi böyle travmatik bir olay ve gelmemesi içinde önlemimi aldım ama yinede istemememe rağmen hamile kaldığımı düşününce kürtaj olamazmışım gibi geliyor.

Evla yazının içeriğini çok güzel çıkarmışsın ortaya, tebrik ederim canım. Bu yazıda önemli diğer hususta gerçekten çocukların bu referanduma alet edilmesi. Kafaları nasıl karışır kimbilir!

BENDE KESİNLİKLE EVLA'ya KATILIYORUM. ÇOCUKLAR BU TEPKİ İÇİN FAZLA KÜÇÜKLER.
BEN KESİNLİKLE KÜRTAJ OLMAM DİYENLERDENDİM. DİKKAT EDERİM AMA YİNEDE OLURSA ASLA KÜRTAJ OLMAM DERDİM.
FAKAT BU YAZIN MECBUR KALDIM ve KÜRTAJ OLDUM.
UNUTABİLDİMMİ HAYIR..
BUGÜN TAM 7. AYINA GİRMİŞ BİR HAMİLE OLACAKTIM.
BELKİDE İZNE AYRILACAK ve BEBEĞİMİN EKSİKLERİNİ TAMAMLAYACAKTIM.
İSMİYLE HİTAP EDECEKTİM ARTIK BEBEĞİME, KUZUCUĞUMA.....
AMA OLMADI......

ALLAH KİMSEYE BU DUYGUYU YAŞATMASIN.

KÜRTAJ OLDUĞUM ZAMAN BAZI BAYANLARLA TANIŞTIM, 3. 4. KÜRTAJLARINI OLUYORLARDI ve İNANIN AKLIN ALMAYACAĞI KADAR RAHAT ve DUYGUSUZLARDI....

senace sen bni çok üzüyorsun yaaa biliyomusunuz dese ki dr bu bebegi dogrursan ölürsün yemin ederim genede kürtaj olmammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.aslaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ölürüm ama gede aslaaaaaaaaaa kız senace sen bni sevmiyon belki ama ben sana çok deger veriyorum cnmsn ya artık bununla yaşama unut demem asla diyemem ama gelecege güvenle bakamaz mısın?

senace ALLAH seni affetsin.ve hayırlı zamanda hayırlı evlat versin...unutulucak bir olay değil ama kendne acı çektirme...

Şekerlik'cim asla 'asla' deme, benden sana bir tavsiye...

ŞEKERLİK NEDEN BÖYLE DÜŞÜNDÜN. ( Seni sevmediğimi )
BEN BURADA HERKESE DEĞER VERİYORUM, SANADA...
MESAJIMA CEVAP YAZMAN BİLE BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ....
BENDE SANA DEĞER VERİYORUM ( Yanlış anlasanda )
DOKTORUM BANA FAZLA AĞIR İLAÇ KULLANDIĞIM İÇİN ( Hamile olduğumu bilmeden ) BEBEĞİMİN % 90 ZEKA GERİLİĞİ yada BAŞKA BİR BEDENSEL ENGELLE DOĞABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ.
EŞİM ve BEN BU VEBALİN ALTINDA KALMAK İSTEMEDİK.
TABİ Kİ BEN DE O'nu DÜNYAYA GETİREBİLMEYİ ( Sağlıklı bir şekilde ) ÇOK İSTERDİM.
AMA OLMADIIIIII....
KİMSENİN BU ACIYI YAŞAMASINI İSTEMEM.
BEN BİRKEZ DAHA HAMİLE KALSAM ve DOĞUM YAPSAMDA...
O'nu İLK KUZUCUĞUMU ASLA UNUTAMAM HERHALDE.
BENİM HALEN DAHA İÇİM SIZLIYOR. AKLIMDAN ÇIKMIYOR. ÇOK AĞIR BİR DÖNEMDİ ve ATLATAMIYORUM...

SENİDE SEVİYORUM Şekerlik,
TÜM KK Dostlarımı da

BİR KAÇ TANIDIĞIM ARKADAŞ VAR KÜRTAJDAN BİR MÜDDET SONRA RAHİMLERİ ALINDI .3 tane dünya güzeli evladım var Allah verirse yine yaparım Allahın bileceği iş. o öyle nasip etmiş öyle olmuş.hiç kimseye tavsiye etmem.canlı çocuklarının kollarını bacaklarını keserek öldürsünler yapabilirlerse yapamayacaklarına göre lütfen o minicik kalpleri durdurmayalım.

Allah yardımcın olsun Senace umarım bir daha böyle acı yaşamazsın

Senace canim sana gecmis olsun tabiki kimse boyle birseyi okeylemez ama mecbur kalindigi surece kurtaj kacinilmaz oluyor, ben kurtaj olmadim ama olanada eger anne ve bebek sagiligi icin tehlike teskil eden durum varsa kurtaj olabilirler once saglik tabiki, yada erkek bebegi istemiyor kacip gidiyor kadin mecbur kaliyor eside olsa bu kisi genede kurtaja basvuruyor, ben bebegim karnimda oldugunde bunu acisini halada unutmadim ama kurtaj daha agir bir olay hem bebegi isteyip hemde kurtaj olma karari vermek sanirim anneyi cok yikar, Allah herseyin hayirlisini versin

Sevgili Senace aynı sebepten dolayı evliliğimin ilk yılında bende senin gibi kürtaj olmak zorunda aldım.Seni çok iyi anlıyorum.Yaşadığını hissettiklerini.Şu an 15 yıllık evliyim ve 13 yaşında bir oğlum var.Allah ona uzun ömür versin sevgisi anlatılamaz.Ama bunca sene geçse bili hala ilk aldırdığım bebeğimi unutmadım.Bazen aklıma gelir.Ama aldırdığım için o günde bugünde pişman olmadım.Çünkü sağlıklı doğmayacağını bile bile doğum yapsaydım bu gün pişmanlık duyabilirdim.Umarım en kısa zamanda sende çocuk sahibi olur ve tüm sevgini ona verirsin.
Sevgili arkadaşlar asla asla demeyin herşey insanlar için ama duyarlı davranmak ve korunmak gerekli bunuda asla unutmamalı...

Allah bağışlasın evlatlarını uzun ömür versin.Ama şu konuda çok yanlış düşünüyorsun Allahın bileceği bir iş değil çocuk sahibi olmak biyolojik bir olay ve Allah verirse diyorsun Allah vermiyor o çocukları eşinle yapıyorsun. 3 tane çocuğun var daha da olursa doğururum diyorsun bu çocuklara gerekli ilgiyi gösterebiliyormusun onlara iyi bir gelecek verebiliyormusun yoksa saldım çayıra Mevlam kayıramı diyorsun.Artan nüfuz sayımıza niye bu kadar çok çocuk.Korunmayı hiç duymadınmı.
Bu kadar çok çocuk yerine 1 tane olsun ama hayırlı olsun okusun aklı başında en iyi şeyler onun olsun derim.Yoksa çocuk yuvaları anneleri babaları bakamadı diye sokağa atışan bir sürü çocuklarla dolu.Onların günahı ne ....

ben bebek sahibi olamayan bir bayan olarak elbette kürtaja karşıyım.sorunu herkes kendi penceresinden bakarak yorumluyor.dolayısı ile bazı aileler aile planlaması konusunda bilgisiz oldukları için birsürü çocuk yapıyorlar.bunlara sorsanız kürtaj olurum der.ben tabiki olamam yani bebeği özlemle beklerken böyle bir soruya elbetteki asla kürtaj olmam yanıtını veriyorum.şekerlik seni bu anlamda anlıyorum canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…