anne adayları lütfen dikkat!!!!!!

Biricik

üç böcek bir çiçek
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
1.170
6
anne adayı arkadaşlar , bebek bekleyen bir yakınımın başından geçen olayı anlatmak istiyorum ki hamile bayanların ne kadar dikkatli olmaları gerektiğini üstüne basa basa vurgulamak istedim.
yakın akrabam 3 aylık hamile ve birgün arkadaşını hastaneye götürüyor. hastanede arkadaşına röntgen çekilmesi gerektiği söyleniyor ve akrabamda arkadaşıyla birlikte o dalgınlıkla röntgen odasına giriyor. hamile olduğunu unutup röntgen odasında 10 dakikadan fazla kalıyor. durumu farkettiğinde hemen çıkıyor ama halini bir düşünün. hemen doktoruna gidiyor. allahtan şimdilik bebeğin sağlık durumu iyi diyor doktoru. yanlız yüksek dozda radyosyona maruz kaldığı için bebeğin gelişiminde bir problem olabilir diyor.

arkadaşlar hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren ne olur kendinize ve bebeğinize dikkat edin. en ufak bir dalgınlık nelere maloluyor.allah hepinize ,sağlıcakla minicik bebeklerinizi kollarınıza almanıza yardımcı olsun:emir_bebek:.

Haklısın canım... Dikkatli olmak gerek. Ben neredeyse hamile kaldığımdan beri cep telefonu taşımıyorum... Çok gerekli durumların dışında yanıma almıyorum... Çünkü karın hizasında çantada olduğundan bebeğe çok yakın oluyor. Ve bildiğim kadarıyla bilgisayardan daha çok radyasyon yayıyor...

X