anksiyeteyi aşamıyorum

bu sorunun cevabını bulmak için corona testi olmalı (ateş ve diğer belirtiler varsa) ve psikiyatri doktoru ile görüşmelisiniz
şuan corona değilim zaten negatif. ama önceden olduysam 3 aydır etkilerini yaşıyosam diye düşünüyorum. tek belirti nefes açlığı dediğim gibi.

evet ama belirsizlik çok zor bi durum. olacak mı olmayacak mı hastalığım var mı yok mu bir anda kötüleşecek miyim yoksa gayet iyi miyim kafamda bunlar varken normal davranamıyorum.

peki şuan yaşadığım şey normal mi yani 3 ay geçti ve nefes açlığı var hala anksiyeteyle bağdaşlaştırdım ama korona korkum da var
Ben de anksiyete hastasıyım, dediğin gibi esneyerek nefes almaya çalışıyorum korona çıktı çıkalı. Her gün nefes mi alamıyorum acaba diyorum. İlaç seneler önce kullandım çok iyi gelmişti. Ama şimdi kullanmak istemedim, korona döneminde online terapi aldım. Çok daha iyiyim. Herkeste işe yarayacak diyemem ama ilaç almadan önce bence bir psikologdan terapi alınmalı. Bir de şöyle düşünüyorum korona olsam hemen ve sadece nefes darlığı mı olacak? diyorum kendime. Önce grip gibi başlayıp, sonra nefes darlığı olur muhtemelen diyorum. Siz 18 yaşındasınız bir de, semptomsuz atlatma olasılığınız çok yüksek, nefes darlığının en son uğrayacağı yaşlardasınız

Öncelikle çok çok teşekkür ederim bu yorum için o kadar ihtiyacım vardı ki buna. Beni kimse anlamıyor ama cidden yaşayan bilir yani. Benim takıntı yapma sebebim bağışıklığımın düşük olması diyebilirim. Bunun için aşı - ilaç kullanımı falan yaptırdım zamanında ama tatmin olamadım hala bir tedirginim. Bir de sanırım nefes darlığı biraz daha boğuluyormus gibi böyle biri seni sıkıyomuş gibi bir duygu muhtemelen, benim ki daha farklı nefes alıyorum ama ciğerlerime gitmiyor gibi kesiliyor gibi sanki. Esneyerek alıyorum 10 kere esnesem 1i anca rahatlatıyor. Sizin de aynı böyle mi acaba? Saatlerdir ağlıyorum ya psikolojim alt üst oldu.

Offfff seni çok iyi anlıyorum korona çıktı çıkalı anksiyeteden covit oldum korkusuna nefes alamamaktan ölüyorum sandım . Bir gece pandemi hastanesine gittim Ambulansla negatif çıktı . Ertesi gün erkenden psikiyatriye ilaç kullandım . Fiziksel sıkıntılarım geçti. Ama yine kaygım var . Acaba covit kaptım mı? Diye dolaşıyorum her gün. Çift maske

Cokca video kitap seminer sonrası bunun dğşünce bozukluğu oldugunu zamanla kaxandıgımı fark ettim. Anne babadan dolayıda olduhunu soyluyor doktorşar p da var bende onada katılıyorum ilaç kullanmıyorum. Kendi seçimim kendim çözmeyi istiyorum... Düşünce yapımı değiştirmeliyim biliyorum az kaldı başaracagım inanıyorum.

çok kötü bir durum ya cidden umarim aşarız

umarim aşarız ben de ilaç kullanmıyorum şuan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…