Anksiyete-panik atak semptomları ve önemsiz rahatsızlıklar

Evet ben de de tuhaf hisler oluyor hatta bir gece bu ev benim mi diye 5 saniyelik falan hafıza kaybı yaşadım.o dönem görüştüğüm psikyatriyle görüştüm normal dedi böyle şeyler için.Nabzımı bu seneye kadar hiç takip etmezdim ama benim de öyleydi şu an saneloc 25 in yarısını kullanıyorum.ilacı bıraktım 3 gün 3.gün ilk kez 165 e çıktı ama bana et yemekleri dokunuyor ondan çarpıntı oldu sanırım ama tekrar mecbur başladım yine.nabız düşürücü ilaçlar da nefes darlığı yapabilirmiş sersemlik falan.ben ilk acile yine yemek yedim tansiyonum çıkmasıyla gittim ondan beridir hastanelerden çıkamıyorum.o kadar aynıyız ki sizinle konuşmak beni rahatlattı inanın.
İnsanın inanası gelmiyor dimi bunların psikolojik olduğuna. O kısa süren hafıza kaybı gibi boşluk ardından gelen korku panik ne oluyo bana demeler. Evet aynıyız çok ilginç. Daha öncesinde hiç 165 oldu mu nabzınız

Bu aralar ben de çok yaşıyorum sizinle bu durumları önceki aylardaki şikayetlerim farklı olunca bu ay da demek ki bunu yaşıcam diyerek psikolojik olduğuna kendimi ikna etmeye çalışıyorum.Umarım tüm bunlar hepimiz için psikolojiktir ve hemencecik atlatırız🙏
Ben artık şöyle düşünüyorum. Diyelim ki bu psikolojik değil diyelim ki tansiyon problemimiz var mesela. Etrafta bir sürü tansiyon hastası var hiç kimse bizim gibi korku panik yaşamıyor kafaya takmıyor. Biz ise korkuya kapılıyoruz. Sırf bu yüzden bile psikolojik

İnsanın inanası gelmiyor dimi bunların psikolojik olduğuna. O kısa süren hafıza kaybı gibi boşluk ardından gelen korku panik ne oluyo bana demeler. Evet aynıyız çok ilginç. Daha öncesinde hiç 165 oldu mu nabzını
İnsanın inanası gelmiyor dimi bunların psikolojik olduğuna. O kısa süren hafıza kaybı gibi boşluk ardından gelen korku panik ne oluyo bana demeler. Evet aynıyız çok ilginç. Daha öncesinde hiç 165 oldu mu nabzınız

Daha önce hiç olmadı 165 ama nabız ilacını birden bıraktım yarım yarım değil bide dediğim gibi dışarda kebap türü yediğimde hasta oluyorum.belki bu bile psikolojik insan vücudu çok enteresan.neler yapmak iyi geliyo size biraz anlatırsanız birbirimize yardımcı oluruz belki☺️

Ben artık şöyle düşünüyorum. Diyelim ki bu psikolojik değil diyelim ki tansiyon problemimiz var mesela. Etrafta bir sürü tansiyon hastası var hiç kimse bizim gibi korku panik yaşamıyor kafaya takmıyor. Biz ise korkuya kapılıyoruz. Sırf bu yüzden bile psikolojik
Evet çok doğru söylüyorsunuz insanlar nelerle uğraşıyor diyorum kendine gel ama yaşayınca yine başlıyor korku panik.bir de panik atak hastası bir sürü tanıdığım var onların 15 dak 30 dak sürüp geçip gidiyormuş ben gün boyu savaşıyorum.

Sen
Evet çok doğru söylüyorsunuz insanlar nelerle uğraşıyor diyorum kendine gel ama yaşayınca yine başlıyor korku panik.bir de panik atak hastası bir sürü tanıdığım var onların 15 dak 30 dak sürüp geçip gidiyormuş ben gün boyu savaşıyorum.
benim de öyle çünkü panik atak değil anksiyete bizimki o nedenle gün boyu sürüyorum. Ben de mesela bir ara kahveyi bıraktım ondan oluyor diye. İlk öğünümden sonra oluyor böyle ilk öğünden sonra midemde huzursuz bir his yaşıyorum. Çeşit çeşit ya her şey bi tuhaf son bir senedir. Her şeyden korkuyorum. Vereceğim tek tavsiye umursamamak takmamak. Youtubeda psk izzet güllüyü dinleyebilirsiniz. Onun önerdiği yol bence en doğru yol. Ben bu ara dinlemeyi bıraktım yine takmaya başladım. Dinlediğim süreçte o kadar rahattım ki. Hala işe yarıyor sorunlarımla ilgilenmiyorum tarzında telkinler. Acaba boyun düzleşmeyi yapıyor olabilir mi

Sen

benim de öyle çünkü panik atak değil anksiyete bizimki o nedenle gün boyu sürüyorum. Ben de mesela bir ara kahveyi bıraktım ondan oluyor diye. İlk öğünümden sonra oluyor böyle ilk öğünden sonra midemde huzursuz bir his yaşıyorum. Çeşit çeşit ya her şey bi tuhaf son bir senedir. Her şeyden korkuyorum. Vereceğim tek tavsiye umursamamak takmamak. Youtubeda psk izzet güllüyü dinleyebilirsiniz. Onun önerdiği yol bence en doğru yol. Ben bu ara dinlemeyi bıraktım yine takmaya başladım. Dinlediğim süreçte o kadar rahattım ki. Hala işe yarıyor sorunlarımla ilgilenmiyorum tarzında telkinler. Acaba boyun düzleşmeyi yapıyor olabilir mi
Boyun düzleşmesinin depresyona sebep olabileceği yazıyor ama ne kadar doğru bilemem.göğüs ağrıları sol kol ağrısı uyuşmalar fıtık ve düzleşmeden kaynaklanırmış kardiyolog ve nörolog söylemişti bana.

Aynı belirtiler çok ilginç. Siz de herhangi bi rahatsızlık çıktı mı tahlillerde?
Sadece demir eksikliği b12 eksikliği ve d vitamini eksikliği çıktı bende. Bir de o dönem crp yüksek çıkmıştı. Vitamin vs kullandım şu an daha iyi hissediyorum ama genelde geceleri kulağım, beynim uğulduyor sanki. Uğuldamak da değil aslnda mesela birden yerimden kalkınca veya kafamı çevirince sanki uyuşukmuşum da açılıyomuşum veya hafif uğultu gibi garip bir şey yaşıyorum

Boyun düzleşmesinin depresyona sebep olabileceği yazıyor ama ne kadar doğru bilemem.göğüs ağrıları sol kol ağrısı uyuşmalar fıtık ve düzleşmeden kaynaklanırmış kardiyolog ve nörolog söylemişti bana.
Benim ilk atağımda bir kaç saniyelik baş dönmesi gibi ya da anlık beyin durması mı desem uyuşması mı desem öyle bir şey yaşamıştım aynı zamanda midemde bulanıyordu ve bayılacağımı sanmıştım. Ondan sonraki bir hafta da sersemlik dengesizlikle geçti. Ben o zaman doktora gittiğimde boyun düzleşmesi olduğunu bunu yapabileceğini söylemişti. Bu bi kıvılcım oldu ve ben o yaşadığım korkudan sonra sürekli kendimi kontrol eder her şeyden korkar hale geldim. Sonrasında başka başka şeylere taktım en son da kalbe taktım. Mesela şuan şehir dışında tatildeyim dün geldik ve ben tatil planı yaptığımızdan beri bugünün nasıl geçeceğini düşünüyorum. Şehirden uzak bir yerdeyiz ya başıma bi şey gelirse nasıl hastaneye yetişeceğim gibi kaygılarım dünümün çok kötü geçmesine neden oldu gün boyu çarpıntım vardı. Dün sorunsuz geçti ve bugün bakıyorum çarpıntım yok rahatım çünkü dünü sorunsuz geçirdim. Tabi içimde bin bir kaygı ile çarpıntı ile

Sadece demir eksikliği b12 eksikliği ve d vitamini eksikliği çıktı bende. Bir de o dönem crp yüksek çıkmıştı. Vitamin vs kullandım şu an daha iyi hissediyorum ama genelde geceleri kulağım, beynim uğulduyor sanki. Uğuldamak da değil aslnda mesela birden yerimden kalkınca veya kafamı çevirince sanki uyuşukmuşum da açılıyomuşum veya hafif uğultu gibi garip bir şey yaşıyorum
Bu bahsettiğin değerlerin düşüklüğüdür yaşadığınız şeyin sebebi. Sakın kendinizi korkutup anksiyeteye çevirmeyin

Bu bahsettiğin değerlerin düşüklüğüdür yaşadığınız şeyin sebebi. Sakın kendinizi korkutup anksiyeteye çevirmeyin
Yok şu an zaten antidepresan kullanıyorum. Sadece aklımda orta kulak iltihabı vs olabilir mi diye soru işareti oluştu bi kbb ye gözükmek istiyorum

Antidepresan işe yaradı mı kullandığınız dönemde?ben bir defa selectra kullandım onda da hastanelik oldum dokunmuş ilaç bana ilk defa çarpıntı olayını o gece yaşadım çok kötüydü şu an kullanmak istiyorum ama korkudan kullanamıyorum.en son esmax verdi doktor bekliyor öyle köşede.
Ben bundan 4 sene once selectra kullandım
Birden enerji geldi bana ıstahım kesıldı
Bu sayede karatay dıyetı yaptım
Spor yaptım hergun 1.5 ayda 12 kılo verdım cok ıyı hıssettım

2 sene once doktora bu ılac bana iyi geldı birdaha ondan ıceyım dedım
Aman Allahım içmez olaydım
Mıdeme taş oturmus gıbı midem patlıcak kalbıme vuruyor kalbımde patlıcak gıbı
Su bile ıcemedım oyle bır sıskınlık ,sadece o olsa tamam ama benım kalbım carpıntıdan ve mıdemın kalbıme baskı yapmasından okadar zor zamanlar gecırdımkı
Sadece yarım haslanmıs patates yedım
Bır yudum su ıcsem ıkı kılo yemıs gıbıydım
Herdakk acıle gıttım buscopan yapıyorlarmıs ıgne serum oyle bıraz düzelıyor gelıyordum
Sabah aksam acil kardıyolojı gastrolojı heryerı gezdım yok bısey bulamadılar

Yok şu an zaten antidepresan kullanıyorum. Sadece aklımda orta kulak iltihabı vs olabilir mi diye soru işareti oluştu bi kbb ye gözükmek istiyorum
Ben de olmuştu çok önceden kaşıntı ve kulakta tıkanma sorunu oluyor

Ben bundan 4 sene once selectra kullandım
Birden enerji geldi bana ıstahım kesıldı
Bu sayede karatay dıyetı yaptım
Spor yaptım hergun 1.5 ayda 12 kılo verdım cok ıyı hıssettım

2 sene once doktora bu ılac bana iyi geldı birdaha ondan ıceyım dedım
Aman Allahım içmez olaydım
Mıdeme taş oturmus gıbı midem patlıcak kalbıme vuruyor kalbımde patlıcak gıbı
Su bile ıcemedım oyle bır sıskınlık ,sadece o olsa tamam ama benım kalbım carpıntıdan ve mıdemın kalbıme baskı yapmasından okadar zor zamanlar gecırdımkı
Sadece yarım haslanmıs patates yedım
Bır yudum su ıcsem ıkı kılo yemıs gıbıydım
Herdakk acıle gıttım buscopan yapıyorlarmıs ıgne serum oyle bıraz düzelıyor gelıyordum
Sabah aksam acil kardıyolojı gastrolojı heryerı gezdım yok bısey bulamadılar
O bahsettiğiniz midede şişkinlik çarpıntı bende de oluyor. Genelde ilk öğünümden sonra. Neden oluyor hala var mo sizde bu sorun

Benim ilk atağımda bir kaç saniyelik baş dönmesi gibi ya da anlık beyin durması mı desem uyuşması mı desem öyle bir şey yaşamıştım aynı zamanda midemde bulanıyordu ve bayılacağımı sanmıştım. Ondan sonraki bir hafta da sersemlik dengesizlikle geçti. Ben o zaman doktora gittiğimde boyun düzleşmesi olduğunu bunu yapabileceğini söylemişti. Bu bi kıvılcım oldu ve ben o yaşadığım korkudan sonra sürekli kendimi kontrol eder her şeyden korkar hale geldim. Sonrasında başka başka şeylere taktım en son da kalbe taktım. Mesela şuan şehir dışında tatildeyim dün geldik ve ben tatil planı yaptığımızdan beri bugünün nasıl geçeceğini düşünüyorum. Şehirden uzak bir yerdeyiz ya başıma bi şey gelirse nasıl hastaneye yetişeceğim gibi kaygılarım dünümün çok kötü geçmesine neden oldu gün boyu çarpıntım vardı. Dün sorunsuz geçti ve bugün bakıyorum çarpıntım yok rahatım çünkü dünü sorunsuz geçirdim. Tabi içimde bin bir kaygı ile çarpıntı ile
Ben bundan yıllar once hergun acıllerdeydım
Elim boyunmdakı damardan ayırmazdım kalp atısımı kalbımden cok ordan hıssederdım
Durdumu duracakmı elim hep orda
Bırgun nasıl olduysa uzak bıryere pıknıge gıttık
Yol boyunca bısey yok bısey yok olmayacak dedım
Tam arabadan ınıyordum ki çarpıntı basladı
Bagırmaya basladım benı gerı goturun dıye
1.5 saatlık yolu ınmeden gerı geldık
Herkes rezıl oldu
Ben tabı acıldeyım

Bu durumlarda hastaneden uzaklasınca boyle seyler oluyordu

Senelerce diş dolgusu cekımı yaptırdım

Bu seferde Gecen seneden berı dişçiye gidemiyorum . Öncelerde nasıl gıttım nasıl oldu hayret edıyorum
Ama herseferınde ıgneyı yaptıklarında korku degıl aslında korkmuyorum ama ıgneyı yapınca bende bır sıcaklık bır tansıyon yukselmesı oluyor gıbı vucudumda boyle olunca carpıntı baslıyor sonra nefes alamıyor gıbıyım kalbım yerınden cıkacak durmuyor
Doktorlar korktugumdan oldugunu soylesede
Ben o ıgne benı bu haşe getırıyor dıye ıddıa edıyorum
Sımdı kesınlıkle gıdemıyorum
Ikı dısım bos ıkı dolgu olacak ıkı cekım
Ikıde ımplant yok hayatta yaptıramıyorum
Gıdıyorum koltuktan aglayarak kalkıyorum

Düşünüyorum bukadar yaşlı tansıyon hastası kalp hastası ne bıleyım bırsuru hastalıgı olanlar nasıl ımplant fılan yaptırıyor kafam almıyor benım
Cok korkunc gelıyor saatlerce o masada yatmak nefes alamamak carpıntı yaşamak

Bende de buna benzer rahatsızlıklar oldu bundan 6 sene önce. Psikolojik olarak çok kötü olduğum bir dönemde. Büyük bir travma yaşadım. Sonrasında panik atak ve anksiyete başladı. İlaç kullanamadım. Citoles vermişti doktor. Çok daha kötü kalp çarpıntısı ve nefes darlığı yaşadım. Şimdi tekrarlıyor gibi ve ne yapacağımı bilmiyorum. Kendimi çenemi yüzümü vücudumu kasmaktan ve düşüncelerden kurtulamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Size iyi gelen ilaçlar hangileriydi?

O bahsettiğiniz midede şişkinlik çarpıntı bende de oluyor. Genelde ilk öğünümden sonra. Neden oluyor hala var mo sizde bu sorun

Bendede hepsı var b12 ıgnesı kullandım
D vıtamını hapı
Bırde kan ılacı ama tam duzelmedım
Kan ilacını serum yoluyla verelım dedıler
Once pandemı fılan vardı kabul etmedım
Sonra gittim bu ılacı onermıslerdı dedım oyle her onune gelene veremıyoruz dedı
Saglık ocagındakı doktoruma sordum
Aa sakın ani şok ölüm etkisi var yaptırma dedi
Bana bıye bunu soyluyosunuz ben panık atak hastasıyım zaten kafayımı yedınız dedım
Kesınlıkle bu ılacı yaptırmaşısın dıyen 3 4 doktor oldu
Suan beynıme işlendi o yaptıramadım
Ama bıkac arkadasım yaptırdı cok ıyıler kanı bır anda yukseltıyor cok enerjıkler
Yok ben onu beyne soktum ıgneyı taktıgı an ölümü beklıcek gıbı hıssedıyorum
Cevremdekı kımseye bısey olmamasına ragmen yaptıramıyorum

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki bu sene tatile gitmedim oralarda perişan oluruz eşimin de tatilini mahvederim diye.Çarpıntınız gelince direk tuvalete gidin,yüzünüze soğuk su çarpın bana çok iyi geliyo.

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki bu sene tatile gitmedim oralarda perişan oluruz eşimin de tatilini mahvederim diye.Çarpıntınız gelince direk tuvalete gidin,yüzünüze soğuk su çarpın bana çok iyi geliyo.
Dün mesela aklımdan çıkarmaya çalıştıkça çarpıntıma odaklandım odaklanınca da midemde tuhaf gıcık bir hisle kendi kendime yine çarpıntıya neden oluyorum. Etrafımdakilere de çaktırmamaya çalışıyorum ama gerçekten çok zor

O ıkı yıldır sürdü bende
Hem şişkinlik buna baglı carpıntı
Hergün uyuyorum gece bıkac saat sonra midem fokurduyor ekşimiş ama nasıl kalbım parcalancak
Uykudan sıcrıyorum o ekşimeyle
Uzun ugraslar sonucu endoskopı oldum oda ayrı bır hıkaye kesınlıkle olamıyordum korkuyordum

Bıseyde pek cıkmadı
Sonra her gece uyanmaya basladım yataktan sıçrıyordum
Elimi atıp kusmaya başladım
sonra ben her yemekten sonra kusmaya basladım yoksa kotu oluyordum
Bısey yemesem bıle elımı atıp kusuyordum sadece acı su cıkıyordu
Ondan sonra uyuyabılıyordum
Gavıskon rennı pasıflora ıcmedıgım sey kalmadı
Hıcbırı bunu gecırmedı
Gece kalkıp o eksı suyu kusmazsam tekrar uyuyamıyordum
Gozum kapanıyor uykum var ama o kalbıme baskı yapıyordu
Aslında mıdemde bısey yok o eksılık kalbıme vuruyordu patlıcak gıbı oluyordum

Allaha şukur sımdı baska bır ılaca basladım