Ankara’da yaşam pahalı mıdır?

lindalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
3.810
8.041
Merhaba kızlar Ankara’da yaşayanlardan fikir almak istiyorum kamu personeli 40 bin karı koca yani 80 bine tek çocuk geçinilir mi tercihler arasında bu şehir olmalı mı sizce kreş fiyatları özel okul fiyatları çok mu uçuk rakamlar evi ordan alırız gibime geliyor fikirlerini merak ediyorum

Uygun olan yerlerde var, geçinemeyeceginiz pahalı semtleride.
Kiralar ortalama (oturalabilir bir semt ve daire) 20 25.
İlçe verirseniz daha net konuşuruz

Merhaba kızlar Ankara’da yaşayanlardan fikir almak istiyorum kamu personeli 40 bin karı koca yani 80 bine tek çocuk geçinilir mi tercihler arasında bu şehir olmalı mı sizce kreş fiyatları özel okul fiyatları çok mu uçuk rakamlar evi ordan alırız gibime geliyor fikirlerini merak ediyorum
Evet pahalı yaşarsınız ama birikim vs zor

Ben Elvankentte oturuyorum, yeni bina olsun isterseniz kiralar 25-30 bin bandında. Okulları hiç bilmiyorum çocuğum olmadığı için. 2 tane bim var. Başka büyük market göremedim ben yakınımda (büyükten kastım a101, şok gibi marketler, yoksa yerel marketler var) iç anadolunun mecburiyeti mi buraya mı özel bilmiyorum bazen anneme domates şu kadar diyorum (kendisi İstanbul'da) orada yarı fiyat çıkıyor mesela, o açıdan çok uygun bi il bence değil ama bahsettiğiniz semtler çocukla yaşanabilecek ve görece uygun semtler

Ben Elvankentte oturuyorum, yeni bina olsun isterseniz kiralar 25-30 bin bandında. Okulları hiç bilmiyorum çocuğum olmadığı için. 2 tane bim var. Başka büyük market göremedim ben yakınımda (büyükten kastım a101, şok gibi marketler, yoksa yerel marketler var) iç anadolunun mecburiyeti mi buraya mı özel bilmiyorum bazen anneme domates şu kadar diyorum (kendisi İstanbul'da) orada yarı fiyat çıkıyor mesela, o açıdan çok uygun bi il bence değil ama bahsettiğiniz semtler çocukla yaşanabilecek ve görece uygun semtler

25.000 mi😧😧😧bizim Ankara mı???

25.000 mi😧😧😧bizim Ankara mı???
Screenshot_2024-08-01-01-06-18-86_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Maalesef 🥲 Yeşilova hep yeni yapılanma olduğu için çok pahalı. Şu meva şehir denen yeri biliyo musun bilmiyorum çevresinde öldürülsen cesedini bulamazlar öyle hiçbişi yok ama kiralara bak

Ben Çankaya’da oturuyorum, baktım şimdi kiralara, eli yüzü biraz düzgün bir eve en az bir maaşınız kiraya gider.
Özel okul fiyatları senelik en az 200.000dir diye düşünüyorum ama emin değilim.
Markete girip hiçbir şey almazsanız da 1000 tl falan tutuyor 🥹 ama bu Ankara’ya has değil tabii ekonomik durum ve hayat pahalılığı malum.

X