Ankara’da egzama doktoru tavsiyesi

ebru melisa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2021
44
22
46
Arkadaşlar stres sonucunda göz etrafı ve tüm yüzüm kırmızı lekeler içinde egzama oldu sonra bi doktora gittim advanten krem verdi kortizonlu krem olduğu için 5 gün kullanılıyor bu kremi kullandım geçti ama tekrar çıkıyor çok felaket bir durum ne yapacağımı şaşırdım Ankara’da çok iyi bir doktor arıyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Arkadaşlar stres sonucunda göz etrafı ve tüm yüzüm kırmızı lekeler içinde egzama oldu sonra bi doktora gittim advanten krem verdi kortizonlu krem olduğu için 5 gün kullanılıyor bu kremi kullandım geçti ama tekrar çıkıyor çok felaket bir durum ne yapacağımı şaşırdım Ankara’da çok iyi bir doktor arıyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Ebrucum ne kadar ciddiye alırsın bilmiyorum ama sendeki seboreik dermatit
Verdikleri kortizollu kremler asla ise yaramamakla birlikte yalancı egzamalar yaratacaklar ve derini inceltip kılcal damarlarini catlatacaklar.

Borik asit sulu çözelti ...eczanede hazırlanmış yüzde üç Luk çözelti alman ve yüzünü onunla temizlemen gerekiyor
Başka da önerim nemlendirici ... Hepsi bu kadar

Sen yine de iyi bı doktor arıyorsan gulhaneye git 🤷

Ebrucum ne kadar ciddiye alırsın bilmiyorum ama sendeki seboreik dermatit
Verdikleri kortizollu kremler asla ise yaramamakla birlikte yalancı egzamalar yaratacaklar ve derini inceltip kılcal damarlarini catlatacaklar.

Borik asit sulu çözelti ...eczanede hazırlanmış yüzde üç Luk çözelti alman ve yüzünü onunla temizlemen gerekiyor
Başka da önerim nemlendirici ... Hepsi bu kadar

Sen yine de iyi bı doktor arıyorsan gulhaneye git 🤷
Çok teşekkür ederim dediğiniz çok doğru yalancı egzamalar yaratıyor bi sabah uyanıyorum yüzüm mükemmel fondoten sürmüş gibi ertesi sabah uyanıyorum göz altım dahil yüzüm kıpkırmızı lekeler içinde gerçekten psikolojim bozuldu.

Merhaba arkadaşlar, bende senelerce egzama ile uğraştım. Moralimin bozuk olduğu dönemlerde ellerimde ortaya çıkardı. Ayrıca deterjan ve kokulu kremler kullanamıyordum. Cildiye cildiye dolaştım. Hazırlanan karışımlar falan derken senelerce kullandım ama kesin bir sonuç olmadı. Senelerce hep birşeyler kullanarak günü kurtardım. Elimdeki egzamalarım ara ara diğer parmaklara da atlayıp bütün elime de yayıldığı oldu. Parmaklarım kuruyup elastikiyetini kaybettiği için çatlayıp kanıyordu. Ta ki geçen sene rastlantıyla arko sürdüm. Şu hani annelerimizin kullandığı yeşil beyaz tüp. O gün akşam olduğunda farkettim ki yumuşacık olmuş. Sonraki günlerde kullanınca abartısız söylüyorum. Hemen geçti. Artık her gün sürmeye başlamıştım çünkü çok iyi geldi. 3 ay falan kurudukça sürdüm. şimdi yok bitti kurtuldum. Çok tavsiye ederim. Denemekten zarar gelmez. Çünkü 6-7 TL birşey. İnşallah size de şifa olur arkadaşlar...

X