Ankara ‘da dış gebelik

Lopelya

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2018
215
157
37
öncelikle herkese merhaba bu yazıyı hem sizleri bilgilendirmek hem de geç de olsa doktorlarıma teşekkür etmek için yazıyorum.Temmuz ayında herşey regly tarihimi karıştırmam ile gerçekleşti regly tarihim geçtiğini zannedip aldığım gebelik testinde çift çizgiyi görünce çok şaşırdım aslında belki de hayalini kurduğum zamandı hem mutluluk hem şaşkınlığı Bir Arada yaşayarak eşimi bekledim ertesi gün Etimesgut ta bulunan bir özel hastaneye gittik(hastane ismini daha sonrasında oradaki erkek doktorun olumsuz davranışlarını anlatacağım için yazmıyorum) oradaki erkek doktora gittik bize beta hcg testini yaptı pozitif olduğunu genetikte pıhtılaşma problemim olduğu için kan sulandırıcıya başlamamı istedi daha önce pıhtılaşma problemi yüzünden çok düşük yaptığım için artışı takip etmek için iki gün sonra aynı hastaneye gittim değerim %10 düşmüştü artması gerekirken doktor düşük yaptığımı söyledi daha önce kimyasal düşüklerden tecrübeli olduğum için bu düşüş bana kimyasal gibi gelmedi içimde cahilce bir umut belki ikizdi biri gelişemedi diye kendimi kandırdım bir yandan da doktorun dediği gibi kendimi düşüğe hazırlıyordum yaklaşık olarak bir hafta evdeki idrar kitlerinde hcg mi takip ettim sürekli çift çizgi çıkıyordu birşeyler değişik gidiyordu gebelik belirtilerini çok olmamakla beraber yaşamaya başlamıştım gittim hcg testi yaptırdım yaklaşık olarak değerim %60 çıktı ama bu normal değildi hemen gittiğim o doktoru aradım normal olmayabilir olabilirde dedi izne çıktığını ümitköy de bir klinikte çalışan Perinotoğu önerdi oraya gittik hemen doktor kontrol etti hcg takibi yaptı gebelik normal olabilir dış gebelikte olabilir bir hafta daha bekliyelim iki günde bir test yapalım dedi iki hafta süreç geçmiş bulundu artık karnıma ağrılar giriyor değer bir düşüyor bir çıkıyor ama tabii ki benim keşfettiğim değerin 3 katına kadar çıkmıştı değerim artık lekelenmeler vs başladı hafif sancılar da perinotolog teşhis koymasada ben teşhisimi koymuştum bence dış gebeydim ama be yazık ki bunu teşhis etmiş doktora sahip değildim bir hafta geçti ve perinotolog büyük ihtimal dış gebesin dedi ve mtx iğne kullanılacağını atopik (alerjik) bünye olduğum için donanımlı bir hastanede bu iğneyi yaptırcağını söyledi bende mecburen güvenerek bekledim iki gün sonra gelen telefon etimesgutta ki o özel hastanede iğneyi yaptıracağını söyledi içime sinmedi ama mecbur hissediyordum kendimi ertesi sabah o hastaneye gittik o erkek doktorun bizi beklediğini söyledi perinotolog sabah saatlerinde sabah sekizde hazır doktoru bekliyorduk adam suratsızlık ile geldi ben ise korku ile hazırım geç kalmadık dimi dedim neye geldiniz dedi onun ifadeleri ile yazıyorum şaşırdım perinotolog odoktorub bizi beklediğini söylerken doktor herşeyden habersiz gibi davranıyordu ters bir şekilde kayıt yaptırın gelin dedi ultrosona aldı iç knama başlamış tahlilleri yapalım iğneyi vuralım dedi adama iki soru sordu bir alerji olursam dedim ikincisi mtx iğne iç kanama kanama da kullanılmıyor diyor doktorlar dedim çünlü aile dostum kadın doğumcular uzakta oldukları için öyle bilgilendirdiler adam alerji olursan olursun bana ne ben ne riskini gireyim başkalarından öğrendiğin bilgi ile gelme ben 9 milyar maaş alıyorum birde emekli maaşım var senden para kazanmıyacağım seninle uğraşamam yaptıracaksan yaptır iğneyi dedi biz ailecek şok olduk bu arada indik teste yaşadıklarımın şokuna mı doktrun davranışına mı iç kanama korkusuna mı durumuma inanın ben bile şaşırdım yaşıyablar beni çok iyi anlar hemen aile dostumuz doktorları ağlayarak aradım ankarada tanıdık doktor bulmaya çalıştık ve kahramanım olan doktorumuda aradım tabii ben iç kanama diyince o doktorlarda korkmuş çünlü iç kanama geçiriyorsanız benim gibi yürüyemez kahve içemezmişsiniz ama o şokta gelin bana bunu anltın ankarada iki prof ile görüştüm ikiside inanın beni takip eden doktorlardan daha çok benimle ilgilendiler birine gitmek üzere yola çıktık evet Prof.recai papuçcuya gitmek üzere yola çıktık tam üniversite kapısında bir doktor tanıdığımız dediki o cerrahtır sen ameliyattan korkarsın dedi başka doktor ismi verdi büyük hastanelerden biriydi özel oradaki prof e gittim bey efendi bozulmuş kese olabilir kimyasal olabilir ama dışgebelik ihtimali düşük dedi bir hafta daha beklemek üzere bizi gönderdi 3gün sonrası bayramdı aslında doktor duymak istediklerimi söylemişti çünkü dış gebelikten korkuyordum eve geldik hepimizde bir gülümse yüzümüzde tam kahve içerken aile dostumuz doktor aradı dediki durum ne ne dendi ona anlattım dediki bayrama giriliyor diye bu yanıtı almışsındır artık 8 .haftaya giriyorsun bayramda Allah korusun ama patlıyabilir sen başka doktora git %90 dış gebesin dedi başka doktor mu şok oldum dedim ki ben recai beye gidiyorum sabah bey efendiyi korkutmuştum hemde bekletmiştim hangi yüz ile gidecektim bilmiyordum kliniğine gittim sekreterine ismini verdim saolsun hiç bekletmeden aldı beni sabah korktun dimi dedi sadece evet dedim o an Recai beyin gözlerine baktım ve ona öyle güvendim ki içim çok rahattı 5 haftadır yaşadıkların son bulacaktı hissediyordum tüm doktorlardan farklı yaklaştı önce küretaj aldı muayene etti o sağ tarafında dış gebelik bulgusunu ultrason da gördü ana emin olmak için küretaj da yaptı oysaki o gün ben 3 doktora daha gitmiştim kimse görmemişti şaşkındım ertesi gün sonucum çıktı evet dışgebeydim çok korkuyordum Recai beye gittim sadece bana korkma herşey çok güzel olacak alerjin için seni ufuk üniversitesine yolluyorum dedi iğneni orada vuracaklar dedi ben korkuyordum ama babanıza nasıl güvenirseniz aynı güveni hissediyordum recai beye orada doç.aslı hanım ve özgür bey beni karşıladı iğnem yapıldı bir saat alerji ihtimaline karşılık orada tutuldum sonra eve geldim ilk günler rahat geçti üçüncü gün sancım ve gazım çoktu yürüyemiyordum sürekli kulaklarında kalp atışımı duyuyor tuvaletten salona gidene kadar gözlerim krarıyordu ve akşam beklenen son oldu ve tuvalet çıkışı bayılmışım ayıldığımda altıma büyğk tuvaletimi yapmışım o esnada recai beyi aradım hemen ufuk üniversitesine gitmemi istedi tahlillerim yapıldı herşey normaldi bebekde düşmeye başlıyordu iki gün sonra recai beye kontrolüm vardı düşüşler vardı ama recai bey bu seni yıpratır ikinci iğneyi yapalım dedi ikinci iğneyi oldum alerjik bünye olduğun için ilk iğneye tepki vermişim ikinci iğne çok rahat geçti ve bir hafta sonrasında yapılan testte hcg 0.2 olmuştu ve bu süreç sona ermişti ...umarım hikayem bu durumu yaşıyan arkadaşlarıma bir nebze yardımcı olmuştur..benim kadar korkan biri benim gibi alerjik bir bünye bunu atlattıysa emin olun sizlerde atlatırsınız umarım hepiniz recai papuçcu gibi iyi yürekli bir doktora rastlarsınız

Çok cesursun yiğidim :))

Ilk konun ve içerik doktor tavsiyesi :dondurma:

Yok mu şöyle ; en civcivlisinden elti ,kayınvalide, görümce konusu :)

Bu arada hsg filmimi çektirdim dış gebelik geçirdiğim tüpümde daralma diğer tüpüm sağlam çıktı Recai bey doğal Yolla gebe kalmamı önerdi sol tarafımdan yumurtladığım ay d

iyi akşamlar evet sırf bu konuda birşeyler yazmak için üye oldum umarım yaşanılanları siz yaşamazsınız bunun cesurluk ile alaksını ben çözemedim
Yazın için teşekkür ederim tüm yazılanları sonuna kadar okudum çok şükür bu durumu atlattgnza cok sevindim fakat birsey sormak istiyorum dış gebelikte tamamen gebeligin sonlanmasindan emin olmak için en son yine kurtaj yapılıyor diye duymuştum ona gerek yokmuymus? Bide düşük yaparken kanaman nasildi kırmızı kan şeklini almış mıydı.. Suan ben de düşük yapıyorum inşallah ama ilaçsız iki günde bir kan veriyorum dün yükselmişti bugün düşüse geçti

Yazın için teşekkür ederim tüm yazılanları sonuna kadar okudum çok şükür bu durumu atlattgnza cok sevindim fakat birsey sormak istiyorum dış gebelikte tamamen gebeligin sonlanmasindan emin olmak için en son yine kurtaj yapılıyor diye duymuştum ona gerek yokmuymus? Bide düşük yaparken kanaman nasildi kırmızı kan şeklini almış mıydı.. Suan ben de düşük yapıyorum inşallah ama ilaçsız iki günde bir kan veriyorum dün yükselmişti bugün düşüse geçti
Çok özür dilerim mesajınızı biraz geç gördüm dış gebelikte kırmızı kanama görmüyorsunuz değer yükselip iniyorsa doktorların değimi ile hcg değeriniz platı yapıyorsa bu dış gebelik olabiliyormuş normal düşüklerimde hcg değerim sıfırlanmadan lekelenme şeklinde geliyordu sürekli pembe kırmızı tonlarında leke geliyordu hcg değerim 0 olduktan yaklaşık 3/4 gün içerisinde kanamam geliyordu oldukça sancılı ve yoğun bir kanama geliyordu ilk günler çok geçmiş olsun inanın ki sizin adınıza çok üzüldüm bunları yaşayan biri olarak ne hissettiğinizi anlıyabiliyorum ama şunu unutmayın yaşadıklarımızın altında mutlaka bilmediğimiz bir hayır yatıyordur ümitsizliğe sakın kapılmayın güzel şeyler düşünün ve inanın yarınlar sizin için güzellikler saklıyor tekrar geçmiş olsun

X