aniden gelen ameliyat,canlı canlı hissetmek, evi özlemek, anneyi kıramamak....

ikincisans88

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2012
959
-4
Kızlar Merhaba;
Bu forumdaki bır arkadasımın ''kronık bır rahatsızlıgınız varsa mutlaka arastırın ''demesi benı amelıyata kadar goturdu.Kendısınden Allahrazaolsun içime bu kurtu düşürdüğü için. Nasıl dersenız şöyle ki : minik bir pırt sesi diye geçen haftalarda bir konu okumuştum orada gaz ve kabızlık hakkında yorumlar vardı benımde ergenlık berı suregelen sureklı bır kabızlık durumum vardı zaman zaman gecer sureklı tekrarlardı. Yesil caylar , kuru kayısılarla ben 10 yılı busekılde cekerek gecırdım. Doktora gıderdım ibs sinirsel hastalık stres yapma gecer derlerdı ılac verıp benı ıshal eder sonra yıne tekrarlardı artık hayatımı bu kabızlık kabusa çevirmişti.Bagırsaklarıma bakıyorlar sorun yok sinirsel dıyorlardı bende doktora gıtmekten vazgecıp cekıyordum dedıgım gıbı aktarlarla derdıme care aradım hep..
Ama gectıgımız pazar yıne tualete cıkamayısımın 3. gunu. mıde bulantısı, şişkinlik ve gaz dan uyuyamadım o arkadasın dedıklerı kulagımdaydı sabah ılk ısım doktora gıtmek oldu ama doktora yalvardım nolur sinirsel deyıp gondermeyın benı dıye bır haylı test yaptılar şeker yuksek cıktı ama heyecandanmıs sonra tekrar olctuler normaldı, guatr yoktu kabızlıga sebep olacak kronık bırsey yoktu sebep duzensın beslenme ve ıllakı masabası calısmanın stresınde etkısı vardır ama allahrazaolsun doktordan ılla makattanda muayene etmek ıstedı utandım ıstemedım once ama caresızdım artık bı cozumu olsun ıstıyordum...hemoroıd sandıgım sey meger fissur yanı catlakmıs zehırledıgı ıcın mıde bulantısı yapıyormus ben lk 3 sene once farketmıstım ama bır doktorla paylasmamıstım bunu utandıgım ıcın.. Oysa saglık bu utanılırmı
Doktor catlak cok derın oldugu ıcın benı acıl amelıyata almak ıstedı yalnızdım .eşim ve aılemı aradım geldıler. benı bılenler bılır kayınvalıdemle cok anlasamam o bıle hemen geldı .. ilac yazdırmaya dıye gıttıgım hastaneden amelıyat olup cıktım. amelıyatta bayıltmaları ıcın yalvardım ama bosuna narkoz alma fazla dıye lokal yaptılar sakınlestırcı vurdular sarhos gıbıydım o yarım saat hıc gecmedı. acı cekmedım ama hıssettım kesılıyor dugumlenıyor falan keske bukadar gec kalmasaydım , ertelemeseydım ama buna sukur. bugun 5. gunum annemde kalıyorum ara ara sancılarım oluyor sıcak suya oturuyorum gecıyor çokşükür...ama sizlerden ricam Allah rızası ıcın utanmayın hastalıga gec kalmayın , saglık en degerlı varlık.. ıyılestım gıbı ara ara sancım gelıyor tualetımı yaptıgımda yanma oluyor ama gecıyor eskısınden cok daha ıyıyım saatlerce tualette aglardım ama utancımdan ve iş yuzunden doktora gıtmezdım son ca re gıderdım..haftaıcı ıznım yok dıyede cok ıhmal ettım ama sonunda eskısınden rahatım. yurumedıgım ve oturmadıgım zaman sancı yok ara ara oluyor ama uzun sre ayakta kalayım yada uzun sure oturayım zonkluyor ama buna şükür. eskıden yasadıgım o gaz , stres nefes alamama azaldı... dun aksam mıdemde yanma oldu neden acaba?cocuk sahıbı olmaktan korkardım bu kabızlık yuzunden hamıle kalsam bebegım duser gıbı gelırdı.ALLAHIN ıznıyle sımdı daha mutlu olacagım bu hastalıgı yenınce umutluyum....Allah herkese acil sıfalar versın tekrar tekrar rıca edıyorum hastalıklarınızı ılerlemeden tedavı olun, bu can emanet, bırkere yasayacagız su dunyada saglıkla yasayalım kendınızı ıhmal etmeyın.

İŞYERINDEKI MÜDÜRÜM rapor almama cok bozuldu oglene kadar ızın almıstım ılac yazdıracagım dıye ama acil amelıyata gırınce 10 gune cıktı ızın . trip atıor telefonla işle ılgılı bırsey sormak ıcın aradıgında ama umrumda degıl artık onca zaman ıs yuzunden ve utanmaktan doktora gıtmeye usenmekten erteledım zaten.yeterkı saglıklı olayımda ıs bulurum yıne okadar umrumda degıl yanı kı hastalık Allahtan anlayıslı olmak lazım.

Buarada eskı konularımda kocamla yenı evlıyız anlasamıyoruz falan demıstım ama hersey bukadar duzelmısken sımdı ayrıyız işe gıttıgı ıcın evde tek kalıyor ben bakıma ıhtıyac var ve amelıyat oldugum hastane anneme yakın dıye burada kalıyorum acil bırsey olursa dırek gıderım dıye . arada ugruyor kocam onu cok ozledım haftasonu gıtmek ıstıyorum ıkıgun evde ama annem ızın vermıyor üşütürsün senın ev soguk dıye yollamıyor. bızde dogalgaz var annem soba yakıyor ev fırın gıbı...kocamda gelıp alıcam senı annem bakıcak dıyor ama kaynanamdan cekınırım sıcak su anıden gerekıyor legene oturuyorum sancım geldıgınde ...ama haftasonu ıkıgun kocam var cok ozledım ruyamda goruyorum uyuyamıyorum dogru duzgun hem yatak yadırgıyorum hem kokusunu ozluyorum( okadar kavga ederdık anneme gıdıcem 1 hafta derdım ozamanlar bukadar ozleyecegımı tahmın etmezdım. amelıyata gırerkende hep onu dusundum agladım evet cok kotu seylerde yasadık onunla ama cok sevdık bırbırımızı yıllardır beraberız alıskanlık var.4 yıl sevgılı ıdık 4 aydır evlyız. annem gıdecegım deyınce kızıyor napacagımı bılemedım aslında bende tam ıyılesmeden gıtmek ıstemıyorum. persembe ıse donecegım pzt salı carsamba yıne anneme gelırım carsamba eve donup persembe oradan donerım. ama ıkıgun kocamla evde gecırebılsem, sarılabılsem ona kımse olmadan:::( daha fazlasını yapamayız heralde zaten amelıyattan ama boyle kızlar sızce napayım gunlugune eve doneyımmı ???

Ulaşımınız kolaysa ben olsam 1 gün giderdim evime.
Çok geçmiş olsun bu arada.

kızlar bırde sızden su konuda yardım rıca edıcektım psıkolojık olarak anıden basıma boyle bırsey geldıgı ıcın hayat anlamsız gelıyor saglık dısında herseyın bos oldugu .... bırde amelıyatı bayıltmadan yaptılar ruyama gırıyor bunu nasıl aşabılırım

tesekkur ederım canım sagolasın dedıgım gıbı evden anıden cıktım 5 gundur annemdeyım yatak yadırgıyorum rahat uyuyamıyorum eşimi ozluyorum 2 gunde olsa gıdeyım dıyorum annem kırılıyor. 24 yıl burada kaldın 4 aydamı yatak yadırgıyorsun dıyor ama eşimi evımı cok ozledım aılemı normalde cok ozlerdım gelmek ıcın can atardım ama suan bırazda evıme gıtmek ıstıyorum haftasonu eşim bakıcak ama ızın vermıyorlar aksam gelıcek bakalım

çok geçmiş olsunn..
bence de evine git eşinle zaman geçir mutlaka yardımcı olacaktır sana sancın olduğundaa

ççok geçmiş olsun öncellikle bendede var o sorun malsef ama gitmiyorum doktora. bence gitmelisin evi çok riskli bir ameliyat oldunu sanmıorum çoğu kişi oluor bunu ama neticede ameliyat iyi bakışlman lazm. bence evine gitmelisin biraz daha fazla yakın doğal gazı zaten bi odada olucaksın annen size gelsin gelebiliyorsa. gelmiyorsa kv baksın utanlcak bişe yok sağlık sonçta eşinden bukadar ayrı kalma hemde aranız iyiyken ayrıca şimdi hastasın nazın daha çok geçer:) hem sarlp yatınca acın felan kalmaz

ulasım kolay taksı ıle goturcek kocam 2 gun sonra ıse gıderkende gerı getırecek 15 dakıka. 5. gün ve ıyı gıbıyım sancı gelıncede kocam sıcak suyla legen getırır oyle acımasız bırı degıl kaynanam gelıcek yemekte yapıcak ama annemın ıcı rahat etmıyor evı bırakıpta benımlede gelemıyor.. ama bunaldım kacgundur pıjamalarla yatakta esımden evımden uzak nefes alamıyorum

Amaaann bakma sen izin vermemelerine.. Ben olsam çok kaile almam. Eşin bakacakmış canım var mı ötesi :)

Bu arada bende amaliyat oldum ve bir hafta hastane de yattım.
Neden mi? Dişim apse yaptı, gittiğim doktorlar ilaç verdi geçti, geçer dedi daha beter oldu.

Yüzüm ikinci bir kafa olmuştu resmen. resmen kiste dönüşmüştü..
Sonra kulakla çene arasından kesip biçip ameliyatla aldılar apseyi

Bende herşeyin başı sağlık olduğunu anlamıştım. Bir iki haftaya atlatırsın inş. bende bir süre bocaladım

saol canım sanada gecmıs olsun yalvarırım utanma ve git kolay tualetını yapınca yenıden dogdugunu hıssedıceksın vcudundakı şişler inicek rahat nefes alacaksın benım doktor erkektı utancımdan kulagımdan ates cıktı sankı yanıyordu ama yapacak bırsey yok saglık bu.. benım cok ılerlemıstı senın bukadar ılerlemeden zaman yarat ve gıt... rısklı degıl sancı geldımı fena zonkluyor kanama olursa dıkısler atar ama evdede esım bakar bana kıyamaz merhametlıdır ama annemın ıcı rahat etmıyor.. kırılmadan onu ıkna etmem lazım..dun erteledık bugunde dıyorkı hava soguk kocanda yarın ızınlı burada kalın ama burdada rahat edemıyoruz ıste kocam cekınıyor ...ısten yorgun gelıyor erken yatamıyor aslında aılem oyle bırı degıl ama evlılıımız yeni bıraz ondan cekınıyor sıkılıyor...kayınvalıdemde gelıcek kackere aradı gel ben bakarım dıye kocam evde yalnız kalıyor annesıne gıtmıyor kadnda uzuluyor tamam kaynanamla kotu anılarımız var ama yınede oda vıcdanlı kadındır Allah var hakkını yıyemem...bakalım aksam neolucak

Çok geçmiş olsun. İnş. bir an önce tamamen iyileşirsiniz.

Ben sizin yerinizde olsam giderdim evime. Doğalgazını iyileşene kadar biraz fazla yak, hem hangi ildesin bilmiyorum ama havalarda o kadar soğuk değil bu aralar.

sanada cok gecmıs olsun canım Allah bır daha gostermesın .. bazen doktorlarda anlamıyor ıste ılac verıp basından savıyorlar. yatakta leptop kucagımda yazıyorum tam oturamadıgımdan vakıt gecmıyor evıme gıtmelıyım . annemler nankorluk etme dıyecek belkı ıcınden ama artık benımde bır duzenım var aılemı nekadar cok sevsemde

dogalgazı acıyoruz ama alt ve ust daıreler bos bızım oyuzden bına soguk oluyor. tesekur ederım ınsalah herkes ıyılesır allah acıl sıfalar versın nerde hasta var ıse

cok guzel olmus konuya uc dort ayrı konu var
gecmıs olsun hafta sonundan evınıze donun

Öncelikle çek geçmiş olsun, iyileşmene sevidim canım..
Haftasonu 2 günlüğüne eşin gelse olmuyor mu? Hem annenin yanında olmuş olursun hem de eşinin..

Son düzenleme:
Anneniz evi barkı bırakıp size gelemiyor.
Annenin evinden önemli değilsinizdir herhalde.
Siz neden kendi evinizde kalmıyorsunuz artık sizin de bir eviniz var.
Aynı şeyi kayınvalideniz yapsa oğluna düşkün suratı asılıyor gidicez dedik kızdı bize dersiniz.
Anneniz gelsin evinizde baksın size. Hatta 3 gün annen 3 gün kayınvaliden tatil günü de kocanla olursun.
O kırıldı o küstü onu özledim demeyin içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın.
Çok geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun kısa sürede daha iyi olursun inşallah. Bence annenlerde kal kocan ne kadar da iyi olsa annen gibi ilgilenemez hem kv niye ikide bir arayıp gel ben bakarım diyor anlamadım sanki yaban eldesin bakanın yokmuş gibi. Teşekkür et annem sağolsun çok iyi bakıyor rahatım yerinde de. Eşin gelsin kalsın seninle zaten erkeklerin bahanesi hep bu rahat edemem ben annenlerde derler ama her gün kendi ailelerinde kalmak isterler senin rahatını hiç düşünmezler

merak etme geçer atlatırsın cnm.
dogumda böyle bişey ama unutuyosun gidiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…