Anestezili rahim filmi çektirenlerr??

esray35

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
314
137
24
Merhaba hanımlar. 8 aydır bebek sahibi olamadığım için doktora gittim geçen ay yumurta takibi vs yaptık fakat hamile kalmadım bu ay doktorum rahim filmi istedi perşembe günü sabah anestezili hsg cekicez dedi. Klomenle baslicaz dedi. Bu sayede hamile kalanları duymuştum sizin fikriniz nedir? Ve biraz korkuyorum neler yaşanıyor o sırada yaptıranlar yardımcı olabilirim mii?

Anestezi uygulanacagi için aç olmanız gerekiyor çok anlık uyuyup uyanmış gibi hissediyosunuz öyle uzun da sürmüyor zaten oyuzden anestezi dozu hafif veriliyor. Agri sızı bisey de yok. Biraz dinlenip kendinize gelip kalkabiliyosunuz. Korkulacak bisey değil

Kaç dakika uykuda olunuyor tahminen peki?

Kaç dakika uykuda olunuyor tahminen peki?
Yani hazırlık süreci dahil en fazla 5-10 dk sürüyor uykuda kalma süresi 3-4 dk bile yoktur. Uyudugunla uyandığın bir oluyor çok hafif anestezi veriliyor

Canım geçmiş olsun bende oldumm hic korkma ben çok heyecanlanmıştım yatar vaziyette ayaklar catalta bekleyin dediler ben bir türlü yatamdim heyecandan midem bulanıyor dedim sonra dur sana ilk sakinleştirici vuralım dendi sonrası uyandimki bitmiş ama o heyecandan benuyandigimda agliyark kalktım kafam biraz sersem gibiydi okadar ama ne acı ne birşey hissetmedim hiç korkma canım çok kısa sürüyor zaten

Teşekkür ederim canım sağolasın yarın 8 buçukta hastanede olcam bakalım Rabbim boşa çıkarmasın emeklerimizi kucağimiz dolu çıkarız inşallah

doğrudur veya yalandır burda bir konu gördüm rahim sülüğü vurdurup hamile kalanlar varmış

Ay o bildiğiniz sülük mü yani canlı olan?
forumda okumuştum içeriye sülük vuruyorlar evet arama motoruna rahim sülük yazarsanız çıkar böyle vurduran çokmuş

Bazıları çok abartıyor korktum ama içimi rahatlattınız teşekkürler
Korkulacak bir şey yok ben ilkini anestesi almadan cekildim öyle fazla agri hissetmedim ikiciyi anestezili cekildim daha rahattı 5 dk ancak öyle abartilacak korkulacak bir şey yok hiç korkmayın

Hiç kimse olmadı mı bu işlemi?
Herkese merhaba kızlar. Daha önce üyeliğim yoktu sırf bu konu hakkında yazabilmek için üye oldum. Dün anestezili rahim filmi çektirdim. İzmir’de. Alsancak’taki bulunan B*R** Görüntüleme Merkezinde. Ben ki daha önce hiç ameliyat olmamış, anestezi almamış, jinekolojik muayene dahi olmamış biri olarak inanılmaz korkuyordum bu işlemden. Hatta korkumdan 2 ay erteledim. Dün gittim. Damar yolu bile açmıyorlar. Koldan, damardan bi iğne yaparak sizi bayıltıyorlar. Ordan sonrasında artık doktor işlemini yapıyor zaten hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Ben uyandığımda üstüm bile giyinmiş bir şekilde yatıyordum. Uyandığımda bile hiçbir şekilde ağrı hissetmedim. Kanamam olmuştu ped taktim. Saat 13.00da çekilmişti film. Geceye kadar kanamam geçti bile. Doktor bir antibiyotik bir de ağrı kesici yazmış. Tüm işlem 10 dk sürmüş zaten. Sol tüpten sıvı kolay geçmemiş, biraz fazla basınc vererek açtıklarını söylediler. İnanın korkulacak hiçbir şey yokmuş. Ben sırf bu filmi çektireceğim diye aylar öncesinden strese girdim ama hiç gerek yokmuş, yine olsa yine çektiririm rahatlıkla. Ama benim fikrime göre anestezisiz dayanılması çok zor. Yani o basıncı bana ayık bir şekilde verdiklerini düşünemiyorum. Gördüğüm kadarıyla tüpleri açık olanlar pek bir şey hissetmiyormuş ama hafif tıkalı olanlar da basınçla birlikte ağrı yapıyor anladığım kadarıyla. Tecrübelerimi aktarmak istedim.

Çok teşekkür ederim bilgiler için bende İzmir'de yaşıyorum Özel Ege yaşam Hastanesi'nde çekildim 3 saat önce dediğiniz gibi hicbisey hissetmiyosun bana damar yolu açtılar şuan biraz sersemlik var ve kasik ağrım eve gidiyorum uzancam hemen

Korkulacak bir şey yok ben ilkini anestesi almadan cekildim öyle fazla agri hissetmedim ikiciyi anestezili cekildim daha rahattı 5 dk ancak öyle abartilacak korkulacak bir şey yok hiç korkmayın
Evet oyleymis uyuttuklari için anlamadım bişey çekildim bitti şükür

Merhaba
Geçmiş olsun ben de bu ay çektirmeyi planlıyorum
Nasıl bir ortamda oluyor
Mesela anestezi olacağı için tek gitmicem eşimle gidicem
Acaba ortam nasıl eşler girebiliyor mu yalnız girip yalnız mı uyanıcam

Merhaba
Teşekkür ederim Hiç korkmayın inanın ben çok korkuyordum gece bile uyuyamadım korkudan. Sizi aliyolar işlemleriniz oluyor. Damar yolu açıyorlar, aynı röntgen odası gibi biyer çatala falan çıkmadım ben. Oksijen veriyor hemşireler içeri tek giriyosunuz. Damar yolunu kontrol edelim bı demişti o sırada verdiler 3 saniye içinde uyumuşum zaten. Sonra uyandırdilar beni ismimle seslenerek. Sedye yada tekerlekli sandalye ile odaya aliyolar oraları hayal gibi hatırlıyorum hala uyuyordum çünkü. Odama geçince uyandım. Biraz kasik ağrısı ve kanama oluyor hasta bezi takmışlar onu da hatırlamıyorum yani. Her neyse kesinlikle yanınızda biri olsun eşyalarınızı emanet edebilceginiz ve sizi tasiyabilcek birisi benim eşimle ablam gelmişti. Uyanınca ağrı kesici serum bagliyolar bitince taburcu oluyorsunuz. Benim 2 tüpümde açıkmış çok şükür sadece sağ tüpün yapısı biraz değişik ama kalıtsal bişey dedi çocuğa engel değilmiş. Şuan eşimin sonucunu bekliyoruz hastanedeyiz. Varsa aklınıza takılan başka bişey sorabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…