Anaokulu şart mı?

Loresima8989

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
797
1.763
Merhaba arkadaşlar oğlum 5 yaşında bu yıl anaokuluna başlamıştı şimdi kardeşi doğdu şehirdışına geldik vs derken uzaklaştı okuldan zaten çok da severek gitmiyordu. 2 yaşından beri kreşe gitti çalıştığım için biraz da sıkıldı galiba bu sene göndermesem bir şey kaybeder mi zorlanır mı 1.sınıfta? Evde aktivite kitaplarını yaptırıyorum sayıları vs tanıyor ama kardeş kıskançlığı da var gitmek istemiyor ben de yenidoğanla uzak diye gidip gelmekte zorlanıyorum okula açıkçası bu sene zorlarsam ilkokula gitmek istemez düşüncesi de var ,teşekkür ediyorum.

Resmi zorunluluk yok ama okul öncesi eğitim şart bence. Çünkü okul sadece ders defter demek değil. Biraz Mahmut hocaya bağlayacağım ama, eğitim öğretim evde olmuyor sadece, arkadaşlıklar,topluluk kuralları,ortak yaşam duygusu ve bunun gibi aklıma şu an gelmeyen pek çok olgu ile bir bütündür okul. Üşenmeyin,yeni doğan bebeğinizi koyun kanguruya tutun çocuğun elinden götürün okula.

Tabii ki şart.
Yaşıtları ince ve kaba motor becerilerini geliştirip gelecek ilkokul bire. Sizin oğlunuz için daha zor olacak.
Üstelik direkt dersle başlayacak. Kuralları oyun içinde öğrenmek dururken zorlanarak başlayacak.
Kusura bakmayın ama anaokuluna giden ve gitmeyen çocuk okulda belli olur

Ben kendi çocuğumdan gelişime hayret ediyorum.
Evde o yaş çocuğuna ne verebilirsiniz? Tim seneyi tv izleyerek geçirecek. Ufak kardeşi varken ne gibi etkinlik yaptıracaksınız?

Beni annem küçükken yollamıştı şimdi düşünüyorum iyiki gitmişim. Bence yollayın orası aktivite, oyun bilgileri şarkılı bir şekilde öğrenmek bir çocuk için çok güzel heleki ingilizce varsa mis

Merhaba arkadaşlar oğlum 5 yaşında bu yıl anaokuluna başlamıştı şimdi kardeşi doğdu şehirdışına geldik vs derken uzaklaştı okuldan zaten çok da severek gitmiyordu. 2 yaşından beri kreşe gitti çalıştığım için biraz da sıkıldı galiba bu sene göndermesem bir şey kaybeder mi zorlanır mı 1.sınıfta? Evde aktivite kitaplarını yaptırıyorum sayıları vs tanıyor ama kardeş kıskançlığı da var gitmek istemiyor ben de yenidoğanla uzak diye gidip gelmekte zorlanıyorum okula açıkçası bu sene zorlarsam ilkokula gitmek istemez düşüncesi de var ,teşekkür ediyorum.
Zoruunlu degil mi nasil gondermeyeceksiniz?
Hayir 1.sinifta da mi cani istemiyo gitmesin diyeceksiniz?
Benim kizim gecen sene gitti,bu sene gitmiyor evdeyim diye.Valla o is oyle evde kitap okurumla olmuyor.İnsanlar 4 yil bosuna okumuyor .Siz yenidoganla nekadr ilgilenebilirsiniz ki?

Kendi keyfinizden çocuğu eğitiminden geri bırakmamalısınız. Ne demek kardeşi doğdu diye yetişemiyorum göndermeyeyim.

20 sene önce, ilkokul 1. Sınıftayken anaokuluna gidebilmiş arkadaşlarım hep daha atik, daha özgüvenli idi. Ben ve benim gibi gitmeyenler daha pasif, parmak kaldırmaya korkan çocuklardık. Başarılı ama korkak.
Anaokulu ile ilgisi olduğunu biliyorum. Kendi hayat deneyimim. Uzman üyeler daha güzel yorumlar.

Kendi keyfinizden çocuğu eğitiminden geri bırakmamalısınız. Ne demek kardeşi doğdu diye yetişemiyorum göndermeyeyim.
Kardeşi seneye doğmuş olsa okula gitmeyiversin bu sene mi diyecekti acaba? Ayrıca kardeşi doğdu diye okula göndermeye yetişemeyen bir anne evde ne verebilecek çocuğa tartışılır.

Kardeşi seneye doğmuş olsa okula gitmeyiversin bu sene mi diyecekti acaba?
Eğer zorunlu eğitim olmasaydı göndermeyebilirdi. Sanki büyük çocuğun hiç değeri yokmuş gibi davranıyor. Tabi ki kardeşini kıskanır. Kardeşi yüzünden okula gidemiyor.

benim oğlum şuan 6 yaşında 1.sınıfa gidiyor geçen yıl anasıfında okumayı söktüğü için bu yıl zorlanmadık çok şükür o yüzden tabiki gitmeli

Bir uzmandan bu yönde destek almalısınız.

Her şeyden bağımsız olarak belirtmek istiyorum ki yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış ki kaliteli okul öncesi eğitimi 7 zeka puanı artışı sağlıyor.

X