ANA pozitif ne demek ?

Senın gebelık oncesı bununla ılgılı Bı tedavın oldu mu cnm? Sen de de ana pozıtıf mıydı?

yok ben baktırmadım canım benim gebelik kendiliğinden oldu. Annemde pozitif çıkmıştı ama onun 2. Çocuk zor olmuştu. Onunla ilgili tedavisi olmadı. Herhangi bir hastalığı yoktu diye sanırım.
Sadece yaş ilerledikçe lupus olabileceğini düşündüren şeyler yaşadı. Üstünde de durmadık.

Bilmiyorum benim de pozitiftir iltihaplı romatizmam olduğu için nasıl bir tedavisi olabilir hiç bilmiyorum. Romatolojiye sürekli kontrole gidiyorum. İlaçlarımı korunmayı bırakmadan 6 ay önce bırakmam gerekti zaten. Çok bi bilgim yok ana konusunda yani.

Belki de ben bilmiyorum bir şey oldu mu yaptı mı annem. Onun da düşüğü olmuştu çünkü Sohrab
Anladım canım, bız kadınlar neler yasıyoruz ya, umarım saglıcakla kavusurum ben de bebegıme doktor ne dıyecek cok merak edıyorum..cok tesekkur ederım verdıgın bilgiler ıcın

Anladım canım, bız kadınlar neler yasıyoruz ya, umarım saglıcakla kavusurum ben de bebegıme doktor ne dıyecek cok merak edıyorum..cok tesekkur ederım verdıgın bilgiler ıcın

çok havada komşu teyze bilgileri verdim de romatizma ana konularını görünce atladım

Hadi ya, lupus mu kaldı senın sımdı sadece, benım lupus negatıf cıktı, protein s de yüksek, sadece ana poztif.. Doktor sonuclar ıyı dedı, haftaya gel konuslaım dedı
Yok canım lupus istenmedi demistim ya. Genetik kromozom testleri kaldı çıkmadı işte 5 hafta oldu. Çok şükür negatif çıkmış çok sevindim❤

Merhaba bende de hiç belirtisi yok ama , skleroderma hastasıymışım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…